Olej, tektura; 33,3 x 48,5 cm Sygnowany p. d.: Wiktor Korecki
Swoją edukację artystyczną Wiktor Korecki odbył w Szkole Rysunkowej N. Muraszki w Kijowie, w 1921 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie otworzył własną pracownię, która spłonęła podczas Powstania Warszawskiego, a wraz z nią wiele prac artysty. W 1946 roku malarz zamieszkał w Komorowie skąd przeniósł się do Milanówka, gdzie mieszkał aż do śmierci. Tematem jego obrazów były głównie nastrojowe pejzaże, wykonywane w technice olejnej. Na jego twórczość wpłynęło malarstwo Józefa Chełmońskiego i Józefa Rapackiego. Wiktor Korecki jest artystą zauroczonym pięknem polskiego pejzażu, dowodem na to jak silnie odczuwa on jego nostalgiczne piękno jest prezentowane dzieło. Z niespotykanym wyczuciem potrafi on wyrazić emocje, jakie wzbudza płaski krajobraz mazowieckich pól. Nad bezkresnym horyzontem leniwie przesuwają się obłoki, których stalowa barwa kontrastuje z zielenią przyrody budzącej się do życia. Po podmokłej łące, zalanej wodą brodzą wiejskie dziewczęta zrywające żółte kwiaty, którymi usiana jest łąka. Ich niewinna młodość staje się symbolem witalności natury oraz zjednoczenia człowieka z przyrodą.
KORECKI Wiktor
Urodził się w Kamieńcu Podolskim. Studiował w Szkole Rysunkowej N. Muraszki w Kijowie. W 1921 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie otworzył własną pracownie, spłonęła ona jednak podczas Powstania Warszawskiego, a wraz z nią wiele jego prac. W 1946 roku zamieszkał w Komorowie skąd przeniósł się do Milanówka, w którym mieszkał do końca życia. Tematem jego obrazów były głównie nastrojowe pejzaże. Stosował technikę olejną. Na jego twórczość miało wpływ malarstwo J. Chełmońskiego i J. Rapackiego.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl