Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
KORECKI Wiktor | PEJZAŻ Z WIATRAKIEM O ZACHODZIE SŁOŃCA,

Wiktor KORECKI (1890-1980)

PEJZAŻ Z WIATRAKIEM O ZACHODZIE SŁOŃCA,

przed 1939 r.
Olej, tektura; 25 x 34,5 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: WIKTOR KORECKI

Wiktor Korecki uczył się w Szkole Rysunkowej N. I. Muraszki. W 1921 r. przeniósł się do Warszawy. W okresie międzywojennym wystawiał swoje obrazy w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, m.in. brał udział w czterech wystawach zbiorowych. Po upadku powstania warszawskiego, w czasie którego spłonęła jego pracownia wraz ze zgromadzonymi tam obrazami, znalazł się w Pruszkowie, skąd został wywieziony do obozu pracy w Lipsku. Po powrocie do kraju, w 1946 r., zamieszkał w Komorowie pod Warszawą, później w Milanówku.
Ulubionym tematem malarza były nastrojowe pejzaże z terenów Mazowsza, przede wszystkim zachody słońca, łąki, podmokłe lasy, rozlewiska, motywy starych chat, młynów wodnych. W tych ujęciach widoczne są wpływy innych pejzażystów, m.in. J. Chełmońskiego i J. Rapackiego. Był artystą lubianym, jego prace cieszyły się popularnością wśród nabywców, stąd duża ilość w jego twórczości obrazów przedstawiających polskie krajobrazy.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
KORECKI Wiktor
Urodził się w Kamieńcu Podolskim. Studiował w Szkole Rysunkowej N. Muraszki w Kijowie. W 1921 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie otworzył własną pracownie, spłonęła ona jednak podczas Powstania Warszawskiego, a wraz z nią wiele jego prac. W 1946 roku zamieszkał w Komorowie skąd przeniósł się do Milanówka, w którym mieszkał do końca życia. Tematem jego obrazów były głównie nastrojowe pejzaże. Stosował technikę olejną. Na jego twórczość miało wpływ malarstwo J. Chełmońskiego i J. Rapackiego.
biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl