Olej, tektura; 103,5 x 62 cm Sygnowany l. d.: WIKTOR KORECKI
Swoją edukację artystyczną Wiktor Korecki odbył w Szkole Rysunkowej N. Muraszki w Kijowie, w 1921 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie otworzył własną pracownię, która spłonęła podczas Powstania Warszawskiego, a wraz z nią wiele prac artysty. W 1946 roku malarz zamieszkał w Komorowie skąd przeniósł się do Milanówka, gdzie mieszkał aż do śmierci. Tematem jego obrazów były głównie nastrojowe pejzaże, wykonywane w technice olejnej. Na jego twórczość wpłynęło malarstwo Józefa Chełmońskiego i Józefa Rapackiego. Pejzaż przedstawiający uroki polskiej wsi stanowi temat chętnie wykorzystywany przez Wiktora Koreckiego w jego obrazach. Śnieg, który grubą warstwą pokrył przedstawioną okolicę staje się dla artysty pretekstem do wirtuozyjnego rozegrania gry światła na obrazie. Ostatnie promienie słońca jarzą się na powierzchni śniegu kontrastując z długimi cieniami, jakie rzucają bryły domów i konary drzew. Całość płótna skąpana jest w delikatnej różowej poświacie, która wzmaga wrażenie spokoju i ciszy zalegającej nad przedstawioną krainą.
KORECKI Wiktor
Urodził się w Kamieńcu Podolskim. Studiował w Szkole Rysunkowej N. Muraszki w Kijowie. W 1921 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie otworzył własną pracownie, spłonęła ona jednak podczas Powstania Warszawskiego, a wraz z nią wiele jego prac. W 1946 roku zamieszkał w Komorowie skąd przeniósł się do Milanówka, w którym mieszkał do końca życia. Tematem jego obrazów były głównie nastrojowe pejzaże. Stosował technikę olejną. Na jego twórczość miało wpływ malarstwo J. Chełmońskiego i J. Rapackiego.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl