Drzeworyt; 13,7 x 10 cm (odcisk klocka) Sygnowany p.d.: W. Podoski
Grafik, krytyk i teoretyk sztuki, uczeń Władysława Skoczylasa. Uczył się na Państwowych Kursach Pedagogicznych dla Nauczycieli Rysunku (1920-1922), następnie kontynuował studia w warszawskiej Akademii. Pracował jako nauczyciel na kursach graficznych Muzeum Rzemiosł i Sztuki Stosowanej w Warszawie (1928-1933), a następnie w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa w Warszawie (1933-1939). Członek założyciel słynnej międzywojennej grupy artystycznej "Ryt" (1925-1939) oraz Bloku Zawodowych Artystów Plastyków (od 1934). Był recenzentem w czasopismach: "Myśl Narodowa" (1930-1938), "ABC" (1932-1936), "Wieczór Warszawski" (1939). Wraz z S. Chrostowskim napisał książkę "Początki drzeworytu" (1930). Otrzymał dyplom honorowy na I Międzynarodowej Wystawie Drzeworytów (Warszawa 1933), a także srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie "Sztuka i Technika", Paryż 1937. Po wojnie mieszkał w Stanach Zjednoczonych, w Los Angeles.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl