porcelana biała, gruba, malowana ręcznie; podstawa owalna o wym. 10 x 8 cm; wys. 16 cm Numer modelu 352 sygnowana na podstawie wyciskiem: W. ZÜGEL pod podstawą sygnowana znakiem Wydziału Sztuki wytwórni w Selb (Kunstabteilung) (znanych jest kilka różnych dekoracji)
Willy Zügel był niemieckim rysownikiem, rzeźbiarzem oraz twórcą figur zwierzęcych. Studiował rzeźbę na Akademii w Monachium. Zamiłowania do sztuki animalistycznej odziedziczył po ojcu, Heinrichu von Zügel, doktorze weterynarii i jednym z bardziej wziętych niemieckich malarzy animalistów. W 1913 roku artysta otrzymał złoty medal na międzynarodowej wystawie sztuki w Monachium. Był członkiem słynnego ugrupowania Secesja. Jego dzieła znajdują się między innymi w gmachu parlamentu w Stuttgarcie, w Narodowej Galerii w Berlinie, Domu Sztuki w Bremen, Muzeum w Budapeszcie oraz Narodowej Galerii w Monachium. Tworzył figury w brązie oraz modele dla znakomitych wytwórni porcelany Nymphenburg, Miśni oraz w latach 1911-1926 dla Rosenthala.
ZÜGEL Willy
Willy Zügel, rzeźbiarz, twórca figur zwierzęcych, profesor Akademii w Monachium. Zamiłowania do sztuki animalistycznej odziedziczył po ojcu, Heinrichu von Zügel (1850 Murrhardt -1941 Monachium), doktorze weterynarii i jednym z bardziej wziętych niemieckich malarzy animalistów. Willy studiował rzeźbę na Akademii monachijskiej. Podobnie jak ojciec, został potem jej profesorem. W 1913 r. artysta otrzymał złoty medal na międzynarodowej wystawie sztuki w Monachium. Był członkiem słynnego ugrupowania Secesja. Jego dzieła znajdują się w gmachu parlamentu w Stuttgarcie, w Narodowej Galerii w Berlinie, Domu Sztuki w Bremen, Muzeum w Budapeszcie, Narodowej Galerii w Monachium. Tworzył figury w brązie oraz modele dla znakomitych wytwórni porcelany: Rosenthal, Nymphenburg i Miśni.
Informacje dla kupujących:
Poz. 1 - 4: licytacja na cele charytatywne Fundacji SUE RYDER.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl