Linoryt; 10,3 x 7,5 cm (odcisk klocka) Sygnowany ołówkiem p.d.: Z. Pągowski, l.d.: 67
Malarz, rysownik, grafik, zasłużony działacz kultury związany z Łowiczem. Początkowo kształcił się w Szkole Sztuk Pięknych im. W. Gersona w pracowniach profesorów F. S. Kowarskiego i L. Pękalskiego (1930-1933), naukę kontynuował w Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa u prof. Szulca oraz w ASP, którą ukończył w roku 1934. W rodzinnym mieście był członkiem wielu stowarzyszeń kulturalnych i społecznych (był np. kierownikiem artystycznym Spółdzielni "Sztuka Łowicka"), zajmował też stanowiska urzędnicze (np. był kierownikiem Wydziału Kultury Urzędu Powiatowego w Łowiczu, Skierniewicach i Rawie Mazowieckiej). Oprócz malarstwa i grafiki zajmował się również projektowaniem pomników, tablic pamiątkowych oraz różnych form użytkowych. Twórczość Pągowskiego związana jest z Łowiczem oraz regionem: przedstawiał architekturę, mieszkańców miasta (również postacie historyczne), artysta malował również pejzaże. Jego paleta odznacza się jasną, świetlistą kolorystyką. Prace Zdzisława Pągowskiego znajdują się w zbiorach Muzeum w Łowiczu.
Stanisław Klicki (1775 Drążewo - 1847 Rzym) - generał dywizji Królestwa Polskiego. Służbę wojskową rozpoczął w 1791 w Kawalerii Narodowej. Brał udział w insurekcji kościuszkowskiej, w roku 1797 wstąpił do Legionów Polskich Henryka Dąbrowskiego. Podczas wojen napoleońskich walczył w kampanii śląskiej, pó¼niej w Hiszpanii oraz w Saksonii, brał udział w bitwie pod Lipskiem. Po abdykacji cesarza powrócił na ziemie polskie. Tu wstąpił do armii Królestwa Polskiego i został dowódcą 2. brygady w dywizji strzelców konnych. W roku 1817 awansował na dowódcę dywizji, zaś w roku 1826 otrzymał nominację generalską. Swój sztab zorganizował w Łowiczu. Klicki przyczynił się do rozbudowy infrastruktury miasta. Mimo, iż pozostał sceptyczny wobec powstania listopadowego, przyłączył się do walki. Po upadku powstania został zesłany do Kostromy. Z zesłania, gdzie podupadł na zdrowiu, powrócił po kilku latach. Zmarł w Rzymie.
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl