olej na sklejce, 23 x 17,5 cm sygnowany po lewej u dołu "Piramowicz"
Zofia Piramowicz była jedną z pierwszych kobiet, które rozpoczęły studia w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. Kontynuowała je w Dreźnie, w Szkole Sztuk Dekoracyjnych. W 1912 r. wyjechała na stałe do Paryża, jednak do końca życia utrzymywała związki z krajem wysyłając swoje prace na wystawy. Zasadniczym bodźcem twórczości artystki był kolor. Jej obrazy odznaczają się czystością i harmonią barw. "Umiejętność operowania kolorem, sugerowania dzięki niemu realnego wyglądu przedmiotu sprawiła, że wiele obrazów jest realistycznych, niekiedy niemal aż do granic ilustracyjności. Wypływało to z drugiej po kolorze pasji Zofii Piramowicz: z pasji obserwacji". (Edward Waligóra, wstęp do Katalogu prac Zofii Piramowicz, Kraków 1972, s. 2).