Olej, płótno; 61 x 46 cm Sygnowany p.d.: PIRAMOWICZ Na odwrocie napis: Fleurs | Piramowicz
Malarka. Uczennica Miłosza Kotarbińskiego (prawdopodobnie w jego Szkole Rysunku i Malarstwa dla Kobiet) oraz od 1904 u Karola Tichego w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. W roku 1910 wyjechała na studia w drezdeńskiej szkole sztuki dekoracyjnej (pod wpływem zawodu uczuciowego w związki z Kazimierzem Przerwą-Tetmajerem, z którym była zaręczona). W 1912 roku osiadła na stałe w Paryżu. W okresie po I wojnie odbyła liczne podróże artystyczne, m.in. na południe Francji, Hiszpanii, Maroka oraz Włoch. Była członkiem m in. Société du Salon d`Automne (od 1922), Cercle des Artistes Polonais l Paris (od 1928) oraz Grupy Paryskiej Plastyków Polskich (od 1935). Od roku 1924 miała wiele indywidualnych wystaw w paryskich galeriach oraz od r. 1913 brała udział w paryskich Salonach - Niezależnych, Jesiennym, Narodowego Stowarzyszenia Sztuk Pięknych i Tuileries. Brała też udział w wielu wystawach zbiorowych wraz ze stowarzyszeniami artystów polskich i francuskich. Swoje prace prezentowała także w Polsce, m.in. w Zachęcie (1921/22 i 1928) oraz na Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu (1929). Pośmiertna wystawa monograficzna artystki miała miejsce w Muzeum Etnograficznym w Krakowie w roku 1972. Prace artystki prezentowane były także na wystawach w Belgii i Holandii oraz prawdopodobnie w Japonii i Tunisie. Malowała portrety, studia rodzajowe, kwiaty i pejzaże. Zajmowała się także ilustracją książkową, grafiką oraz sztuką użytkową (wykonywała batiki oraz - w okresie I wojny - lalki w warsztatach Stefanii Łazarskiej). Sporą część twórczości artystki stanowią pejzaże, sceny rodzajowe i portrety mieszkańców Maroka i innych krajów Maghrebu. Obrazy artystki znajdują się przede wszystkim w zbiorach prywatnych, głównie we Francji, Anglii i USA i zbiorach rodziny.
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl