Sekretarz cylindryczny, pocz. XIX w.

Drukuj

Sekretarz cylindryczny pochodzący z początku XIX wieku. Konstrukcja mebla z drewna iglastego fornirowanego drewnem mahoniowym, szuflady wykonane z drewna dębowego. Sekretarz umieszczony jest na czterech giętych nogach, połączonych w górnej partii dekoracyjnymi listwami. Dolna partia mebla wypukła, mieści trzy szuflady. W górnej partii znajduje się wysuwany blat i cylindryczna klapa z mosiężnymi ciągadłami. Klapa skrywa pięć niewielkich wnęk i cztery szufladki. Blat wyłożony jest skórą. Zwieńczenie mebla w formie niskiej galeryjki. Front sekretarza zdobiony jest malowanymi barwnymi kwiatowymi girlandami i kokardami, na cylindrze znajdują się instrumenty muzyczne otoczone stylizowaną roślinnością, a płaszczyznę wieńczącą sekretarz zdobią motywy kwiatowe i medalion z profilem mężczyzny. Mebel po konserwacji zachowawczej, ślady uzupełnień, kilka wstawek w różnych partiach mebla, horyzontalne minimalne wgłębienie na cylindrze (na zdjęciu), rysy, wtórne antaby i kluczyny, rysy i plamy na skórze. Wysokość 106,5 cm, szerokość 110,5 cm, głębokość 57 cm, wys. do blatu 75 cm.

cena: 8 000 zł

08-05-2013
data dodania
Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
Antyk.net.pl
Puławska 27
05-500 Piaseczno
22 380 37 33; 22 756 72 50
poczta@antyk.net.pl
antyk.net.pl
poniedziałek - piątek: 10-18
sobota: 10-15
Inne obiekty na sprzedaż:
Dekoracyjny półmisek Miśnia, l. 1833-1870

3 500 zł

data dodania: 15-05-2013
Tremo empirowe, pocz. XIX w.

6 500 zł

data dodania: 07-05-2013

6 700 zł

data dodania: 08-05-2013
LEJMAN Lucjan

4 800 zł

data dodania: 14-05-2013
Srebrny tas na Torę, Moskwa, 1846 r.

7 000 zł

data dodania: 13-05-2013
Trapezowa biblioteka biedermeier, II ćw. XIX w.

14 000 zł

data dodania: 07-05-2013