ULBRICH Hugo (1867 - 1928)
Akwaforta, akwatinta na papierze, sygnatura na płycie p.d. "Hugo Ulbrich/03", oprawiona, za szybą.
Wymiary:
wycisk płyty 78,5 x 57,5 cm
wielkość arkusza 93 x 72 cm
Grafik i rysownik, urodzony w Przerzeczynie Zdroju (Bad Dirsdorf), zmarły we Wrocławiu. Szkołę średnią ukończył w Reichenbach (Dzierżoniów). W kolejnych latach uczył się zawodu księgarza w Getyndze. Naukę kontynuował w berlińskiej akademii u Karla Köppinga. Na zlecenie muzeum we Wrocławiu wykonał rysunki do „Bilderwerk Schlesischer Kunstdenkmäler” Hansa Lutscha. W 1894 zamieszkał we Wrocławiu, gdzie był profesorem tamtejszej akademii. Odbył podróże po Europie i Niemczech, odwiedził Egipt. Tematem jego prac były widoki miejskie, m.in. Wrocawia, Gdańska, Malborka, Królewca, pejzaże z Egiptu.