Pod Gryfami
Rynek 2
50-106 Wrocław
71 34 44 193 w.11
biuro@podgryfami.pl
pon.-pt. 11:00 - 17:00
sob. 11:00 - 15:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (29)
DE NEYN Pieter (1597 - 1639)
Pejzaż rzeczny z mostkiem, wędkarzami i domami... , XVII w.
Sygnatura umieszczona równolegle do wędki stojącego pod mostkiem mężczyzny: Neyn 1629. Stan zachowania malatury dobry. Niewielkie pięciomilimetrowe przetarcie w prawym dolnym rogu w partii roślinności niemające wpływu na estetyczną jak również materialną wartość pochodzącego z 1629 roku dzieła. Deska na odwrocie nosi ślady parkietażu.
Technika: Olej na desce
Wymiary w świetle ramy: 58 cm x 42 cm
Praca jest typowym dziełem tego artysty przedstawiającym piękno i spokój holenderskiego krajobrazu. Oparta na wnikliwych studiach z pozoru monotonna, jednak ożywiona małymi scenkami. Dzieło przemawia nastrojem poetyckiego spokoju, urzeka świeżością odczucia oraz świetlistością atmosfery. Natomiast zróżnicowana paleta barw zwraca się ku pełnym życia przedstawieniom wody i wysokiego, pokrytego obłokami nieba. Praca utrzymana w duchu manieryzmu.
Skontaktuj się z nami w sprawie tej oferty.
02-06-2014
SARLUIS Salomon Leon (1874 - 1949)
Martwa natura z puttami w tle, Olej , 1892
Sygnatura umieszczona w lewym dole Sam Sarluis 1892 dobrze osadzona w warstwie malarskiej. Płótno jaki i malatura zachowane w stanie dobrym.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 109 cm x 93 cm
Dekoracyjny charakter harmonijnej i subtelnej kolorystycznie kompozycji podkreślają jakby nierzeczywiste wyłaniające się z drugiego planu malowane en grisaille (bezbarwnie, różnymi natężeniami szarości) główki amorków. Natomiast umiejscowione na pierwszym planie: ananas, kiść winogron, owoc granatu oraz niebywałej urody muszle morskie oddają śródziemnomorski klimat pracy. Obraz jest swoistego rodzaju rarytasem na rynku malarstwa, gdyż został namalowany w 1892 roku a więc w bardzo wczesnym okresie twórczym tego znakomitego artysty. Nigdy później jego prace nie nawiązywały w swej stylistyce do twórczości prerafaelitów chociaż w pracach symbolistów a do takich należy zaliczyć jego późniejsze dzieła można odnaleźć punkty styczne z malarstwem tej grupy artystycznej.
03-12-2013
HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)
Ophelia, Olej , 1952
Sygnatura w lewym dole Wlastimil Hofman 1952 dobrze osadzona w warstwie malarskiej. Zarówno deska jak i malatura zachowane w stanie dobrym.
Technika: Olej na desce
Wymiary w świetle ramy: 57 cm x 73 cm
Artysta z dużą swobodą i właściwym sobie modelunkiem postaci zinterpretował bohaterkę Szekspirowskiego Hamleta. Żywe i kontrastowe zestawienia kolorów podkreślają poetyckość namalowanej postaci.
11-02-2014
JÓZEFCZYK Zygmunt (1881-1966)
Pejzaż zimowy – sanie, Olej , 1926
Sygnatura umieszczona w lewym dole Z.Józefczyk 26. Płótno oraz warstwa malarska w stanie dobrym. W górnym pasie kompozycji po prawej stronie na ośnieżonym dachu widnieje niewielki ubytek farby. Nie umniejsza on jednak wartości kompozycji.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 150 cm x 65 cm
Praca emanująca bielą śnieżnego krajobrazu jest typowym dziełem dla tego artysty. Na obrzeżach niewielkiego sioła wśród pokrytych śniegiem wiejskich strzech pędzą drogą trzy konne zaprzęgi. Autor poprzez znakomite uchwycenie ruchu wprowadza nutę ekspresji do tej jakże pełnej spokoju i mroźnego chłodu scenerii. Obraz zdaje się być doskonałym dopełnieniem kolekcji nie tylko miłośników twórczości Józeczyka, ale również osób ceniących sobie piękno polskiego,zimowego krajobrazu.
03-12-2013
liczba obiektów: 29