Antykwariat Garbary
ul. Grodzka 5
50-115 Wrocław
604 121 434
antykwariatgarbary@wp.pl
poniedziałek - piątek: 11.00-17.00
sobota: 11.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (98)
J.H.VICKERS WIELKA ZBROJOWNIA W GDAŃSKU , 1839
rycina(staloryt) DANZIG CCLXXXI kolorowana o wym. 18 x 13, sygn na płycie rytownik C. Heath, w świetle passe-partout,Meyer Universum Hilburghausen.

300 zł

19-04-2019
gramofon

2 400 zł

02-07-2016
GRAFIKA "ZAMEK W KRÓLEWCU"
Widok zamku w Królewcu, akwaforta barwna na papierze, karta o wym. 30 x 24 cm. Opis i sygnatura ołówkiem pod wyciskiem. Niemcy 1 poł. XX w.

240 zł

29-10-2019
GLOBUS
Globus na podstawie drewnianej, wys. 43 cm, Wydawnictwo Columbus-Verlag Berlin ok. międzywojenny XX w.

1 400 zł

26-04-2019
"Kutry na wzburzonym morzu" obraz malowany techniką olejną na desce o wym.54 x 71 cm. Sygnowany p/d. George Willem Opdenhoff był holenderskim malarzem marynistą, uczniem Andreasa i Johannesa Christiaana Schhotela. Od 1835 do 1837 mieszkał w Bredzie.

16 000 zł

04-01-2024
GEORG TRAUTMANN (1865-1935) Chata w Karkonoszach
obraz malowany techniką olejną na tekturze o wym. 22 x 34 cm. sygn l/d.

3 600 zł

11-09-2017
FILIŻANKA MALOWANA Z WIDOKIEM " KARCZMA LEŚNA"
filiżanka ze spodkiem, porcelana malowana, złocona. na korpusie miniatura z widokiem gospodą leśnej. Berlin Moabit poł. XIX w,

1 200 zł

01-03-2020
Ferdinand Lindner "Alpejskie jezioro"
akwarela na papierze o wym. 34,5 x 54,5 cm, autorstwa urodzonego w Dreznie niemieckiego malarza Ferdinanda Lindnera ( zm. w Berlinie w 1906 r.) Sygn l/d. Praca nieznacznie przycięta w dolnej partii

800 zł

08-02-2018
DZBANEK PORCELANA KOPENHAGA a B&G
dzban z pokrywką, porcelana malowana, złocona, wys 25 cm, Dania, Kopenhaga Bing-Grondal 2 poł. XIX w.

400 zł

03-03-2020
cukiernica srebrna
cukiernica srebro pr 1 , masa 521 g, wnętrze złocone FRANCJA 2 poł. XIX w

2 800 zł

29-04-2017
Broszka z granatami
broszka metal złocony z granatami, Czechy XIX/XX w wym. 32 x 30 mm

680 zł

13-08-2018
BIURKO I BIBLIOTEKA NEORENESANSOWE
biurko i biblioteka gabinetowe, drewno orzechowe,rzeźbione, snycerowane, fornirowane. biblioteka wym 195x 220x 62 cm biurko 83x 170x 85 cm. Europa XIX/XX w

13 000 zł

06-04-2019
obraz malowany technika olejna na płótnie o wym. 40,5 x 32 cm. Sygnowany p/d. Płótno dublowane.

12 000 zł

25-04-2018
Akt przy lampie
M.N. obraz malowany techniką olejną na tekturze o wym.20 x 14,5 cm, wym w ramie 45,5 x 40 cm. Praca nie sygnowana, okr. międzywojenny XX w.

980 zł

17-10-2019
"Madonna z Dzieciątkiem"
"Maria z Dzieciątkiem" rzeźba w drewnie iglastym, wys. 32 cm. Rzeźba wykonana w duchu późnego gotyku. Ułamana głowa Dzieciątka i jego prawa ręka (niezachowane). Ślady polichromii w zagłębieniach szat Marii. Europa XIX/XX w.

1 200 zł

09-11-2021
"Krajobraz górski" Hermann Volkerling (1875-1940)
Pejzaż autorstwa śląskiego artysty Hermanna Volkerlinga. malowany technika olejna na tekturze o wym 59 x 43 cm . Sygnowany l/d monogramem "Vo"

6 000 zł

15-03-2017
"Błazen grający na lutni" wg .Fransa Halsa
Kopia obrazu Fransa Halsa "Błazen grający na lutni" ze zbiorów Rijksmuseum . Malowany techniką olejną na płycie porcelanowej o wym. 23 x 19, 5 cm. Obraz wykonany w pracowni malarskiej firmy Rosenthal w okresie międzywojennym XX w

2 000 zł

29-10-2017
ZAPŁATYŃSKI Antoni (1873 - 1929)
"Kaczeńce w wazonie"
Antonii Zapłatyński "Kaczeńce w wazonie" obraz ol/tektura wym.35 x 27 cm, sygnowany i datowany 1927 r p/d. Wymiary w w oprawie 40 x 32 cm.

900 zł

19-12-2020
BLASCHNIK Arthur
"Widok na zamek Wleń"
rysunek kredką, lawowany na papierze o wym. 14.5 x 20.5 cm. (w świetle passe partout) sygnowany l/d .

1 800 zł

29-09-2017
ZIMMERMANN Bodo (1902-1945)
RATUSZ WROCŁAWSKI
drzeworyt na papierze o wym. 29 x 20 cm, sygn na płycie l/d BOZI.

400 zł

19-04-2019
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława (1868 Kraków - 1953 Kraków)
Wenecja
Wieczorny widok na Pałac Dożów, rozświetlony plac św. Marka i kampanilę od strony Canale Grande, olej na tekturze o wym. 21,5 x 28 cm. Sygnowany l/d "B.RYCHTER - JANOWSKA".Obraz po konserwacji.

9 000 zł

22-02-2024
REINHOLD Bruno (1891 - ?)
BAZYLIKA MARIACKA W GDAŃSKU
akwaforta na papierze , wymiary w świetle passe-partout 33 x 26 cm, opisana i sygn ołówkiem na dole. Oprawa w prostą listwową ramkę.

800 zł

14-04-2020
WEIGEL Christophe (1661-1726)
Christophe WEIGEL (1661-1726) Silesiae Ducatus in XVII suos Principatus et Dominia divisus stylo Chr. Weigelii. mapa Śląska, miedzioryt kolorowany 32 x 37 cm na karcie 35,5 x 41,5 cm. 1 ćw. XVIII w.

1 500 zł

14-02-2019
ZAWADZIŃSKI Czesław (1878 - 1936)
"Akt z draperią"
"Akt z draperią" olej na sklejce o wym. 81 x 65 cm. sygnowany w prawym dolnym rogu. Obraz we współczesnej złoto-brązowej , profilowanej ramie.

9 500 zł

04-05-2022
BARTŁOMIEJCZYK Edmund Ludwik (1885- 1950)
"Pasterz kóz" , okr.międzywojenny XX w
drzeworyt owym. 12 x 10 cm sygnowany monogramem l/g.

360 zł

18-05-2012
liczba obiektów: 98