Silesia Art Antyki
ul. Mikołowska 45
40-065 Katowice
508 355 125
antyki@silesia-art.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (54)
Komplet toaletowy, art deco, H. Zawiercie , 1920
Unikatowy komplet toaletowy, o niezwykle eleganckiej, geometrycznej formie charaketrystycznej dla stylu Art Deco. Wykonany ze szlifowanego szkła kryształwoego, o rozalinowej barwie. Sygnowany na podstawie "ZAWIERCIE" (Huta Zawiercie). Okres międzywojenny
28-07-2023
Kolczyki ze szmaragdami i diamentami
Kolczyki owalne ze szmaragdami,
w białym złocie próby 0,750,
z 72 diamentami w szlifach brylantowych
i dwoma szmaragdami w szlifach fasetowych.

21 000 zł

17-02-2023
Ikebana, Misa z figurką
Figurka/ Tancerka - wytwórnia Tettau
misa - Rosenthal
11-08-2023
Grupa porcelanowa "Arlekiny" Keramos
Grupa Porcelanowa „Arlekiny” manufaktura Keramos

Wymiary:

wys.: 55 cm

szer: 40 cm

głęb: 26 cm
05-03-2024
Filiżanka w stylu Biedermeier z I poł XIX w. SPM
Filiżanka z białej porcelany, dekorowana ręcznie złoceniami i ornamnetem kwiatowym, z finezyjnym uszkiem.

Sygnowana na podstawie kobaltowym znakiem firmowym z lat 1837 - 1844, oznaczającym wytwórnię SPM Porzellan Berlin manufaktur von F. A. Schumann
28-07-2023
Figurka "Dama" Goldscheider
Figurka fajansowa w stylu art deco przedstawiająca idącą tanecznym krokiem damę. Dekorowana ręcznie farbami podszkliwnymi, na podstawie podpis projektanta "Dakon".
Na spodzie sygnatura:
Goldscheider /Wien, Made in Austria, Dakon
numer seryjny

4 000 zł

17-11-2021
Ekrytuar Miśnia
Przepiekny kobiecy ekrytuar biedermeier z okresu 1824 - 1850 z manufaktury Miśnia, sygnatura na spodzie.

Zdobiona złoceniami, kobaltem i motywem floralnym. Idelanie zachowany. Drobne przetarcia złoceń.
28-07-2023
Broszka z diamentami, XIX wiek
9 diamentów w szlifach rozety holenderskiej, o kształcie okrągłym

łączna masa: 2,00 ct

barwa: H- J

czystość: SI1 - I1

22 000 zł

02-06-2023
masa: 10,810 g
czas: XIX wiek,
materiał: złoto, srebro
kamienie: diamenty, rubiny, rauty
19-03-2024
Broszka biedermeier z perłami rzecznymi
Broszka złota z metalowym zapięciem, z połowy XIX w., w stylu biedermeier z dekoracyjną emalią i dwoma perłami rzecznymi

300 zł

17-02-2023
Broszka biedermeier z granatami
Broszka z połowy XIX w. w stylu biedermeier.
Dekoracyjna broszka z centralnym kwiatem z granatów.

1 300 zł

17-02-2023
Brosza z diamentami i szmaragdem, art deco
materiał: złoto białe, próba 0.585
masa: 10 g
szmaragd: 0,50 ct, szlif: fasetowy, barwa: zielona, kształt: ośmiokątny
brylanty: 2, stary szlif brylantowy, 1,90 ct, czystość: P1 – P2, barwa: G-J
diamenty: 36, 1,80 ct, czystość: VS – P2, barwa: G – J,
18-03-2024
"Pijąca" Rosenthal
Figurka porcelanowa,

Pijąca,

syg. na spodzie: Rosenthal,

pocz. XX wieku,
wymiary:
wys.: 16 cm
śred.: 14 cm
11-03-2024
"Odpoczywająca dziewczyna"
Rzeźba z brązu autorstwa francuskiego artysty Corneilla Henriego Theunissena (1863 - 1918). Sygnowana z tyłu przy podstawie "Corneille Theunissen", z boku pieczęć odlewni brązów braci Susse.
Z przodu pamiątkowa tabliczka z konkursu rolniczego.

3 800 zł

22-03-2022
"La Bella"
syg. p.d.: „C. Friedel 02 Florence”
Olej na płótnie,
Pocz. XX wieku,
Wymiary: 102 x 78 cm
14-03-2024
"Charty rosyjskie borzoj", Katzhutte Hertwig
Kolekcjonerska figura fajansowa przedstawiająca dwa biegnące charty na owalnej podstawie. Na spodzie sygnatura Katzhutte Hertwig z lat 1914 - 1945 oraz numer "13" wyciskany w masie.
Bardzo dobry stan zachowania.

1 800 zł

12-11-2021
KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
"Żółte róże w wazonie"
Olej/ dykta,

sygn. l. g.: A. Karpiński 1930

Wymiary: 34 x 48,5 cm

Pocz. XX wieku, 1930 r.
11-03-2024
TRZASKA Andrzej (ur. 1935)
Patera New Look Włocławek
Patera z wytwórni SPPLIA "Przyjaźń" Włocławek.

lata 60 XX wieku, ceramika szkliwiona

Autorem projektu jest Andrzej Trzaska, artysta ukończył ASP we Wrocławiu i Gdańsku,

związany z Cepelią i społdzielnią Przyjaźń, zają się ceramiką dekoracyjną.
28-07-2023
TRZASKA Andrzej (ur. 1935)
Patera New Look Włocławek

28-07-2023
CZARTORYSKA Anna (1887-1980)
Kwiaty w wazonie
Obraz olejny na dykcie, sygnowany w prawym dolnym rogu "Anna Czartoryska".

Wymiary: 48,5 x 58 cm w świetle ramy.
20-05-2022
KISZKA Bohdan (1932-1985)
Na popasie
Obraz olejny na płótnie, sygnowany w prawym dolnym rogu "B.Kiszka", wymiary: 48,5 x 54,5  cm.
23-05-2022
ULBRICH Hugo (1867 - 1928)
"Ratusz we Wrocławiu"
Akwaforta, akwatinta na papierze, sygnatura na płycie p.d. "Hugo Ulbrich/03", oprawiona, za szybą.

Wymiary:

wycisk płyty 78,5 x 57,5 cm

wielkość arkusza 93 x 72 cm
22-04-2022
liczba obiektów: 54