ANTIQUA. Antykwariat
ul. Freta 19
00-227 Warszawa
(+48 22) 831-54-72
art@aetm.pl
poniedziałek - piątek: 11.00-19.00
sobota: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (137)
Karafka i 6 kieliszków
Szkło szlifowane, Czechy, lata 30 XX w.
30-04-2009
Józef Piłsudski na Syberji
Lepecki M. B., Warszawa 1936 Główna Księgarnia Wojskowa. 42 cm, s. XII, 227, tabl. ryc. 8 (drzeworyty), tabl. ilustr. barwnych 12, liczne ilustr. i faksymile w tekście, opr. wydawnicza: pł. z barwieniami na grzbiecie i postacią marszałka na licu.
07-09-2011
Jan Zamoyski - portret , 1854
z: Panorama Dell' Universo, storia e descizione di tutti i popoli...compilazione di Cesare Malpica, Napoli Litografia ręcznie kolorowana. 17x11,5cm Cesare Malpica
25-11-2013
J. B. Homann
Konstelacje gwiezdne
poł. XVIII w., częściowo kolorowany
miedzioryt,
80 x 71 cm. wymiar z ramą.
08-08-2002
Irysy
Miedzioryt kolorowany akwarelą, koniec XVIII w. Wymiary: 34 x 21 (odcisk płyty).
05-12-2011
Głuptak - The Gannet. , 1766r.
Thomas Pennant Londyn 1766r. Wymiary: 66x53cm Pochodzi z atlasu The British Zoology. Rysunki wykonane przez P. Paillou i G. Edwards. Grafiki wykonane przez P. Mazell. Wydawca J. J. Haid. Miedzioryt ręcznie kolorowany akwarelą.
04-12-2014
Staloryt, wymiary: 46 x 60 cm, w ramie: 68,5 x 87 cm.
13-08-2009
Giovanni Volpato - "Astrolog"
Giovanni Volpato (1740-1803) -najwybitniejszy grafik Szkoły Weneckiej- według obrazu Francesca Magiotta (1632-1705). Grafika z cyklu 12 akwafort "Arti per via", XVIII w. Wymiary: 37,9 x 29,1 cm (odcisk płyty), w ramie: 48,5 x 58,5 cm.
06-04-2010
Geographisch-Historisch und Politischer Spiegel
,,Geographisch-Historisch und Politischer Spiegel'', Norymberga, pocz. XVIIIw. Karta zawiera godła 16 krajów Eurepejskich oraz opis geograficzno-historyczny i polityczny tych państw (m.in. Polski). Oprac. Christoph Riegel. Miedzioryt kolorowany w epoce. Wymiary: 58,5 x 49,5 cm.
19-03-2009
Europe Sarmacia - fantastyczny widok Polski
Karta z kroniki świata "Liber cronicarum..." Schedla, 1493 r.; drzeworyt, wymiary w oprawie: 58 x 42cm.
27-05-2011
Miedzioryt ręcznie kolorowany, XVIII w.; wymiary: 34 x 41 cm, 59 x 65 cm (w oprawie)
09-04-2011
Dowódzca Chorągwi Hussarskiej
Rysował Lewicki według Della Belli, rytował H. Röber. Rycina z: ,,Tygodnika Ilustrowanego'' XIX w. Drzeworyt sztorcowy. Wymiary:14,5 x 19,5 cm, w ramie: 32 x 37,5 cm.
26-02-2009
Dominia Anglorum in America
Dominia Anglorum in America Septentrionali Specialibus Mappis Londini primum a Mollio; New England; Chesapeake, Georgia, Carolinas & Florida; Nova Scotia. Heirs Homann, Norymberga 1745. Miedzoryt ręcznie kolorowany, wymiary: odcisk płyty: 56 x 50,5 cm.
20-03-2009
Dominia Anglorum
,,Dominia Anglorum in praecipuis Insulis Americae ut sunt Insula S. Christopheri, Antegoa, Iamaica, Barbados nec non Insula Bermudes vel Sommers . . . '' Heirs Homann, Norymberga 1745. Miedzioryt ręcznie kolorowany, wymiary: odcisk płyty: 56 x 50,5 cm.
20-03-2009
Czwarty Pułk , 1916
Rok działań wojennych 4-go P. P. Legionów Polskich od dnia 10 maja 1915 roku do dnia 10 maja 1916 roku. Opracował Józef Andrzej Teslar, Chorąży Leg. Pol. Lwów 1916r. Nakładem Lwowskiej Delegacyi N. K. N. s. 39, [4], tabl. [32, stan bardzo dobry.

140 zł

22-10-2014
Cracau
Panorama Krakowa, XIX w. Staloryt kolorowany akwarelą; wymiary: 13,5 x 18 cm, w oprawie: 30 x 34 cm.
09-08-2011
Confession d′un Enfant du Siecle
Ch. Colin według de Bida. XIX w. Staloryt, wymiary: 17 x 12 cm, w oprawie: 32 x 25,5 cm.
09-08-2011
Colonna di Sigismondo
Kolumna Zygmunta w Warszawie, XIX w. Litografia wymiary: 17 x 12 cm, w oprawie: 36 x 29 cm
22-11-2010
Chałupa wiejska
J. Rapacki
litografia, wym. w oprawie 59,2 x 69 cm
06-02-2006
Tablica genealogiczna Piastów i Jagiellonów, Henri Abraham Chatelain, Amsterdam 1705-1739. Atlas historique, ou Nouvelle Introduction a l`Histoire, a la Chronologie. Miedzioryt odbijany z dwóch płyt, ręcznie kolorowany. Wymiary: 48,5 x 104 cm (odcisk płyt: 39 x 93,8 cm).
29-11-2010
CARTE GENERALE DE LA POLOGNE
Mapa Ziem Rzeczypospolitej,Giovanni Antonio Rizzi Zannoni, Paryż ok. 1767 r. Miedzioryt kolorowany, wymiary (odcisk płyty): 46 x 32,5 cm, w ramie: 50,5 x 65,5 cm.
25-02-2009
Bóstwa antyczne - Venere , XIX w.
Raphael Sanzio d'Urbino Miedzioryt, 63 x 45 cm
13-03-2014
Bóstwa antyczne - Giove , XIX w.
13-03-2014
Bóstwa antyczne - Apollo , XIX w.
13-03-2014
Bóstwa antyczne - Saturno , XIX w.
13-03-2014
liczba obiektów: 137