Antyk.net.pl
Puławska 27
05-500 Piaseczno
22 380 37 33; 22 756 72 50
poczta@antyk.net.pl
poniedziałek - piątek: 10-18
sobota: 10-15
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (58)
Mała sofka Ludwik XVI z przełomu XVIII i XIX wieku. Konstrukcja mebla orzechowa, pokryta białą farbą kryjącą.

2 700 zł

09-05-2013
Angielska biblioteka pełniąca również funkcję schreibkomody, około 1780 roku. Mebel o konstrukcji sosnowo-dębowej, fornir mahoniowy. Nogi sanowią dekoracyjnie wycięte listwy. Korpus mieści trzy szuflady, dwie najwyżej położone uchylają się na zawiasie, tworząc blat. Po uchyleniu odsłaniają wnęki, intarsjowane szufladki i drzwiczki. Frontowe drzwi nastawy mebla podzielone są geometrycznymi szprosami (szkło warstwowe). Dwie szybki wtórne, jedna ma pęknięcie na brzegu, ślady uzupełnienia obok kluczyny, niewielkie wybrzuszenie forniru na blacie, ubytek forniru na brzegu mebla, rysy i zadrapania, pęknięty bok w dolnej części mebla, w kilku miejscach rozeschnięte plecy. Wysokość całkowita 218 cm, wysokość części dolnej 100 cm, wysokość do blatu 74 cm. Szerokość części górnej i dolnej 118 cm, głębokość podstawy 57 cm, głębokość części górnej 31 cm. Blat o wymiarach 112 x 43 cm.

15 000 zł

08-05-2013
Piętnastoosobowy serwis śniadaniowy z niemieckiej manufaktury porcelany SPM w Moabicie pod Berlinem z 1913 roku.

2 300 zł

22-07-2013
Cztery kafle ceramiczne pochodzące z wytwórni Carla Teicherta, Miśnia. Przedmioty pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Kafle o formie prostokątów z profilowanymi, uskokowymi, krawędziami. Centralne miejsce na kaflach zajmuje podszkliwna dekoracja w odcieniach błękitu, w formie ażurowego kosza z owocami w tym z winogronami. Stan dobry, niewielkie ubytki ceramiki na brzegach przedmiotów, krakelura. Wymiary kafli 42,5 x 24 x 7 cm.

2 100 zł

07-05-2013
SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
Obrazek w formie leżącego prostokąta przedstawiający scenę huculską autorstwa Kazimierza Sichulskiego. Dzieło wykonane gwaszem na papierze akwarelowym, pochodzi z 1941 roku. Na pierwszym planie horyzontalny szereg utworzony z par niskich palików i przewiązanych na ósemkę form. Powyżej powiewają wbite w ziemię dwie ciemne chorągiewki. Na drugim planie, na torze, trójka młodych chłopców w strojach huculskich z emocjami patrzy na punkt znajdujący się poza obrazem. Na kolejnym planie znajduje się rozległy teren pokryty w większości śniegiem. Powyżej horyzontu brunatno-niebieskie niebo. Stan dobry, pionowy ślad po złożeniu papieru. Obraz w prostej złoconej ramie (zabrudzenia, minimalne przetarcia) o wymiarach 26 x 22,5 cm. Wymiary obrazka w świetle ramy 23 x 19,5 cm.

4 400 zł

08-05-2013
LEJMAN Lucjan (1891 - 1973)
Obraz olejny na tekturze malowany techniką impastu.

4 800 zł

14-05-2013
KLINGER Max (1857 Lipsk - 1920 Großjena)
Kasandra, patynowany brąz, Max Klinger, k. XIX w.
Popiersie Kasandry z patynowanego brązu, autorstwa Maksa Klingera (1857-1920), z końca XIX wieku. Rzeźba inspirowana postacią z mitologii greckiej. Kasandra była córką Priama, króla Troi, miała dar przewidywania, który stał się jej przekleństwem, po tym jak odrzuciła zaloty Apolla. Popiersie umieszczone jest na tralkowym profilowanym cokole. Z tyłu cokołu pnie się gięta geometryczna podstawa zakończona biustem. Twarz idealizowana, o antycznym kanonie piękna, na ramionach postaci fragmenty peplosu. Stan zachowania dobry, przetarcia patyny, drobne zabrudzenia. Sygnatura z tyłu na podstawie (na zdjęciu), na boku napis M.KLINGER. Wysokość 30 cm, średnica podstawy 11 cm. Podobne rzeźby Kasandry znajdują się w Musée d'Orsay, Neuen Pinakothek Münhen, Von der Heydt Museum, Hessinschen Museum Darmstad, museum der Bildenden Künste Leipzig.

12 000 zł

07-05-2013
LALIQUE René Jules (1860 - 1945)
Wazon z francuskiej wytwórni szkła Lalique z lat sześćdziesiątych XX wieku. W gładkim, błyszczącym, grubym szkle wycięte są lekko pod skosem cztery liście. Są one matowe. Widoczne jest gęste, delikatne żyłkowanie. Na spodzie znak wytwórni. Rysy na spodzie, zaciek przy brzegu. Wysokość 26,5 cm, średnica 21 cm

9 000 zł

07-05-2013
liczba obiektów: 58