Antykwariat Garbary
ul. Grodzka 5
50-115 Wrocław
604 121 434
antykwariatgarbary@wp.pl
poniedziałek - piątek: 11.00-17.00
sobota: 11.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (100)
PUFFKE Marian (Kalisz 1888 - Warszawa 1925)
"Pejzaż z barką " , 1909
obraz dwustronny,malowany techniką olejną na tekturze o wym. 23,5 x 33 cm. sygn. i dat. p/d . Na odwrocie "Pejzaż tatrzański "silnie zabrudzony, sygn. p/d

1 800 zł

23-11-2017
ENGELBRECHT Martin (1684 - 1756)
URATISLAVIA. Breßlau. , 1736
miedzioryt na papierze ( wym.płyta 21,1 x 31,2, karta 21,5 x 35, Panorama miasta od północy. U dołu przedstawienia pośrodku herb Wrocławia w ozdobnym kartuszu. Nad panoramą trzymana przez dwa putta banderola z napisem: URATISLAVIA. Breßlau.

4 800 zł

14-02-2019
FILIPKIEWICZ Mieczysław (1891-1951)
"Zima na Podhalu"
"Zima na Podhalu" obraz malowany techniką olejną na płótnie o wym.70 x 75 cm, Sygnowany p/d "MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ"

4 800 zł

31-01-2024
NOWAKIWSKIJ Oleksa (Nowakowski Aleksander) (1872 Obodiuka - 1932 Lwów)
"Pejzaż górski" , 1925
obraz malowany techniką olejną na tekturze o wym. 37 x 32 cm, sygnowany cyrylicą i datowany  (1925) p/d.

7 400 zł

01-02-2024
BEYER Otto (1885-1962)
"Wóz na górskiej drodze" , 1943
Obraz przedstawia wóź z drewnem w trakcie przejazdu przez mostek na alpejskiej rzece. Malowany techniką olejną na tekturze o wym. 56 x 76 cm. Sygnowany l/d. "Otto Beyer/43.

4 200 zł

11-11-2021
LINKE Paul (1844 Wrocław - 1917 Wrocław)
"Pejzaż wiosenny"
obraz malowany techn. olejną na płótnie naklejonym na tekturę o wym 28 x 66 cm. Słabo widoczna sygnatura p.d. Na odwrocie opis autorski piórem.

4 800 zł

22-02-2024
WEIMANN Paul (1867 Wrocław - 1945 Jelenia Góra ?)
ZIMOWY WIDOK NA ŚNIEŻKĘ
Obraz malowany techniką olejną  na płótnie o wym 60 x 80 cm, sygnowany l/d "Paul Weimann"

15 000 zł

28-08-2021
DOM W OGRODZIE
obraz malowany techn. olejną na płótnie o wym. 52 x 40 cm, sygnowany monogramem i datowany l/d " P.W./36"

4 800 zł

24-01-2020
SCHENK Peter (1661 - 1728)
Panorama Wrocławia, miedzioryt odbity na karcie o wym 26 x 31 cm. XVII/XVIII w.

1 200 zł

14-06-2017
ADLER Richard (1907 Berlin - 1977 Düsseldorf)
"RATUSZ WE WROCŁAWIU"
akwaforta o wym. 49,5 x 39,5 cm ( wycisk) na papierze. Wymiary w oprawie 80 x 65,5 cm. Na dole pod wyciskiem opis i sygnatura ołówkiem "Breslau, Rathaus/ Org. radierung/R.Adler"

980 zł

21-07-2020
MÜNSTER Sebastian (1488 - 1552)
Drzeworyt "Pomorze" z . S. Münster, „Cosmographia”, około 1560, 16,5 x 37,5 cm. Nad mapą obraz 9 dużych herbów., na odwrocie tekst z opisem i genealogia książąt pomorskich.

2 000 zł

11-05-2019
CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)
"WIDOK NA PLAC ZAMKOWY"
"Widok na plac Zamkowy w Warszawie" ol/pł o wym. 60 x 80,5 cm, Sygnatura "Wł Chmieliński p/d.

12 000 zł

29-01-2024
DĘBICKI Stanisław (1866-1924)
"Portret myśliwego"
"Portret myśliwego" akwarela na papierze o wym. 60 x 43 cm (w świetle passe-partout). Sygnowana p/d.

9 800 zł

03-02-2024
FABIAŃSKI Stanisław (1865-1947)
Widok na witraż S.Wyspiańskiego "Bóg Ojciec-... , 1936
obraz malowany techniką olejną na płótnie o wym 70 x 50 cm, sygnowany l/d."Stanisław PorayFabiański/1936

5 000 zł

29-01-2018
KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
"Chata"
obraz malowany technika olejną na tekturze o wym. 24,5 x 34 cm. Sygnowany p/d

9 500 zł

09-06-2016
KOPYSTYŃSKI Stanisław (Jarosław 1893 - Wrocław 1969)
"Kudowa zimą"
"Kudowa zimą", akwarela na kartonie o wym. 48 x 61 cm sygn. ołówkiem p./d.: St. Kopystyński (ok.1968 r). Praca oprawiona w srebrna ramę i passe partout.

2 200 zł

04-05-2022
KUKLA Stanisław (1919 Chojno - 1992 Golejewko)
"Sanie przed zagrodą"
obraz malowany techniką olejną na płótnie o wym.24 x 41 cm, sygn p/d.

1 600 zł

19-10-2018
KAMIŃSKI Stefan
"Chata na polanie" , 1905
Stefan Kamiński " Chata na leśnej polanie" akwarela na papierze o wym. 26x 42 cm ( w świetle passe partout) oraz 47,5 x 65,5 z ramią. Sygnowana i datowana w prawym dolnym rogu "S.Kamiński 1905"

1 600 zł

28-10-2020
DANIEL-KOSSOWSKA Stefania (1872-1952)
Bystra , 1931
obraz malowany techniką mieszaną (ołówek,tempera) na tekturze o wym. 33 x 45 cm. Sygnowany ołówkiem p/d S.K. Daniel". Na odwrocie dwie naklejki wystawowe z TPSP w Poznaniu i TPSP we Lwowie.

1 800 zł

16-02-2016
LEMAN Ulric (1895 (?) Düsseldorf - 1988 Deja na Majorce)
AKT , 1953
akwarela na papierze o wym. 44 x 62 cm, sygn i datowana p/d. 1953 r, oprawiona, na odwrocie rysunek "Akt".

2 000 zł

27-09-2018
POZNAŃSKI Wiesław
"Tulipany w wazonie" , 1929
obraz malowany na grubym workowym płótnie o wym. 36 x 53 cm, sygn. i datowany p/d.

900 zł

19-10-2018
CZEPITA Wiktor Michał (1884-1941)
Portret młodej kobiety
obraz malowany technika olejną na płótnie owal o wym, 50,5 x 38,5 cm. Sygnowany l/d "M.W.Czepita" Obraz oprawiony w owalną listwową ramę.

3 500 zł

10-05-2018
WODZINOWSKI Wincenty (1866-1940)
"Portret kobiety"
obraz malowany techniką olejną na tekturze o wym. 47 x 67,5 cm. Sygnowany l/d.

6 800 zł

12-02-2016
WIELAND Wolfgang Iohannes (czynny w l. 1723-1738)
MAPA KSIĘSTWA OLEŚNICKIEGO
MAPA KSIĘSTWA OLEŚNICKIEGO Johanna Wolfganga Wielanda z 1739, na papierze o wym.59,5 x 87 cm, kolorowana w epoce, zamieszczona w atlasie Sląska w 1752 r. Mapa po konserwacji.

2 800 zł

09-01-2019
CYANKIEWICZ Zdzisław (CYAN) (1912 - 1981)
KONCERT , 1944
Olej, płótno; 73 x 115 cm
Sygn. p.d. Cyan 44

9 800 zł

11-10-2016
liczba obiektów: 100