ANTIK BAZAR. Meble Antyczne. E. i S. Wojtachnio
ul. Ludna (wejście od ul. Okrąg) 9
00-413 Warszawa
22 622 4070
antik-bazar@wp.pl
poniedziałek - piątek: 11.00-18.00
sobota - 11.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (162)
Sekretera Ludwik Filip
okleina mahoń II poł. XIX w. Wym: 188 sz. 99 g. 47 cm
NR KAT. 352
20-12-2001
Sekretera biedermeier z nadstawą
okleina brzoza, I poł. XIX w.
Wym: w. 225, sz. 119, g. 65 cm
NR KAT. 301
03-06-2005
Sekretarzyk w stylu Ludwik Filip
okleiny palisandrowe, skóra; w. 119, sz. 84, g. 49 cm.
Francja, Paryż, Place Royale 9, około poł. XIX w.
Mebel wsparty na czterech wysokich, kolumienkowych, spiralnie kręconych nogach, z szufladą pod blatem częściowo pokrytym skórą. Blat wysuwany.
04-02-2022
Sekretarzyk Secesja
okleina mahoniowa, w części dolnej trzy szuflady politurowane na czarno, w nadstawie 2 szufladki politurowane na czarno, w plecach dekoracyjne aplikację płaskorzeźbione i w części centralnej dekoracja z tłoczonego mosiądzu. w ramach czereśniowych.
24-06-2021
Sekretarzyk podróżny
fornirowany karpą orzechową; Anglia, XIX w.
Wym: 42,5x 42,5 x 19,5 cm;
O prostych bokach i froncie z mosiężnymi okuciami pasowymi na frontowych narożach, z szufladką u dołu, z odkładaną klapą, z uchwytem na górnej płycie.
28-01-2021
Sekretarzyk
bonheur-du-jour,
wsparty na czterech giętych, wysokich nogach z odkładanym pulpitem, opieranym na dwóch wysuwanych żelaznych podporach.

Wewnątrz ciągi, szufladek, półeczki i skrytka.
Pod pulpitem dwie zamykane szufladki .
W części górnej oskrzynieni
22-10-2013
Sejf
Kasa pancerna z przełomu XIX/XX w. Szyfrowany dostęp do zamka, wewnątrz mniejszy zamykany schowek i półka. Sejf dekorowany z zewnątrz malaturą. Wym: w. 66, sz. 52, g. 51 cm.
NR KAT. 631
19-04-2023
Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski, XVIII w.
Scena alegoryczna - odpoczywająca Flora i walczące putta
olej, płótno; wym: 144 x 166 cm.
Dekoracyjny obraz, wspaniały do dużego salonu.
Uwagę zwraca oryginalna, ozdobna rama.
27-03-2021
Samowar z tacą i płukalnicą
mosiądz, drewno toczone; wys. 47 cm, szer. 39 cm, głęb. 40 cm; taca 51,5 x 38 x 1,5 cm; miseczka
wys. 7,7 cm, średnica 16 cm.
Rosja, Tuła, pocz. XX w.; płukalnica - po 1917.
17-06-2017
Rzeźba przedstawiająca Dianę
wykonana z brązu patynowanego, przedstawiona z łukiem i strzałą wykonanymi z brązu złoconego. Sygn. na podstawie "Houdon" i z tabliczką DIANE Par Houdon Musee du Louvre
wym: w. 60, podstawa: 18 cm.
NR KAT. 157R
04-08-2022
Rzeźba przedstawiająca Dawida
wykonana z brązu patynowanego na podstawie marmurowej.
sygn. na podstawie z brązu A GAUDEZ.
Wym: w. całkowita: 77, podstawa: 32 x 32 cm.
NR KAT. 163R
06-08-2022
Ruletka
Stół do gry z ruletką
konstrukcja - mahoń, sosna, grab; fornir - mahoń; jawor, tulipanowiec, palisander, heban; inkrustacja - kość;
75,5 x 129 x 63,2 (po rozłożeniu 126,7 cm)
Niemcy, I ćwiartka XIX w .
Rzadki obiekt na europejskim rynku sztuki
NR KA
09-01-2013
Puzderko na wonności
w formie spłaszczonej buteleczki, z wieczkiem na zawiasu zwieńczonym ażurowa korona królewska; powierzchnia pokryta repusowana dekoracja rokokowa, rocaille` z kartuszami w kształcie serduszek; odchylane na zawiasu denko - odsłania niewielki, owalny schowe
13-09-2012
Praska - biurko w stylu Barokowym
okleina: orzech jasny i ciemny, intarsjowana 3 szufladowa wnętrze ciemny mazer XVIII w.
Wym: w. 101,5 sz. 100 g. 59 cm.
NR KAT. 228
05-08-2022
Patera
okrągła z uchwytem, Hong Kong I poł. XX w.
z dekoracją floralną, ażurową.
Srebro próby 925, waga 447 g, średnica 26 cm.
08-08-2016
Para foteli w stylu Ludwika XIV
Drewno polichromowane złocone , k. XIX w.
NR KAT. 12
16-03-2006
Lampa naftowa kolumnowa
II poł. XIX w.
Podstawa wykonana z alabastru, mosiądzu i białego metalu.
Zbiornik i klosz wykonany ze szkła z malowaną dekoracją.
Brener i szkło ciągowe sygnowane.
Wys. całkowita: 93 cm.
NR KAT. 44 R
28-03-2019
Kufer barokowy
o bokach zbieżnych ku dołowi, z wybrzuszonym wiekiem, wsparty na konsolowych nogach, fornirowany, na wieku i frontowych narożach ujęty obramieniem ze śliwki. Na wieku faliste pole ujęte wstęgą, a w jego wnętrzu inicjały (E S W) pod koroną. Korpus u dołu u
08-05-2014
Krzesła w stylu Ludwika Filipa
4 sztuki, mahoń, nogi toczone, oparcia płasko - rzeźbione
NR KAT. 284
23-07-2003
Kredens w typie Wiktoriańskim
koniec XIX w, okleina mahoń,
wym: wys. 196, szer. 111, gł. 48 cm.
NR KAT. 106
26-01-2011
Kredens secesyjny
Kredens kuchenny w stylu Secesyjnym pocz. XX w.
Dwukondygnacyjny, w części górnej dekoracyjne kafle ceramiczne.
Drewno sosnowe, malowane na błekit.
wym: w. 210, sz. 120, g. 55 cm.
NR KAT. 356
20-05-2016
Kredens Renesansowy
Kredens Renesansowy,
dwukondygnacyjny, z drzwiczkami w dolnej i górnej części
Konstrukcja: dąb masyw,
Mebel wykonany w całości z drewna dębowego,
Bogato dekorowany wspaniałą snycerką,
Miejscowe dekoracje z drewna hebanowego
21-12-2010
Kredens kątny w stylu Biedermeier
Konstrukcja: drewno iglaste, fornir - mahoń;
Wym: w. 218 x g. 80,5 x sz. boku 87,5 cm. Europa Środkowa, Niemcy, ok. 1820 - 30 rok
NR KAT. 35
26-02-2013
Kredens kątny Biedermeier
brzoza, dwu-kondygnacyjny, w dystansie zamykana szafka, I poł. XIX w. Wym: w. 208, dł. boku 79 cm.
NR KAT. 313
16-03-2006
Kredens Biedermeier
dwu-kondygnacyjny, w dolnej części, para drzwiczek i dwie szuflady, w górnej części, przeszklona para drzwi, wewnątrz półki.
Drewno orzechowe, intarsje. Niemcy I poł. XIX w.
03-04-2018
liczba obiektów: 162