akwarela na podrysowaniu ołówkiem na papierze
21 x 30 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "A.GAŁEK".
1 250 zł
25-01-2024
PIWARSKI Andrzej Jan (ur. 1938)
"Uliczka w Gdańsku"
, 1973
akwarela, tusz, olej na papierze
32 x 40 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "APiwarski 73".
2 600 zł
17-10-2023
"Kamieniste podwórko"
, 1973
olej na płótnie
60 x 75 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "APiwarski 73".
4 800 zł
17-10-2023
MALINOWSKI Andrzej (1882 Czempin - 1932 Poznań)
"Polska zima"
olej na tekturze
9 x 13 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "And. Malinowski".
1 600 zł
08-07-2022
DOLL Anton (1826 Monachium - 1887 tamże)
"Widok Bazylei"
akwarela na papierze
24,5 x 35 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "ADoll München".
4 800 zł
08-07-2022
DYCK Anton van
"Portret Fransa Snydersa"
ok. 1640 r.
akwaforta na papierze
24 x 15,5 cm
opisany poniżej kompozycji: "FRANCISCUS SNYDERS | VENATIONUM, FERARUM, FRUCTUUM, ET OLERUM PICTOR ANTVERPIAE | Ant. Van Dyck pinxit et fecit aqua forti | Iac. Neeffs sculpsit".
1 600 zł
13-10-2023
BARTKOWSKI Antoni (1891-1974)
"Wakacje nad Bałtykiem"
olej na tekturze
34 x 48 cm
niesygnowany (praca pochodzi kolekcji rodziny artysty / spuścizny po malarzu).
2 800 zł
15-03-2021
BARTKOWSKI Antoni (1891-1974)
"Ulica Mazowiecka w Krakowie"
, 1965
olej na płótnie
43 x 56 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Antoni Bartkowski | 965".
Na odwrocie autorska nalepka wypisana ręcznie: "BARTKOWSKI | ANTONI | ULICA MAZOWIECKA | 4.000 zł".
2 200 zł
31-03-2022
BARTKOWSKI Antoni (1891-1974)
"Niedziela w Nowej Hucie"
, 1968
olej na płycie
52 x 65,5 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Antoni Bartkowski 68."
2 600 zł
15-03-2021
BARTKOWSKI Antoni (1891-1974)
"Dworek jesienią"
olej na tekturze, 24 x 34 cm, niesygnowany. Na odwrocie częściowo widoczny olejny szkic ogrodu.
PROWENIENCJA
Praca pochodzi z kolekcji rodzinnej artysty (spuścizny pośmiertnej po artyście).
1 600 zł
25-07-2022
CHRZANOWSKI Antoni (1905-2000)
"Piwonie w kryształowym wazonie"
, 1972
akwarela na papierze, 1972 rok, 73 x 55 cm, sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "Antoni Chrzanowski | Kraków 1972". Na odwrocie autorski opis: "Antoni Chrzanowski | Kraków 1972".
2 900 zł
04-09-2018
"Jesień"
olej na płótnie
60 x 80 cm
sygnowany i opisany w prawym, dolnym rogu (na zagiętym fragmencie płótna): "ANTONI CHRZANOWSKI | DĘBY I LIPA – W LUSINIE".
48 000 zł
10-08-2022
"Jesienny bukiet"
, 1948
akwarela na papierze
49 x 63 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "AChrzanowski 1948 | Kraków".
4 600 zł
09-01-2024
"Drewniany kościół w Dębnie"
, 1965
olej na płótnie
70 x 95 cm
sygnowany, datowany i opisany w prawym, dolnym rogu: "ANTONI CHRZANOWSKI | DĘBNO – IX-1965".
4 200 zł
18-11-2022
GRAMATYKA Antoni (1841-1922)
"Cerkiewka"
, 1888
olej na płótnie dublowanym
45 x 55 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "AGramatyka 88".
13 500 zł
25-01-2024
KIERPAL Antoni (1898-1960)
"Ratusz w Poznaniu"
, 1923
olej na płótnie
67,5 x 45 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "AKierpal | r. 1923".
4 200 zł
25-02-2021
KOZAKIEWICZ Antoni (1841-1929)
"Zdążyć przed deszczem"
olej na desce
16 x 21 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "A. Kozakiewicz".
Na odwrocie na drewnie wyryta sygnatura: "A Kozakiewicz".
18 000 zł
20-10-2022
PROCAJŁOWICZ Antoni Stanisław (1876 Rodatycze - 1949 Kraków)
"Tydzień Opieki Legionowej"
, 1917
litografia barwna na papierze
68,5 x 42 cm
sygnowana monogramem w lewym, dolnym rogu: "A.S.P.".
Plakat odbito w Litografii Karola Kranikowskiego w Krakowie.
1 600 zł
26-02-2022
TRZESZCZKOWSKI Antoni (1902-1977)
"Wyścigi zaprzęgów"
olej na płótnie
50,5 x 61,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Trzeszczkowski".
4 800 zł
10-03-2023
"Ułan i dziewczyna"
olej na płycie
35 x 50 cm
4 800 zł
16-10-2023
UNIECHOWSKI Antoni (1903-1976)
"Tancerze"
akwarela, tusz na papierze, 29 x 22,5 cm.
1 600 zł
22-09-2015
WAŚKOWSKI Antoni (1885-1966)
"Z Bronowic"
pastel na papierze
42 x 66 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Antoni Waśkowski".
3 200 zł
08-06-2021
BLATAS Arbit (Kowno 1908 - 1999 Nowy Jork)
"Portret dyrygenta Kazimierza Korda"
olej na płótnie
81 x 66 cm
sygnowany i dedykowany w prawym, dolnym rogu: "TO KAZIMIERZ | KORD! | A. BLATAS".
13 200 zł
02-11-2021
GRABONÉ Arnold (właść. JOHAN GEORG ARNOLD) (1892 - 1981)
"Pejzaż alpejski"
Olej na płótnie; 80 x 70 cm
4 500 zł
08-04-2011
BUSCH Arnold (1876 Grünenplan - 1951 Cismar)
"Na pastwisku"
olej na tekturze, 41 x 51 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "ABUSCH."