olej na płótnie
35 x 27 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Kolnik".
4 200 zł
05-11-2020
MARKOWICZ Artur (1872-1934)
"Zadumana"
pastel na papierze naklejonym na tekturę
49 x 65 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Markowicz Paris".
18 000 zł
13-10-2023
MARKOWICZ Artur (1872-1934)
"Podkrakowski nokturn"
pastel na papierze
20 x 33 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Artur Markowicz Kraków" (ołówkiem, poniżej kompozycji).
2 800 zł
19-07-2021
SZYK Artur (1894-1951)
gwasz na papierze
26 x 21 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "A. SZYK" oraz na zwoju trzymanym przez centralną postać u dołu kompozycji.
64 000 zł
26-10-2021
WASNER Artur (1887 - 1939)
"Lądek Zdrój"
olej na płótnie
60 x 80 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "A. Wasner".
7 400 zł
14-03-2023
HELLINGRATH Berthold (1877 Elbląg – 1954 Hanower)
"Miasto uniwersyteckie"
, 1911
akwaforta na papierze, 1911 rok, 34,5 x 42 cm, sygnowany i datowany ołówkiem poniżej kompozycji: "B. Hellingrath 911".
1 500 zł
06-07-2017
STAWIŃSKI Bolesław (1908 - 1983)
"Martwa natura"
, 1935
akwarela na podrysowaniu ołówkiem na papierze, 1935 rok, 21 x 28 cm, sygnowana w prawym, dolnym rogu "B. Stawiński". Na odwrocie nalepka z biogramem artysty.
1 400 zł
07-06-2017
KORSKA Bożena (ur. 1942)
"Wijący się bluszcz"
, 1979
akwaforta z akwatintą, 1979 rok, 40 x 80 cm (arkusz), sygnowana i opisana ołówkiem poniżej kompozycji: "Wijący się bluszcz | epreuve d'artiste | Bożena Korska 1979"
1 250 zł
18-02-2014
BRYKNER Bronisław (1884 - 1969)
"Letni poranek"
olej na tekturze
39 x 31 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Brykner".
Na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz autorska pieczęć z krakowskim adresem artysty.
1 400 zł
19-08-2021
TOMECKI Bronisław Józef (1905 Sosnowiec - 1994 Warszawa)
"Willa w Gdyni"
akwarela na papierze
19 x 26 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "BronisławTomecki" oraz opisany w lewym, dolnym rogu: "Gdynia".
1 400 zł
21-06-2022
SCHLABS Bronisław (1920 Poznań - 2009 Poznań)
"Fotogram T16/58"
fotografia czarno-biała, odbitka żelatynowo-srebrowa (vintage print)
20 x 15,56 cm
Na odwrocie pieczęć z nazwiskiem i adresem autora.
2 200 zł
10-08-2022
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława (1868 Kraków - 1953 Kraków)
"W paryskim saloniku"
, 1908
olej na płótnie
58 x 70 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "B. Rychter-Janowska | Paris - 1908".
24 000 zł
09-01-2024
"Pałac w Alhambrze"
, 1925
olej na tekturze
40 x 48 cm
sygnowany, datowany i dedykowany w prawym, dolnym rogu: "MOJEJ CHRZESTNEJ CÓRCE TERENI | B. RYCHTER-JANOWSKA. 18.VII.1925.".
14 500 zł
14-08-2023
"Akt kobiety"
, 1899
sangwina na papierze
43 x 19 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "B. Janowska-R | Monachium 1899".
1 800 zł
05-01-2023
"Akt kobiecy"
, 1900
sangwina na papierze
46 x 23,5 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "B. R Janowska | Monachium 1900".
2 200 zł
05-01-2023
IWANOWSKI Błażej (1889-1966)
"Królewska sypialnia w Pałacu w Wilanowie"
, 1934
olej na płótnie
85 x 101 cm
sygnowany, datowany i opisany w lewym, dolnym rogu: "Błażej Iwanowski | Wilanów 1934".
Na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w 1934 roku.
12 500 zł
10-01-2024
MOLL Carl
"Vanitas"
, 1891
olej na desce
34 x 23,5 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "CMOLL 91".
Na odwrocie adnotacja o konserwacji obrazu w 1988 w Katowicach.
68 000 zł
08-04-2021
WUTTKE Carl (1849 Trzebnica - 1927 Monachium)
"Fontanna di Trevi"
, 1912
olej na płótnie naklejonym na deskę
54 x 39 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "C. Wuttke" oraz datowany i opisany w prawym, dolnym rogu: "Roma. 1912.".
12 500 zł
14-12-2021
BOLOGNA Carlotta (1909 Gandawa - 2001 Kraków)
"Wyspa oczekiwania"
, 1957
olej na płótnie
68 x 60 cm
sygnowany monogramem i datowany w prawym, dolnym rogu: "CB | 57".
Na odwrocie dwie nalepki z opisem dzieła i krakowskim adresem artystki.
5 800 zł
22-12-2022
"Podwórze"
, 1977
olej na płótnie
50 x 75 cm
sygnowany monogramem i datowany w prawym, dolnym rogu: "CB | 77".
Na odwrocie autorski opis: "Podwórze | CARLOTTA | BOLOGNA".
6 000 zł
17-07-2023
"Kapelusze"
, 1978
olej na płótnie
94 x 75 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "CBologna 78".
5 400 zł
22-12-2022
JANKOWSKI Czesław Borys (1862 Warszawa - 1941 Sceaux, Francja)
"Zachód słońca nad Bałtykiem"
pastel na papierze
30 x 48 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Cz. de JANKOWSKI".
4 800 zł
25-05-2022
RZEPIŃSKI Czesław (1905-1995)
Górska panorama
, 1967
flamaster, tusz na papierze
42 x 61 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Rzepiński 1967. ".
1 800 zł
05-11-2020
RZEPIŃSKI Czesław (1905-1995)
"Pejzaż śródziemnomorski z ruinami"
gwasz na papierze, 41 x 58 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu "Rzepiński".
5 200 zł
13-06-2014
RZEPIŃSKI Czesław (1905-1995)
"Martwa natura z dynią"
olej na płótnie
55 x 65 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Rzepiński".
Na odwrocie nalepka wytwórcy podobrazi z Krakowa z datą 1988 rok.