Dom Aukcyjny Ostoya
ul. Gen J. Zajączka 8
01-522 Warszawa
(022) 839 24 06
aukcje@ostoya.pl
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (31)
Srebro, próba 3, waga: 4249 g. (bez noży); waga z trzonkami srebrnymi noży - około 4849 g. Puncowane: w owalu - 3, główka w chustce zwrócona w lewo, W | Br. HEMPEL Zestaw sztućców dla 12 osób, łącznie 101 sztuk: sztućce obiadowe: łyżki (12 sztuk), noże (12 sztuk), widelce (11 sztuk); sztućce śniadaniowe: łyżki (12 sztuk), noże (12 sztuk), widelce (12 sztuk); środek stołu: łyżka i widelec (brak na zdjęciu widelca); łyżeczki do herbaty (12 sztuk), łyżeczki do mokki (12 sztuk), łyżeczka do cukru, chochelka do sosów, chochla, łopatka do ciasta. Trzonki dekorowane monogramem: KO

23 000 zł

04-11-2014
ZEGAR W TYPIE RELIGIEUSE, Vincenti & Cie , 2 poł. XIX w.
Drewno, fornir, mosiądz; 69,5 x 46 x 19,5 cm Mechanizm sygnowany: 4303 | 9 | medal: MEDAILLE D`ARGENT | VINCENTI | & Cie | 1855 | 10 | 10 Stan zachowania: brak zwieńczenia, ubytki i odwarstwienia mosiężnej inkrustacji.

13 200 zł

16-12-2008
ZEGAR KOMINKOWY - WIOSNA i JESIEŃ, , pocz. XX w.
Niemcy, firma Hermann Georgi, Marmur w dwóch kolorach; wys. 55 cm Sygnowany na płycie mechanizmu skrzyżowanymi strzałami, na stronie tylnej mosiężny stempel KUNSTANSTALT HERMANN GEORGI WERNIGERODE oraz monogram HG

41 800 zł

03-08-2009
Ubiory historyczne , 1896
usz, piórko, papier, 24 x 64 w świetle passe-parotut Sygnowany p.d.: zestawił Tadeusz Rybkowski, u dołu: Ubiory historyczne z 16 i 17 wieku Grupy Towarzystwa Strzeleckiego – na artystyczny wieczór „Jarmark w Starożytnym Lwowie” | w dniu 18 kwietnia 1896 r.

6 325 zł

20-03-2012
PANNEAU DEKORACYJNE, 4. ćw. XIX w.
Olej, płótno, drewno złocone, malowane; 81 x 158 cm

17 250 zł

06-03-2009
Olej, płótno; 88,5 x 52,5 Na odwrocie pieczęcie lakowe, nieczytelne; pieczęć tuszem z napisem cyrylicą: ВАРША(ВА) 25; napisy odręczne tuszem, cyrylicą: Дoкументы (…)

20 700 zł

17-09-2012
Olej, płótno naklejone na tekturę, 80 x 66,5 cm

11 500 zł

31-05-2012
IWAN KONSTANTYNOWICZ AJWAZOWSKI, naśladowca ,... , k. XIX w.
Olej, płótno; 89 x 133 cm

11 000 zł

05-08-2008
H. MALISZEWSKI, PORTRET CYGANKI , lata 30. XX w.
Olej, płótno; 96,2 x 88,6 cm Sygnowany l.d.: H. MALISZEWSKI

4 950 zł

31-03-2008
Miedź platerowana, kość (uchwyt kurka) wys. 47 cm, podstawa 19,5 x 15,5 cm Buliera z palnikiem, pojemnikiem wewnętrznym na lód, pokrywką, boczne antaby w formie lwich głów z obręczami.

4 600 zł

28-05-2012
BIURKO - KOMODA w typie klasycystycznym , l. 90 XVIII w.
Konstrukcja: drewno jesionowe, boki i dna szuflad - sosna, okleina wzdłuż krawędzi blatu, pulpitu oraz szuflad - jesion; żyłki na blacie i frontach szuflad - czarny dąb; szyldy i uchwyty szuflad - mosiężne, podobnie jak zamek i zawiasy pulpitu; zamki szuflad żelazne, nakładane Wymiary: wys. 101 cm, szer. 109,8 cm, gł. 54 cm Stan zachowania: pęknięcia boków korpusu oraz pulpitu, wtórne poziome listwy wzdłuż frontu i boków korpusu - cokołowa oraz umieszczona między pulpitem a szufladami; brak uchwytów do przenoszenia, umieszczonych kiedyś z boku korpusu

17 490 zł

03-08-2009
NAWROCKI Bolesław (1877-1946)
NAWROCKI Bolesław (1877-1946)
PORTRET PANI M. R., 1915Pastel, papier naklejony na płótno, 115 x 90cmSygnowany jasnozielonym pastelem p. d.: B Nawrocki 1915. Na odwrocie blejtramu nalepka: nr 29494 |Nawrocki Bolesław Portret Pani M. R. |pastel| 29 IV 1915.

24 200 zł

16-03-2005
COTTET Charles (1863 Le Puy-en-Velay - 1925 Paryż)
PORT CAMARET O ZACHODZIE SŁOŃCA
Olej, płótno; 70 x 106 cm Sygnowany l.d.: Ch Cottet (sygnatura częściowo zatarta)

23 000 zł

25-07-2013
MOUCHERON de Isaac (1667 Amsterdam - 1744 Amsterdam)
Olej, płótno dublowane; 60 x 82,5 cm Sygnowany: z lewej u dołu, na bazie rzeźby sfinksa I. MOUCHERON Na odwrocie dwie stare (XIX w.) nalepki papierowe: 1) No: 77 | 2 J Lach (?) | Museron 2)............. | I. Moucher.... Na krosnach pieczęć lakowa, czerwona, z orłem Królestwa Pruskiego, być może Pruskiej Komory Celnej. (por. O. Neubecker, W. Rentzmann, Wappenbilder Lexikon, München 1974, s. 233). Stan zachowania: po XIX-wiecznej konserwacji.

65 550 zł

08-03-2009
LALOUE Francois Hippolyte (1801 Amiens - ?)
RYBACY NEAPOLITAŃSCY, 1866
Olej, płótno; 63,5 x 53 cm w owalu Sygnowany p.d.: Frois Laloue 1866

5 175 zł

16-07-2013
PILLATI Gustaw (1874 Warszawa - 1931 Warszawa)
ŻNIWIARZ
Olej, płótno; 115 x 100,5 cm Sygnowany l.d.: G. Pillati Na odwrocie nalepka: SALON DOROCZNY 1922/23 | AUTOR G. Pillati | TYTUŁ DZIEŁA Żniwiarz | RODZAJ DZIEŁA olejny | CENA 1200 Na ramie bardzo zniszczona nalepka: 52562 | Autor: Gustaw Pillati | Tytuł Żni (...) | Rodzaj dzieła......

9 775 zł

15-07-2010
KRZYSZTOFIAK Hilary (HILARY) (Szopienice na Śląsku 1926 - Stany Zjednoczone 1979)
BEZ TYTUŁU
Olej, płótno; 100 x 133 cm

11 500 zł

08-03-2009
GOLUS Jan (1895-1964)
Siostry
Olej, płótno 142 x 85 cm Na odwrociu:kobieta z wachlarzem

8 050 zł

21-05-2012
GOLUS Jan (1895-1964)
PORTRET ŻONY ARTYSTY, 1960
Olej, płótno; 88 x 72 cm Na krosnach karteczka z napisem długopisem: 77 | studium portretowe | 88 x 72 | 1960

9 775 zł

16-09-2010
GRUBIŃSKI Jan (1874-1945)
PEJZAŻ Z SOSNAMI
Olej, płótno; 64,2 x 102 cm Sygnowany l.d.: J. Grubiński

9 200 zł

07-01-2013
GRUBER (GRUEBER) Johann Friedrich (1620 - 1681)
VERAIKON, 1654 r. , 1654
Olej, płótno; 63,5 x 55 cm U dołu cytaty po łacinie z Księgi Izajasza (53.2): Non est species ei, neque decor, et vidimus tanquam leprosum; Pieśni nad pieśniami (5.2) Aperi mihi, soror mea, amica mea, columba mea, immaculata mea, quia caput meum plenum est rore, et cincinni mei guttis noctium. Modlitwa po niemiecku: Herr Jesu Christe Gottes Sohn. Dein Spott und Rohn, Dein Dorene Kroon, Lass Sein Mein Ehre Fremdt und Wohn Sygnowany pod tekstem l.d.: Johan Friderick Grueber ; p.d.: (…) Ag. 1654

29 900 zł

17-09-2012
CHARYTON Józef (1912-1975)
ZAKOCHANI , 1933
Olej, płótno; 99 x 163,5 cm; Sygnowany p.d.: J. CHARYTON 1933

11 500 zł

14-01-2003
STABROWSKI Kazimierz (1869-1929)
PORTRET MĘŻCZYZNY
Olej, sklejka; 65 x 51 cm Na odwrocie: 29

10 350 zł

19-03-2013
PORTRET KOBIETY
Olej, sklejka; 65 x 51 cm Na odwrocie napis ołówkiem: Panna Krystyna Ilska; 22

10 350 zł

19-03-2013
GHIDONI Matteo (1616 - 1689)
ROZDAWANIE JAŁMUŻNY (CZYNY MIŁOSIERDZIA)
Olej, płótno; 68 x 77 cm

19 800 zł

03-08-2009
liczba obiektów: 31