Antyki Bukowski
pl. Grunwaldzki
70-445 Szczecin
601 70 45 78
szczecin@antykibukowski.pl
pon. - piątek 11:00 - 18:00
sobota 11:00 - 15:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (17)
Patera na owoce lub ciasta sygn. znakiem firmy WMF w Geislingen, Niemcy.
Secesyjna forma szkła pozwala sądzić, że obiekt pochodzi z I poł. XX w.
Wymiary: wysokość całości - 35 cm, średnica szkła - 32 cm, głębokość szkła - 7 cm.
STAN ZNAKOMITY!

1 500 zł

19-05-2014
Wilkom z przykrywką z figurką brodatego krasnala wznoszącego toast kuflem.
Róg (bawołu?), metal srebrzony. Szwecja, 1897r
Wys. 45 cm.
Stan idealny.

2 000 zł

04-06-2017
SZAFA NEOBAROKOWA - NIEMCY, połowa XX w.
Dekoracyjna szafa neobarokowa produkcji niemieckiej z połowy XX w.
Konstrukcja - płyta stolarska, wszystkie rzeźby, aplikacje, listwy i fornir - dąb. W centrum drzwi - płyciny orzechowe.
Nogi kule. 2 szuflady.
Wys. 196 cm, szer. 175 cm, głębokość - 51

4 500 zł

01-11-2014
SREBRNY (złocony) - 3 częściowy KOMPLET DO KAWY... , 1957
Czysty styl Art Deco. Sygn. próbą fińską "813H", datownikami "G7" i "F7" - co oznacza rok prod. 1957 i 59.
Waga - 908 g. Wys. dzbanka 24 cm., mlecznika - 8 cm.
Części drewniane - drewno tekowe.

3 800 zł

07-06-2017
Całość z kilku części łączonych ręcznym lutowaniem. Grube, profilowane ścianki. Przykrywka zatrzaskowa, na zawiasie. Wnętrze z śladowym złoceniem.
Wymiary: 12 x 10 cm, wys. 9,5 cm. Waga 219 g.

1 600 zł

07-06-2017
Mebel z epoki (Niemcy, poł. XIX w.)
Konstrukcja - orzech (w dwóch odcieniach). Bardzo starannie toczone dekoracje korony (na osobnym ramiaku!), aplikacji i podłokietników.
Szer. 118 cm, głęb. - 83 cm, wys (z koroną) - 106 cm, wys. siedzenia - 42 cm.

3 300 zł

04-06-2017
BARDZO DUŻY kolekcjonerski zbiór długoletniego dyrektora browaru.
Zbiór liczy ponad 1500 sztuk.
Informacje dotyczące wielkości i ceny, udzielane są w antykwariacie.
21-03-2013
MEISSEN - TALERZ NAŚCIENNY - "DANZIG" - GDAŃSK - sygn. 1864 - 1924 r.

Talerz naścienny, kolekcjonerski, przedstawiający znany fragment Gdańska.
Sygn. znakiem Manufaktury Meissen, używanym w latach 1864 - 1924 , z 1 przekreśleniem - II wybór.

750 zł

05-06-2017
Komplet srebrnych sztućców stołowych sygn.... , 1925
Duży (92 części) , 12-osobowy komplet stołowych sztućców srebrnych próby 800. Model Chippendale. Na trzonkach monogramy "BH". Łączna waga - ok. 3700 g.
Stan sreber - IDEALNY!

14 000 zł

02-06-2017
Rzadki kufel majolikowy o pojemności 1,3 litra, prawdopodobnie kufel korporacji strzeleckiej lub innej kultywującej tradycje rycerskie. Wys. 40 cm (!) Przycisk cynowy oryginalny, wysokiej klasy.
Stan doskonały.

1 000 zł

07-06-2017
DUŻA SREBRNA TACA - DANIA - sygn. 1909 r. pr.... , 1909
Dania, 1909 r. Korpus gładki, brzeg profilowany.
Wymiary: 60 x 40 cm, waga 1858 g.
Lustro tacy po profesjonalnym wypolerowaniu.
Stan doskonały

Stan zachowania - znakomity.

6 000 zł

07-06-2017
DUŻA FIGURA PORCELANOWA "WAVE & ROCK" (FALA I... , 1897
Figura "Wave & Rock" sygnowana znakiem wytwórni ROYAL COPENHAGEN, inicjałem autora "T.L." i datą 1897. Model nr 1132, powtórzony w produkcji 1965 r. Autorski oryginał w brązie (!) znajduje się w kolekcji Króla Szwecji.
Wys. 48 cm. STAN IDEALNY !

5 000 zł

02-06-2017
DAUM NANCY - WAZONIK SZKLANY w technice pâte de... , 1930
Wazonik szklany cenionej firmy DAUM w Nancy, Francja, wykonany ok. 1930 r. Przy technice "pâte de jade" wykorzystywano wprowadzoną przez założyciela wytwórni Jeana Dauma kombinację pudru szklanego z masą szklaną.
Podstawa - prostokąt, forma - owal.

2 900 zł

11-10-2017
BARDZO DUŻA FIGURA ORŁA NA SKALE - fajnas
Figura sygnowana tylko numerem modelu: "8528".
Początek XX w. Wymiary: 56 x 38 x 36 cm. Waga 5800 g!
Stan idealny.

2 600 zł

26-01-2014
PIASECKI Leszek (1928-1990)
"STARCIE RYCERZY" - olej, płótno, sygn.
Olej na płótnie (27 x 37 cm) w bardzo ciężkiej, współczesnej ramie drewnianej, malowanej na srebrno (58 x 68 cm), sygnowany (lewa dół) "L.Piasecki".
Pełen serwis na www.antykibukowski.pl

5 000 zł

07-06-2017
PRIEBE Rudolf (1889-1956 Rudolfstadt)
WINTER IN SIBERIEN - ZIMA W SYBERII , 1930
Olej na płycie (45 x 60 cm) w ramie srebrzonej z epoki (53 x 68 cm). Sygnowany : "R. Priebe". Prawdopodobnie malowany ok. 1940 - 50 r.
Z tyłu na płycie ołówkiem odręczny tekst: "Nr. 550 - 64 - "Winter i. Siberien" - Prof. R . Priebe - russ".

3 000 zł

02-02-2009
LORENZ Willy
"ŻUBR" - olej, płótno, nie sygn.
Olej na płótnie (81 x 64 cm), w pięknej, ciężkiej ramie z epoki, (100 x 80 cm).
Obraz nie jest sygnowany, ale bezsprzecznie jest pracą Willi Lorenza. Na dolnej krajce (widoczna po wyjęciu obrazu z ramy) odręczna dedykacja "Geschenk von Herrn Lorenz".

3 300 zł

27-11-2013
liczba obiektów: 17