Pod Gryfami
Rynek 2
50-106 Wrocław
71 34 44 193 w.11
biuro@podgryfami.pl
pon.-pt. 11:00 - 17:00
sob. 11:00 - 15:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (29)
Sygnatur brak - Barokowe instrumenty muzyczne,... , XVIII w.
Doskonała realistyczna praca przedstawiająca urodę barokowych instrumentów muzycznych. Na pierwszym planie widzimy bogato intarsjowaną gitarę barokową. Urodę tego instrumentu sławił już w swoich pracach Johannes Vermeer (1632-1675) [,,Dziewczyna grająca na gitarze” około 1671/72 – Kenwood House Londyn]. Przedmiot ten jako instrument został rozsławiony przez księcia Franza Antona von Spork w roku 1680, kiedy to podróżujący po Francji arystokrata odkrył jego czyste, donośne brzmienie, którym z miejsca się zachwycił.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 105 cm x 46 cm
29-11-2013
Pierścionek z diamentem
Diament ok. 1.11 ct, I-J / VVS
Złoto 14k, w. 2.436 g
Skontaktuj się z nami w sprawie tej oferty.
05-01-2015
Pierścionek z diamentami i szafirem
Diamenty 2 szt. ok. 0.43 ct H-I/ VVS-VS
Szafir ok. 1,46 ct
Złoto 585, w. 9.22g
Rozmiar 22
27-04-2015
Pierścionek z diamentami i perłą , XX w.
Diamenty ok. 0.40 ct, H-K / VS-SI
Złoto 14k, w. 5.22 g
Długość boku: 14 mm
Rozmiar obrączki: 12
01-12-2014
Pierścionek z diamentami , XX w.
Diamenty ok. 0.28 ct, G-I / VS-SI
Platyna łączone ze złotem, w. 4.22 g
Dł. 25 mm
Rozmiar obrączki: 14
01-12-2014
Pierścionek z diamentami
Diament ok. 0.60 ct, G-H / VVS-VS
Złoto 18k, w. 3.729 g
Dł. 5 mm, Szer. 12 mm, Gr. 7 mm
Rozmiar 19
05-01-2015
Naszyjnik z diamentem
Diament ok. 0,50 ct
Złoto 570, 650
Dł. 38 cm Szer. 4.5 cm Wys. 3.5 cm
27-04-2015
Kolczyki z diamentami i szafirami
Diamenty ok. 4.78 ct, H-J / VS-P
Szafiry ok. 2.56 ct
Złoto 14k, w. 11.47 g
Dł. 25 mm, Śred. 23 mm
05-01-2015
Kolczyki z diamentami
Diamenty ok. 0.49 ct, K-L / VS-SI
Złoto 14k, w. 1.69 g
Dł. 12 mm
01-12-2014
Broszka z akwamarynem , XIX w.
Połowa XIX wieku
Akwamaryny ok. 7.5 ct
Złoto 0.416 – 0.375, w. 15.10 g
Dł. 6 cm, Szer. 4.5 cm
05-01-2015
Brosza z krzyształami , 1880
XIX wiek
Kryształ
Złoto 650/750, w. 12.90g
27-04-2015
Brosza , 1890
XIX wiek
Złoto 585, w. 11g
Dł. 5 cm Szer. 3.8 cm
27-04-2015
Bransoletka z diamentami
Diamenty ok. 3.65 ct, H-J / VS-SI
Złoto 18k, w. 22.5 g
Dł. 18 cm
01-12-2014
PALAMEDESZ (STEVERS) Anthonie (1601 – 1673)
We wnętrzu wartowni, Olej , XVII w.
Sygnatura umieszczona w lewym dolnym rogu, dobrze osadzona w warstwie malarskiej: A Palamedesz. Na ramie zamocowana mosiężna tabliczka z napisem A. Palamedes Stevaert 1600-1673. Stan zachowania malatury dobry z nielicznymi ubytkami. Deska z widocznym, naprawionym pęknięciem na wysokości 9,50 cm od górnej krawędzi prowadzącym przez całą szerokość obrazu. Rama wymagająca renowacji.
Technika: Olej na desce
Wymiary w świetle ramy: 49 cm x 36 cm
Typowy dla artysty wspaniały przykład XVII wiecznego malarstwa rodzajowego. Praca przedstawia wnętrze kordegardy służącej do odpoczynku służbom wartowniczym. Na pierwszym planie rozparty na krześle odpoczywający zapewne po służbie mężczyzna ukazany w otoczeniu czterech młodych, roześmianych dam. Pozostałe trzy kobiety zdają się usługiwać temu wesołemu towarzystwu. Dwie z nich odwrócone tyłem ryglują wielkie, drewniane drzwi a kolejna pomaga przy strojeniu instrumentu. Praca tchnie charakterystyczną dla Palamedesza wytwornością, postacie ożywają pod jego pędzlem a proste gesty nabierają niejakiego wyrafinowania.
02-06-2014
VOLLON Antoin (1833 – 1900)
Martwa natura z wazą i brzoskwiniami, Olej , XIX w.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 102 cm x 112 cm
Sygnatura A Vollon umieszczona w lewym dolnym rogu, dobrze osadzona w warstwie malarskiej. Stan zachowania płótna oraz malatury dobry. Całości dopełnia bogato zdobiona, idealnie dopasowana rama. Tchnąca wytwornością, niezwykle realistyczna, podkreślająca kunszt artysty praca. W dosyć mrocznym malowanym ciepłymi brązami pomieszczeniu na pierwszym planie wyłania się porcelanowa waza-teryna. Autor poprzez posuwiste ruchy pędzla oraz zastosowanie kilku odcieni bieli zdaje się podkreślać kruchość, a tym samym elegancję naczynia. Na dalszym planie widzimy wysmukły prawdopodobnie emaliowany wazon, szklane niemalże eteryczne puchary i niewielkie bogato zdobione srebrne naczynia. Jedna z lepszych prac Vollon`a nosząca wszelkie cechy obiektu muzealnego.
25-11-2013
STANLEY Caleb (Colet) Robert (1795 – 1868)
Bulwar Montmartre 1829, Olej , XIX w.
Sygnatura umieszczona w lewym, dolnym rogu: CR Stanley 1829 charakterystyczna dla autora, nie budzi wątpliwości. Płótno oraz malatura w stanie dobrym. Jedynie piękna, delikatnie zdobiona rama nosi niewielkie ślady naprawy.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 101 cm x 69 cm
Praca przedstawia niewielki, historyczny fragment miasteczka położonego na wzgórzu o tej samej nazwie, które pod koniec XIX wieku włączono do Paryża czyniąc je XVIII dzielnicą miasta. Artysta namalował pracę na zasadzie gry kontrastów. Ciemna masa bujnej roślinności oraz rozmyte kontury niewielkich kamieniczek ujętych po prawej stronie obrazu, stoją w opozycji do intensywnej światłości wydobywającej się z ujętego po lewej stronie pracy fragmentu architektonicznej zabudowy. Stanley z godnym podziwu smakiem maluje piękne, zabytkowe budowle. Namalowana przez artystę w 1829 roku praca stanowi kwintesencję jego wedutowej twórczości.
27-11-2013
GEIBEL Casimir (1839 – 1896)
Przyjęcie pożegnalne – muzykowanie, Olej , XIX w.
Sygnatura umieszczona w lewym dole 75 C GEIBEL.
Na ramie tabliczka z napisem: The Farewell Party CASIMIR GEIBEL 1839 – 1896.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 112.5 cm x 80.5 cm
Praca jest typowym przykładem realistycznego malarstwa historycznego, które najwyższy poziom osiągnęło pod koniec XIX wieku w jakże mieszczańskich ówcześnie Niemczech. Autor z niebywałym wyczuciem uchwycił całą gamę ludzkich uczuć malujących się na twarzach biesiadników. Wielość bardzo precyzyjnie oddanych szczegółów np. niedbale rozrzucone kartki, z których niemalże możemy odczytać zapis nutowy, łeb kudłatego psiaka wyłaniający się spomiędzy nóg uczestników spotkania, łaty na spódnicy kwiaciareczki czy też detale wystroju wnętrza świadczą o wyśmienitym warsztacie malarskim i wysokim kunszcie autora.
27-11-2013
DE MOUCHERON Frederick (1633 - 1686)
Po polowaniu – scena rodzajowa za murami... , XVII w.
Sygnatura umieszczona w lewym dole Mo.F. Warstwa malarska dobrze utrzymana z nielicznymi ubytkami. Deska nosząca ślady naprawy. Dla jej wzmocnienia na odwrociu wykonano łączenia z zastosowaniem metody klinowej. Dobrze dobrana rama nosząca ślady niewielkich napraw.
Technika: Olej na desce
Wymiary w świetle ramy: 82 cm x 75 cm
Obraz jest typowym dla baroku holenderskiego dziełem wyrażającym swe namiętności poprzez stonowane barwy i ciepłą, harmonijną kompozycję. Śmiało można go uznać za obiekt o wartości muzealnej.
25-11-2013
WAGNER Fritz (1896 Monachium - 1939 Monachium)
Wesoła kompania, Olej , XX w.
Praca namalowana techniką olejną na płótnie, sygnowana w prawym dole Fritz Wagner Metz. Stan zachowania płótna jak również warstwy malarskiej dobry. Ciekawa idealnie dopasowana rama.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 80 cm x 65 cm
Pogodna scena z czasów złotego wieku Holandii,przedstawia grupę palących fajki mężczyzn, z których jeden czyta książkę. Praca jest charakterystycznym dla Wagnera dziełem. Artysta przy pomocy subtelnego światła z precyzyjnymi refleksami oraz przez przedstawienie delikatnych smużek dymu podkreślił nastrój i ,,materialność” obrazu.
28-11-2013
HEMSTEDT Hermann (1839 – 1880)
Taniec – scena rodzajowa, Olej , XIX w.
Sygnatura umieszczona w prawym dolnym rogu H Hemstedt 76. Płótno w stanie dobrym odpowiednio naciągnięte na blejtram. Warstwa malarska pokryta świeżo położonym werniksem. Efektowna aczkolwiek nie przesycona zdobieniami rama z tabliczką zawierającą napis: H.Hemsdedt 1876
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 96 cm x 75 cm
Obraz powstał w 1876 roku a więc w czasie kiedy historyzm w Niemczech wzniósł się na wyżyny sztuki malarskiej. W niewielkiej, przyciemnionej izbie widzimy ucztującą, grupkę osób. Na pierwszy plan wysuwa się tańcząca para a roześmiane twarze biesiadników wyraźnie kontrastują z surowością i prostotą wnętrza.
29-11-2013
RUST Johann Adolphe (1828 - 1915)
W porcie – przygotowanie do połowu, Olej , XIX w.
Na jednej z desek autor bardzo pomysłowo umieścił swoją sygnaturę J.A.Rust. Stan zachowania płótna oraz malatury dobry.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 84.5 cm x 102 cm
Jedna z piękniejszych prac Rusta o tematyce marynistycznej. Na pierwszym planie widzimy niewielką łódź rybacką zaopatrującą jednomasztowy żaglowiec przycumowany do nadbrzeża. Z lewej strony jawią nam się spowite delikatną mgiełką bryzy morskiej zabudowania portowe. Nieco dalej na spokojnych falach oceanu majestatycznie unoszę się jednomasztowe łodzie żaglowe. Na każdej z nich dumnie powiewa bandera w odcieniu narodowych barw Francji. W lewym dole kompozycji widzimy leżący na pisaku tuż przy brzegu fragment drewnianej łodzi. Pracę cechuje niezwykła finezja w oddaniu najmniejszego nawet szczegółu a mistrzowskie wręcz operowanie światłem wprowadza aurę tajemniczości.
02-12-2013
PÉREZ Y VILLAGROSA Mariano Alonso (1857 - 1930)
Przybycie kuriera z listami, Olej , koniec XIX - początek XX w.
Sygnatura umieszczona w lewym dole Alonso Perez. Stan zachowania płótna oraz warstwy malarskiej dobry. Idealnie dopasowana rama.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 98 cm x 72 cm
Urocza, tętniąca życiem, pełna radości scena rodzajowa. Na pierwszym planie widzimy grupkę roześmianych, młodych kobiet w niezwykle barwnych strojach. Ich uniesione w górę wyciągnięte w kierunku kuriera ręce sugerują iż z niecierpliwością oczekiwały na dostarczoną przez niego korespondencję. Mężczyzna drocząc się z nimi unosi listy wysoko ponad głowę. Całe zajście z lekkim rozbawieniem obserwują pobliscy mieszkańcy oraz przygodni przechodnie. Zwarta, pogodna kompozycja nacechowana bogactwem niezwykle ciepłych barw.
02-12-2013
DE CORSI Nicolas (1882 - 1956)
Droga w górach wiodąca do osady, Olej , XX w.
Sygnatura umieszczona w lewym dolnym rogu DECORSI. Obraz zachowany w stanie dobrym z oryginalną ramą.
Technika: Olej na dykcie
Wymiary w świetle ramy: 65 cm x 47 cm
Przepiękny górski krajobraz przesycony wieloma odcieniami przygaszonej zieleni wśród, której drogą wędrują ludzie do osady położonej na wzgórzu. Całość utrzymana w zimnej tonacji ,którą ożywiają rozsiane plamki intensywnych barw. Impastowa struktura farby oraz złamana biel niespokojnego nieba podkreślają ekspresyjność pejzażu. Praca znakomicie nadaje się do uzupełnienia kolekcji pejzażowego malarstwa z pogranicza impresjonizmu i ekspresjonizmu.
03-12-2013
PIPPEL Otto Eduard (1878 Łódź - 1960 Planegg k. Monachium)
Pejzaż leśny z jeziorem i górami w tle, Olej , XX w.
Niebudząca zastrzeżeń sygnatura umieszczona w prawym dole Otto Pippel. Płótno lekko przesuszone i nieliczne ubytki w warstwie malarskiej nie umniejszają wartości pracy. Jedynie rama wymaga drobnej naprawy.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 100 cm x 80 cm
Praca jest typowym dla tego artysty dziełem, które emanuje swoistego rodzaju ekspresją uzyskaną poprzez zastosowanie impastowej faktury malarskiej. Umiejętne zastosowanie światłocienia podkreśla realizm przedstawionego pejzażu.
06-12-2013
WEIMANN Paul (1867 Wrocław - 1945 Jelenia Góra ?)
Pejzaż zimowy – ośnieżona chata nad... , XX w.
Sygnatura umieszczona w lewym dole P. Weimann – nie budzi zastrzeżeń. Płótno oraz malatura w stanie dobrym.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 96 cm x 70.5 cm
Obraz jest typowym dla tego artysty dziełem ukazującym piękno zimowej pory roku. Harmonijna kompozycja i ciepła kolorystyka z pewnością urzekną nie jednego konesera malarstwa czy też miłośnika zimy i nie tylko.
29-11-2013
liczba obiektów: 29