Antyk.net.pl
Puławska 27
05-500 Piaseczno
22 380 37 33; 22 756 72 50
poczta@antyk.net.pl
poniedziałek - piątek: 10-18
sobota: 10-15
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (58)
Zegar, S.Marti & Cie, Francja, II poł. XIX w.
Zegar pochodzący z Francji, z drugiej połowy XIX wieku.

4 500 zł

20-07-2013
Zegar portykowy, Austro-Węgry, I poł. XIX w.
Zegar kwadransowy portykowy pochodzący z Austro-Węgier, z pierwszej połowy XIX wieku. Obudowa o konstrukcji drewnianej, barwionej na czarno. Podstawa umieszczona na profilowanej kryzie, dekorowana dwoma żłobionymi płycinami na brzegach. Obudowa zegara ma kształt umieszczonej na prostokątnym cokole dekoracyjnej arkady z dwiema alabastrowymi kolumnami o złoconych bazach i zwieńczeniach. Górna partia architektoniczna, dekorowana stylizowaną roślinnością z macicy perłowej. W centrum mosiężny medalion z twarzą otoczoną promieniami. Pod gzymsem, w prześwicie arkady, podwieszony jest mechanizm zegara, z okrągłą emaliowaną tarczą z czarnymi cyframi rzymskimi. Cyferblat znajduje się za szkłem, ma mosiężną złoconą oprawę. Na tarczy zegarowej napis "Lehrnez Kafsán". Za wahadłem umieszczona jest rzeźbiona ażurowa stylizowana harfa. Zegar ma sprawny mechanizm wybija godziny i półgodziny, kwalifikuje się jednak do regulacji zegarmistrzowskiej. Wahadło na nicianej zawieszce. Wymiary zegara: wys. 59 cm, szer. 38,5 cm, głęb.14 cm, średn. cyferblatu 12,5 cm.

4 000 zł

09-05-2013
Szafa dwuczęściowa o konstrukcji sosnowej fornirowanej drewnem brzozowym. Mebel XX-wieczny, wykonany na bazie XIX-wiecznej sekretery. Szafa po gruntownej renowacji, zawiera oryginalne elementy skomponowane na potrzeby nowej funkcji oraz kołkowaną nadstawę z XIX wieku. Mebel na czterech prostokątnych nogach, podstawa geometryczna, z wysuniętymi do przodu cokołami. Korpus skrzyniowy z frontowymi drzwiami uchylanymi na lewą stronę flankowanymi przez dwie wysmukłe gładkie kolumny. Wszystkie szuflady z dekoracyjnymi płycinami i kluczynami są atrapami. Wewnątrz korpusu mieści się półka oraz miejsce na szereg wieszaków, na wewnętrznej stronie drzwiczek trzy stare wieszaki. Korpus zakończony formą zbliżoną do architrawu. Nadstawa ma wykrój połowy stojącego walca umieszczonego na schodkowym podwyższeniu, ograniczonego kształtem podobnym do tympanonu. Pośrodku uchylane na zawiasie drzwiczki otoczone są pionowymi łukami ściętymi w górnej partii. Mebel po renowacji, kilka wstawek na powierzchni mebla, ślady po kołatku. Wysokość całkowita 218 cm, wysokość korpusu 167 cm, szer. 111,5 cm, głęb. 63,5 cm.

14 800 zł

09-05-2013
Witryna w stylu Ludwika XVI, XIX w.
Witryna w stylu Ludwika XVI pochodząca z XIX wieku. Konstrukcja gipsowana i złocona.

14 000 zł

20-07-2013
Witryna w typie mebli Boulle, konstrukcja pokryta politurą fortepianową, inkrustowana laką pokrytą mosiężną dekoracją, wewnątrz fornirowana drewnem mahoniowym, pochodząca z końca XIX wieku.

26 000 zł

10-05-2013
Pejzaż olejny na płótnie sygnowany przez Williama Mellora (1851-1931), Anglia. Obraz przedstawia spokojną rzeczkę wijącą się między skalistymi wysokimi brzegami porośniętymi bujną roślinnością. W środkowej partii obrazu umieszczony został ptak brodzący w wodzie. Przyroda o kolorystyce charakterystycznej dla jesiennej pory roku. Stan dobry, niewielki ubytek farby, ślady konserwacji (na zdjęciach), w dwóch miejscach podklejone płótno. Całość umieszczona w złoconej ramie (122 x 101 cm), wymiary płótna w świetle ramy (90,5 x 69,5 cm).

14 500 zł

07-05-2013
Wazon, szkło barwione, Daum Nancy, k. XIX w.
Wazon z grubego barwionego szkła, sygnowany Daumn Nancy, pochodzący z końca XIX wieku.

3 800 zł

09-05-2013
Wazon Daum, l. 30. XX w.
Wazon z francuskiej wytwórni szkła Daum z lat trzydziestych XX wieku. Naczynie okrągłe, brzusiec na całej wysokości cięty pionowymi, obłymi, szerokimi rytami.

4 200 zł

13-05-2013
Waza, Europa Środkowa (Baranówka?), XVIII w.
Waza pochodząca prawdopodobnie z manufaktury porcelany w Baranówce z XVIII wieku.

2 600 zł

22-07-2013
Tremo empirowe, pocz. XIX w.
Tremo empirowe o konstrukcji sosnowej fornirowanej drewnem jesionowym, początek XIX wieku. Podstawa o dekoracyjnym giętym wykroju, uskokowo cofnięta w połowie wysokości. Prostokątna wysoka tafla obwiedziona jest krótkimi odcinkami profilowanych listew. Lustro flankuje para wydłużonych geometrycznych kolumn zdobionych czarnym żyłkowaniem i mosiężnymi aplikami w formie kobiecych popiersi (na górze) i nóg (dół). Powyżej lustra na płaskiej horyzontalnej listwie kolejna stylizowana aplika. Zwieńczenie przypomina trójkąt z podstawą zakończoną odgiętymi do góry kołami i szczytem zwróconym łagodnymi liniami do wewnątrz. Formy podkreślone są przez żyłkowanie. Stan dobry, po przeprowadzonej kilka lat temu renowacji. Wysokość 208 cm, szerokość 93 cm, głębokość 16 cm, wymiary tafli lustra (55,5 x 155 cm).

6 500 zł

07-05-2013
Trapezowa biblioteka biedermeier, II ćw. XIX w.
Biblioteka biedermeier pochodząca z II ćwierci XIX wieku. Konstrukcja mebla sosnowa, fornirowana grubą warstwą drewna jesionowego. Cztery geometryczne czernione nogi. Kubatura mebla stopniowo zwęża się ku górze. W dolnej partii znajdują się drzwiczki o dekoracyjnej płycinie zamkniętej półkolem. Kontury płyciny, drobne elementy oraz zwornik nad płyciną wykonane są z innego gatunku drewna, barwionego na czarno. Wnętrze podzielone jest półką, powyżej której wmontowano trzy szuflady z mosiężnymi ciągadłami. Górna partia mebla jest przeszklona z trzech stron, frontowe drzwiczki odsłaniają półkę i barwione na czerń wnętrze. W architektonicznym zwieńczeniu znajduje się szeroka szuflada. Biblioteka ma kluczyny w formie tarcz i komplet kluczy. Stan dobry, ślady po renowacji (na zdjęciach). Wysokość całkowita 200 cm, szerokość dołu 133,5 cm, głębokość 92,5 cm.

14 000 zł

07-05-2013
Talerz kolekcjonerski ze śląskiej wytwórni Wałbrzych Stary Zdrój (niem. Waldenburg - Alt Wasser). Sygnatura na spodzie była stosowana w latach 1860-1870. Porcelana w odcieniu bieli ma pas złoconego floralnego fakturowania na brzegu kołnierza. Wrąb talerza pokryty jest delikatnym ząbkowaniem. Centralną część zdobi ręczna malatura kwiatowa. Stan dobry, niewielki ubytek na krawędzi talerza (widoczny od spodu). Wysokość 3 cm, średnica 23 cm.

600 zł

08-05-2013
Bardzo dekoracyjna szyfoniera z blatem do pisania w typie mebli Boulle wykonana w zachodniej Europie (Francja?) pod koniec XIX wieku.

19 000 zł

20-07-2013
Bardzo ozdobny żyrandol na 15 żarówek pochodzący z XX wieku. Przedmiot w stylu Maria Teresa.

7 500 zł

15-05-2013
Stół z marmurowym blatem w stylu Ludwik XVI, pochodzący z XIX wieku. Mebel umieszczony jest na czterech rzeźbionych floralnych nogach. W dolnej partii konstrukcję wzmacniają dwie gięte perełkowane łączyny spojone zapalonym zniczem w formie amfory. Z naczynia opadają pełnoplastyczne rzeźbione kwiaty. Pod blatem ażurowa konstrukcja z silnie giętymi motywami stylizowanej roślinności i biskwitowymi antykizowanymi medalionami na dłuższych bokach. Blat wykonany z grubego marmuru o uskokowej krawędzi. Wtórne barwienie na kolor zgaszonego złota, nałożone na oryginalne złocenie, minimalne ubytki i przetarcia drewna, niewielkie zabrudzenia, ślady spajania i ubytki jednego naroża kamiennego blatu (na zdjęciu). Wysokość 77 cm, szerokość 120,5 cm, głębokość 80 cm.

15 000 zł

08-05-2013
Srebrny tas na Torę, Moskwa, 1846 r.
Srebrny tas na Torę z Moskwy z 1846 roku.

7 000 zł

13-05-2013
Rokokowe naczynie na gorącą czekoladę wykonane w Dreźnie w latach 1750-60. Cylindryczna, prawie klasyczna forma naczynia łączy się z dekoracją rokokową. Po płaszczu korpusu ukośnie wspina się pas dekoracji floralnej wieńczącej także pokrywę i jej uchwyt. Całości dopełnia prostopadłe, drewniane ucho o tralkowatej formie. Na spodzie cecha miasta Drezna, litera datująca (sigma) za okres 1750-60, znak imienny złotnika LS (Ludwig Schroedel, jeden ze złotników wielopokoleniowej rodziny działającej w Dreźnie na potrzeby dworu). Stan dobry, nieznaczne zarysowania, minimalne wgniecenie na korpusie. Wysokość 14,5 cm, szerokość z uchem 20 cm, średnica korpusu 9 cm, waga (wraz z rączką) 0,290 kg.

8 200 zł

07-05-2013
Serwis obiadowy na 8 os., Rosenthal, 1910 r.
Serwis obiadowy na 8 osób pochodzący z niemieckiej manufaktury Rosenthal. Sygnatura na spodzie naczyń była stosowana do 1910 roku.

2 800 zł

09-05-2013
Bardzo rozbudowany (duży tzw. środek stołu) serwis obiadowy na trzydzieści osób z czeskiej manufaktury porcelany Dallwitz.

10 800 zł

10-05-2013
Serwis obiadowy na 10 os., Rosenthal, l. 1898-1906
Serwis obiadowy na dziesięć osób z niemieckiej manufaktury porcelany Rosenthal. Znak na spodzie naczyń stosowany był w latach 1898-1906. Porcelana w odcieniu bieli, dekorowana kobaltem na brzegach naczyń. Dodatkowo każdy talerz zdobiony jest malowaną złotem dekoracją w motywy roślinne. Sygnatury na spodzie przedmiotów mogą się nieznacznie różnić, pięć elementów sygnowanych modelem Botticelli. Dwie wazy nie mają pokrywek, drobne ubytki na nóżkach waz (na zdjęciu). W skład serwisu wchodzą: waza (wys. 17,5 cm, wym. 39,5 x 21,5 cm), 2 małe wazy (wys. 7 cm, wym. 33,5 x 18,5 cm), 2 salaterki (wys. 6 cm, wym. 31,5 x 31,5 cm), 2 półmiski małe (wys. 3 cm, wym. 31,5 x 22,5 cm), półmisek duży (wys. 4 cm, wym. 43,5 x 31 cm), półmisek przystawkowy 25,5 x 14 cm, bardzo duży płaski talerz o średn. 35,5 cm, bardzo duży głęboki talerz (wys. 5,5 cm, średn. 35 cm), 2 sosjerki (wys. 8,5 cm, wym. 21,5 x 16 cm), 20 talerzy obiadowych płaskich o średn. 25,5 cm, 10 talerzy głębokich (wys. 4 cm, średn. 25,5 cm), 9 talerzy przystawkowych o średn. 19,5 cm. Dodatkowo talerze obiadowe: 4 talerze płaskie i 5 talerzy głębokich (nie zostały objęte wyceną).

7 400 zł

08-05-2013
Sekretera empirowa, I poł. XIX w.
Sekretera empire z I poł. XIX wieku. Mebel o konstrukcji sosnowej fornirowanej drewnem mahoniowym.

14 500 zł

08-05-2013
Sekretarz cylindryczny, pocz. XIX w.
Sekretarz cylindryczny pochodzący z początku XIX wieku. Konstrukcja mebla z drewna iglastego fornirowanego drewnem mahoniowym, szuflady wykonane z drewna dębowego. Sekretarz umieszczony jest na czterech giętych nogach, połączonych w górnej partii dekoracyjnymi listwami. Dolna partia mebla wypukła, mieści trzy szuflady. W górnej partii znajduje się wysuwany blat i cylindryczna klapa z mosiężnymi ciągadłami. Klapa skrywa pięć niewielkich wnęk i cztery szufladki. Blat wyłożony jest skórą. Zwieńczenie mebla w formie niskiej galeryjki. Front sekretarza zdobiony jest malowanymi barwnymi kwiatowymi girlandami i kokardami, na cylindrze znajdują się instrumenty muzyczne otoczone stylizowaną roślinnością, a płaszczyznę wieńczącą sekretarz zdobią motywy kwiatowe i medalion z profilem mężczyzny. Mebel po konserwacji zachowawczej, ślady uzupełnień, kilka wstawek w różnych partiach mebla, horyzontalne minimalne wgłębienie na cylindrze (na zdjęciu), rysy, wtórne antaby i kluczyny, rysy i plamy na skórze. Wysokość 106,5 cm, szerokość 110,5 cm, głębokość 57 cm, wys. do blatu 75 cm.

8 000 zł

08-05-2013
Secesyjny kryształowy dzban do wina okuty srebrem. Praca sygnowana "Ed Wollenweber", przedmiot pochodzi z Monachium, z początku XX wieku. Kryształ umieszczony na niskiej kryzie, płaszcz naczynia zdobią stylizowane gięte motywy floralne. Górna partia dzbanu i uchwyt wykonane są ze srebra próby 800. Dzióbek w formie kobiecej głowy otoczonej włosami i wiciami roślinnymi. Uchwyt ma kształt giętej skręconej łodygi. Całość wieńczy pokrywka zakończona sterczyną. Stan dobry. Wysokość 33 cm, średnica maksymalna 14,5 cm.

3 200 zł

08-05-2013
Rzeźba z brązu patynowanego, R. Kaesbach
Figura z patynowanego brązu autorstwa Rudolfa Kaesbacha (1873-1950) - postać kobiety w czepku, z koszem i dzbanem, lata 20.

4 100 zł

22-07-2013
Rokokowe krzesło medalionowe, k. XVIII w.
Krzesło z zapleckiem medalionowym, z końca XVIII wieku. Drewno płaskorzeźbione i złocone.

1 500 zł

22-07-2013
/3
liczba obiektów: 58