Malarstwopolskie.pl
CH. Panorama, Al. Witosa 31, Ip., galerie nr 125 i 126
00-710 Warszawa
502630650
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (317)
Żołnierz i dziewczyna
olej, tektura, 38x46cm, sygn. l.d.: Jerzy Kossak 26

Na odwrociu dedykacja okolicznościowa z 1926r.

Kontakt: tel.502630650
Więcej prac o zbliżonej tematyce na :

www.MalarstwoPolskie.pl
23-08-2017
Łodzie 1937r.

Olej, płótno, 50x70cm, sygn. l.g.: G.Mendoly 37

7 450 zł

27-07-2015
Zamek Królewski w Warszawie
awarela na papierze, 30x20 cm w świetle passe-partout
sygnowana lewy dolny
oryginalna oprawa

490 zł

10-05-2019
Zakole rzeki

Olej, płótno, sygn. p.d.: Osiecki

4 900 zł

27-07-2015
Wiejska chata zimą
gwasz na tekturze, 23x30cm, sygnowany lewy dolny: "H.Klotz"

Więcej w kategorii pejzaż / wieś na stronie:

www.MalarstwoPolskie.pl

kontakt: tel.502630650

400 zł

05-12-2019
Widok znad Morskiego Oka
olej na płótnie, 105x135cm, sygn. p.d.: K.Szmyt, Zakopane
13-06-2017
Wesoła jazda
Olej na płótnie, 62x93 cm,
Autor nierozpoznany , I poł. XXw.
inspirowana malarstwem Alfreda Wierusza-Kowalskiego

Duży wybór prac o tematyce koniarskiej na stronie:
www.MalarstwoPolskie.pl
Kontakt: tel.502630650

1 900 zł

03-06-2019
Ułan i dziewczyna , 1930
Olej na płótnie, 25x35cm, sygnowany i datowany lewy dolny:
"A.Makowski 1930"
Więcej prac o zbliżonej tematyce na stronie galerii:
MalarstwoPolskie.pl
Kontakt: tel.502630650

1 500 zł

24-05-2020
Ustka - Elewator , 1960

4 900 zł

27-07-2015
Ruiny zamku w Kazimierzu Dolnym z koniem w... , 1980
Olej na płótnie, 80x100cm sygnowany i opisany na odwrociu:

Więcej prac o tematyce koniarskiej na stronie:
www.MalarstwoPolskie.pl
Tel.502630

12 000 zł

15-01-2019
Prawda jest taka , 1978
Teresa Maria Szumigaj
Prawda jest taka
olej, płótno, 136 x 88 cm
30-11-2016
Polowanie par force Oskar Merte , 1923
Olej na płótnie dublowanym, po konserwacji.
Sygnowany prawy dolny O.Merte Munchen 1923
70x100cm

Więcej prac o tej tematyce na www.MalarstwoPolskie.pl

Kontakt Tel. 502630650
02-12-2018
Pejzaż nadwodny , 1929

Sygn. p.d.: W.Korecki 1929r.

20-04-2015
Pejzaż nadwodny
Olej na płótnie, 50x70cm,
sygnowany prawy dolny: "F.Lewandowski"

Więcej prac z kategorii "Pejzaż" na stronie:
www.MalarstwoPolskie.pl
Tel.502630650
12-01-2019

121x98cm, olej, płótno, Okazała ażurowa rama. Kopia jednej z najbardziej znanych prac Fritza Zubera-Buhlera (1822-1896), szwajcarskiego przedstawiciela akademizmu. Oryginał w galerii Porczyńskich w Warszawie.

29-12-2013
Martwa natura w stylu malarstwa wiedeńskiego
Olej na płótnie 83x60cm, sygnowany w prawym dolnym rogu monogramem wiązanym "SH"
autor nierozpoznany
Obraz z II połowy XIX w w stylu kwiatowego malarstwa wiedeńskiego I poł. XIXw.

Więcej na : MalarstwoPolskie.pl<
26-06-2019

Olej, płótno,68x75cm, sygn. l.g.:M. von Zawadzky

7 200 zł

24-03-2014
Kuropatwy na śniegu
02-08-2017
Kazimierz Dolny
Olej na płótnie, 50x80cm sygnowany prawy dolny: Giemza
Obraz z 1984 roku.

Więcej podobnych prac na www.MalarstwoPolskie.pl
tel. 502630650
28-03-2019

olej na blasze, 20x12cm, sygn.p.d.: A.Rzyszczewski fecit 1849. Oryginalna oprawa w drewno i skórę. Praca prawdopodobnie należała do kolekcji Romana hr. Rzyszczewskiego w Warszawie - pałacyk ul.Szopena nr 2 ( dziś ambasada Rep.Węgierskiej). Nie była wymieniona w katalogu Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami które wystawiło w 1912roku pod nr 372 miniaturę Aleksandra Rzyszczewskiego - Portret Rzyszczewskiej z ks. Czartoryskich. Kość słoniowa, 102X83, owal. Napis: „A. Rzyszczewski fecit 1850."— Wł. Roman hr. Rzyszczewski w Warszawie, ale nalepki na odwrociu sugerują znaczącą kolekcję przedwojenną, a szerząca się wśród arystokracji moda na malowanie bez konieczności sprzedawania swoich prac pozwalała na portretowanie członków rodziny. Być może portretowaną jest żona Aleksandra Aniela z Mężeńskich h. Kościesza- ślub 1850 lub wcześniej. Aleksander Rzyszczewski był najmłodszym synem generała i marszałka szlachty powiatu krzemienieckiego Gabriela Rzyszczewskiego (1780-1857) i księżnej Celestyny Czartoryskiej (1790-1850). Był właścicielem dóbr Oleksiniec, Iwanie, Buszaki, Rokitno. Około 1850r. Wg jego planów przebudowano zamek w Oleksińcu na neogotycką rezydencję znaną z litografii Napoleona Ordy.

17-11-2013
Hel 1934 , 1924

Olej, tektura, 30x40cm, sygn.l.d.: Wyszkowski 1924, Hel

2 600 zł

27-07-2015
Bukiet polnych kwiatów 100x70cm
Olej na płótnie , 100x70cm, sygnowany prawy dolny: Nargiełło

1 800 zł

18-05-2019
Arabskie zaloty
Olej na tekturze, 60x50cm, sygn. prawy dolny: "rys.A(?)Zarzycki".Praca jest międzywojenną kopią obrazu Adama Styki. Więcej: www.MalarstwoPolskie.pl
Kontakt: tel.502630650
07-07-2019
ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
Śpiąca Marylka
Olej na tekturze, 49,5 x 69cm
sygnowany prawy dolny: "aneri"

MalarstwoPolskie.pl
Kontakt : tel.502630650
20-06-2020
ORELSKI (właściwie Dmitro POTOROKA) (1897 – 1962)
Zima nad rzeką , 1935
Olej na płótnie, sygnowany lewy dolny: ORELSKI
70x100cm

Więcej prac o zbliżonej tematyce na stronie:
www.MalarstwoPolskie.pl
Tel.502630650

3 500 zł

28-02-2019
/13
liczba obiektów: 317