Galeria Antikon
Powstańców Warszawy 6
81-718 Sopot
603 207 903
info@antikon.pl
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (31)
Zestaw do kawy i herbaty, cukiernica Francja... , 1935-37
Zestaw do kawy i herbaty Christofle, Francja Art Deco. Francuska firma Christofle to symbol ponadczasowej elegancji i luksusu. Zastawy platerowane i srebrne tej firmy od przeszło 170 lat pojawiają się na stołach najwytworniejszych jadalni na całym świecie.

2 900 zł

04-11-2014
Zegar kominkowy Francja XIX wiek
Śliczny stary francuski zegar w stylu rokokowym. Osadzony na profilowanej podstawie z wykonanej czarnego marmuru, którą dodatkowo dekoruje bogate obramienie. Ten niebywale stylowy przedmiot odpowiednio wyeksponowany z pewnością uatrakcyjni wystrój Państwa domu. Zegar zdobi urocza figura kobiety trzymającej kosz z kwiatami. Obudowę zegara wieńczy kompozycja roślinna. Tarcza jest porcelanowa z wyraźnymi rzymskimi i arabskimi cyframi. Werk sprawny, po przeglądzie zegarmistrzowskim. Mechanizm sygnowany numerami. Zegar świetnie będzie się prezentował ustawiony na kominku czy komodzie w salonie, jadalni, sypialni lub gabinecie.

2 900 zł

05-10-2014
Waza z brązu z feniksem XIX w
Chińska piękna waza z brązu, sygnowana. Ozdobiona reliefem z dwoma feniksami polującymi wśród liści i drzew.
Ogromna wys. 46 śr, 29 waga 6,7 kg
31-05-2016
Unikatowy komplet talerzy deserowych z owocami... , 1928
True rarity! Stunning set of 6 dessert plates, made by Rosenthal, circa 1928. It features the Pompadour shape with embossed decor on the edges highlighted by wide gold trim, rich blue colour and central motif of colourful fruits on the white background. T
06-08-2014
Talerz świąteczny Święta Rodzina Villeroy&Boch , 1977
Talerz świąteczny Święta Rodzina Villeroy&Boch Śred. 30 cm

590 zł

22-10-2014
Talerz kolekcjonerski Rosenthal Gdańsk kościół... , 1940
Rosenthal Gdańsk talerz kobaltowy. Widok na Kościół Mariacki.

890 zł

15-11-2014
Srebrna filiżanka Francja , 1900
Minerwa

1 200 zł

12-02-2015
Serwis obiadowy do dziczyzny Krautheim Unikat , 1930
Krautheim

1 700 zł

12-02-2015
SECESYJNA SREBRZONA ŻARDINIERKA SYGNOWANA POCZ.... , 1900
Prześliczna stara secesyjna żardinierka wykonana na początku XX wieku w niemieckiej wytwórni platerów Kayser. Zdobiona pięknymi motywami roślinnymi. Odznacza się płynnością formy, falistymi, pełnymi giętkości liniami. Żardiniera posiada finezyjne uchwyty zakończone małymi zwojami. Przedmiot bardzo funkcjonalny a przy tym cudowna, stylowa oraz elegancka ozdoba. Stan zachowania idealny, całość bez napraw i uszkodzeń. Zarówno srebrzenie jak i szkło oryginalne, w pierwotnym stanie.

850 zł

03-10-2014
PATERA SREBRZONA LATA 20 XXW. SYGNOWANA , 1920
WSPANIAŁA PATERA NA OWOCE LATA 20-TE XX WIEKU BEAUTIFUL OLD SILVER-PLATED BOWL SIGN WMF

590 zł

02-10-2014
Onyksowy zegar kominkowy ze świecznikami
Wspaniały francuski zegar z dwoma kandelabrami idealny do każdego eleganckiego domu. Czas upływa znacznie przyjemniej, gdy odmierza go stary stylowy zegar.

Zegar pochodzi z drugiej połowy XIX wieku. Zegar i świeczniki znakomicie prezentują się na komin

4 900 zł

18-10-2014
Obraz olejny Kiste 1935 R. Brzozy malowany na... , 1935
Obraz sygnowany jest w prawym dolnym rogu Gerte. Znany i cenionuy artysta niemiecki Georg Kiste, pseudonim Gerte, urodzony w 1908 roku w Partenkirchen- 1997 Monachium, notowany malarz aukcyjny.
15-07-2016
Muzealny zegar pałacowy ogromny z różowego... , 1900
Piękny stary francuski zegar portykowy wykonany został z doskonałej jakości różowego marmuru. Jest w komplecie z dwoma niezwykle dekoracyjnymi wazami.

13 500 zł

28-04-2016
Miśnia kolekcjonerski talerz kobalt
Miśnia kolekcjonerski talerz kobalt Pinokio

599 zł

16-11-2014
Marynistyka Łodzie morze , 1690
Łodzie na pierwszym planie utrzymane są w ciepłej tonacji barwnej co przydaje kompozycji żywiołowości. Obraz odznacza się znakomitymi światłocieniami, delikatnie prowadzonymi liniami pędzla oraz widoczną strukturą farby.

5 500 zł

30-04-2016
Komplet talerze deserowe z owocami porcelana... , 1920
Uroczy zestaw 6 talerzy deserowych z lat trzydziestych XX wieku. Wyprodukowany przez niemiecką fabrykę porcelany Plankenhammer, która działała w Bawarii w latach 1908 - 1974. Talerzyki mają rant dekorowany złotą otoczką a po środku każde naczynie ma inny motyw owocowy. Śliwki, gruszki, brzoskwinie, truskawki, czereśnie oraz winogrona wibrują pełnymi życia kolorami i z sprawią, że każdy deser podany na tych talerzach będzie jeszcze lepiej smakował. Wszystkie talerze sygnowane są na odwrocie znakiem wytwórni Plankenhammer z dwoma skrzyżowanymi młotami w trójkącie, który używany był między 1920 a 1945 r.

390 zł

08-08-2014
Komplet patera i talerze z owocami Beyer & Bock... , 1920
Beyer & Bock Turyngia 1905 - 1931

1 200 zł

17-02-2015
Kolekcjonerski talerz Rosenthal zestaw Egipt
Rosenthal wyjątkowy unikat przepiękny komplet kolekcjonerskich talerzy 4 sztuki cała seria.

2 800 zł

16-11-2014
Garnitur do herbaty Hutschenreuther
Lata 1969-1979 w wytwórni Hutschenreuter Tirschenreuth obecnie Rosenthal

350 zł

22-02-2015
Garnitur do herbaty Beyer and Bock ręcznie... , 1930
Śliczny porcelanowy komplet do herbaty z niemieckiej wytwórni Beyer & Bock w Turyngii. Składa się on z imbryka, cukierniczki oraz mlecznika. Ta wspaniała wysokiej jakości porcelana ozdobiona ręcznie malowanymi kwiatami: urocze fioletowe bratki i herbaciane róże. Elegancki kształt naczyń świetnie podkreślają liczne złocenia. Zestaw jest w stylu Art Deco. Wszystkie trzy części mają na spodzie sygnaturę fabryki porcelany Beyer & Bock, która używana była w latach 1930 - 1940. Herbaciany garnitur to komplet naczyń, które doprawiają kompozycję stołu tak jak wonne przyprawy dodają smaku najlepszym potrawom.

600 zł

08-08-2014
Francuski serwis do dziczyzny ręcznie malowany... , 1900
Przepiękny stary serwis obiadowy do podawania dań z dzikiego ptactwa. Wykonany ok. 1900 roku przez wytwórnię porcelany Coiffe z Limoges. Gratka dla kolekcjonera. Jego francuski szyk podniesie prestiż każdego spotkania przy stole i uświetni wystawny obiad czy kolację. Na co dzień będzie wyjątkową ozdobą serwantki lub witrynki. Komplet składa się z półmiska i 12 talerzy obiadowych. Wszystkie naczynia są ręcznie malowane i przedstawiają wizerunki różnych dzikich ptaków na cieniowanym tle, dekoruje je także subtelny kwiatowy motyw. Kolory malatury są żywe i wyraziste. Talerze mają eleganckie wykończenie w formie reliefowego rantu podkreślonego szerokim złoceniem.

4 500 zł

08-08-2014
Francuski marmurowy zegar portykowy empire , 1900
Znakomity stary zegar portykowy wykonany z marmuru o pięknej miodowo-bursztynowej barwie. Kwintesencja empirowego stylu. Spodoba się wszystkim ceniącym ponadczasową elegancję i prostotę jego architektonicznej formy. Zegar ozdobiony jest elementami ze złoconego brązu. Uwagę przykuwa zwieńczenie w postaci figurki cesarskiego orła. Oryginalne wahadło porusza się pomiędzy dwoma marmurowymi kolumnami. Wahadło jest przedstawieniem Heliosa/Mitry, mitologicznego boga słońca, nazywanego też Słońce Niezwyciężone, który ukazywany jest w sztuce z promienistą aureolą wokół głowy. Osłoniętą przeszkleniem, emaliowaną tarczę z wyrażnymi arabskimi cyframi dekoruje malowana kwiatowa girlanda oraz bardzo ładnie wykrojone, złocone wskazówki. Zegar wybija półgodziny i godziny. Kluczyk do nakręcania zegara dołączamy do przedmiotu. Zegar pochodzi z Francji, wykonany został na początku XX wieku, około 1900 roku. Mechanizm oraz wahadło są sygnowane wybitymi numerami.

6 900 zł

08-08-2014
Elegancki serwis kawowy na 6 osób Hutschenreuther
Śliczny komplet do herbaty lub kawy dla 6 osób wykonany z najwyższej jakości porcelany, cienkiej lecz trwałej porcelany. Klasycznie elegancki wzór naczyń, który nazywa się Baronesse, został wspaniale podkreślony marmurkowym dekorem w odcieniach beżu z dodatkiem złoceń - zdobienie to nosi wdzięczne miano Jacqueline. Dzbanek jest cały biały. Serwis ten powstał w latach 1969-1979 w wytwórni Tirschenreuth z grupy Hutschenreuther, obecnie Rosenthal. Wszystkie naczynia są sygnowane. Komplet Baronesse Jacqueline zachwyca arystokratycznym urokiem – dzięki niemu każda stołowa aranżacja zyska ponadczasowy szyk.

1 250 zł

06-10-2014
Duży salonowy zegar z onyksu
Przepiękny stary francuski zegar kominkowy. Obudowa mechanizmu to prostopadłościenna szafka z fazowanego, kryształowego szkła z dwojgiem drzwiczek. Szklana oprawa umieszczona jest pomiędzy dwiema onyksowymi kolumnami z aplikacjami z brązu. Kolumny oplecione są kwiatowymi girlandami. Podstawa i zwieńczenie zegara wykonane są z najwyższej jakości onyksu, dekorują je stylizowane motywy roślinne. Przednie nogi zakończone wolutami. Porcelanowa tarcza zegara jest okrągła, ma malowane cyfry arabskie oraz ozdobny wieniec z kwiatów. Wskazówki są ażurowe, kunsztownie wykrojone. Zegar posiada rtęciowe wahadło. Werk zegara nakręcany na kluczyk, który oczywiście jest dołączony do przedmiotu. Mechanizm sygnowany numerem. Zegar wybija półgodziny i godziny. Przedmiot jest bardzo masywny i ciężki. To wyrafinowane dzieło sztuki wykonane jest bardzo starannie, z wielką dbałością o szczegóły. Zegar jest w pełni sprawny. Już w starożytności uważano onyks za kamień szczególnie szczęśliwy. Przynosi on szczęście i równowagę, zawiera spokój i harmonię. Jest przyjacielem ludzi, którzy dążą do poznania i pogłębienia życia. Onyks niesie wibracje wiedzy i intelektu. Styl i elegancja, klasyczna ozdoba salonu, gabinetu lub biura. CZAS POWSTANIA PRZEDMIOTU: XIX wiek. STAN ZACHOWANIA PRZEDMIOTU: Jak na swój wiek jest w stanie idealnym, jedynie złocenia na elementach z brązu przetarte, ale to wynik lat odkurzania. Mechanizm sprawny, na chodzie. Przepiękny stary francuski zegar kominkowy. Obudowa mechanizmu to prostopadłościenna szafka z fazowanego, kryształowego szkła z dwojgiem drzwiczek. Szklana oprawa umieszczona jest pomiędzy dwiema onyksowymi kolumnami z aplikacjami z brązu. Kolumny oplecione są kwiatowymi girlandami. Podstawa i zwieńczenie zegara wykonane są z najwyższej jakości onyksu, dekorują je stylizowane motywy roślinne. Przednie nogi zakończone wolutami. Porcelanowa tarcza zegara jest okrągła, ma malowane cyfry arabskie oraz ozdobny wieniec z kwiatów. Wskazówki są ażurowe, kunsztownie wykrojone. Zegar posiada rtęciowe wahadło. Werk zegara nakręcany na kluczyk, który oczywiście jest dołączony do przedmiotu. Mechanizm sygnowany numerem. Zegar wybija półgodziny i godziny. Przedmiot jest bardzo masywny i ciężki. To wyrafinowane dzieło sztuki wykonane jest bardzo starannie, z wielką dbałością o szczegóły. Zegar jest w pełni sprawny. Już w starożytności uważano onyks za kamień szczególnie szczęśliwy. Przynosi on szczęście i równowagę, zawiera spokój i harmonię. Jest przyjacielem ludzi, którzy dążą do poznania i pogłębienia życia. Onyks niesie wibracje wiedzy i intelektu. Styl i elegancja, klasyczna ozdoba salonu, gabinetu lub biura. CZAS POWSTANIA PRZEDMIOTU: XIX wiek

8 900 zł

05-10-2014
Dizajnerska patera Rosenthal , 1980
Rosenthal Johan van Loon

850 zł

10-02-2015
liczba obiektów: 31