Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (12)
Bardzo dokładny odlew z z brązu z piękną czekoladową patyną na marmurowej podstawie.
Około 1900 r.
Berlin
Na krawędzi podstawy sygnatura: „Berlin”.
Stan bardzo dobry. Waga prawdopodobnie wtórnie dorobiona.
Wysokość całkowita 27 cm.

2 500 zł

28-03-2022
Wazon “Irysy” ok. 1900 r. Arsall, Niemcy;
Wazon ze szkła kameowego, warstwowego w stylu secesyjnym z dekoracją trawioną w motyw irysów.
Szkło warstwowe, trawione.
Wytwórnia Arsall, Niemcy
Początek XX w.
Sygnowany: trawiony napis Arsall
Wysokość: 30 cm.
Więcej na www.galeriadas.pl

5 400 zł

19-05-2021
Japonia
Epoka Meiji
Koniec XIX w.
Mosiądz, srebrzony, emalia komórkowa.
Stan bardzo dobry. Nie ma uszkodzeń emalii.
Wysokość: 31 cm
Bardzo dobrej klasy kolekcjonerski wazon.

3 200 zł

28-03-2022
Brąz, patynowany.
Polska, Warszawa?
Prawdopodobnie odlewnia Chojnowskiego w Warszawie.
Lata 30-te. XX w.
Niesygnowana
Na cokole późniejsza wygrawerowana dedykacja z Łodzi z 1950r.
Stan bardzo dobry. Bardzo ładny, dokładny odlew.
Wys. całkowita 24 c

3 500 zł

28-03-2022
Para lichtarzy, srebro, Wiedeń, lata 1866-1872;
Lichtarze z grawerowaną dekoracją ornamentową.
Wiedeń
Lata 1866-1872
Srebro pr. 3, (800), literka „A” – Wiedeń.
Punce przy podstawie (patrz zdjęcia). Punca złotnika słabo czytelna.
Wysokość: 22 cm i 21,5 cm.
Waga: 382 g.

2 200 zł

28-03-2022
Brąz patynowany, brąz złocony, podstawa z białego marmuru.
Francja
Około 1880 r.
Elektryfikacja z 2 poł. XX w.
Sprawne technicznie. Żarówki na mały gwint.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: wys. 35 cm, szer. 31 cm.
Więcej na www.galeriadas.pl

4 800 zł

28-03-2022
Kaseta z różą, brąz, lata 30-te. Polska
Kaseta gabinetowa wykonana z mosiądzu z dekoracyjną złoconą różą na wieku.
Polska
Lata 30-te. XX w.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: 21,5 x 15 x 6 cm.
Waga ok. 2,5 kg.
www.galeriadas.pl

1 200 zł

16-07-2019
Dzban na wino, srebro, l. 30-te.
Szkło ołowiowe szlifowane.
Okucia ze srebra pr. 800
Karafka wykonana w renomowanej wytwórni J. H. Werner w Berlinie.
Lata 30-te. XX w.
Wysokość całkowita: 37 cm, średnica podstawy 17 cm.
Stan bardzo dobry, nie ma uszkodzeń szkła. Klapka lekko nie dom

1 900 zł

19-05-2021
MANDELBAUM Efraim (1884 - 1943)
"Kwiaty w wazonie", ok. 1925 r.
Około 1925 r.
Olej na płótnie naklejonym na tekturę.
Wymiary: 64 x 46 cm.
Sygnowany: podwójnie w lewym i prawym dolnym rogu: MANDEL
Sygnatura stosowana przez niego od 1925 r.
Rama z lat 30-tych.
Stan bardzo dobry.

9 000 zł

29-07-2020
KOSSAK Juliusz (1824-1899)
Grafika według obrazu Juliusza Kossaka.
TPSP w Krakowie. 1912 r.
Kolekcjonerska grafika odbita w technice chromolitografii barwnej na papierze.
Sygnowany na płycie pod kompozycją.
Wymiary: odbitka: 36 x 90 cm, całość z oprawą 48 x 102 cm.

1 000 zł

28-03-2022
ZAJĄC Józef (1890- 1974)
„Widok na Wawel od strony Wisły”, 1924 r.
Sygnowany w prawym dolnym rogu: J. Zając / 1924
Gwasz na kartonie.
Oryginalna oprawa za szkłem.
Stan bardzo dobry.
Więcej na www.galeriadas.pl
Wymiary: 23,5 x 34 cm, razem z oprawą: 33 x 43 cm.

1 900 zł

28-03-2022
BĘBNOWSKI Wacław (1865 - 1945)
“Wędrowiec – Powstaniec”, 1925 r. terakota
Terakota patynowana na kolor zbliżony do spatynowanego brązu.
Sygnowana z boku podstawy: W. Bębnowski / 1925
Wysokość: 58 cm.
podstawa: 28 x 17 cm.
Stan bardzo dobry.
Rzeźba po profesjonalnej konserwacji.
Więcej na www.galeriadas.pl

14 000 zł

19-05-2021
liczba obiektów: 12