Plata Art
ul. Sukiennicza 8
31-069 Kraków
+48 502 062 489
pplata@op.pl
(spotkanie po umówieniu)
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (15)
Widok wsi (Wieś) , 1900
olej/sklejka, wym.: 19,2 x 33, 5 cm, nie sygnowany;
na odwrocie sklejki wzdłuż jej dolnej krawędzi znajduje się autentyczny napis - atest wykonany piórem i brązowym atramentem przez córkę malarza Jadwigę

226 000 zł

28-05-2023
ABERDAM Alfred (1894-1963)
Martwa natura
olej na płótnie, wym.: 46,5 x 55 cm, sygn. p. d.: "Aberdam"

46 000 zł

21-10-2019
BIEGAS Bolesław (Koziczyn 1877 - Paryż 1954)
Zaślubiny centaurów
olej, sklejka; wym.: 51 x 40,5 cm; sygn. l. d.: "Biegas"

89 000 zł

11-08-2022
ERDELY François de (1904 Budapeszt - 1959 Los Angeles)
Szyjąca
olej na płótnie, wym. 71 x 60 cm, n. s.

18 000 zł

20-10-2019
SZANCER Jan Marcin (1902 Kraków - 1973 Warszawa)
Bitwa pod Guzowem, projekt ilustracji do... , 1958
tusz/papier biały, kredowany i żłobkowany naklejony na tekturę, 32 x 24 cm, sygnowany po prawej u dołu monogramem łączonym: „jms.” (sygnatura techniką drapaną)

5 500 zł

24-12-2018
LAMBERT-RUCKI Jean (1888 Kraków - 1967)
Krucyfiks
brąz, odlew złocony i patynowany; wys. 38,3 cm, szer. 24,8 cm, głęb. 13,3 cm, Francja, po poł. XX w.

9 000 zł

21-12-2018
LEWICKI Leopold (1906-1973)
W poszukiwaniu pracy , 1946
linoryt/papier, wym.: 10 x 10,1 cm (odbitka); 21,5 x 15,5 cm (papier), opisany l. d.: ""Б мiстока роботу" i sygnowany p. d.: "Левицький" (cyrylicą), u dołu stempel kolekcjonerski, na odwrocie notatki proweniencyjne i stemple kolekcjonerskie

480 zł

26-12-2018
LEWICKI Leopold (1906-1973)
W muzeum etnograficznym , 1960
litografia/papier, wym.: 9 x 13,3 cm (odbitka); 20 x 21,5 cm (papier), opisany l. d.: "W muzeum etnograficznym"; sygn. i dat. p. d.: "L. Lewicki 60 r"

560 zł

24-12-2018
LEWICKI Leopold (1906-1973)
Siedzący, 1931/32 , 1931
akwaforta, sucha igła/papier, wym.: 15,6 x 12,3 cm (odbitka); 21,3 x 18 cm (papier), sygn. p. d.: L. Lewicki (ołówkiem); na odwrocie zapiski proweniencyjne oraz stemple kolekcjonerskie (fot.)

1 600 zł

23-12-2018
LEWICKI Leopold (1906-1973)
Obiad (Z jednej miski)
linoryt/papier, wym.: 11 x 8 cm (matryca); 21 x 14,5 cm (papier), opisany l. d.: "Obid" (cyrylicą); sygn. p. d.: "L. Lewicki" (cyrylicą)

450 zł

24-12-2018
LEWICKI Leopold (1906-1973)
Drwale , 1931
akwaforta, 10,2 x 11,5 cm (matryca); 24 x 20 cm (papier), sygn. p. d. (ołówkiem): "L. Lewicki"; na odwrocie zapiski proweniencyjne i stemple kolekcjonerskie (fot.)

Egzemplarz osobiście odbity przez autora, wystawiany.

1 600 zł

23-12-2018
KRÉMEGNE Pinchus (1890 Zaloudok – 1981 Céret)
Pejzaż z wierzbami i murem
olej/płótno, 54,5 x 65 cm, sygn. l. d.: "Kremegne"

22 000 zł

24-12-2018
ANUSZKIEWICZ Richard (1930 Erie, Pensylwania - 2020 Englewood, New Jersey)
KOMPOZYCJA
sitodruk, papier; 60,2 x 60,7 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: "Anuszkiewicz" (ołówkiem)

6 500 zł

11-08-2022
KOSSAK Wojciech (Paryż 1856 - Kraków 1942)
Ułan z koniem , 1936
olej na płótnie, wym.: 55 x 45,5 cm, sygn. l. d.: "Wojciech Kossak / 1936 (4?) / Kraków / 23/7"

44 000 zł

28-05-2023
TERLIKOWSKI Włodzimierz (1873 Poraj -1951 Paryż)
Martwa natura z anemonami i ananasem , 1948
olej, płótno, wym.: 38 x 55 cm, sygn. i dat. po środku u góry: „W. Terlikowski/1948”

17 800 zł

25-12-2022
liczba obiektów: 15