Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (8)
RITTER Maria (1899-1976)
Kompozycje
ołówek, gwasz, długopis/papier; ok. 17 x 17 cm;
na odwrocie pieczątki autorskie (częściowo czytelne): "MARIA RITTER / ART. MAL… oraz: …/ Członek Z.P.A.P. / NOWY SĄCZ …"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

1 500 zł

08-05-2024
Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
RITTER Maria (1899-1976)
Kompozycja abstrakcyjna
ołówek/papier; 14,5 x 20,5 cm;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: "MR"
pieczęć autorska p. d.: "MARIA RITTER / ART. – MAL. – Nr leg. 1435 / Członek Z. P. A. P. / NOWY SĄCZ, RYNEK"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

1 500 zł

08-05-2024
RITTER Maria (1899-1976)
Dama w czerwonej sukni
gwasz na papierze
6 x 5 cm
sygnowany monogramem w prawym, dolnym rogu: "M.R.".

800 zł

05-11-2020
CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
RITTER Maria (1899-1976)
Damy dworu
gwasz na papierze
9 x 7 cm

800 zł

05-11-2020
RITTER Maria (1899-1976)
"Powódź" , 1961
olej na płótnie
74 x 93,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "MRITTER 1961".
Na odwrocie nalepka wystawowa z BWA w Krakowie z 1987 roku oraz naklejka z odręcznym opisem.
12-10-2020
RITTER Maria (1899-1976)
"Martwa natura z popielatym dzbankiem"
olej na płótnie
32 x 41 cm
niesygnowany

4 200 zł

12-10-2020
RITTER Maria (1899-1976)
zbiór prac
różne techniki
lata 50-60 te
15-09-2014
Salon Antyków Kolekcjoner s. c.
RITTER Maria (1899-1976)
Kompozycja zielona
papier 20 x 29 cm
technika własna
olej, gwasz, akwarela, klej, piasek, okruchy mineralne

1 600 zł

27-05-2014
liczba obiektów: 8