PIPPEL Otto Eduard (1878 Łódź - 1960 Planegg k. Monachium)
Jesień w Wettersteingebirger
Jesień w Wettersteingebirgerolej, sklejka, 47 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: OTTO PIPPEL
14-12-2018
Antyki - Maciej Widurski
Pejzaż leśny z jeziorem i górami w tle, Olej
, XX w.
Niebudząca zastrzeżeń sygnatura umieszczona w prawym dole Otto Pippel. Płótno lekko przesuszone i nieliczne ubytki w warstwie malarskiej nie umniejszają wartości pracy. Jedynie rama wymaga drobnej naprawy.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 100 cm x 80 cm
Praca jest typowym dla tego artysty dziełem, które emanuje swoistego rodzaju ekspresją uzyskaną poprzez zastosowanie impastowej faktury malarskiej. Umiejętne zastosowanie światłocienia podkreśla realizm przedstawionego pejzażu.
06-12-2013
Pod Gryfami
Widok na Alpy Bawarskie
Otto Pippel - artysta urodził się w Łodzi. 70x80cm, olej na płótnie, Widok na Alpy Bawarskie, sygn.p.d.: Otto Pippel W naszej ofercie około 25 obrazów w kategorii "pejzaż"
8 400 zł
14-09-2013
Malarstwopolskie.pl
Widok na jezioro
olej na płótnie, 80 x 100 cm, sygn.p.d."Otto Pippel."
17 000 zł
25-06-2009
ART|YKWARIAT
Plac Karola w Monachium
olej na płótnie,
50,5 x 60 cm,
sygn. p.d. "Otto Pippel"