Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (3)
JÓZEFCZYK Zygmunt (1881-1966)
“Święcenie plonów”
Akwarela na papierze, sygn. l.d. “Z.Józefczyk”

Wymiary w ramie: 38x26,5 cm (29,5x19 cm)

1 500 zł

21-02-2024
JÓZEFCZYK Zygmunt (1881-1966)
"Stogi w śniegu"
olej, sklejka 35 x 60 cm sygn. l.d.: Z. Józefczyk 31
28-11-2019
Galeria Grodzka Antoni Burżacki
JÓZEFCZYK Zygmunt (1881-1966)
Pejzaż zimowy – sanie, Olej , 1926
Sygnatura umieszczona w lewym dole Z.Józefczyk 26. Płótno oraz warstwa malarska w stanie dobrym. W górnym pasie kompozycji po prawej stronie na ośnieżonym dachu widnieje niewielki ubytek farby. Nie umniejsza on jednak wartości kompozycji.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 150 cm x 65 cm
Praca emanująca bielą śnieżnego krajobrazu jest typowym dziełem dla tego artysty. Na obrzeżach niewielkiego sioła wśród pokrytych śniegiem wiejskich strzech pędzą drogą trzy konne zaprzęgi. Autor poprzez znakomite uchwycenie ruchu wprowadza nutę ekspresji do tej jakże pełnej spokoju i mroźnego chłodu scenerii. Obraz zdaje się być doskonałym dopełnieniem kolekcji nie tylko miłośników twórczości Józeczyka, ale również osób ceniących sobie piękno polskiego,zimowego krajobrazu.
03-12-2013
Pod Gryfami
liczba obiektów: 3