Przybycie kuriera z listami, Olej
, koniec XIX - początek XX w.
Sygnatura umieszczona w lewym dole Alonso Perez. Stan zachowania płótna oraz warstwy malarskiej dobry. Idealnie dopasowana rama.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 98 cm x 72 cm
Urocza, tętniąca życiem, pełna radości scena rodzajowa. Na pierwszym planie widzimy grupkę roześmianych, młodych kobiet w niezwykle barwnych strojach. Ich uniesione w górę wyciągnięte w kierunku kuriera ręce sugerują iż z niecierpliwością oczekiwały na dostarczoną przez niego korespondencję. Mężczyzna drocząc się z nimi unosi listy wysoko ponad głowę. Całe zajście z lekkim rozbawieniem obserwują pobliscy mieszkańcy oraz przygodni przechodnie. Zwarta, pogodna kompozycja nacechowana bogactwem niezwykle ciepłych barw.