Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (6)
NIEWSKA Olga (1898 Charków -1943 Warszawa)
Figurka "Japończyk - Mnich - Uśmiech", Skawina
Unikatowa figura z białego fajansu szkliwionego projektu Olgi Niewskiej (1898 - 1943) z roku 1921, przedstawiająca siedzącego uśmiechniętego mnicha tybetańskiego (inne tytuły to "Japończyk", "Uśmiech").

Skawińskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych w Ska
27-01-2026
Nowość
Silesia Art Antyki
KALFAS Franciszek (1898 – 1968)
Niedźwiedź polarny, Czeladź, Józefów
Duża fajansowa figura projektu Franciszka Kalfasa z 1930 roku, pochodząca z zakładów ceramicznych Czeladź Józefów.
Sygnatura podszkliwna na spodzie podstawy, z boku cokołu wycisk w masie - monogram wiązany FJ.
27-01-2026
Nowość
Silesia Art Antyki
PERŁY Z GEOMETRYCZNYM ZAWIESIEM, WSPÓŁCZESNE
złoto pr. 0,750
sznur pereł Akoya, śr.l 6-6,4 mm
1 szt. kwarc różowy ~ 0,70 ct
12 szt. diamentów w szlifach 8/8 ł. ~ 0,05 ct H/SI
masa perłowa
wysokość zawiesia: 2,5 cm
długość sznura: 41,0 cm
masa: 25,45 g

ID 4475/KGS
16-01-2026
KAREA Gemstone Space
PIERŚCIONEK Z SZAFIREM I DIAMENTAMI, 1 POŁ. XX W.
złoto pr. ~0,585
platyna
1 szt. szafir syntetyczny
18 szt. diamentów ł. ~ 0,40 ct H-J/VS-SI
rozmiar: 14
masa: 4,36 g

ID 4482/KGS
16-01-2026
KAREA Gemstone Space
NASZYJNIK PERŁOWY, XXI W.
pojedynczy sznur pereł Edison, wielobarwnych, śr. 13,2 x 15,2 mm
długość: 43 cm
masa: 114,05 g

ID 4485/KGS
16-01-2026
KAREA Gemstone Space
NASZYJNIK PERŁOWY, XX W.
pojedynczy sznur pereł South Sea śr. 12-15 mm
ukryte zapięcie
długość: 43,5 cm
masa: 89,93 g

ID 4470/KGS
16-01-2026
KAREA Gemstone Space
liczba obiektów: 6