1 zł
2 600 000 zł

PIPPEL Otto Eduard (1878 Łódź - 1960 Planegg k. Monachium)

Jesień w Wettersteingebirge

olej, sklejka; 47 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: OTTO PIPPEL;
na odwrocie nalepka z tytułem wypisanym odręcznie: Herbst im / Wettersteingebirge oraz nalepka z informacją o artyście w języku niemiecki pisana na maszynie.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż górski ze świerkami

sygn. p.d.
akwarela, papier/tektura
40x29.5 cm

Pejzaż górski

sygn. p.d.
akwarela, papier/tektura
40x30 cm

Pejzaż alpejski

olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany l.d.: 'Otto Pippel'

FONTANNA NEPTUNA W TRYDENCIE

olej, tektura
60,2 x 48,7 cm
sygn. p.d.: Otto Pippel.
Na odwrocie autorski (?) napis węglem: Otto Pippel | Brunner in Trient. Poniżej inną ręką: Remer

JESIEŃ W ALPACH

olej, płótno
111,5 x 101 cm
sygn. p.d.: OTTO PIPPEL
na odwr. 3 nalepki: - na ramie (druk, stempel): [Galerie Del Vecchio - Lei]pzig | No 182 | Gegr. 1799 - Sieben AusstellungsSäle - [Gegr. 1799]; - autorska nalepka z drukowanym tekstem w j. niemieckim dotyczącym sposobu oprawy i ręcznie wpisanym tytułem: Herbst im Wettersteingebirge; - na krośnie nalepka z tekstem dot. praw reprodukcji i kopiowania obrazu

Pejzaż górski

olej, płótno, 66 x 86 cm;
sygn. p. d.: Otto PIPPEL;
Na krośnie nalepka z drukowanym nazwiskiem malarza i ręcznie napisanym tytułem Die Zugsspitze und Wallersteingebirge.

Żniwa

sygn. p.d.
olej, płótno
97x116 cm

Scena orientalna

sygn. p.d.
olej, płótno
57.5x68 cm

FONTANNA NEPTUNA W TRYDENCIE

olej, tektura
60,2 x 48,7 cm
sygn. p.d.: Otto Pippel.

Zwózka siana

olej/płótno, 48 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'Otto Pippel'
do konserwacji

Wieś

olej, płótno; 51 x 65,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Otto Pippel

Pejzaż z Wiesental w Szwarzwaldzie

olej, płótno, 78 × 68 cm sygn. p. d.: OTTO PIPPEL.
na krośnie autorska naklejka oraz napis na odwrocie płótna: Otto Pippel./"Das WIESENTAL IM/Schwarzwald"

Estymacja: 22000 - 26000 zł

Pejzaż zimowy w słońcu

sygn. p.d.
olej, płótno
59x70 cm

Widok na Zugspitze

olej, płótno; 80 x 70 cm;
sygn. p. d.: Otto Pippel
Na odwrocie na blejtramie nalepka autorska: OTTO PIPPEL/ PLANEGG BEI MöNCHEN z tytułem pracy odręcznie wpisanym: Blick auf die Zugspitze bei Garmisch

Pejzaż z doliną

olej, płótno; 80,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: OTTO PIPEL;
na odwrocie nalepka autorska

Widok na Zugspitze i dolinę

olej, płótno; 80 x 70 cm;
sygn. p. d.: OTTO PIPPEL
Na odwrocie nalepka autorska z odręcznie
napisanym tytułem: Blick auf die Zugspitze [

Olej, sklejka; 46 x 60 cm
Sygn. p.d. Otto/Pippel

Estymacja: 14 000 - 16 000 zł

olej, płótno; 107 x 97 cm;
sygn. p. d.: Otto PIPPEL
Na odwrocie napis: "VORFRöHLING/ AM WAICHENSEE"/ BAYERN/ Otto Pippel/ […]

Jesień w Wettersteingebirger

olej, sklejka,
47 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: OTTO PIPPEL

Widok na Zugspitze

olej, płótno,
80 x 70 cm;
sygn. p. d.: OTTO PIPPEL

MORSKI BRZEG

pastel, kredka, gwasz/papier,
44 x 63 cm
sygnowany p. d.: `OTTO PIPPEL`

Pejzaż górski

olej, płótno,
66 x 86 cm;
sygn. p. d.: Otto PIPPEL;

Widok na Zugspitze

sygn. p.d.
olej, płótno
80x70

Brzeg morza

sygn. p.d.
pastel, gwasz, papier
44x59.2

Lato nad jeziorem Starnberg

olej, płótno,
80,5 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: OTTO PIPPEL

WIDOK NA ZUGSPITZE (Alpy Bawarskie)

olej/płótno,
80 x 70 cm
sygnowany p. d.: `Otto Pippel`
ODWROCIE: naklejka galeryjna z tytułem obrazu

PRZEDWIOŚNIE W GÓRACH

Olej, płótno
70,5 x 80,5 cm
Sygnowany p.d.: Otto Pippel

Widok z Krymu (1907)

sygn. p.d.dat. l.d.
pastel, papier
47x38.5

LATO NAD STANBERGERSEE

Olej, płótno
80 x 100 cm
Sygnowany p.d.: Otto Pippel
Stan zachowania: obraz po konserwacji.

LATO NAD STANBERGERSEE

Olej, płótno
80 x 100 cm
Sygnowany p.d.: Otto Pippel

Dom w ogrodzie

sygn. p.d.
olej, płótno
76.5x85.5

Zwózka siana

olej, płótno,
48 x 60 cm;
sygn. p. d.: Otto Pippel

Wetterhorn

sygn. p.d.
olej, płótno
71x90

Pejzaż górski

olej, płótno
66 x 86 cm;
sygn. p. d.: Otto PIPPEL;

Pejzaż z Wiesenthal w Szwarcwaldzie

olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: Otto Pippel

Pejzaż górski

olej, płótno, 66 x 86 cm;
sygn. p. d.: Otto PIPPEL;

KWIATY

Olej, sklejka; 48,3 x 48,3 cm
Sygnowany p.d.: OTTO PIPEL
Na odwrocie napis odręczny Otto Pippel | - Blumen -

Pejzaż z Wiesental w Schwarzwaldzie

olej, płótno, 78 x 68 cm;
sygn. p. d.: OTTO PIPPEL;
na odwrocie napisy autorskie: Otto Pippel. / "Das Wiesental im / Schwarzwald"; oraz nalepka OTTo Pippel / Planegg Bei Muenchen;

PRZEDWIOŚNIE W GÓRACH

olej, płótno,
71 x 80.5 cm
sygn. p.d.: OTTO PIPPEL
Na górnej listwie krosna autorska nalepka (druk) z wpisanym atramentem tytułem obrazu: Vorfrüling im Wetteresteingebirge.

PEJZAŻ GÓRSKI

Olej, sklejka; 80 x 60 cm
Sygnowany l. d.: Otto Pippel
Na odwrocie napis: Otto Pippel | Schwarzwald |Brandes B.

Pejzaż górski

sygnowany p.d.
olej, płótno
68.5x98.5

olej, płótno, 100 x 76 cm
sygn. p.d.: 1908 / Pippel / DRESDEN

Pejzaż górski

olej, płótno;
68,5 x 90,5 cm;

Pejzaż z drzewem

olej, płótno,
100 x 76 cm;
sygn. p.d.: 1908. / OPippel. / DRESDEN

olej, płótno, 100 x 76 cm;

Portret chłopca

Olej, płótno,
wym. 41 x 37 cm;
Nie sygn.

PEJZAŻ Z WIESENTAL W SZWARCWALDZIE

Olej na płótnie 78 x 68 cm
Sygnowany p.d. - `otto PIPPEL"
Na odwrocie naklejka autorska oraz napis
- `otto Pippel. / Das WIESENTAL IM / Schwarzwald"

PEJZAŻ GÓRSKI

Olej, płótno; 62,5 x 85 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany p. d.: Otto Pippel
Na krośnie papierowa nalepka z drukowanym nazwiskiem malarza i ręcznie napisanym tytułem "Die Zugsspitze und Wallersteingebirge".

POLA I LASY

Olej, płótno; 81 x 71,5 cm
Sygn. p. d.: OTTO PIPPEL.
Na górnej poprzeczce krosna papierowa nalepka z drukowanym nazwiskiem malarza i ręcznie napisanym tytułem
"Felder und Wälder. Motiv süd.Schwarzwald."

POLOWANIE PAR FORCE, Lata 30-te XX w,

Olej na płótnie 81,5 x 71 cm
Sygnowany p.d. - "Otto Pippel"
Na odwrocie niemiecka nalepka

olej, płótno, 65,5 x 85,5 cm; sygn. p.d.: Otto PIPPEL. Na odwrocie naklejka z wystawy.

Pejzaż górski

olej, płótno
sygn. p.d.: Otto Pippel
wym.: 80 x 70 cm

Pejzaż górski

sygnowany p.d.
olej, płótno
wymiary: 66.8x86

Zbiór zboża przed burzą

sygnowany p.d.
olej płótno
48.8x60.5

NAD JEZIOREM, ok. 1920

olej, płótno, 111 x 100,5 cm
sygnowany p.d.: OTTO PIPPEL

JEZIORO W WYSOKICH GÓRACH

olej na płótnie, 100 x 110 cm,
sygn. p.d. "Otto Pippel"

Pejzaż górski

olej, płótno, 100 x 110 cm, sygn. p.d.: OTTO PIPPEL

Pejzaż górski

olej na płótnie, 115 x 100 cm
sygnowany p.d.: "Otto Pippel"
na odwrocie niemiecka nalepka z informacjami o obrazie

olej, płótno, 110,5 x 100 cm;
sygn. p.d.- Otto PIPPEL

liczba obiektów: 63