1 zł
2 600 000 zł

PRZEBINDOWSKI Zdzisław (1902 - 1986)

Piwniczna

Olej, tektura, 39 x 49 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Olej, płótno, 48 x 63 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski.

Pejzaż z drzewami, 1951

olej, płótno, 49 x 59,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski 51

Olej, płótno, 48 x 63 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski.

Leżąca

olej, płótno; 65 x 89 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski.

Ulica w Gdyni, 1949

olej, płótno; 74 x 88 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski;
na odwrocie, na płótnie napis autorski ołówkiem: „Ulica w Gdyni” oraz data: 28. 49 r. (piórem).

DOMY W TRYPOLISIE, 1930

Olej, płótno; 23 x 30,5 cm
Sygnowany l.d.: Z. Przebindowski Tripolis 1930

Ulica

olej, płótno; 72 x 86 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski

Leżąca kobieta

olej, płótno; 63,5 x 87,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski

OGRÓD BOTANICZNY W KRAKOWIE

Olej, płótno; 41 x 55 cm
Sygnowany l.d.; Z. Przebindowski
Na odwrocie fragmentarycznie zachowana nalepka autorska z opisem pracy

Matka z dzieckiem, 1925-26 r.

drzeworyt/bibułka, 26,5 x 20,4 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Przebindowski'
odbitka pochodzi z teki 7 drzeworytów stworzonych w latach 1925-1926

Dwie kobiety na kładce, 1925-26 r.

Święto ludowe

sygn. p.d.
olej, tektura
13.5x21 cm (w świetle passe-partout )

Śluza Pakość

sygn. na odwrociu
olej, tektura
38x49 cm

Martwa natura z eustomą

olej/płótno, 61 x 76 cm
sygnowany l.d.: 'Z. Przebindowski'

Park w Oliwie

olej, tektura, 34,5 x 50 cm, sygn. l.d.: Z. Przebindowski

OGRÓD BOTANICZNY W KRAKOWIE

Olej, płótno; 41 x 55 cm

Ulica

olej, płótno; 72 x 86 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski

Leżąca kobieta

olej, płótno; 63,5 x 87,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski

Odaliska

olej, płótno, 63 x 91 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski,
na odwrocie blejtramu naklejka autorska z opisem: Zdzisław Przebindowski / Odaliska / olej 63x91

Na targu

olej, sklejka, 17 x 20,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski.

*droit de suite

Kościół Św. Krzyża w Krakowie, 1957

olej, tektura; 61,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: Z Przebindowski;
na odwrocie opis autorski: 13 X 57 "Kościół Św. Krzyża".

Odpoczynek pątników, 1937

olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: Z Przebindowski;
na odwrocie dwie nalepki wystawowe: Towarzystwo Artystów Polskich Sztuka w Krakowie z tytułem: Odpoczynek pątników; oraz TPSP w Krakowie z tytułem Odpoczynek pątników, z datą 1937 i nr 299 /97.

Teka 7 drzeworytów, 1925-1926

Teka drzeworytów; wym. teki: 367 x 306; grafik śr.: 265 x 204 mm; każda sygn. na bibule, oł. p.d.: Przebindowski.

Pejzaż wiosenny z Kalwarii

olej/deska, 40 x 64 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'Z. Przebindowski' na odwrociu papierowa nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie,

* praca podlega opłacie Droit de suite

Martwa natura

olej/płyta pilśniowa, 60 x 70,5 cm
Sygnowany l.d.:'Z.Przebindowski'

Zatoka z żaglówkami

olej, płótno, 60 x 82 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski.

Chatka kaszubska - Kościerzyna

olej, tektura; 32,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Przebindowski ;
na odwrocie opis autorski: Z. Przebindowski / "Chatka kaszubska" Kościerzyna.

Jesienny pejzaż

olej, płótno, 101 × 109 cm
sygn. l. d.: Z.Przebindowski

OŚNIEŻONE DRZEWA, 1929

olej na płycie, 47 x 55 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"Przebindowski/1929".
Na odwrocie naklejona kartka z "Orzeczeniem" w maszynopisie Leszka Ludwikowskiego z Krakowa, datowanym 9.06.1982 r.

Kwitnący sad

olej, tektura, 23,2 x 29,8 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski

Na przedmieściu, 1936

olej, tektura; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Przebindowski
na odwrocie autorska, papierowa nalepka z odręcznie wypisaną informacją o pracy: Zdzisław Przebindowski / "Na przedmieściu" / R. 1936 (...); nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1938 roku z numerem 331 z nazwiskiem artysty, tytułem obrazu, techniką; ponadto napis: KRAKÓW Z. PRZEBINDOWSKI

Bukiet kwiatów w wazonie

olej, płótno, 70 x 55 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski

PEJZAŻ Z OŚNIEŻONYM ŚWIERKIEM, 1929

Olej, sklejka; 55 x 47 cm
Sygnowany p.d.: Przebindowski | 1929
Na odwrocie potwierdzenie autorstwa wystawione przez Leszka Ludwikowskiego w 1982 r.

Drewniany kościółek

olej, płyta, 34 x 48 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski

Kwiaty

olej, tektura, 51 x 38 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski, na odwrocie naklejka autorska

Leżąca

olej, płótno, 65,5 × 89 cm
sygn. l. d.: Z.Przebindowski

Pejzaż południowy

olej, sklejka, 52 x 58 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski

Pastwisko jesienią, ok. 1970

olej, płótno; 101 x 109 cm;
sygn. l. d.: ZPrzebindowski

Róże kremowe, 1974

olej, tektura; 39,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
na odwrocie nalepka z autorskim opisem: Zdzisław Przebindowski / "Róże Kremowe" / olej 40 x 30 cm oraz napis z lewej u góry 47.74 (autorska numeracja obrazu poz. 47 z 1974 r.)

Pastwisko jesienią

sygn. l.d.
olej, płótno
101x109 cm

Pejzaż zimowy (l.40.XX w.)

sygn. l.d.
olej, tektura
45.5x33.5 cm

Bukiet kwiatów w wazonie

olej, płótno, 70 x 55 cm,
sygn.l.d.: Z. Przebindowski

Pejzaż zimowy

olej, tektura, 34,5 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: Z.Przebindowski

Morze, 1952 r.

olej, płyta, 48,5 × 64,5 cm
sygn. i dat. l. d.: Z.Przebindowski 1952

Kwiaty w wazonie, 1973

olej, tektura; 34,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
Na odwrocie napis autorski 30. 73/ "Róże" olej, 1973 oraz 35 1/2 35

Park w Oliwie

olej, tektura, 34,5 × 49 cm
sygn. l. d.: Z.Przebindowski
na odwrocie napis ołówkiem: Prof. Przebindowski /Park w Oliwie (oraz nieczytelna data)

Pejzaż z Kalwarii, ok. 1980

olej, tektura; 38 x 50 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
na odwrocie dwie nalepki: z odręcznym, autorskim napisem - Zdzisław Przebindowski / " Pejzaż z Kalwarji" / olej 38 x 50; oraz drukowana z Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii, Towarzystwo Przyjaciół w Kalwarii Z.[ebrzydowskiej] ,Miejski Ośrodek Kultury w Kalwarii, z tytułem: Pejzaż z Kalwarii i datą 1987.

Odpoczynek pod drzewem

olej, tektura; 29,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski

Peonie i Cezanne

olej, płótno; 89 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 56 × 42 cm
sygn. p. d.: Z. Przebindowski

Tulipany

olej, płótno, 36 × 28 cm
sygn. p. d.: Z. Przebindowski

olej, tektura, 47 x 57,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski

Brama cmentarna w Zakopanem

olej, tektura, 50 x 65 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski.
Na odwrocie naklejka z autorskim opisem: "Zdzisław Przebindowski / `Brama cmentarna w Zakopanem` / olej 50 x 65 cm".

Kwiaty w wazonie

Olej, tektura, 59 x 48 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski

Olej, płótno, 49,5 x 60,5 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski

Monte Carlo

Olej, tektura, 49,5 x 63,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski

Martwa natura z owocami i dzbanem

olej, płótno; 59,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski

ZAMEK W WIŚNICZU NOWYM

Olej, tektura; 50 x 68 cm
Sygnowany l. d.: Z. Przebindowski

Pejzaż zimowy, koniec lat 40. XX w.

olej, tektura; 46 x 34 cm;
sygn. l. d.: Z Przebindowski

Sianokosy

akwarela, karton; 48 x 61 cm;
sygnowana po lewej stronie u dołu: Z. Przebindowski

Na kanapie

Olej, płótno; 65,5 x 89 cm;
Sygn. l.d.: Z.Przebindowski

Uliczka

Olej, płótno; 73,5 x 87 cm;
Sygn. l.d.: Z.Przebindowski

Sosny

olej, płótno, 98,5 × 73 cm
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
na odwrocie nalepki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

Estymacja:8 000 - 9 500 zł

Martwa natura na tle okna

Olej, płótno; 93 x 68 cm
Sygn. l.d. Z.Przebindowski

Estymacja: 17 000 - 20 000 zł

W pracowni

olej/płótno, 63 x 82 cm
sygnowany l.d.: `Z. Przebindowski`

Estymacja: 7 000 - 10 000

Pejzaż z Capri

olej/płótno, 38 x 48 cm

Estymacja: 3 000 - 4 000

PORTRET CHŁOPCA, 1929

Olej, płótno; 42 x 32 cm
Sygnowany l.d.: Przebindowski 929

Fauny i nimfy, 1969

Technika mieszana, płótno;
wym.: 65 x 92 cm; nie sygn.; na odwrocie naklejka wystawowa z opisem pracy. Lit.: "Zdzisław Przebindowski. Wystawa malarstwa w pięćdziesięciolecie twórczości", Kraków 1971, poz. 70.

Bez, 1967

olej, płótno, 78 x 58,5 cm;
sygn. p. d: Z. Przebindowski
Na odwrocie na krośnie nalepka autorska z opisem obrazu, na płótnie nr 14 . 67

Dalie w zielonym wazonie

olej, tektura,
65 x 50 cm
sygn. l.d.: Z. Przebindowski
Na odwrocie napis ołówkiem: "Zak / 2 x grubo 50 x 65 cm / "Dalie" / 58 . 57", czerwoną kredką "25".

Martwa natura z owocami

olej, płótno, 52 x 70 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski

Martwa natura z owocami

Olej, płótno;
wym.: 52 x 70 cm;
sygn. l.d.: Z. Przebindowski; na odwrocie naklejka aukcyjna.

Wenecja bydgoska, lata 60. XX wieku

Olej, tektura;
wym.: 50 x 35 cm;
sygn. l.d.: ZPrzebindowski.

Martwa natura, 1962?

olej, płótno,
54 x 82,5 cm;
Na odwrocie napis autorski? 40/ 62

olej, płótno naklejone na tekturę,
52,5 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Przebindowski

Kwiaty w wazonie

akwarela, papier,
62 x 45,5 cm,
sygn. p.d.: Zdzisław Przebindowski

KWIATY

olej na tekturze,
49,5 x 37,5 cm,
sygnowany p.d. "Z. Przebindowski", na odwrocie ręką autora sygnatura i tytuł obrazu.

Monte Carlo

olej, tektura,
49,5 x 63,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski

MARTWA NATURA NA TLE OKNA

Olej, płótno;
94 x 68 cm
Sygnowany l.d.: Z. Przebindowski
Na krośnie naklejka - Autor: Zdzisław Przebindowski | Tytuł: "Martwa Natura na tle / okna" | 94 x 68
Na odwrociu: 27.66 | pieczątka MKZ - zezwalająca na wywóz dzieła zagranicę.

Martwa natura, 1962?

olej, płótno,
54 x 82,5 cm;

KWIATY W WAZONIE, l. 40/50-te XX w.

olej na płótnie,
68 x 51 cm,
sygnowany l.d. "Z. Przebindowski"
Studiował w krakowskiej ASP w latach 1922-1934 w pracowniach Władysława Jarockiego, Fryderyka Pautscha i Jana Wojnarskiego. Malował pejzaże i martwe natury, często bukiety kwiatów; m.in. w krakowskim Muzeum Narodowym Kwiaty z 1948 i Cynie z 1959 roku.

Martwa natura

olej na tekturze,
47,5 x 62,5 cm
sygn. p.d.: z. Przebindowski

Wenecja, przed 1958

olej, płyta,
40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
Na odwrocie nalepka autorska z odręczną adnotacją: Wystawa retrospektywna Kraków 1958 / Zdzisław Przebindowski / Wenecja / olej 40 x 50

Astry

olej, tektura,
55 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
Na odwrocie autorska nalepka z odręczną adnotacją: Zdzisław Przebindowski / "Astry" / olej 56 x 42.

W PRACOWNI

olej/płótno,
63 x 82 cm
sygnowany l. d.: `Z. Przebindowski`

Domy nad wodą

Olej, deska;
wym.: 65 x 50 cm;
sygn. l.d.: Z. Przebindowski.

ZAMEK W WIŚNICZU NOWYM

Olej, tektura;
50 x 68 cm

Olej, płótno,
61 x 81 cm,
sygn. p.d.: Z Przebindowski

Kościół zimą

olej, sklejka?, 48,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Przebindowski

Giewont we mgle, 1954

olej, tektura,
35 x 50 cm
sygn. p.d.: Z. Przebindowski 1954

Kościół zimą

olej, sklejka?,
48,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Przebindowski

Obóz cygański, 1934

Litografia;
wym.: 287 x 232 mm;
sygn. oł. p.d.: Z. Przebindowski, l.d.: litografia r. 1934.

Fauny i nimfy, 1969

Technika mieszana, płótno;
wym.: 65 x 92 cm
nie sygn.; na odwrocie naklejka z wystawy.

CHRYZANTEMY Z ARABSKĄ PISZCZAŁKĄ

Olej, płótno;
62 x 43 cm
Sygnowany p.d.: Z. Przebindowski
Na odwrocie karteczka z napisem niebieskim długopisem: Zdzisław Przebindowski| Chryzantemy z arabską piszczałką | olej, pł. 62 x 43 cm

Kwiaty w wazonie

Olej na płótnie, 79 x 53 cm,
sygn. p.d.: Z Przebindowski

MARTWA NATURA Z OWOCAMI

olej/płótno,
52 x 70 cm
sygnowany l. d.: "Z Przebindowski"

Sosny

olej, płótno
98,5 x 73 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie

WENECJA BYDGOSKA

Olej, płyta
64,5 x 49 cm
Na odwrocie karteczka z napisem niebieskim długopisem: Zdzisław
Przebindowski| "Wenecja Bydgoska" | olej

CHRYZANTEMY Z ARABSKź PISZCZAŁKź

Olej, płótno
62 x 43 cm

Maki w wazonie

olej, tektura, 49 x 64 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski

Martwa natura z paletą

olej, płótno, 70 x 50 cm;
sygn. u dołu: Z. Przebindowski;
Na krośnie dwie nalepki: z TPSP w Krakowie - Wystawa na Śląsku oraz z aukcji 1968.

Leśna droga

olej, płyta
62,5 x 52 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
Na odwrocie nalepka autorska z tytułem Las K ...wic

Martwa natura z paletą

olej, płótno,
70 x 50 cm;

Bez

olej, płótno,
78 x 58,5 cm;
sygn. p. d: Z. Przebindowski
Na odwrocie na krośnie nalepka autorska z opisem obrazu, na płotnie nr 14 . 67

Pejzaż z sosną

olej/płótno,
66 x 49 cm
sygnowany p. d.: `Z. Przebindowski`

Martwa natura z rybą

olej, płótno, 93,5 x 63,5 cm
sygn. p.d.: Z Przebindowski

Bez

olej, płótno,
78 x 58,5 cm;
sygn. p. d: Z. Przebindowski

Bez

olej, płótno
78 x 58,5 cm; sygn. p. d: Z. Przebindowski

Olej, płótno, tektura,
26 x 19 cm,
sygn. l.d.: Przebindowski (19)37

Martwa natura z owocami

olej/płótno,
52 x 69,5 cm

JEŹDZIEC W GÓRACH

Olej, tektura;
35,5 x 51 cm

Sosny

olej, płótno, 98,5 x 73 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
na odwrocie nalepki z TPSP w Krakowie z nazwiskiem autora, techniką, tytułem obrazu

ZBIERANIE KAPUSTY

Olej, tektura; 25,5 x 35,5 cm
Sygnowany l.d.: Przebindowski

Kwiaty w wazonie

olej, płyta, 62 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
Na odwrocie nalepka z autorskim opisem obrazu.

ZAMEK W WIŚNICZU NOWYM

Olej, tektura; 50 x 68 cm

olej, tektura
35 x 50 cm;
sygn. p.d.: Z. Przebindowski

olej na płótnie, wym.: 61 x 81 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski

Martwa natura z obrazem w tle

sygnowany l.d.
olej, tektura, 54x45 cm

olej, plótno, 61 x 81 cm
sygn. p.d.: Z. Przebindowski

PEJZAŻ PODGÓRSKI

Olej, tektura; 39 x 49 cm
Sygnowany p. d.: Z. Przebindowski

Wierzba

olej/płótno, 70 x 50 cm

Pejzaż z pasterką, ok. 1936

olej, sklejka, 40,5 x 57 cm
sygn. p.d.: Z. Przebindowski
na odwrocie drukowana naklejka TPSP w Krakowie z 1936, wypełniona pismem maszynowym, oraz naklejka autorska: Zdzisław Przebindowski / Pejzaż

Ulica

olej, płótno, 73,5 x 87 cm;
sygn. l.d.: Z. Przebindowski

Wenecja Bydgoska

olej, tektura, 65 x 50,5 cm;
sygn. p.d.: Z. Przebindowski
na odwrocie napis autorski : 38.58. "Wenecja Bydgoska" olej rok 1957

Kwitnące drzewa

olej, płótno, 60,5 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: Z. Przebindowski;
na odwrocie napisy autorskie: Zdzisław Przebindowski / 26,54 r "Kwitnące drzewa" / 49 x 60 cm

Kwitnące drzewa

olej, płótno, 60,5 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: Z. Przebindowski;

Kwitnące drzewa

olej, płótno, 60,5 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: Z. Przebindowski;

Maki w wazonie

olej, płótno, 54,5 x 74 cm;
sygn. p.d.: Z. Przebindowski 1948

Pejzaż z Kalwarii

olej, tektura, 53 x 63 cm;
sygn. l.d.: Z. Przebindowski
na odwrocie: nalepka autorska z tytułem obrazu oraz napis autorski: "Pejzaż z Kalwarii jest wersją pierwszego/ obrazu z r. 1937 pod tym samym tytułem/ reprodukowanego w Historyi Malarstwa III Tom/ T. Dobrowolskiego/ Z. Przebindowski"

Pejzaż letni

olej/płyta, 65,5 x 85 cm
sygnowany p. d.: `Z.Przebindowski`

Pejzaż ze stawem

olej/tektura, 59 x 69 cm

Motyw architektoniczny z Krakowa

olej/tektura, 102 x 73 cm
na odwrocie naklejka: `Centralne Biuro wystaw artystycznych | oddział w Krakowie | Autor Zdzisław Przebindowski | Nazwisko właściciela to samo | Adres właściciela Kraków Frycza Modrzewskiego 43 m 12 | Tytuł dzieła "Motyw architektoniczny | z Krakowa Nr porządkowy zgłoszenia | Technika wykonania olej | Wymiary wys cm 100 szer cm 70 Nr leg ZPAP 1311 | cena 3 500`

Wnętrze z aktem

olej/płótno, 86 x 61 cm
na odwrocie papierowa naklejka: `Zdzisław Przebindowski | "Wnętrze z aktem" | olej 86 x 61`

Kwiaty w dzbanie

olej, płótno, 73 x 60 cm;
sygn. p.d.: W dowód serdecznej / przyjaźni ofiaruję / Z. Przebindowski 1945

PARK W OLIWIE

Olej, tektura; 34,5 x 49,6 cm
Na odwrocie ołówkiem: prof. Przebindowski

Kościół Norbertanek na Zwierzyńcu w Krakowie

olej/karton, 64 x 49 cm
sygnowany u dołu: `Z. Przebindowski`

Martwa natura z kobietą w tle

olej/tektura, 55 x 46 cm

Pejzaż z Kalwarii

olej, tektura, 53 x 63 cm;
sygn. l.d.: Z. Przebindowski
na odwrocie: nalepka autorska z tytułem obrazu oraz napis
autorski: "Pejzaż z Kalwarii jest wersją pierwszego/ obrazu
z r. 1937 pod tym samym tytułem/ reprodukowanego w Historyi
Malarstwa III Tom/ T. Dobrowolskiego/ Z. Przebindowski"

Maki w wazonie

olej, płótno, 54,5 x 74 cm;

Kwiaty w wazonie

sygnowany l.d.
olej, płótno
64x46.5

DAMA NA KANAPIE

olej na płótnie,
49 x 60 cm,

Pejzaż zimowy

olej/płyta, 65 x 87 cm
sygnowany p. d.: "Z.Przebindowski"

Pejzaż letni

olej/płyta, 65,5 x 85 cm

PEJZAŻ LETNI

Olej, płótno;
59,7 x 73 cm
Na odworciu naklejone orzeczenie o autentyczności obrazu z 1985 roku wraz z pieczątką mgr Leszka Ludwikowskiego.

Capri (1978)

sygnowany p.d.
olej, papier
14.4x11

Modelka

olej, płótno,
wym.: 44 x 87 cm
sygn. p.d.: Z. Przebindowski

Kabaret paryski w 1934

litografia,
290 x 355 mm,
sygn. piórkiem p.d.: Z. Przebindowski, odb. nr : 7/10.
Efektowna i rzadka grafika artysty.

Kobiety z haremu, 1934

suchoryt,
135 x 110 mm,
sygn. oł. p.d.: Z. Przebindowski, l.d.: Suchoryt 1934

olej, płótno,
46,5 x 53 cm;
sygn. p.d.: Z. Przebindowski

Kobieta z bukietem kwiatów, około 1960 r.

olej/płótno, 72,5 x 57,3 cm

Bukiet kwiatów

Sygnowany p. d.: "Z. Przebindowski"
Olej/sklejka, 53,5 x 39,5 cm

PORTRET CHŁOPCZYKA

Olej, płótno; 60,5 x 43,2 cm

Martwa natura

olej, płótno
40,6 x 60,8 cm

KLASZTOR SS. NORBERTANEK NA ZWIERZYŃCU W KRAKOWIE, 1962

olej na tekturze,
64,7 x 49,3 cm,
sygnowany u dołu "Z. Przebindowski 62", na odwrocie (na tekturze) tytuł

Martwa natura z rybą

olej, płótno,
93,5 x 63,5 cm;
sygn. p.d.: Z Przebindowski

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 73 x 58 cm;
sygn. p.d.: Z. Przebindowski

MARTWA NATURA, 1962

olej na tekturze, 60,5 x 81 cm w świetle ramy, sygnowany l.d. "Z. Przebindowski 62"

Kwiaty

olej na tekturze, 48 x 32 cm
sygn. l.d.: "Z. Przebindowski"

Kwiaty w wazonie

olej, tektura, wym.: 46,5 x 36 cm
sygn. l.d.: Z. Przebindowski

Hagia Sophia 1962

olej na płótnie, wym.: 99 x 73 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski.
Wyst.: Salon Jesienny TPSP, Kraków 1962, poz. 180.

Kwiaty w niebieskim wazonie

olej, płótno, wym.: 68 x 58 cm,
sygn. p.d: Z. Przebindowski;
na odwrocie ramy naklejka z wystawy.

Wenecja (1978)

sygn. dat. p.d.
olej, tektura
14x9 (w świetle passe-partout )

Pejzaż z Bejrutu

Olej, płyta, 50,5 x 65 cm;
Sygn. l.d.- A. Przebindowski / Bejrut 1961 r.

PARK W TORUNIU

olej na tekturze,
41,8 x 57 cm,
sygnowany u dołu po lewej "Z. Przebindowski", na odwrocie kartka informacyjna.

W pracowni malarza

olej, tektura, 67 x 89 cm; sygn. l.d.: Z. Przebindowski

Bydgoska Wenecja

sygnowany p.d.
monotypia
25.5x22

ARABKI PRZY KAWIE, 1931 r.

Olej na sklejce 98 x 120 cm
Sygnowany p.d. - "Z. Przebindowski"
Na odwrocie nalepka wystawy - Sztuka, Kwiaty, Wnętrze, Poznań 1937 r.

"Pejzaż"

olej, tektura, wym.: 17 x 22,5 cm
sygn. p.d.: Z. Przebindowski

"Kwiaty w wazonie"

olej, płyta pilśniowa, wym.: 46 x 33,5 cm
sygn. l.d.: Z. Przebindowski

Pejzaż z Jugosławii

olej, tektura, 50 x 65 cm; sygn. l.d.: Z. Przebindowski

Oliwa

olej, płótno, 69,5 x 59 cm; sygn. p. d.: Z. Przebindowski Oliwa 950

ULICA

OLEJ PŁÓTNO
wymiary: 71,5x85
SYGNOWANY

PEJZAŻ ZIMOWY

olej na tekturze, 50 x 65 cm,
sygn. l.d. "Z.Przebindowski"

ZAMEK W WIŚNICZU

Olej, tektura, 41,2 x 59 cm w świetle passe - partout
Sygnowany czarnym olejem l.d.: Z. Przebindowski

Na kanapie

olej na płótnie, 65,5 x 89 cm
sygnowany l.d.: "Z. Przebindowski"

liczba obiektów: 178