1 zł
2 600 000 zł

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1966 r.

olej/płótno, 52 x 45 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Szwacz 1966'

cena wywoławcza: Wykup abonament

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1974 r.

mieszana, tusz/papier, 13,5 x 9,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Szwacz | 1974'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

mieszana/papier, 16 x 12,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: ‘Szwacz’

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Portret dziewczyny w koralach

Olej, sklejka, 47,5 x 34 cm,
sygn. p.d.: Szwacz.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Arshormegram - Klejnoty Bałtyku, 1969

tempera, olej, technika mieszana, płótno; 112 x 185 cm;
sygn. i dat. p. d.: *SZWACZ* 1969*;
na odwrocie opis autorski: B. SZWACZ / KOMPOZYCJA: / "ARSHORMIZM / No XII (w prostokącie, skreślone) / wym. 112 x 185 / Techn. Temp. olej. / WARSZAWA (...) / * / ARSHORMEGRAM / * / "KLEJNOTY BAŁTYKU" / * / '969 (w prostokącie) oraz trzy nalepki: 1. - z Warszawskiego Okręgu ZPAP, 2. - z Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, 3. - z CBWA w Warszawie z tytułem: Arshormegram - Klejnoty Bałtyku I 1969.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja Ars Horme, lata 70. XX w.

olej / płótno
33,5 × 24,5 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1969 r.

olej, tusz/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Szwacz 1969'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1993 r.

mieszana/papier, 29 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Szwacz - 1993'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956 r.

gwasz/papier, 61 x 76 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany śr.d.: 'SZWACZ / 56 / VI'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kryształ Przestrzeni Artysty (Horme klasyczne nr 6, Ars-hormegram turkusowy, Ars-hormegram nr 1), 1974

tempera, płótno; 33,3 x 27,4 cm;
sygn. u dołu "B. Szwacz 1974", na odwrocie napisy autorskie.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1993 r.

technika mieszana/papier, 29,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'szwacz 1993'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1993 r.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1948

pastel, papier
19,5x27,5 cm
sygnowany l.d. "Szwacz | II 48"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956

gwasz, akwarela, papier
61,5x75,5 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 2009 r.

technika mieszana na papierze, 21 x 11 cm, sygn.
Dar Rodziny.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

olej/karton, 98 x 67 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 6/1975

olej, płótno
185x120 cm
datowany p.d. "1975"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956

akwarela, pastel, tusz; papier; 74 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Szwacz / 56 / III.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1993 r.

technika mieszana/papier, 29,5 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '1993 | szwacz'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1950 r.

gwasz/papier, 49 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'SZWACZ | 17/VI-1950'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars-Hormegram No. 3, 1978/1990 r.

olej, tempera/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany i datowany: 'SZWACZ - 1990'
na odwrociu nalepka z 16 Spotkania Naukowców, Artystów i Teoretyków Sztuki w Osiekach (1978)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Etiuda rewolucyjna, 1976 r.

tempera, olej/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '* |1976 | * | „TYTUŁ DZIEŁA” | „ETIUDA REWOLUCYJNA” | wym.: 81 cm z 65 cm | TECHNIKA: TEMP. OLEJ | CENA: 30 000 zł | WARSZAWA | * | GODŁO: | „TAL - BC” | *'
oraz numer: '323'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

technika mieszana/papier, 33,5 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'SZWACZ' i opisany l.d.: '[nieczytelnie]'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1993 r.

technika mieszana/papier, 37 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'szwacz - 1993'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956 r.

akwarela, pastel, tusz/papier, 76,5 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Szwacz | 56| III

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, ok. 1948/49

pastel, papier naklejony na płótno; 83 x 110 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja nr 2 z cyklu Walcząca Warszawa'', 1958 r.

olej, tempera/płyta, 190 x 122 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KOMPOZYCJA: KOMPOZYCJA - No 2. 1958 | Z CYKLU | "WALCZĄCA WARSZAWA" | wym. 122 x 190 | techn: temp. olej. | SZWACZ | BOGUSŁAW | 1958 | WARSZAWA | UL. KOŚCIELNA | 8 d m. 11'
na odwrociu w folderze przytwierdzonym do płótna naklejka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1966 r.

olej/płótno, 55 x 47 cm (wymiary w świetle oprawy)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 2001 r.

technika mieszana na papierze, 22 x 11 cm, sygn.
Dar Rodziny.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Horme klasyczne No. 6', 1975 r.

technika mieszana, olej, tempera/płótno naklejone na płytę, 36 x 96 cm
opisany na odwrociu: '1975 | GODŁO HORME 75 B | HORME KLASYCZNE No.6 | TECHNIKA MIESZANA TEMP. OLEJ | WYMIARY: 40 cm x 99 cm cena 25 000 zł | W WARSZAWA'
powtórzone na blejtramie, powyżej: 'KONKURS IM. Z. SPYCHALSKIEGO POZNAŃ 1975'

- Wystawa II Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego na Obraz im. Jana Spychalskiego, Biuro Wystaw Artystycznych "Arsenał", Poznań 1975

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956 r.

akwarela, pastel/papier, 59,8 x 83,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Szwacz 56 III'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 2001 r.

Dar Rodziny.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Stojąca odaliska, około 1956 r.

gwasz, tusz/papier, 85 x 59 cm
(w świetle passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ogólnopolski Salon Zimowy, 1947 r.

akwarela, gwasz, ołówek/papier, 47,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)

- "Bogusław Szwacz: obrazy i prace na papierze z lat 1946-1950", Galeria Piekary, Poznań, październik - grudzień 2004

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1948 r.

akwarela/papier, 21,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Kompozycja:| KOMPOZYCJA - No. 2 1958. | Z CYKLU | "WALCZĄCA WARSZAWA" | wym.: 122 x 190 | techn.: temp. olej.| SZWACZ | BOGUSŁAW | 1958 | WARSZAWA | ul. KOŚCIELNA | 8d m 11'
na odwrociu naklejka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie oraz naklejka autorska

- "Bogusław Szwacz, malarstwo", CBWA "Zachęta", Warszawa, 7-26.04.1978

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1993 r.

technika mieszana/papier perforowany, 30 x 38 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'SZWACZ 1993'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1950 r.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ARS - HORMEGRAF N 5 D, 1980 r.

akwarela/papier, 16 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, opisany i datowany u dołu: 'ARS - HORMEGRAF N 5 D 112 * 1980 AUTORISE PAR. Bog. SZWACZ'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956 r.

gwasz/papier, 55 x 63 cm (w świetle passe-partout)
- Bogusław Szwacz. Prace z lat 50., Centrum Kultury Zamek, Poznań 18.01-07.02.2007
- Bogusław Szwacz. Prace z lat 50., Centrum Kultury Zamek, Poznań 2007, praca reprodukowana, nlb

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1948 r.

gwasz/papier, 44 x 56 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Szwacz | 20-I'
- Bogusław Szwacz. Obrazy i prace na papierze z lat 1946 - 1950, Galeria Piekary, Poznań, 26.10-24.12.2004
- Bogusław Szwacz. Obrazy i prace na papierze z lat 1946 - 1950, Galeria Piekary, Poznań 2004, praca reprodukowana, poz. kat. nr 15

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Arthormegram czarny, 1969 r.

olej, tempera/płótno, 130 x 110 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'SZWACZ 1969', opisany na odwrociu: 'SZWACZ | 1969 | WARSZAWA | Kościelna 8A m. 11 | "ARTHORMEGRAM CZARNY" | 130 x 110 cm | temp. olej' oraz opisany na blejtramie
na blejtramie najklejki wystawowe poprzedniego obrazu, który był na tym krośnie ("Kompozycjja z cyklu "Aura" Nr 3" z 1958 roku): - wywozowa CBWA "Zachęta" - Wystawa Sztuki Polskiej w Genewie w 1959; - Musee d'Art et d'Histoire - Wystawa "Art Polonais" w Genewie 1959; - najlejka galeryjna "Związek Zawodowy Polskich Artystów Plastyków w Krakowie DOM PLASTYKÓW"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956 r.

gwasz/papier, 60 x 75 cm
sygnowany i datowany p.d.: `SZWACZ | 56 | XI`

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 2001 r.

Dar Rodziny.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ŁODZIE RYBACKIE, ok. 1937

Akwarela, kredka; 24 x 30 cm
Sygnowany l.d.: Szwacz

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Stojąca odaliska, 1956 r.

gwasz, tusz/papier, 85 x 59 cm (w świetle passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja z fioletem, 1958 r.

akwarela, gwasz/bibułka, 25 x 18 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'SZWACZ 1958'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars-Hormegram 505, 1986 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 26,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `ŚWINOUJSCIE - 27.V ARS-HORMEGRAM 505` oraz `SZWACZ 1986`

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ruiny zamku - z cyklu: Tragedia Warszawy, 1958/1970

technika mieszana (tempera, olej), płótno; 137 x 110 cm;
sygn. i dat. śr. d.: SZWACZ / *(58) *70*
na odwrocie napis autorski: SZWACZ/ 1958/ KOMP. Z CYKLU/ TRAGEDIA WARSZAWY/"RUINY ZAMKU"/ TECHNIKA: TEMP, OLEJ/ wym.: 137? x 110/ WARSZAWA/ KOSCIELMA 8 oraz fragment nalepki na blejtramie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars-Hormegram 510, 1986 r.

akwarela, gwasz, ołówek, tusz/papier, 26 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `ŚWINOUJŚCIE - 29-V-1986 "ars-hormegram 510" oraz `B. SZWACZ`

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1967 r.

akwarela, tusz/papier, 25 x 32 cm
sygnowany i datowany śr.d.: `Szwacz 1967`
25 x 32 cm (w św. passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1977 r.

akwarela, tusz/papier, 27 x 34 cm
sygnowany i datowany p.d.: `5.IV.1977 r. Bogusław Szwacz`
27 x 34 cm (w św. passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1948 r.

akwarela/papier, 56 x 66 cm

LITERATURA: Bogusław Szwacz. Obrazy i prace na papierze z lat 1946 - 1950, Galeria Piekary, Poznań 2004, poz. kat. nr 14, s. 17 (il.)
Bogusław Szwacz. Obrazy i prace na papierze z lat 1946 - 1950, Galeria Piekary, Poznań, październik - grudzień 2004
Bogusław Szwacz. Prace z lat 50., Centrum Kultury Zamek, Poznań 18.01-07.02.2007

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Arthormegram czarny, 1969 r.

sygnowany i datowany p.d.: `SZWACZ 1969`
sygnowany i opisany na odwrociu: `SZWACZ | 1969 | WARSZAWA | Kościelna 8A m. 11 | "ARTHORMEGRAM CZARNY" | 130 x 110 cm | temp. olej` oraz opisany na blejtramie
na blejtramie naklejki wystawowe poprzedniego obrazu, który był na tym krośnie ("Kompozycja z cyklu "Aura" Nr 3" z 1958 roku):
- wywozowa CBWA "Zachęta" - Wystawa Sztuki Polskiej w Genewie w1959
- Musée d`Art et d`Histoire - Wystawa "Art Polonais" w Genewie 1959
- naklejka galeryjna "Związek Zawodowy Polskich Artystów Plastyków w Krakowie DOM PLASTYKÓW"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 2001 r.

Dar Rodziny.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Z cyklu Laura - Kompozycja 5, 1958/1997 r.

olej/płótno, 85 x 70 cm
sygnowany u dołu (wtórnie): `Szwacz | 1997`
opisany na odwrociu: `z cyklu "LAURA" | "Kompozycja 5" | (70x85) | SZWACZ | WARSZAWA | ... | 1958`

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

technika mieszana (tempera, olej),
płótno; 137 x 110 cm;

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Polskie okręty XVII w., 1951 r.

akwarela/papier, 33 x 69 cm
sygnowany i datowany l.d.: `GDAŃSK 1951 SZWACZ`
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1956 r.

gwasz/papier, 60 x 84,5 cm (w świetle passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja nr 2 z cyklu Walcząca Warszawa``, 1958 r.

olej, tempera/płótno, 122 x 190 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `Kompozycja:| KOMPOZYCJA - No. 2 1958. | Z CYKLU | ``WARSZAWA WALCZĄCA`` | wym.: 122 x 190 | techn.: temp. olej.| SZWACZ | BOGUSŁAW | 1958 | WARSZAWA | ul. KOŚCIELNA | 8d m 11`
naklejka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie na odwrociu, naklejka autorska na odwrociu

- 7-26.IV.1978, CBWA "Zachęta", Warszawa, "Bogusław Szwacz, malarstwo"

Estymacja: 19 000 - 25 000

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KRYSZTAŁ PRZESTRZENI ARTYSTY (Horme klasyczne nr 6, Ars-hormegram turkusowy, Ars-hormegram nr 1), 1974

tempera na płótnie,
33,3 x 27,4 cm, sygnowana u dołu "B. Szwacz 1974", na odwrocie napisy autorskie.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1998 r.

technika mieszana/papier, 24 x 22 cm, sygn.
Dar Pani Bożeny Szwacz.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1998 r.

technika mieszana/papier, 24 x 22 cm,
sygn.
Dar Pani Bożeny Szwacz.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

WIDOK MIASTA, 1939

Gwasz, papier, 32,5 x 47 w świetle p-p
Sygnowany p.d.: Bog. Szwacz 39

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1966 r.

olej/płótno,
56 x 48 cm (w oprawie), 55 x 47 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `Szwacz 1966`

Estymacja: 4 000 - 6 000

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars-Hormegram Nr 101, 1989 r.

olej/płótno,
46 x 48 cm
sygnowany p.d.: `SZWAC Z`, dat. l.d.: `1989`

Estymacja: 3 500 - 4 500

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja zielono -niebieska, 1962 r.

akwarela, tusz/papier, 26 x 19 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany u dołu: `SZWACZ 1962`

Estymacja: 1 000 - 1 800 zł

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars - Hormegram pejzażowy, 1989 r.

olej/płótno,
55 x 46 cm,
sygnowany i datowany na odwrociu: `SZWACZ | 1989`
opisany na odwrociu na blejtramie: `ARS - HORMEGRAM | PEJZAŻOWY | szwacz | 1989`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars-Hormegraf 1

sygn.p.d.,
akwaforta,
17.4x15.5

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars-Hormegraf(1980)

sygn.p.d.,
technika mieszana,
15.5x17.5

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars-Hormegraf No 7D(1980)

sygn.p.d.,
technika mieszana,
17x15,5

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

technika własna,
59,5 x 74,5 (w świetle passe-partout),
nie sygnowany,
z kolekcji Galerii Piekary, Poznań

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja niebiesko -szara . 1991 r.

akwarela, gwasz/papier,
26,5 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `1962 SZWACZ 1991`

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja , 1985 r.

akwarela, gwasz/papier,
14 x 11 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `ŚWINOUJŚCIE 85 SZWACZ`

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja czerwono -zielona , 1966 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier,
25 x18,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `Szwacz 1966 - LECEISTER`

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1987 r.,`

gwasz
42 x 30 cm
sygn.
Dar Pani Bożeny Szwacz.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

pastel, papier naklejony na płótno,
98,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: B. SZWACZ

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KRYSZTAŁ PRZESTRZENI ARTYSTY

("Horme klasyczne nr 6", "Ars-hormegram turkusowy", "Ars-hormegram nr 1"), 1974
tempera na płótnie,
33,3 x 27,4 cm,
Obraz zdobył pierwszą nagrodę w konkursie im. Jana Spychalskiego w Poznaniu.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Scena rodzajowa, ok. 1944

Cliché-verre;
wym. komp.: 54 x 74 mm;
sygn. na odwrocie pp.: Szwacz/Bogusław/1944 r.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Przy wodopoju, ok. 1944

Cliché-verre;
wym. komp.: 70 x 100 mm;
sygn. na odwrocie pp.: Szwacz Bogusław/1944 r.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Byk

olej, płótno;
135 x 110 cm
Obraz posiada potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

technika mieszana/papier,
21,5 x 11 cm,
sygn.
Dar Rodziny

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, lata 40.XX wieku

technika mieszana, karton naklejony na płótno;
56,5 x 67 cm
niesygnowany

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ARS - HORMEGRAF, 1980 R.

akwarela/papier,
16 x 17 cm
opisany ołówkiem u dołu: "ARS - HORMEGRAF N 5 D 112 1980 AUTORISE PAR. Bog. SZWACZ'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja abstrakcyjna

technika mieszana, papier;
60 x 75 cm
sygn. p.d. SZWACZ/ 56 VI

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Czerwone korale

olej, sklejka, 49,5 x 36
sygn. p. d.: SZWACZ
Wczesna praca powstała zapewne po zakończeniu studiów w krakowskiej ASP znanego surrealisty i autora kompozycji abstrakcyjnych

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars - Hormegraf x 5, 1986 r.

technika mieszana/papier, 18 x 16 cm, sygn.
Dar Rodziny

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1964

piórko tusz, akwarela, papier, 50 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: B. Szwacz 1964. (tuszem)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ARS HORME, 1970

olej, tempera, płótno,
146.5 x 114.5 cm
sygnowany na odwrocie p.d.: Szwacz | 1970

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja nr 2 z cyklu Laura, 1958

olej, płótno
110 x 135 cm;
sygn. i dat. p. d.: SZWACZ 58. sygn. powtórzona na blejtramie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

STOJźCA ODALISKA, OK. 1956 R.

gwasz/papier
85 x 59 cm (w świetle passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ARS HORME GRAM, 1989

olej, płótno,
80 x 100 cm;
sygn. l. d.: SZWACZ 1989

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1989

olej, płótno,
46 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: SZWACZ 1989

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1999 r.

technika mieszana/papier,
21 x 15 cm,
sygn.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

pastel,
58 x 40 cm,
sygn.
Dar Pieczyński.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1950

pastel, akwarela, papier, 40 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Szwacz 8-IX-50

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars Horme, 1970

olej, płótno
147 x 114 cm;
sygn. na odwrocie: Szwacz / 1970

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, l. 40-ste

gwasz, olej na tekturze naklejony na płótno
56,7 x 67 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956

tempera, akwarela, pastel/papier, 61x76 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars Horme, 1987 r.

olej, płótno, 48 x 40 cm;
sygn.: p.d.: Szwacz 1987

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars Hormegram nr 20 Warszawski 1978 r.

Tempera, olej, płótno, 33x27 cm;
Sygn. p.d.: B Szwacz 1984

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Horme klasyczne nr 56, 1976

olej, płótno, 81x50 cm;
sygn. p.d.: B. Szwacz

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Hormegram, 1948/69

Tempera, tusz, płótno, 60 x 50 cm
sygn.: dwukrotnie śr. Kr.p. Szwacz, p.d.: Szwacz 1948

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja III, 1960 r.

olej, płótno, 110 x 185 cm;
sygn.: na odwrocie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars Horme, 1970

olej, płótno, 147 x 114 cm;
sygn.: na odwrocie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Sztuka kosmosu, 1975 r.

olej, płótno, 122 x 85,5 cm sygn.: na odwrocie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Szermierze, 1975 r.

olej, płótno, 131 x 195 cm;
sygn.: na odwrocie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Z cyklu Laura Kompozycja 5, 1958 r.

olej, płótno, 70 x 85 cm;
sygn.: na odwrocie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars Hormegram No. 2, 1984

olej, płótno, 90 x 65 cm;
sygn.: na odwrocie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1966 r.

akwarela, 29 x 37 cm, sygn.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ARS - HORMEGRAM PEJZAŻOWY, 1989

olej, płótno,
55 x 46 cm
Na odwrocie na płótnie: 1989 | SZWACZ | WARSZAWA | "ARS-HORMEGRAM PEJZAŻOWY" SZWACZ | "PLENER WARSZAWSKI" 1989.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars Hormegram Łowicki, 1979

tempera, olej, płótno, 33 x 27 cm; sygn. p.g. wzdłuż dłuższej krawędzi: B. SZWACZ 1978; na blejtramie napis: ARS-HORMEGRAM ŁOWICKI / technika - tempera, olej / rok - 1979 wymiary - 22 cm x 33 cm / Bogusław SZWACZ

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja - Byk, 1955

olej, płótno, 130 x 110 cm
sygn. na odwrociu: B. Szwacz / Byk

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1953

technika mieszana, papier, 30 x 42 cm
sygn. p.d.: SZWACZ 1953

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars-Hormegram łowicki (1979)

sygn.dat.p.g., tempera, olej, płótno, 33.4x27.5 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Hormegram, 1948/69

technika mieszana, tempera, tusz, płótno, 60 x 50 cm; dat. i sygn. na górnej kompozycji w p.d.: 1965 / SZWACZ oraz na dolnej kompozycji w p.d.: SZWACZ 1948

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Krakowski-Ars - Hormegram, 1990

tempera, olej, płótno, 61 x 47 cm; sygn. i dat. p.d.: SZWACZ 1990

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars Hormegram No2, 1984

olej, płótno, 90 x 65 cm
na odwrocie obszerne napisy autorskie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja 5 - z cyklu Laura, 1958 (?) - 1997

olej, płótno, 85 x 70 cm
sygn. u dołu: Szwacz / 1997 (?), na odwrocie napisy autorskie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KRYSZTAŁ PRZESTRZENI ARTYSTY

tempera na płótnie,

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

tempera, olej, płótno, 61 x 47 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Hormegram, 1948/69

tempera, tusz, płótno, 60 x 50 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Łodzie na przystani (1935)

sygnowany dat. p.d.
olej, sklejka, 29x35.5 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956

tempera,akwarela, pastel/papier

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, lata 50 XX w.

technika mieszana, akwarela, tusz, gwasz, pastel, papier,
84 x 59 cm (w świetle passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956 r.

gwasz/papier, 84 x 59 cm w św. p. p.
sygn. i dat. p. d.: `SZWACZ / 56 / VI`

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja abstrakcyjna, 1950

ołówek, akwarela, gwasz, karton,
41,5 x 58,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: SZWACZ - 8 - IX - 50

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1991

olej, płótno, 61 x 50 cm;
sygn. p.d.: B. SZWACZ; dat. l.d.: 1991

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KOBIETA Z MANDOLINA, lata 70. XX w.

olej, plótno,
165 x 92.5 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

22. KOMPOZYCJA III, 1996 (?)

olej, plótno,
110 x 185 cm
slad sygnatury l.d.: + SZWACZ 96 (?)
na odwrocie na blejtramie nalepka: Boguslaw Szwacz | Kompozycja III

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars-hormegram, 1990

olej, płótno, 65 x 60 cm,
sygn. i dat. p.d.: SZWACZ 1990

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1991

olej, płótno
61 x 50 cm; sygn. p.d.: B. SZWACZ; dat. l.d.: 1991

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars - Hormegram no 4 (kosmiczny), 1978-1980

tempera, akryl, olej, płótno,
92 x 60 cm
sygnowany p.d.: B. SZWACZ 1980

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1969

olej, płótno,
46 x 55 cm
sygnowany p.d.: *Szwacz***1969*

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

HORME KLASYCZNE nr 54 - ARSHORMEGRAM SŁONECZNY (Ars-hormegryf słoneczny), 1975-86

tempera na płótnie, 122,5 x 188,5 cm,
na odwrocie liczne napisy autorskie (w tym sygnatury), m.in. na płótnie: ""ARSHORMEGRAM SŁONECZNY" 1976. SZWACZ B.", "Bogusław SZWACZ / WARSZAWA / * 1975-1985 *"; na krośnie: ""HORME KLASYCZNE N: 54 - ARSHORMEGRAM SŁONECZNY" 1986 * B. SZWACZ*", "[...] 1980 * WARSZAWA.", "1982 / PRZEKOMPONOWANY "ARS-HORMEGRYF SŁONECZNY" * 1975 / 1982 * [...]"
Obraz z 1975 r. przekomponowany w latach 1982/86 na "Ars-hormegryf słoneczny"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ARS-HORMEGRAF, 1991

technika mieszana na papierze, 19,7 x 17,1 cm,
sygnowany l.d. "szwacz / 1991"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ARS-HORMEGRAF, 1960

technika mieszana na papierze, 20,4 x 14,2 cm,
sygnowany l.d. "szwacz / 1960"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KOMPOZYCJA KOLOR-RYTM, ARS-HORME, (ARSHORMEGRAM), 1970

olej, tempera na płótnie, 65 x 92 cm,
sygnowany p.d. "1970 / szwacz", l.d. "Kompozycja / kolor-rytm / ARS-HORME / WYOBRAŹNI / szwacz / 1970"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KOMPOZYCJA Z KOŁAMI, lata 60. XX w.

olej, tempera na płótnie,
160 x 88,5 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KOMPOZYCJA KONSTRUKCYJNA,

2. połowa lat 60. XX w.
tempera, olej na płótnie,
136 x 110,5 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KOBIETA Z MANDOLINĄ, lata 70. XX w.

olej na płótnie, 165 x 92,5 cm
Replika obrazu z 1947 r. reprodukowanego w: Bogusław Szwacz. Malarstwo 1946-1956, Kraków 2004, il. 12.
Wystawiana: Szwacz. Wystawa monograficzna, Galeria w Willi Struvego, XII 2004 (w katalogu wystawy poz. 5)
Z pracowni artysty

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1967 r.

akwarela, 29 x 42 cm, sygn.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KOMPOZYCJA Z CYKLU LAURA NR 5, 1959

olej na płótnie, 136 x 109 cm,
sygnowany u dołu "SZWACZ / 59", na odwrocie (na blejtramie) u góry "KOMP. z CYKLU - LAURA No 5", u dołu "SZWACZ 1959"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KOMPOZYCJA Z CYKLU LAURA, 1962

tempera, olej na płótnie,
196 x 97,5 cm,
sygnowany p.d. "SZWACZ 1962", na odwrocie (na krzyżaku) nalepka z I Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (z danymi o obrazie)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1953

akwarela na papierze;
wymiary: 30 x 42 cm;
sygn. i dat. p.d.: Szwacz 1953

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KRYSZTAŁ PRZESTRZENI ARTYSTY

("Horme klasyczne nr 6", "Ars-hormegram turkusowy", "Ars-hormegram nr 1"),
1974 tempera na płótnie,
33,3 x 27,4 cm,

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ŁÓDKI W PORCIE, 1935

olej na sklejce,
29,4 x 36 cm,
sygnowany p.d. "Szwacz Bogusław /1935."

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ARS-HORMEGRAM, 1973

olej na płótnie,
59,5 x 73,5 cm,
sygnowany p.d. "SZWACZ. 1973", na obrazie powtarza się napis "ARS HORME -HOMEOSTAT WYOBRAŹNI ARTYSTYCZNEJ"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja abstrakcyjna, 1950

40,7 x 57 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.d.: Szwacz 8-IX-50; na odwr. l.g. nalepka Domu Aukcyjnego Polswiss Art z aukcji 7 III 2004

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Abstrakcja z murzyńską maską, 1991 r.

olej/płótno, 60,5 x 49,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: `1991 B. Szwacz`

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars Harmegram, 1990 r.

olej/płótno, 66 x 50, 5 cm
sygnowany u dołu: tytuł autorski oraz `B. SZWACZ 1990`

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Art-horme-gram fioletowo-czarny, 1990

olej, tusz, pędzel, gwasz, akwarela,
60.5 x 46 cm
sygnowany p.d.: *SZWACZ* 19?? (1961), śr.d.: SZWACZ 19??, na odwrocie śr.g.: Bogusław | SZWACZ | 1990 | WARSZAWA, na g. żerdzi krosien: SZWACZ. 1990. WARSZAWA | ART - HORME - GRAM., sygn. powtórzona na d. żerdzi, tytuł: ART - HORME - GRAM - FIOLETOWO-CZARNY

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ŁODZIE, 1935 r.

Olej, sklejka; 27,9 x 36,2 cm
Sygnowany brązowym olejem p. d.: Szwacz Bogusław | 1935

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1950

gwasz, papier
40,4 x 56,6 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja abstrakcyjna 1956

gwasz, papier, 60 x 75,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: SZWACZ / 56 / VI

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

kredka, papier, wym.: 37 x 26 cm
sygn. p.d.: Szwacz 1948 Paris

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

BEZ TYTUŁU, 1989 r.

Olej na płótnie 45 x 35 cm
Sygnowany p.d. - "Szwacz 1989"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja 1948

kredka, wym.: 26,5 x 39 cm,
sygn. piórkiem: Szwacz Paris 1948.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

CZARNA DZIURA METAFIZYKI-56, 1978

technika mieszana na płótnie, 92 x 60 cm,
sygnowany na dole: "Warszawa1978 - Czarna dziura metafizyki-56- Bogusław Szwacz", na odwrocie nieczytelna pieczątka Desy

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

"ARS-HORMEGRAM-1119", 1987

technika mieszana na płótnie, 27 x 33 cm, sygnowany u dołu: "1987", "B. Szwacz 87";
na odwrocie napisy autorskie.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KOMPOZYCJA, 1966

technika mieszana na płótnie,
101,5 x 45,5 cm, sygn. p.d. "Szwacz 1966", l.d. napis "Leicester"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KOMPOZYCJA, 1966

gwasz na papierze, 25 x 20 cm
sygnowany p. d. "Szwacz 1966" l. d. "Leicester"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

olej na desce, 22,3 x 13,3 cm
sygnowana l.d.: "Warszawa", p.d.: "13 XII 1940"

liczba obiektów: 163