1 zł
2 600 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa Melsztyn w Krynicy Górskiej

akwarela/papier, 30 x 21 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany u dołu: KRYNICAWILLAMELSZTYNPOŁAKKC

cena wywoławcza: Wykup abonament

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z kościołem

akwarela/papier, 23 x 17 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany u dołu: NILEJKWSIMIASTOROSYTASFŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zestaw 14 rysunków o tematyce cielesnej i fizjologicznej w tym 1 erotyk [!]

14 szkiców ołówkiem, większość z nich dwustronna;
wymiary różne ok. 15 x 21 cm, ok. 15 x 11 cm, ok. 18 x 23,5 cm;
rysunki opisane: 3 z nich z datą 27.X 1966 r.
oraz z numerami, 11 rysunków z datą 29.X.1966 r. i z numerami.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty

kredka, papier; 11 x 7 cm;
na odwrocie napis autorski: NASWIETYNIKI / 200 ZŁ (ołówkiem),
okrągłą pieczątka ze świętym po środku i napisem w otoku: PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR ARTYSTA MALARZ,
dodatkowy wtórny napis: Nr 7 / 19.X.1966r. Środa (długopisem).

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

ołówek, karton jasnobłękitny (okładka brulionu); 16 x 23 cm;
u dołu napis: NSANOKWIESROBYTAPOWIETSSEŁO;
rysunek wykonany na zadrukowanym firmowo papierze z adnotacją: dn. 29 X 1966 r. / Nr 29 Sobota (długopisem).

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Trzej Święci

akwarela, gwasz, karton; 11 x 26 cm;
na odwrocie dwie okrągłe pieczątki: MISTRZ Z KRYNICY NIKIFOR.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Anioł i Święty

akwarela, ołówek, papier, 8 × 14 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święci

akwarela, ołówek, papier, 10 × 11,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty

akwarela, ołówek, papier, 11 × 9 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MSZA BISKUPIA W ASYŚCIE ANIOŁÓW

Akwarela, gwasz, papier; 25 x 15 cm
Na odwrocie ołówkiem: 125 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

RATUSZ

Akwarela, gwasz, papier w linię, autorska bordiura z żółtego papieru z zawieszką; 22,5 x 16 cm
Na odwrocie stempel: Artysta malarz; Nikifor Matejko Krynica – Wieś; ołówkiem: 230

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DREWNIANA WILLA

Akwarela, gwasz, papier; 20 x 15 cm
napis u góry: NIEBOZUYŁON; u dołu: POWT / NIKLOR KYNCA WIES 500 zł POWTUR; na odwrocie stempel z popiersiem i napisem wokół: MALARZ Z KRYNICY NIKIFOR

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PENSJONAT

Akwarela, gwasz, papier; 27 x 20 cm
Napis u góry: NIEBOZAULYJL / PAMIRZ / NKFOR; u dołu: WILLASŁ / MIASTO ŁOOSPANIŁU PANTRZŁOFŁES / MATKOLWWT.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

gwasz, akwarela, papier; 19,3 x 14,3 cm w św. p-p.;
napis u dołu: KRYNICAWSIUILCASEE [?];
na odwrocie:
- okrągła pieczątka z napisem w otoku (częściowo czytelna): PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR MALARZ;
- prostokątna pieczątka (częściowo czytelna): NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA ...;
- napis: 500 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Fantastyczne miasto

akwarela, kreda/papier, 22,5 x 30 cm (w świetle passe-partout)
opisany autorsko śr.d.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zwiastowanie

akwarela/papier, 11 x 13,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany autorsko u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na miasto

akwarela/papier, 19,5 x 27 cm (w świetle passe-partout)
opisany autorsko u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Msza

akwarela/papier, 16 x 12 cm (w świetle passe-partout)
opisany autorsko u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać we wnętrzu

kredka, akwarela/papier, 15,5 x 13,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw z drewnianym kościołem

akwarela, papier naklejony na karton (z autorską papierową ramką); 20 x 14,5 cm;
na dole opisany: WYAŁNOWIESDOSYTASE ... [słabo czytelnie] oraz powyżej: 15 ZŁ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Panorama miasta

akwarela, papier, 18 x 25 cm, praca oprawiona
Na licu napis: BOBOWA WSI STARY MIASTOPOLSELO, na odwrocie okrągła pieczątka z przedstawieniem świętego i napisem w otoku: NIKIFOR MALARZ PAMIĄTKA Z KRYNICY, prostokątna pieczątka: NIKIFOR ARTYSTA KRYNICA WIEŚ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Panorama z kościołem

akwarela papier, 18x25cm, praca oprawiona
Na odwrociu okrągła pieczątka z przedstawieniem świętego i napisem w otoku: NIKIFOR MALARZ PAMIĄTKA Z KRYNICY, prostokątna pieczątka: NIKIFOR ARTYSTA KRYNICA WIEŚ oraz napis farbą 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Panorama miasta

gwasz, papier; 17 x 23 cm (w świetle oprawy);
poniżej napis: KRAKORWSIMIASTOROSYTASEŁO;
na odwrocie okrągła pieczątka z przedstawieniem świętego i napisem w otoku: NIKIFOR / MALARZ/ PAMIĄTKA Z KRYNICY, prostokątna pieczątka: NIKIFOR ARTYSTA KRYNICA WIEŚ oraz farbą: 1000ZŁ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Trzy wizerunki świętych we wspólnej oprawie

akwarela, papier;
1. 10,5 9 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: NAJSHIPIARWZ;
2. 11 x 9,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: S.H.I;
3. 11 x 9,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis (częściowo pod ramą) AKACHKR.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Trzy popiersia duchownych we wspólnej oprawie

akwarela, papier;
1. 6,5 x 7 cm (w świetle passe-partout);
2. 8,5 x 6,5 cm (w świetle passe-partout);
3. ok. 8,5 x 7,5 cm (w świetle passe-partout, nieregularny kształt).

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

akwarela, papier; 26 x 18 cm;
u dołu napis: 500$/ KRYNICAWSIWILLAITCA;
na odwrocie okrągła pieczątka z postacią mężczyzny w czapce z daszkiem w centrum, w otoku napis: Pamiątka z Krynicy / Nikifor Artysta Malarz; poniżej odręczny napis farbą: 500ZŁ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wizerunek Świętego

kredka, ołówek, papier, 13 × 8,5 cm w świetle passe-partout
na odwrocie opisany: NASWIETYNIKDOR/ 100 ZŁ
na odwrocie okrągła pieczęć z wizerunkiem świętego w środku, w otoku napis:
PAMIĄTKA Z KRYNICY/NIKIFOR ARTYSTA MALARZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wizerunek Matki Boskiej

na odwrocie nieczytelna pieczęć oraz opis: NASWPAXIHS/100 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy

ołówek, karton; 20,5 X 14,5 cm w świetle passe-partout;
u dołu "KRYNICAWSIWILLA...";

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, papier; 29,5 x 21 cm;
u dołu napis: PIEANLCAMIASTOWILLAKRAKOWSKI.
akwarela przed konserwacją.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy

akwarela, papier; 20,5 x 15 cm;
u dołu napis: KRYNICAWSIWILLASEŁO;
na odwrocie okrągła pieczątka: MALARZ Z KRYNICY NIKIFOR oraz niżej prostokątna: NIKIFOR-MALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ Z DWUWIEŻOWĄ FASADĄ

Flamaster, papier; 30 x 20 cm (w świetle p.p.)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOLOROWY KOŚCIÓŁ

Akwarela, papier; 24 x 16 cm (w świetle p-p)
U dołu napis: WKRAKOWAWSZMIASTO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ PRZY DRODZE

Akwarela, papier; 21 x 14 cm (w świetle p-p)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

TRZY POSTACI

Gwasz, tektura, 26,2 x 19,7 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół, ok. 1966

ołówek, papier jasnobrązowy; 23,8 x 13,5 cm;
poniżej napis: SŁ TNOWAWIES POLSEŁO;
na odwrocie wtórny napis: NR 34 DN 2.11.66r.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

List proszalny z autoportretem Nikifora

dyktowany list: pióro, papier, ramka z kolorowego papieru, 26 x 19 cm
autoportret: ołówek, akwarela, tektura, 6 x 4,5 cm
u góry pieczątka: MATEJKO
na odwrocie napis: KRYNICA[...] oraz p.g.: 64(3)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Msza

ołówek, akwarela, papier, 26,5 x 17 cm
w centralnej części obrazka napis: JTANCA/MALARZ/[...]/INHRI

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew Świętych Piotra i Pawła w Krynicy

ołówek, akwarela, gwasz, papier, 25 x 17,5 cm
u dołu napis: KRENICAWSIROSYTASEŁO500ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Nabożeństwo

ołówek, papier, 12,5 x 18 cm
na odwrocie pieczątka autorska

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św. Józef z Dzieciątkiem Jezus

akwarela, kredka, karton, 13 x 10,5 cm (w świetle oprawy)
u dołu nieczytelny napis

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętej przed kościołem

ołówek, akwarela, gwasz, papier, 26 x 16 cm
u dołu napis: KARNOWPAXKRWNCAWSI
na odwrocie dwie pieczątki autorskie oraz odręcznie: 1000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew Świętych Piotra i Pawła w Krynicy, 1936

ołówek, kredka, karton, 34,5 x 22 cm
u dołu napis: 10000ZŁ/NA1936/KRENICAWIESSEŁO
na odwrocie cztery pieczątki autorskie

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Stary kościół w Krynicy

u dołu napis: 10-000ZŁ/KRYNICAZDROJSTARYPOSTSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski z Krynicy

ołówek, akwarela, gwasz, karton, 29,5 x 42 cm
u dołu napis: NASTARYKRYNICAZDROJPOWIATMIASTOWILLASEŁO
na odwrocie osiem pieczątek autorskich oraz odręcznie: 1000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, gwasz, tektura, 27,5 x 15,5 cm
u dołu napis: WENEDAWPCDKDWORZR/KRYNICAWIEŚWILLAPOWTA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy

akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 31 x 15,5 cm
u dołu napis: KRYNICAŚWILLAKAMINKIEGO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Budynek z trzema wieżami

ołówek, akwarela, papier, ramka z papieru kolorowego, 23 x 16,5 cm
u dołu napis: [...]SMTANIOWAWIEŚWILLA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa drewniana w Słotwinach

ołówek, akwarela, papier, ramka z papieru kolorowego, 25,5 x 20,5 cm
u dołu napis: SŁOTWINYWIELPOKALENOWY

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa Witoldówka w Krynicy, 1948

ołówek, akwarela, gwasz, papier, ramka z papieru kolorowego, 24,5 x 33 cm
u dołu napis: 50ZŁ/KRYNICAWILLAZDROTPIERYZKRAKOWSKIUILCA
na odwrocie obcą ręką data: VII.1948

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

akwarela, gwasz, papier, 21 x 14 cm
u dołu napis: KRENICAWILLASEŁOPO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

akwarela, gwasz, karton, 20,5 x 14 cm (w świetle oprawy)
u dołu napis: KRYNICAWSIWILLASEŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Poczta w Krynicy

akwarela, farbka srebrna, karton, 20,5 x 14 cm (w świetle oprawy)
u dołu napis: KRYNICAZDROJSTARYPOCZTA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Nowy Dom Zdrojowy w Krynicy

ołówek, akwarela, gwasz, tektura, 28 x 39 cm
u dołu napis: NOWYKRYNICAZDROJPOWIATMIASTOWILLASEŁO
na odwrocie 18 pieczątek autorskich oraz odręcznie: 1000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Nikifor jako urzędnik na dachu budynku

ołówek, akwarela, papier, ramka z papieru kolorowego, 36,5 x 23,5 cm
u dołu napis: KREBNÓWMIASTOWILLAPTKNAYAK

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Budynek z popiersiem na dachu

akwarela, gwasz, papier, 39 x 28,5 cm
u dołu napis: TCUNEOWMIASTOWILLARZYNLRPENSJOWATPOW

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dwie postaci na dachu budynku z fl agą

akwarela, gwasz, papier, 37,5 x 28 cm (w świetle oprawy)
u dołu napis: PAMNTKAZKMIASTOWILLAPENSJOWAT

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z tęczą i świętym, 1958

akwarela, gwasz, papier, 21 x 15 cm
u dołu napis: SMALYJWIESSWIETYSEŁO
na odwrocie odręcznie: 500 zł, oraz opis pracy wraz z tytułem spisany przez Mariana Włosińskiego

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wschód słońca w Krynicy

ołówek, akwarela, gwasz, papier, 21 x 29,5 cm
u dołu napis: SŁMIARWSIROYTAWILLASEŁONA1000ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto w górach

ołówek, akwarela, gwasz, karton, 14,5 x 20,5 cm
u dołu napis: KRNONAWSIMIASTOROSYTASEŁOPOWIATIWOLAH
na odwrocie dwie pieczątki autorskie

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Góral

ołówek, akwarela, karton, 20 x 31 cm
u dołu napis: ZKAOPANEWIESWKRYMICAWSISEŁO
na odwrocie trzy pieczątki autorskie oraz odręcznie:100 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wiejska cerkiew

ołówek, akwarela, papier fotografi czny, 24 x 18 cm
u dołu napis: NOWILKWIESROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z kominem

ołówek, akwarela, papier, ramka z papieru kolorowego, 23 x 17 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ołówek, kredka, papier, 30 x 24 cm
u dołu napis: 5000ZŁ/KRENICAWIESROSYTAKORASEŁO
na odwrocie cztery pieczątki oraz napis odręczny 5000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski z kościołem

ołówek, akwarela, gwasz, papier, 17,5 x 17 cm
u dołu napis: CERDO[...]

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa

ołówek, akwarela, gwasz, papier, 31 x 24,5 cm
u dołu napis: TANOWLCAMIASTOWILLATSTAKTOILDFILOTU

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zakopane. Kolejka linowa

ołówek, akwarela, gwasz, karton, 19,5 x 24 cm
u dołu napis: ZAKOPANEWSIMIASTOROSYTAWILLASEŁO
na odwrocie dwie pieczątki autorskie oraz odręcznie: 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w Muszynie

u dołu napis: MUSZNAWSIMIASTOSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Muszyna

u dołu napis: CWSZYAWSIMIASTOSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski z Przemyśla

ołówek, akwarela, gwasz, papier, 25 x 35 cm
u dołu napis: PRSZMYSŁWIESROSYTASEŁOPOWIAT500ZŁ
na odwrocie pieczątka

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Synagoga w Tarnowie

ołówek, akwarela, gwasz, papier, 31 x 22,5 cm
u dołu napis: POWIWTASTOWMIASTOWILLAP[...]AIK

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kamieniczki

akwarela, gwasz, papier, 20,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy)
u dołu napis: MKANICAWIEŚMIASTOKRAKOWSKIPOWIATWILL

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Komunia. Nikifor jako biskup wysiada z samochodu

akwarela, gwasz, papier, 20,5 x 29 cm
na odwrocie pieczątka oraz ołówkowy portret Nikifora datowany
„Krynica 19 .. (data nieczytelna) i sygnowany „(Marian) Włosiński”

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kraków

ołówek, akwarela, gwasz, papier, 20 x 29,5 cm
u dołu napis: ŁKOANIWIESMIASTOPOWIATKRAKOWSKIWILLA
na odwrocie szkic ołówkiem oraz pieczątka autorska

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

List proszalny z autoportretem Nikifora przed kościołem w Tyliczu

(spisany ręką Andrzeja Banacha)
ołówek, długopis, kredka, papier: 30 x 21 cm
sygn. l.d.: NEJYTOR ARTSYTA
u dołu napis: TYLNCZWSISEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Matka Boska Pasterka

kredka/papier, 10,5 x 14,5 cm
na odwrociu okrągła pieczęć artysty: 'NIKIFOR MATEJKO KRYNICA - WIEŚ | ARTYSTA | MALARZ'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Mężczyzna w niebieskim płaszczu

kredka, papier; 14,7 x 10,4 cm;
u góry napis: KOSALAWIZSPANIOKDŁ;
na odwrocie okrągła pieczęć: NIKIFOR MATEJKO KRYNICA WIEŚ / ARSTYSTA MALARZ, poniżej ołówkiem: 200 ZŁ oraz niżej napis długopisem: Nr.11. dn.23.X.1966 r.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święta

kredka, papier; 14,7 x 9,7 cm;
na odwrocie okrągła pieczęć z wizerunkiem świętego w środku, w otoku napis: PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR ARTYSTA MALARZ; poniżej ołówkiem: 500 ZŁ; niżej długopisem: Nr.3 / 19.X 1966r. Środa.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty Józef z Dzieciątkiem Jezus

kredka, papier; 16,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
u góry pośrodku napis autorski: NASWIETANIKIJOR.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Para obrazów

1. Matka Boska
gwasz, tektura; 7 x 6 cm;
na odwrocie: okrągła pieczątka: NIKIFOR MATEJKO / ARTSTA MALARZ / KRYNICA WIEŚ;

2. Święty
gwasz, tektura; 8 x 6,5 cm;
(praca wykonana na odwrocie tekturowego opakowania papierosów na którym nieczytelna pieczątka).

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski

akwarela, ołówek, papier, 20,7 x 29,7 cm,
u dołu napis: „WJSAŁOWSIMIASTOBRUAPOWIATWILLA”.
Na odwrocie papieru druk: Raport finansowy z dnia 195….
Stan zachowania: dr. przedarcie p.g. narożnika.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zestaw czterech prac

1. Święta królowa - kredka, papier; 14 x 11 cm;
2. Święta - kredka, papier; 13,5 x 10 cm;
3. Mężczyzna w brązowej czapce - kredka, papier; 14,5 x 10,5 cm;
4. Mężczyzna w niebieskim kapeluszu - kredka, papier; 18 x 12,5 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

"Pamiątka z Krynicy"

kredka, ołówek/papier, 23 x 30,5 cm
opisany u dołu
na odwrociu okrągła pięczątka artysty z wizerunkiem biskupa: 'PAMIĄTKA Z KRYNICY - NIKFOR MALARZ' oraz prostokątna: 'NIKIFOR ARTYSTA - KRYNICA WIEŚ'; dołączone zaproszenie na wystawę Nikifor. Polish naive master, The Kosciuszko Foundation, New York, 13 marca - 8 kwietnia 1976

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

kredka/ołówek/papier, 13.50 x 8.50 cm w świetle passe – partout, oprawiony, sygnowany autorską pieczątką na odwrociu: 'PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR ARTYSTA MALARZ' opisany na odwrociu: 'NASWIETYNIKDOR | 100 ZŁ'

* Do pracy zostanie doliczona opłata z tytułu tzw. Droit de suite.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

kredka/ołówek/papier, 13 x 8 cm w świetle passe – partout, oprawiony, na odwrociu nieczytelna pieczęć, opisany na odwrociu: 'NASWPAXIHS | 100 ZŁ'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom pod wzgórzem

akwarela, papier naklejony na tekturę; 17,5 x 13 cm (w świetle passe-partout);
poniżej napis: KENUDAWIEŚSEŁO... - (obcięta dolna część pierwotnej kompozycji);
praca nosi ślady składania papieru.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zestaw 4 prac

Pejzaż miejski z kościołem (A)
akwarela, ołówek, papier; 20,5 x 28 cm;
poniżej napis wersalikami: ... - ołówkiem, przycięty, słabo czytelnie.
Stan zachowania: ślad po złożeniu papieru na pół w połowie.

Panorama miejska z fasadą kościoła (B)
akwarela, ołówek, papier; 20 x 28,5 cm;
poniżej napis: STAROSTWO (...) TO WIEŚPOW (...) KRAKOWSKI (ołówkiem).

Rynek miejski z sadzawką [Widok miejski] (C)
akwarela, ołówek, papier; 20,5 x 29,5 cm;
poniżej napis: WARYRMIASTOKRAKOWSKIPOWIATWILLA (ołówkiem).

Fasada (D)
gwasz, papier; 20 x 31 cm (w świetle oprawy);
poniżej opis KRYNICA WILLAZDROJNAPOWIATSEŁ 2500 (słabo czytelnie - przysłonięte ramą);
na odwrocie: pieczątka okrągła z portretem i napis w otoku: Pamiątka z Krynicy / Nikifor Artysta Malarz., prostokątna pieczątka z napisem: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA - WIES, napis czarną farbą: 500ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż ze stacją kolejową

akwarela/papier, 15 x 46 cm (w świetle passe-partout)
opisany trudno czytelnie u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Budynek na tle wzgórza

gwasz/papier, 26,5 x 20,5 cm
opisany nieczytelnie u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kasyno

gwasz/papier, 34 x 20,5 cm
opisany u dołu: 'KDHROWMIASTOWILLAGASKAPRLECASYN'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dobry pasterz

kredka, ołówek/papier, 10,5 x 8,5 cm (w świetle passe-partout)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret duchownego

kredka, ołówek/papier, 11,2 x 7 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica Wieś

ołówek/papier, 20 x 17 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: 'KNICAMSWIESROSYTASEŁO'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Para świętych

akwarela, kredka, ołówek/papier, 12 x 8 cm (w świetle passe-partout)
opisany u góry: ''NAIHS PAXPOST'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto Willa

ołówek/papier, 25 x 17 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: "PAUCRŁWSIMIASTOWILLAPOSAKROSYTASETO'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Milicjant

pieczęć autorska na odwrociu
akwarela, gwasz, tektura
23x16.7 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy, nd.

akwarela, papier; 20x14 cm (w świetle passe-partout)
na dole autorski napis: "KRENICAWIEŚSEŁOPMARYA"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu: STUNOWAWIESROSYTASEŁOULICA (ołówkiem).

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Drewniany kościółek

akwarela, papier, 21 x 14,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w centrum miasta

akwarela, papier, 20,5 x 14,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Tarnowski kościół

akwarela, papier, 23,5 x 17,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Generał w hełmie

kredki, papier, 8 x 8 cm, na odwrocie autorska pieczęć z napisem w otoku: "NIKIFOR MATEJKO | ARTYSTA MALARZ | KRYNICA-WIEŚ" oraz ręcznie napisana cena: "20 ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętego

kredki, papier, 10 x 6,5 cm, na odwrocie pieczątka: "PAMIĄTKA Z KRYNICY/NIKIFOR MALARZ" oraz odręczny napis na odwrocie: NASWIETY NIKIJOR 50 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Generał z fajką

akwarela, gwasz, papier, 8 x 7 cm, opisana ołówkiem u góry kompozycji, na odwrocie cena autorska: "50 ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica - Kaplica

akwarela, ołówek/papier, 17,8 x 16,3 cm
opisany u dołu: 'KRYNICAKAPLIR (...) CASEtO'
na odwrociu pieczęć: 'PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR MALARZ' opisana '1000 zł' oraz fotografia przedstawiająca artystę

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościoł

akwarela, ołówek/papier, 31,5 x 20,7 cm (w świetle passe-partout)
opisany wewnątrz przedstawienia: '30000| Luadota (?)'

- Tepper Gallery, Nowy Jork

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Stadion

akwarela, ołówek/papier, 27,8 x 39,3 cm
opisany u dołu: 'WKRENICYWIESWARSZAWA (...) MIASTO (...) POLSEtO'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto

akwarela, gwasz/tektura, 25 x 17 cm
na odwrociu pieczęć: 'NIKIFOR - PAMIĄTKA Z KRYNICY' oraz 'NIKIFOR ARTYSTA | KRYNICA - WIEŚ''; opisany trudno czytelnie: 'NeLYTOR 250 zł' i fragment papierowej naklejki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kraków Miasto

ołówek/papier, 22 x 18 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: 'KRAKOWMIASTOPOWIATWILLASEŁ'

- kolekcja prywatna, Krynica-Zdrój

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret podwójny

akwarela, kredka, ołówek/papier, 10 x 14,2 cm (w świetle passe-partout)
opisany u góry: 'BSENOZWSIROSYRASEtO'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto Kraków

akwarela/papier, 34,5 x 27 cm
opisany u dołu: 'APNONAMIASTOKRAKOWKASPOWIATWILLA (...)'

POCHODZNIE:
- zbiory Kazimierza Karpuszko, New England Centre for Contemporary Art, Connecticut, Stany Zjednoczone
POCHODZNIE:
- kolekcja Henry'ego i Marion Riseman, Boca Raton, Floryda

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok z Krynicy

akwarela, ołówek/papier, 32,5 x 25,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu trudno czytelnie; na odwrociu papierowa nalepka z tekstem dedykacji datowana na 22 lipca 1957 roku: 'Z okazji święta 22 lipca, w uznaniu zasług połozonych w nauczaniu dzieci i dorosłych głuchych w Polsce, Zarząd Główny Polskiego Związku Głuchych wyróżnia Ob. Jadwigę Jeżewską nagrodą w postaci obrazu wykonanego przez głuchego artystę Nikifora zwanego "Matejko"'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ofiara Abrahama

ołówek, papier, 7,3 × 5,8 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

ołówek, papier, 24 × 13,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny

kredka, papier, 7 × 5,6 cm w świetle passe-partout

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty Józef z Dzieciątkiem

kredka, papier, 16 × 14,5 cm w świetle passe-partout

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ratusz

akwarela, gwasz, karton; 21 x 15 cm; u dołu napis: 100 ZŁ / KRYNICAWILLAFOEAKŁ;
na odwrocie 2 pieczęcie: okrągła z napisem: MISTRZ Z KRYNICY / NIKIFOR oraz pieczęć z napisem w poziomie: NIKIFOR-MALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, gwasz, papier 21 x 15 cm;
u dołu napis: 700 / KRYNICAWILLASEŁO;
na odwrocie pięć pieczątek: 1. okrągła z wizerunkiem malarza wewnątrz i napisem dookoła: Pamiątka z Krynicy / Nikifor Artysta Malarz; 2. z napisem w poziomie: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ; 3. okrągła z napisem: ARTYSTA MALARZ /
NIKIFOR MATEJKO / KRYNICA WIEŚ (słabo czytelna); 4. dwukrotnie powtórzona okrągła pieczątka z napisem: MISTRZ Z KRYNICY / NIKIFOR (odbita słabo czytelnie); Akwarela przed konserwacją.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół wśród pól

akwarela, gwasz, papier; 20,5 x 14,7 cm;
u dołu napis: 200 ZŁ / KRYNICAWSIWKRYNICA;
na odwrocie 2 pieczątki: okrągła z napisem dookoła: MISTRZ Z KRYNICY / NIKIFOR oraz druga z napisem w poziomie: NIKIFOR - MALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zdrój w Krynicy

akwarela, gwasz, tektura; 19 x 27,5 cm;
u dołu napis: 250ZŁ / KRYNICAZDROJWILLATKAPETRKMYKA;
na odwrocie 2 pieczątki: okrągła z wizerunkiem malarza wewnątrz i napisem dookoła: Pamiątka z Krynicy / Nikifor Artysta Malarz oraz druga z napisem w poziomie: NIKIFOR - MALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko z kościołem

akwarela, karton; 17,5 x 25 cm;
u dołu napis: PRSZMYSLWSIROSYTA...WIATSEŁO;
na odwrocie 3 pieczęcie: dwa razy powtórzona prostokątna pieczęć z napisem: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ oraz okrągła: Pamiątka z Krynicy Nikifor Artysta Malarz; poniżej napis: 250 zł.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, gwasz, papier; 20,5 x 15 cm;
u dołu napis: ZDROJKRYNICAWSISEŁO;
na odwrocie okrągła pieczątka z napisem: MISTRZ Z KRYNICY/ NIKIFOR.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, gwasz, karton; 24,5 x 17,5 cm;
u dołu napis: 200ZŁ / ŁARTKOWJWIESROSYTASEŁO;
na odwrocie 3 pieczątki: dwukrotnie powtórzona okrągła z napisem dookoła: NIKIFOR MATEJKO KRYNICA WIEŚ / ARTYSTA / MALARZ oraz pieczątka z napisem w poziomie: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, karton; 20,5 x 15 cm;
u dołu napis: 200 ZŁ / WSIKRYNICAZDROJSEŁO;
na odwrocie okrągła pieczątka z napisem: MISTRZ Z KRYNICY oraz niżej pieczątka z napisem w poziomie: NIKIFOR - MALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy

akwarela, gwasz, papier; 20,8 x 14,8 cm;
u dołu napis: KRYNICAWILLAZOLR.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół u szczytu drogi

akwarela, gwasz, karton; 21 x 14,5 cm;
u dołu napis: 100 ZŁ / MASZARWIESSEŁOROSYTA 100;
na odwrocie dwukrotnie powtórzona okrągła pieczęć: PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Uliczka w miasteczku

akwarela, gwasz, papier; 25 x 17,3 cm;
u dołu napis: TARNOWAMIASTOROSYTA25;
na odwrocie dwie pieczątki: okrągła z napisem: MISTRZ / Z KRYNICY / NIKIFOR oraz z napisem w poziomie: NIKIFOR-MALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Domy i kościół

akwarela, gwasz, karton; 17 x 24,3 cm;
u dołu napis: CHDDZIEWSIROSYTASEŁOPOWRT 200Z;
na odwrocie 2 pieczątki: okrągła z wizerunkiem malarza wewnątrz i napisem dookoła: Pamiątka z Krynicy / Nikifor Artysta Malarz oraz druga z napisem w poziomie: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko z kościołem

akwarela, gwasz, karton; 23 x 18 cm;
u dołu napis: 250 ZŁ / MUSZYNAMIASTOROSYTA;
na odwrocie 2 pieczątki: okrągła z wizerunkiem malarza wewnątrz i napisem dookoła: Pamiątka z Krynicy / Nikifor Artysta Malarz oraz z napisem w poziomie: NIKIFORMALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół z trzema wieżami

akwarela, gwasz, karton; 25 x 17,5 cm;
u dołu napis: 200 ZŁ / PRSZMYSŁWSIROSYTASEŁO;
na odwrocie okrągła pieczęć z wizerunkiem kościoła wewnątrz i napisem: ARTYSTA MALARZ NIKIFOR / PAMIĄTKA Z KRYNICY.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek z szarą fasadą

akwarela, gwasz, karton; 24,5 x 17 cm;
u dołu napis: 200 ZŁ / ŁWNOVVAWIESROSYTASEŁO;
na odwrocie 3 pieczęcie: dwa razy powtórzona prostokątna pieczęć z napisem: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ oraz okrągła: Pamiątka z Krynicy Nikifor Artysta Malarz.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek wśród pól

akwarela, gwasz, karton; 18 x 16 cm;
u dołu napis: ROSWZNOIK WIESPOWIAT 200ZŁ;
na odwrocie 3 pieczęcie: dwa razy powtórzona okrągła pieczęć: NIKIFOR MATEJKO KRYNICA WIEŚ oraz prostokątna pieczęć z napisem: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, gwasz, papier; 20,5 x 14,5 cm;
u dołu napis: 100 ZŁ / KRYNICAWSIWILLALRZY;
na odwrocie dwukrotnie powtórzona okrągła pieczęć z napisem: NIKIFOR MATEJKO KRYNICA WIEŚ / ARTYSTA MALARZ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biały kościół

u dołu napis: KPHOCAWIEŚROSYTASEŁO 200ZŁ;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół z czerwoną fasadą

u dołu napis: 200 / KRENICAWIESROSYTO;
na odwrocie cztery pieczątki: 1. dwukrotnie powtórzona okrągła pieczęć z wizerunkiem kościoła wewnątrz i napisem dookoła: ARTYSTA MALARZ NIKIFOR / PAMIĄTKA Z KRYNICY; 2. okrągła pieczątka z wizerunkiem malarza wewnątrz i napisem dookoła: Pamiątka z Krynicy / Nikifor Artysta Malarz oraz pieczątka z napisem w poziomie: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Uliczka z kościołem

akwarela, gwasz, karton; 32,7 x 23 cm;
u dołu napis: ROK 1906 / ...TARY...MUSZ NIAKO...SROŁAWSIOPAN (napis słabo czytelny).

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Domy w Krynicy

akwarela, gwasz, papier; 21 x 14,5 cm;
u dołu napis: WKRYNICAWILLALKHOOW;
na odwrocie 4 pieczątki:
1.okrągła powtórzona trzykrotnie z napisem: NIKIFOR MISTRZ Z KRYNICY,
2. z napisem w poziomie: NIKIFOR-MALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek z trzema wieżami

akwarela, gwasz, karton; 17,8 x 15,5 cm;
u dołu napis: CIRYOMYWIESROSYTA 200ZŁ;
na odwrocie dwie pieczątki:
1. okrągła z napisem w środku:
ARTYSTA / MALARZ i w otoku: NIKIFOR MATEJKO KRYNICA-WIEŚ,
2. prostokątna z napisem: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA-WIEŚ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Domy

akwarela, papier naklejony na papier; 20 x 13 cm;
u dołu napis: ŁMTYNAWWIESSEŁO ŁFH.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko z kościołem

gwasz, akwarela, karton; 17 x 24,5 cm;
u dołu napis: RMINIK WSI MIASTOSEŁO ULICA 200.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

u dołu napis: WNSZKRWIES ROSYTASEŁOOZO; wyżej: 200 ZŁ;
na odwrocie dwie pieczątki:
1. okrągła z napisem: Pamiątka z Krynicy Nikifor Artysta Malarz,
2. prostokątna z napisem: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, gwasz, karton; 25 x 17 cm;
u dołu napis: NOWA WIES ROSYTASEŁO500;
na odwrocie dwie pieczątki:
1. okrągła z wizerunkiem mężczyzny w środku i napisem w otoku: Pamiątka z Krynicy Nikifor Artysta Malarz;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Para portretów Świętych -Jezus? i Maria?

1. Święty - akwarela, gwasz, karton; 7 x 7 cm; na odwrocie okrągła pieczątka;
2. Święta - akwarela, gwasz, karton; 8 x 6,5 cm; na odwrocie okrągła pieczątka.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Trzej Święci

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy

akwarela, papier; 21 x 14,2 cm;
u dołu napis: 100ZŁ / WKRYNICYWIESATECROW
na odwrocie dwie okrągłe, takie same pieczątki (1 słabo czytelna): z napisem: NIKIFOR MISTRZ Z KRYNICY.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W świętym kręgu

akwarela, piórko, tusz, tektura naklejona na papier; 12,5 x 20,5 cm;
u dołu napis: MYKROA WIES POLFO.TP P.. - słabo czytelny.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół z białą fasadą

u dołu napis: PATRIKWIESROSYTASEŁO; wyżej: 200;
na odwrocie okrągła pieczątka z przedstawieniem kościoła w środku oraz napisem dookoła: ARTYSTA-MALARZ-NIKIFOR / PAMIĄTKA Z KRYNICY.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół wśród pól

akwarela, karton; 25 x 17,5 cm;
u dołu napis: KORCAWIESROSYTASEŁO;
na odwrocie 3 pieczątki: 1. prostokątna powtórzona dwa razy: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA-WIEŚ; 2. okrągła: Pamiątka z Krynicy Nikifor Artysta Malarz.
akwarela przed konserwacją.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

gwasz, akwarela, papier; 22,3 x 16 cm;
u dołu napis: KRYNICAWILLAKRAKOWSKIULICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko z kościołem

akwarela, gwasz, papier; 23,3 x 17,5 cm;
u dołu napis: CROMLNKWSIROSYPOWIAT i wyżej: 200ZŁ;
na odwrocie dwie pieczątki:
1.okrągła z napisem: NIKIFOR MISTRZ Z KRYNICY,
2. z napisem w poziomie: NIKIFOR- MALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica - kościół

u dołu napis: KRYNICA KOSCOŁ STARY;
na odwrocie 2 pieczątki:
1. okrągła: MISTRZ Z KRYNICY NIKIFOR;
2. w poziomie: NIKIFOR-MALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w Krynicy

u dołu napis: STARYKRYNICASEŁO ZŁ 0200;
na odwrocie dwie pieczątki:
1. okrągła z napisem: MISTRZ Z KRYNICY NIKIFOR ,
2. prostokątna z napisem: NIKIFOR- MALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Narciarz

akwarela, gwasz, karton; 13 x 24,5 cm;
na odwrocie okrągła pieczątka: NIKIFOR MATEJKO KRYNICA- WIEŚ ARTYSTA MALARZ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na miasto

akwarela, gwasz, karton; 21,5 x 16,5 cm;
u dołu napis: STYSZRWSIMIASTOPOWIAT i wyżej: 250ZŁ
na odwrocie dwie pieczątki: 1.okrągła z napisem: NIKIFOR MISTRZ Z KRYNICY, 2. z napisem w poziomie: NIKIFOR- MALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ratusz

akwarela, gwasz, karton; 22,4 x 10,5 cm (w najszerszym miejscu - praca zwężająca się ku górze);
u dołu napis: SYSOWAWSIMIASTOSEŁO;
na odwrocie dwie pieczątki:
2. w poziomie napis: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA-WIEŚ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto Kraków

akwarela/papier, 33 x 21 cm
opisany u dołu trudno czytelnie: 'KPNCAPOWI (...) MIASTOKRAKOW (...)'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Świdnica

akwarela/papier, 16 x 12,5 cm
opisany u dołu trudno czytelnie: 'STOZ WIEOAWIE ŚWILNICA'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miejski

gwasz/papier, 14,3 x 23,6 cm
opisany u dołu: 'KINOWAWSI MIASTO WILLA SETO', na odwrociu pieczęci z napisem: 'PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR MALARZ' oraz 'NIKIFOR ARTYSTA | KRYNICA - WIEŚ' i opisany: '1000 zł'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Męczeństwo na kole

ołówek, papier, 7,5 × 6 cm

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew

akwarela, gwasz, papier, 15,5 × 22 cm w świetle passe-partout
u dołu autorski napis (nieczytelny)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W miasteczku

akwarela, papier, 20 × 14 cm w świetle passe-partout
u dołu opisany: BAŁNICKIWIESSEL OBRAZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, papier, 21 x 15 cm,
u dołu napis: "KRYNICANOWYZYNYLKJZ".
Na odwrocie okrągła pieczęć z napisem: " Nikifor Pamiątka z Krynicy"; ołówkiem: 60 zł.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Domy w Krynicy

akwarela/papier, 22,5 x 32 cm w świetle passe-partout
pochodzenie: kolekcja prywatna

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty

kredka/papier, 12 x 9 cm
u góry napis: 'NASWIETYNIKIJOR'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ukrzyżowanie

kredka, ołówek/papier, 20 x 10,5 cm (w świetle passe-partout)
u dołu napis: 'ZAKOHPANE'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

sygn. pieczątkami autorskimi na odwrociu
gwasz, papier
33.5x22.5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zestaw 10 rysunków przedstawiających postacie męskie

ołówek, ołówek kopiowy, kredka niebieska;
kartonik; wymiary ok. 7,5 x 7 cm (każdy szkic);
na odwrocie każdego rysunku dwie pieczątki: okrągła: MISTRZ Z KRYNICY / NIKIFOR i podłużna: NIKIFOR MALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw miejski

akwarela, papier; 22 x 13,5 cm;
u dołu napis: OLMPAKWSIMIASTOPNKIA 25 OZ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miejski

akwarela, gwasz, papier; 20 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
poniżej napis: PAŁANNKI WIEŚSEŁ OISRA (?) - przysłonięte oprawą.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Jezus przed kościołem

akwarela, gwasz, papier; 28, x 16,5 cm;
poniżej napis: 500 / KRYNICA WIESS TOOACZKAR;
praca namalowana na okładce teki Stara Warszawa.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wieża miejska

akwarela/papier, 22 x 30 cm
u dołu napis: 'CWAMERWIEŚMIASTOKRAKOWSKIWILLA'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Błękitne okna

akwarela/papier, 22 x 25,6 cm
u dołu napis: 'CAREAKAMIASTOPOWIATKRAKOWSKIUILTA'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Urzędnik

ołówek, papier, 8,5 x 6,5 cm
napis autorski: PORZSZNIK

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, papier; 20 x 13,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: 70 zł / RWIYNAWSI MIASTOROSTA;
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem w otoku: PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR
oraz odręczny napis: 21/15 własn. pryw. St (...) - słabo czytelne.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŻOŁNIERZ w PIKIELHAUBIE

kredka na opakowaniu od papierosów MDM, 8,5 x 6,5 cm, na odwrocie okrągła pieczęć "NIKIFOR MATEJKO/ARTYSTA/MALARZ/KRYNICA WIEŚ" i ołówkiem "20 ZŁ".

Z kolekcji Barbary i Jerzego WOJNARÓW

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŻOŁNIERZ w CZAPCE z DASZKIEM

kredka na kartonie, 8 x 7 cm, na odwrocie napis "PAMTKZ", okrągła pieczęć j. w. oraz "25zł".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

POLICJANT

kredka na kartonie, 7 x 6,5 cm, na odwrocie okrągła pieczątka j.w. i ołówkiem "20ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WĄSATY ŻOŁNIERZ w CZAPCE z DASZKIEM

kredka na kartonie, 7,5 x 7,5 cm, na odwrocie okrągła pieczęć j.w. i brązową kredką "20ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŻOŁNIERZ w FEZIE

kredka na kartonie z nadrukiem "Zakłady Przemysłu Tytoniowego/ w Radomiu/ zł 6.20", 8,5 x 6,5 cm, na odwrocie okrągła pieczątka j.w. i ołówkiem "20ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŻOŁNIERZ w CZAPCE

kredka na opakowaniu od papierosów MDM, 8,5 x 6,5 cm, na odwrocie okrągła pieczęć j.w. i kredką "20ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŻOŁNERZ w PIKIELHAUBIE [zwrócony w prawo]

kredka na kartonie z nadrukiem "Zakłady Przemysłu Tytoniowego/w Radomiu/ zł. 6.20", 8,5 x 6,5 cm, na odwrocie okrągła pieczęć j.w. i ołówkiem "20ZŁ."

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WIEJSKI KURACJUSZ KRYNICKI

kredka na kartonie, 7,5 x 7 cm, na odwrocie napis "PAMTKAZ", okrągła pieczęć j.w. i "25ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KÓŚCIÓŁEK

akwarela, gwasz, tektura, 17 x 11 cm
opisany na dole:...WZWIESWILLE

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miejski

ołówek, akwarela, papier,
19,8 x 28 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św. Józef z dzieciątkiem

kredka, papier, 14 x 16,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Architektura Muszyny

kredka, papier, 20 x 28 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica wieś

akwarela, papier, 18,5 x 14,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętego

pastel, papier, 10,5 x 14,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Świety z księgą

kredka, ołówek, papier, 12,4 x 9 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół z trzema wieżami

akwarela, papier, 20 x 14 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PAMIĄTKA z KRYNICY

kredka pastelowa na kartonie, 9 x 13,5 cm,
u góry napis "KRYNICANAPAMTKAZPOL /100zł",
na odwrocie okrągła pieczątka "NIKIFOR MISTRZ Z KRYNICY".
z kolekcji Barbary i Jerzego Wojnarów

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KURACJUSZE

kredka na kartonie, 9,5 x 11 cm,
na odwrocie ołówkiem "KRYNICAPAMTKAZ" oraz okrągła pieczątka "NIKIFOR MATEJKO ARTYSTA/MALARZ KRYNICA-WIEŚ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WIEJSCY KURACJUSZE

kredka na kartonie, 6,5 x 9,5 cm,
na odwrocie napis "50 ZŁ /KRYNICAPAMYKAZ oraz okrągła pieczęć "NIKIFOR MATEJKO ARTYSTA/MALARZ KRYNICA-WIEŚ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ELA BANACH

akwarela na kartonowym opakowaniu po papierosach PŁASKIE,
6,5 x 7,3 cm, na odwrocie napis akwarelą "KRYNICA /PAMTKAZ /20ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ANDRZEJ BANACH

akwarela na kartonowym opakowaniu po papierosach PŁASKIE, 9,8 x 7,3 cm,
na odwrocie napis akwarelą "KRYNICAZDROJ / PAMTKAZ /20ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KURACJUSZ w CIEMNYCH OKULARACH

akwarela na kartonowym opakowaniu po papierosach TRIUMF oraz częściowo zatarta okrągła pieczątka "PAMIŻTKA Z KRYNICY
NIKIFOR 20ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ

akwarela, gwasz, papier, 20 x 15 cm
napis u dołu: KRAKOWAPOWIATSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PARA PORTRETÓW

akwarela, papier, 8.2 x 7.2 cm; 9.6 x 7.2 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PARA NA TLE PEJZAŻU MIEJSKIEGO

kredka, papier, 19 x 27.5 cm
napis u dołu: SWINKWSIMIASTO WILLAROWIASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Scena we wnętrzu

akwarela, papier, 25 × 15 cm
u dołu autorski napis: PAMIATKAMALARZOA/ ROARPOLIRSRORWAKWIESKRENICA/ WTDAKA
na odwrocie autorska pieczątka

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Trzy postaci

kredka, ołówek, tektura, 11 × 21 cm
u dołu opis ołówkiem

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PARTEROWY DOM

Akwarela, papier; 21 x 15cm
U dołu napis: MRYNICAWSIWILLABLONIEZ
Pochodzenie zbiory Mateusza Grabowskiego

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ALEJA WIODĄCA DO CERKWI

Akwarela, papier; 22 x 16,5 cm
Napis u dołu: 50 zł | DAMKROWWIESMIASTOROST

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PENSJONAT

Akwarela, papier; 20,5 x 14,5 cm (w świetle p-p)
Napis u dołu: WSISTOWADOWICE89ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Bez tytułu,

akwarela, papier, 32 x 21 cm w świetle passe - partout
u góry własnoręczny opis autora: 300000 / Lundota

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w Krynicy

akwarela/papier, 13 x 20,5 cm (w świetle ramy)
u dołu opis autorski
na odwrociu stempel autorski

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

SCENA WE WNĘTRZU, ok. 1930

Akwarela, papier; 25 x 15 cm
U góry napis: WIASŁOANIEDZIELAKRYNICY | MALARZK

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok Krynicy

akwarela, 20,5 x 14 cm
tyt. z przodu w dolnej części

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA RAJ w KRYNICY

akwarela na kartonie,
19,5 x 28 cm.
Na odwrocie odręcznie "1000ZŁ"; "20ZŁ"
oraz trzy pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MIASTECZKO

akwarela na kartonie,
23,5 x 20 cm.
Na odwrocie odręcznie "1000ZŁ" oraz dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ MIEJSKI z POSTACIAMI

akwarela na papierze,
20,5 x 14,5 cm. Na odwrocie odręcznie: "1000ZŁ" oraz pieczątka. Obcą ręką: "pejzaż z dwoma świątkami". Pieczątka urzędu celnego w Warszawie.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NOWY SĄCZ

rysunek ołówkiem na papierze,
21 x 14 cm.
Na odwrocie dwie pieczątki i naklejki DESY.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

OFICEROWIE PRZED KRZYWĄ WIEŻĄ

ołówek, kredka na kartonie, 17,5 x 24 cm, na odwrocie dwie pieczątki i napis "1000 ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miejski

ołówek, akwarela, papier, 19,8 x 28 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pięć współoprawnych rysunków ołówkiem

MĘŻCZYZNA MODLĄCY SIĘ WE WNĘTRZU KOŚCIOŁA
ołówek, kartonik z opakowania papierosów, 8 x 6,4 cm
Na odwr. drukowana etykieta papierosów MOCNE | 20 PAPIEROSÓW B/U, ze znakiem firmowym Polskiego Monopolu Tytoniowego. Nadto stempel: NIKIFOR - MALARZ | KRYNICA

ŚWIĘTY Z PALMĄ
ołówek, kartonik, 7,3 x 7 cm
Na odwr. dwukrotnie powtórzony stempel: NIKIFOR - MALARZ | KRYNICA. Ponadto stempel okrągły: - pośrodku NIKIFOR; - w otoku: MISTRZ Z KRYNICY

KSIĄDZ PRZY OŁTARZU
ołówek, kartonik, 8,2 x 8,2 cm
Kartonik wycięty z drukowanej etykiety mlecznej czekolady krakowskiej firmy i marki Wawel, Adama Piaseckiego.
Na odwrocie fragment napisu. Obok okrągły stempel: - pośrodku napis NIKIFOR; - w otoku: MISTRZ Z KRYNICY

ŚWIĘTY Z KLUCZAMI
ołówek, kartonik, 7 x 6,3 cm

MĘŻCZYZNA W ŁAWIE KOŚCIELNEJ
Na odwr. drukowana etykieta papierosów TRYUMF | 20 PAPIEROSÓW B/U; ze znakiem firmowym Polskiego Monopolu Tytoniowego Nadto stemple: NIKIFOR - MALARZ | KRYNICA oraz okrągły: - pośrodku NIKIFOR; - w otoku: MISTRZ Z KRYNICY

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Przedstawienie

akwarela, gwasz, papier, 16 × 23 cm
u dołu napis: KRYNICA DEOSMSY RAPOL RORAJ GEZO 50 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, gwasz, papier, 20,5 × 14,5 cm

Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego (1904-1977)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DOMEK

akwarela, papier, 23 x 19 cm
u dołu autorski napis: (ołówkiem) ZEŁEWY/ DOMEK/ (akwarelą) [nieczyt.]NILAWIELPODLTA [nieczyt.]EMIARZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WIEŚ POWROŹNIK

akwarela, papier, 25 x 17,5 cm
u dołu autorski napis: (akwarelą) POSZWŚNIKWIEŚROSY[niezyt.]ASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W kościele

akwarela, papier, 19,5 x 15,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w miasteczku

akwarela, papier, 22,5 x 16 cm,
z tyłu pieczątka Nikifor - Artysta, Krynica-Wieś, napis odręczny Krynica 1965, zakup u Nikifora

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święci

kredka, ołówek, tektura, 10,6 x 21 cm; opis. kredką i ołówkiem u dołu: NA IHS SARKPAX

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z młynem

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 25 x 17,5 cm; opis. ołówkiem u dołu: MUSZYNAWIKRYNISAWSISEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 23,5 x 16 cm; opis. ołówkiem u dołu: LNOWAKAWSESROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w Krynicy

akwarela/papier, 19,5 x 27,5 cm
opis autorski u dołu

- kolekcja Andrzeja Banacha, Kraków

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ulica w Krynicy

akwarela/papier, 24,5 x 35 cm
opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Przedstawienie

akwarela/papier, 18 x 25 cm
opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zdjęcie Chrystusa z krzyża

kredka, ołówek/papier, 15 x 10,5 cm
na odwrociu pieczęć: 'NIKIFOR MATEJKO ARTYSTA MALARZ KRYNICA WIEŚ' oraz napis odręczny: 'NASWIETANIKIJOR | 2000 ROK | JHS | 200 ZŁ'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty z drabiną

kredka, ołówek/papier, 18 x 15 cm
na odwrociu opisany: 'NASWIETAPAX | 500 ZŁ'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Maryja i Józef

akwarela/papier, 16 x 25,5 cm
opisany p.d.: '50ZŁ'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

ołówek, papier, 21 x 14,7 cm;
na dole napisy: WKRUONWIEŚROSYTA.
Na odwrocie okrągła i prostokątna pieczęć.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w mieście

gwasz, papier naklejony na karton;
21 x 15 cm (wymiar papieru); 26 x 19,5 cm (wymiar kartonu);
poniżej napis cyrylicą (wtórny?), na odwrocie napis ołówkiem cyrylicą

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko, 1963 r.

akwarela, gwasz, papier, 19 × 17 cm u dołu autorski opis z datą:
WZCUNAWSIMIASTASTO1963 (?)
Na odwrocie autorski zapisek: 1000 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew

akwarela, gwasz,
papier, 15,5 × 22 cm w świetle passe-partout

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Słoneczko, 1957 r.

akwarela, ołówek, papier, 29 × 24,5 cm w świetle passe-partout
u dołu: KRYNICANANOJYTORMATEJKOROK1957

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny

akwarela, papier, 10,7 × 7,5 cm

Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dwóch mężczyzn

ołówek, papier, 12,5 × 18 cm
na odwrocie zapisek malarza Eustachego Wasilkowskiego: Rysunek Nikifora / kupiłem go w Krynicy w portierni / Pijalni Wód. Na odwrotnej stronie / rysunku dwie okrągłe pieczęcie: / "Malarz z Krynicy Nikifor i trzy/podłużne pieczęcie:"Nikifor.Malarz Krynica" / oraz dwa podpisy ołówkiem: / "NAPYTOR (?) MAŁARZ"/Eustachy Wasilkowski

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela/karton, 27 x 15 cm
u dołu opis autorski

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko

akwarela/karton, 28 x 20,5 cm
u dołu opis autorski

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dworzec kolejowy

akwarela/karton, 25 x 17 cm
u dołu opis autorski

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynicka kamienica

akwarela/karton, 24,5 x 17,5 cm
u dołu opis autorski

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ratusz w mieście

gwasz, papier;
14,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
poniżej opis autorski: GZRGZOWIEŚMIASTOKRAKOWSKI

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Stacje kolejowe

akwarela, karton
29 x 41,5 cm
opis. u dołu kompozycji: KRAKÓWMIASTOPOLSKAKOLEOWASTACJA
na odwrocie: "PAMIATKAZKRYNICAPOWIATWIES",
okrągła pieczątka "Pamiątka z Krynicy Nikifor malarz"
oraz pod nią napis zieloną kredką "Matejko Jan Nikifor"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Trzej Święci

gwasz, papier, wym. 12 x 17 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica miasto

akwarela, papier, wym. 24 x 15 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok Krynicy

alwarela,
zatytulowana w dolnej czesci;
20,5 x 14 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Domy w Krynicy

akwarela, gwasz, papier; 14 x 19 cm (w świetle oprawy);
poniżej opis: KRYNICAWSIWILLASEŁO250ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŚWIĘCI w MIEŚCIE

akwarela na kartonie,
13,5 x 23 cm.
Na odwrocie odręcznie "500ZŁ" oraz trzy pieczątki.

Z kolekcji Barbary i Jerzego Wojnarów

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NOWY SĄCZ

akwarela na papierze
fotograficznym, 24 x 18 cm
Na odwrocie odręcznie "500ZŁ" oraz dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CERKIEW w KRYNICY DOLNEJ

akwarela, gwasz na tekturze,
30 x 22 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WAWEL

akwarela na kartonie, 15 x 20 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WAWEL

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRYNICA DOLNA

akwarela na papierze,
20,5 x 29,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "500ZŁ" [przerobione z "200ZŁ"] oraz trzy pieczątki.
Nieznaczne ślady podklejania taśmą.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W IZBIE

akwarela, papier cienki (pergamin?), ramka wyklejona z cienkiej tekturki, zawieszka z czarnej tasiemki (sznurówka?)
16,4 z 24 cm (wymiar wraz z ramką)
Na "ścianach izby" napisy farbą: WIEŚ | KRENICA oraz: KUR/./HODA; - ołówkiem: NO 8

Na odwrocie okrągły stempel z napisem w otoku: NIKIFOR MATEJKO | KRYNICA WIEŚ; pośrodku: ARTYSTA | MALARZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Droga przy cerkwi

akwarela, ołówek, gwasz, papier,
17 × 24 cm w świetle passe-partout

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw miejski

ołówek, kredki, papier;
15,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
poniżej napis kredką:
WILOWYWIESROSYTYSEŁOPOŁ
na odwrocie okrągły stempel z napisem w otoku: NIKIFOR MATEJKO / KRYNICA WIEŚ i w środku ARTYSTA MALARZ, poniżej napis autorski niebieską kredką: 500 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy

akwarela/papier, 29,5 x 20,5 cm
opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

gwasz/papier, 21 x 14,5 cm
opis autorski u dołu
na odwrociu stempel autorski: 'Pamiątka z Krynicy | Nikifor'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miasteczka

gwasz/papier, 20 x 15 cm
opis autorski u dołu
na odwrociu stempel autorski: 'PAMIĄTKA Z KRYNICY | NIKIFOR'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny

kredka/papier, 7 x 5,2 cm
na odwrociu opisany: 'ZWILNKA | WIESSEŁ | 20 zł' oraz pieczęć autorska: 'MISTRZ Z KRYNICY | NIKIFOR'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny o kręconych włosach

kredka/papier, 7 x 5,5 cm
na odwrociu opisany: '20 zł' oraz pieczęć autorska: 'MISTRZ Z KRYNICY | NIKIFOR'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Urzędnik

ołówek/papier, 8,5 x 6,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Matka Boska ze świętymi

kredka/papier, 9,5 x 14,3 cm
opisany śr.d.: 'PAX'
- kolekcja poety Artura Międzyrzeckiego

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Scena ze Świętymi

tusz/papier, 22 x 17 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Lwów - widok na kościół

ołówek, papier naklejony na tekturę;
22,4 x 15,6 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu: Z L WOWSMIASTOBOSVT A? (napis częściowo ukryty pod papierową ramką)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica - widok na kościół

akwarela, papier; 18 x 12 cm;
napis autorski u dołu: KOSIOŁKRYNICAZ (częściowo ołówkiem);
na odwrocie okrągły stempel autorski z napisem: PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR KRYNICKI

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny

kredka, ołówek, tektura, 11,5 x 16,5 cm, u góry napis autorski: RANBSZYZDROJ PANE I NASE..O

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Droga wśród pól

akwarela, gwasz, tektura, 15,5 x 22 cm, u dołu odręczny napis autorski: ROYNA WIEŚ NOWY PONMA KR WSI UILCA POWIAT...(?)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pensjonat

akwarela, ołówek/papier, 32 x 23,8 cm
przy dolnej krawędzi napisy autorskie
na odwrociu pieczęć artysty i dopiski kolekcjonera: 56 oraz Pejzaż miejski VII

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pensjonat pod orłami

akwarela, ołówek/papier, 31 x 22,8 cm
na odwrociu pieczęć artysty i napis: 100 zł oraz dopiski kolekcjonera: "57" i Pejzaż miejski VIII

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

akwarela, papier; 21 x 14,5 cm;
napis autorski u dołu: 100 ZŁ / WKRYNICAWSISEŁ OPONA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kraków

niesygnowany
akwarela, papier
16x15.5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WNĘTRZE CHATY z SIEDZĄCYM NIKIFOREM i CHATA WIEJSKA ZIMĄ

akwarela z dwoma przedstawieniami, na kartonie, 22,5 x 12,5 cm.
Na odwrocie dwie pieczątki i napis "500 ZŁ”.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA w KRYNICY

akwarela na papierze, 21 x 14 cm.
Na odwrocie dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR w TELEWIZJI ŁÓDZKIEJ, 1965

akwarela na kartonie,
17,5 x 24,5 cm;
na odwrocie dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA NA WSI

akwarela na papierze, 25,5 x 20 cm
W autorskiej, papierowej ramce. Na odwrocie pieczątka. Zabrudzenia, zagniecenia papieru.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

STARY KOŚCIÓŁ w KRYNICY

ołówek, kredki na kartonie,
34,5 x 22 cm.
Na odwrocie cztery pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRAKÓW

akwarela na papierze, 20 x 29 cm.
Na odwrocie szkic ołówkowy oraz pieczątka.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DOMY w KRYNICY

akwarela na tekturze,
28,5 x 38,5 cm. Na odwrocie odręcznie "1000ZŁ” oraz 8 pieczątek.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto z kościołem

gwasz, papier, 21 x 23 cm
U dołu napis -w części czytelny ciąg liter: WILLEMAWSIROSYTAPOWIATWILLASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, piórko, tusz,
papier; 27 x 36,5 cm;
u dołu napis: PKBUKOWWIEŚMIASTOPOWIATWILA ... [nieczytelne];
(przed konserwacją)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Para

ołówek, kredka, papier, 9 × 14 cm
w świetle passe-partout

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wzgórza

akwarela, gwasz, papier, 18,5 × 15 cm w świetle passe-partout
u dołu autorski opis: TARNOWAWIESWILLASEŁO
na odwrocie trzy autorskie pieczęcie i ręcznie zapisana cena 500ZŁ
Pochodzenie: Kolekcja Andrzeja Banacha (1910-1990), polskiego pisarza, krytyka artystycznego, filozofa, podróżnika i kolekcjonera dzieł
sztuki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty

akwarela, papier, 16,2 x 11,5 cm,
u dołu po prawej: 25 zł.
Na odwrocie okrągła pieczęć z napisem: " Nikifor Matejko / Artysta Malarz / Krynica Wieś".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski ze świętym i automobilem

akwarela, papier, 15,8 x 22,3 cm,
u dołu napis: "WLWOWIAWIESSEŁOROSYTAPOWIAT75zł".
Na odwrocie okrągła pieczęć z napisem " Nikifor Matejko / Artysta Malarz / Krynica Wieś".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok Krynicy

sygn. na odwrociu pieczęcią NIKIFOR MATEJKO
kredka, papier
14.5x21 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup z kropidłem

akwarela/papier, 18 x 16 cm
opis autorski u dołu: `KRENICAWIES`
na odwrociu napis: `NEJYTOR`

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrzest w Jordanie

akwarela/papier, 18 x 17,8 cm
opisany autorsko u dołu: `RACAWRWIESHI`
na odwrociu napis: `NeJY TOR`

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Msza

akwarela/papier, 28,5 x 17,5 cm
opisany autorsko u dołu: `BONIEC WIESKRENICAPONDORAPOST`
na odwrocie napis: `BENIOC - BONIEC`

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DOM w KRYNICY-WSI

ołówek na kartonie, 21 x 15 cm,
u dolu autorskie: "KRYNICAWSIWILLASELO".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ

Ołówek, papier; 20 x 14 cm (w świetle p-p)
U dołu napis: NOWEARWIESROSYTA
Pochodzenie: z kolekcji Mateusza Grabowskiego

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ

Akwarela, gwasz, papier; 25 x 17,5 cm
U dołu napis: KBHEOAWIESROSYTATOOM
Na odwrocie dwie pieczęcie; okrągła: NIKIFOR MATEJKO KRYNICA-WIEŚ ARTYSTA MALARZ; podłużna: NIKIFOR ARTYSTA KRYNICA-WIEŚ, ołówkiem: 200 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

TRZEJ ŚWIĘCI

Akwarela, papier; 14 x 9,5 cm
Na odwrocie pieczęć: NIKIFOR - MALARZ | KRYNICA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

STACJA KRYNICA

Akwarela, gwasz, karton; 24,5 x 24 cm
Autorskie obramienie z zielonego papieru
Na odwrocie dwie pieczęcie; podłużna: NIKIFOR - MALARZ | KRYNICA; okrągła: MISTRZ Z KRYNICY NIKIFOR

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

POMNIK

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WIDOK NAROŻA PLACU Z WIEŻĄ

Akwarela, gwasz, papier; 21 x 29,5 cm
U dołu napis: KROAKCAMIASTOKRAKOWSKIWILLANIANA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PARTEROWA STACJA KOLEJOWA

Akwarela, gwasz, papier; 30 x 20,5 cm
Na stacji napis: KAWUROA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Na mszy

akwarela, gwasz na papierze, 13 × 16,2 cm
praca autorsko opisana u góry: EWLWOWKRYNICYPIEATEK

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Mężczyzna

ołówek, papier, 12,5 × 18 cm
u góry autorski napis: KRYNICAWSIZDROJPIESYTORINA

na odwrocie okrągła pieczęć z napisem: PAMIĄTKA Z KRYNICY/ NIKIFOR oraz podłużna pieczęć: NIKIFOR ARTYSTA/ KRYNICA-WIEŚ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup

ołówek, papier, 12,5 × 18 cm
u dołu autorski napis: NAMKADR 20 ZŁ PAŁRK

na odwrocie dwie okrągłe pieczęci z napisem: PAMIĄTKA Z KRYNICY/ NIKIFOR oraz podłużna pieczęć: NIKIFOR ARTYSTA/ KRYNICA-WIEŚ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Bałnicki wiessel

akwarela/papier, 20 x 14 cm
opisany u dołu: 'BAŁNICKIWIESSEL OBRAZ'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa

akwarela/papier, 20 x 14 cm (w świetle passe-partout)
opis autorski u dołu
na odwrociu pieczęć: 'PAMIĄTKI Z KRYNICY | NIKIFOR'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Świdnica

akwarela/papier, 16 x 12,5 cm
opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy

opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kamienica

opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DREWNIANA WILLA w KRYNICY, l. 50-te XX w.

akwarela na papierze, 25 x 18 cm, w autorskiej, papierowej ramce. Na odwrocie pieczątka okrągła: "Nikifor Matejko artysta malarz Krynica Wieś".
Z kolekcji malarki Haliny Eysymontowej.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŚWIĘCI w MIEŚCIE

akwarela na kartonie,
13,5 x 23 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MIASTECZKO

akwarela na kartonie,
23,5 x 20 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DOM WIEJSKI w BESKIDZIE

akwarela na kartonie,
25 x 17,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "500ZŁ" oraz pieczątka.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PAMIĄTKA z KRYNICY (z autoportretem)

akwarela na kartonie,
10,5 x 15 cm.
Na odwrocie pieczątka.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

STARY KOŚCIÓŁ w KRYNICY

akwarela na tekturze, 36 x 27,5 cm
Na odwrocie, obcą ręką, tytuł akwareli, odręcznie "1000ZŁ" oraz dwie pieczątki. Także pieczątka "Urząd Celny w Warszawie".
Tektura miejscami podklejona; minimalny ubytek lewej krawędzi i górnego narożnika.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRZEST w JORDANIE

kredka na kartonie, 17 x 9 cm.
Na odwrocie odręcznie "200ZŁ" oraz dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PAX

kredka na kartonie, 12,5 x 18 cm.
Na odwrocie odręcznie "100ZŁ" oraz pieczątka.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA RAJ w KRYNICY

akwarela na kartonie,
19,5 x 28 cm.
oraz trzy pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NOWY SĄCZ

akwarela na papierze fotograficznym, 24 x 18 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ NA SKRAJU MIASTA

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 15,5 x 23,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

ołówek, papier; 20,7 x 14,5 cm (wymiar arkusza);
poniżej opis autorski: KOSYBOR-WIEŚ ROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy

akwarela, papier; 20 x 14 cm (w świetle oprawy);
poniżej opis autorski: KRENICAWIEŚSEŁO (...)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w Muszynie

akwarela, papier, 20,8 x 15 cm,
u dołu napis: "MUSZYNAWSIMIASTOSEŁO100ZŁ".
Na odwrocie 3 okrągłe pieczęcie z napisem "Mistrz z Krynicy / Nikifor", pieczęć podłużna "Nikifor - Malarz / Krynica", oraz ołówkiem: 100 zł.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

akwarela na kartonie,
17,5 x 24,5 cm;
na odwrocie dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W SZKOLE w KRYNICY

akwarela na tekturze, w autorskiej tekturowej ramce, 16,5 x 16,5 cm.
Na odwrocie dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Na odwrocie dwie pieczątki i napis "500 ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA NA WSI

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRAKÓW

akwarela na papierze, 20 x 29 cm. Na odwrocie szkic ołówkowy oraz pieczątka.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

STANICA PODHALAŃCZYKÓW

kredka na kartonie, 22 x 26,5 cm. Na odwrocie pieczątka.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DOMY w KRYNICY

akwarela na tekturze,
28,5 x 38,5 cm. Na odwrocie odręcznie "1000ZŁ" oraz 8 pieczątek.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁY i DWIE MARIE

akwarela na kartonie, 9,5 x 15 cm. Na odwrocie dwie pieczątki i napisy: "25 ZŁ", "200 ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRZEST CHRYSTUSA w JORDANIE

ołówek, kredka na papierze,
21 x 15 cm. Na odwrocie pieczątka i napis "500 ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

OSTATNIA WIECZERZA

ołówek i kredka na kartonie,
21 x 11,5 cm; na odwrocie dwie pieczątki i napis "300 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ MIEJSKI

Gwasz, papier, 26 x 24 cm,
na odwrocie opis i biogram artysty z pieczątką DESY

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica Willa

akwarela/papier, 23 x 16,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miasta - scena z dwoma biskupami

akwarela, papier; 20,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski: 25 ZŁ/ ZARSZOWMIASTOWIEŚPOWIAT

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

tusz, akwarela, kredka, papier; 18,5 x 15 cm;
u dołu napis autorski (częściowo obcięty):
...?KRENICAWIEŚ...

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miasteczka

akwarela, papier, 24 × 18 cm
na odwrocie napis: NEJYTORMALARZK
oraz dwie pieczątki: NIKIFOR MATEJKO KRYNICA WIEŚ ARTYSTA MALARZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, gwasz/papier, 18,5 x 26,5 cm
opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa

akwarela, gwasz/papier, 22 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Tor wyścigowy

akwarela, gwasz/papier, 27 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok kościoła

akwarela, gwasz/papier, 32 x 21 cm (w świetle passe-partout)
opis autorski u dołu
na odwrociu dwie owalne pieczęci autorskie

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Madonna z Dzieciątkiem

kredka, papier, 12,2 x 9,5 cm w świetle passe-partout; na odwrocie napis autorski: NASWIETYPAXTUR oraz pieczęć: PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR ARTYSTA MALARZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Scena we wnętrzu, przed 1939?

akwarela, papier; 12,7 x 20,5 cm;
u dołu opis autorski: OKOBWFIMKOPONOWAKA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

FABRYKA DOLARÓW

akwarela na papierze, 35 x 24,5 cm.
Na odwrocie odręcznie: "60ZŁ" oraz pieczątka okrągła: "Nikifor Matejko/artysta malarz/ Krynica Wieś".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

SYNAGOGA

akwarela na papierze, 35 x 25 cm.
Na odwrocie odręcznie: "60ZŁ" oraz pieczątka okrągła: "Nikifor Matejko/artysta malarz/Krynica Wieś".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WINIARNIA

akwarela na papierze, 19 x 24 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR TRONUJĄCY

akwarela na kartce papieru [z zeszytu szkolnego "w linię"], 20 x 26 cm.
Na odwrocie "Zadanie domowe" z 28 XI 1928 - Opiszę nasze mieszkanie.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

AUTOPORTRET ( NESYTOR...)

akwarela na kartonie, 12,5 x 18 cm.
Na odwrocie trzy pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

LIST PROSZALNY, l. 60-te

Tekst pisany obcą ręką, na arkuszu papieru 30 x 21 cm, poliniowanym. W dolnym rogu rysunek kredkami (12 x 10 cm) przedstawiający Nikifora przed kościołem (podpis m. in. "NESYTORARTSYTA..."). Na odwrocie dwie pieczątki oraz odręcznie "500ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ Z TĘCZĄ [I ŚWIĘTYM], 1958

akwarela na papierze, 21 x 15 cm
na odwrocie odręcznie "500ZŁ" ; inną ręką, ołówkiem "p. Włosiński" oraz tytuł [nadany przez Mariana WŁOSIŃSKIEGO, malarza, prawnego opiekuna Nikifora].

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DOMY W KRYNICY

akwarela na tekturze, 28,5 x 38,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "1000ZŁ" oraz 18 pieczątek.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W WIEJSKIEJ KUCHNI

akwarela na kartonie, 16,5 x 21,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "5000ZŁ" oraz pieczątka.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR W KUCHNI (w pensjonacie w Muszynie)

akwarela na kartonie, 19 x 26,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "1000ZŁ" oraz trzy pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRAKOW

akwarela na kartonie, 20,5 x 17,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "500 zł" oraz dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WAWEL

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DOMY POD LASEM

akwarela na papierze, 32 x 19 cm,
W autorskiej, papierowej ramce.
Na odwrocie pieczątka.
Ramka poplamiona.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA NA WSI

akwarela na papierze, 25,5 x 20 cm.
Na odwrocie pieczątka.
Zabrudzenia, zagniecenia papieru.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WIEJSKA CERKIEW

Na odwrocie dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

STARY KOŚCIÓŁ W KRYNICY

ołówek, kredki na kartonie, 34,5 x 22 cm.
Na odwrocie cztery pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR Z KOBIETĄ

ołówek na kartonie [ z nadrukiem: "K.Z.W.P"], 8 x 8 cm.
Na odwrocie cztery pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

GÓRAL

akwarela na kartonie, 20 x 31 cm.
Na odwrocie odręcznie "100ZŁ" oraz trzy pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MALARZ

akwarela na tekturze, 8 x 7 cm.
Na odwrocie odręcznie "50ZŁ" oraz pieczątka.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PAMIĄTKA Z KRYNICY

akwarela na kartonie, 10,5 x 15 cm.
Na odwrocie pieczątka.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NOWY SĄCZ

akwarela na tekturze, 23,5 x 16,5 cm.
Na odwrocie trzy pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA RAJ W KRYNICY

akwarela na kartonie, 19,5 x 28 cm.
Na odwrocie odręcznie "1000ZŁ"; "20ZŁ" oraz trzy pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CERKIEW W KRYNICY - WSI

akwarela na kartonie, 25 x 17,5 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KUCHARKI W PENSJONACIE

akwarela na kartonie, 19,5 x 285 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WIDOK MIEJSKI Z DWIEMA POSTACIAMI

akwarela na papierze, 20,5 x 14,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "1000ZŁ" oraz pieczątka. Obcą ręką: "pejzaż z dwoma świątkami" i nr "69". Także pieczątka "Urząd Celny w Warszawie".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W KUCHNI PENSJONATU - KUCHARKI I KUCHARZ

akwarela na kartonie, 19,5 x 28,5 cm.
Na odwrocie trzy pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MUSZYNA

akwarela, gwasz na papierze, 21 x 15 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRAKÓW

akwarela na kartonie, 20 x 15 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MIASTO W GÓRACH

akwarela na kartonie, 15 x 20,5 cm.
Na odwrocie dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

RYNEK W KRAKOWIE i KOŚCIÓŁ MARIACKI

akwarela na papierze fotograficznym ,18 x 24 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CERKIEW W KRYNICY - WSI

akwarela, gwasz na kartonie, 38 x 26 cm.
Na odwrocie szkic ołówkiem, napis "Wł. p. Włosiński- Krynica" oraz trzy pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

BÓG OJCIEC I DZIECIĄTKO JEZUS

kredka na kartonie, 9,5 x 8,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "50ZŁ/PAXJHS" oraz pieczątka.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRZEST W JORDANIE

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

UKRZYŻOWANY

Na odwrocie odręcznie "PANE JHS 50Zł" oraz pieczątka.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PIETA

ołówek, kredka na kartonie, 10,5 x 15 cm.
Na odwrocie odręcznie "50ZŁ" oraz dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WNIEBOWSTĄPIENIE

akwarela na kartonie, 7,5 x 5,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "10ZŁ" oraz dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KAPLICZKA POD LASEM

Na odwrocie odręcznie "500ZŁ" oraz cztery pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DOM WIEJSKI W BESKIDZIE

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CERKIEW W KRYNICY DOLNEJ

akwarela, gwasz na tekturze, 30 x 22 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NOWY SĄCZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MIASTECZKO

akwarela na kartonie, 23,5 x 20 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŚWIĘCI W MIEŚCIE

akwarela na kartonie, 13,5 x 23 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA W KRYNICY

Na odwrocie dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRAKÓW

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR JAKO MOJŻESZ PRZED KOŚCIOŁEM

akwarela na papierze, 25,5 x 16 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

STARY KOŚCIÓŁ W KRYNICY

akwarela na tekturze, 36 x 27,5 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CERKIEW W KRYNICY

kredka, ołówek na kartonie, 27 x 21,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "5000ZŁ" oraz cztery pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRYNICA DOLNA

akwarela na papierze, 20,5 x 29,5 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŚWIĘCI CYRYL I METODY

akwarela na kartonie, 6 x 9,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "100ZŁ" oraz dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PAX

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRYSTUS KRÓL

kredka na kartonie, 8 x 12 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR CELEBRUJĄCY MSZĘ ŚW. W ASYŚCIE KRÓLÓW

kredka na kartonie, 10,5 x 15 cm.
Na odwrocie odręcznie "50ZŁ" oraz trzy pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NOWY SĄCZ

rysunek ołówkiem na papierze, 21 x 14 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MIASTO Z TRZEMA KOŚCIOŁAMI

rysunek ołówkiem na kartonie, 25 x 35 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

STARY KOŚCIÓŁ W KRYNICY

akwarela, gwasz na papierze fotograficznym, 24 x 18 cm.
Na odwrocie odręcznie "500Zł" oraz dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W SZKOLE W KRYNICY

akwarela na tekturze, w autorskiej, tekturowej ramce, 16,5 x 16,5 cm.
Na odwrocie dwie pieczątki.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

TURYŚCI W KRYNICY

kredka na kartonie, 18,5 x 27,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "1000ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Église à Krynica

akwarela, papier
29 x 19,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Drewniany kościół

akwarela, gwasz, karton, 21 x 14,8 cm,
u dołu napis: "SŁYOWAWIESSEŁOZŁ100
na odwrocie 2 okrągłe pieczęcie z napisem "Pamiątka z Krynicy / Nikifor Artysta Malarz",
oraz napis ołówkiem: Potoplak Alfred / Wydz. Arch. Rok ak. 51/51.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pamiątka z Krynicy

sygn. na odwrociu pieczęciami autorskimi
akwarela, gwasz, tektura
24x16.3 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

LIST PROSZALNY

w autorskiej ramce z naklejonym autoportretem w akwareli,
25,5 x 19 cm;
akwarela 6 x 5 cm.
U góry pieczątka "...MATEJKO".
"Wielmożne Państwo /.../obrazów nikt nie kupuje mojich ażebym sobie móg coś kupić proszę mieć litość nad biednym..."

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRYNICA

akwarela na kartonie /na odwrocie okładki szkolnego bloku rysunkowego nr 2/, 29,5 x 42 cm, na odwrocie osiem pieczątek i napis "1000 ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DOMY w WIELKIM MIEŚCIE

akwarela na papierze naklejonym na karton, 31 x 22 cm, na odwrocie pieczątka.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR w KUCHNI PENSJONATU,

akwarela na kartonie,
18,5 x 26,5 cm, trzy pieczątki na odwrocie i napis "1000 ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR w AUSTRIACKIM URZĘDZIE

akwarela na kartonie, 17,5 x 25,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

OFICEROWIE PRZED KRZYWĄ WIEŻĄ

ołówek, kredka na kartonie, 17,5 x 24 cm, na odwrocie dwie pieczątki i napis "1000 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

STANICA

kredka na kartonie, 22 x 26,5 cm, na odwrocie trzy pieczątki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRZEST CHRYSTUSA

ołówek, kredka na papierze,
21 x 15 cm, na odwrocie pieczątka i napis "500 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ w MUSZYNIE

akwarela na papierze fotograficznym, 24 x 18 cm, na odwrocie dwie pieczątki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA w KRYNICY

akwarela na papierze, 24,5 x 32,5 cm [łącznie z autorską ramką], zamazana pieczątka na odwrocie; obcą ręką data: "VII 1948 r"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRÓLOWA POLSKI

ołówek, kredka na kartonie, 8 x 11,5 cm, pieczątka
na odwrocie i napis "50 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŚWIĘCI CYRYL i METODY

akwarela na kartonie, 5,5 x 9 cm, dwie pieczątki na odwrocie i napis "50 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRYSTUS PANTOKRATOR

kredka na czarnym papierze, 21,5 x 17,5 cm, na odwrocie trzy pieczątki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR WCHODZĄCY DO CHATY i WIEJSKA CHATA ZIMĄ

akwarela z dwoma przedstawieniami, na kartonie, 22,5 x 12,5 cm; na odwrocie dwie pieczątki i napis "500 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR w STUDIO w TELEWIZJI ŁÓDZKIEJ, 1965

akwarela na kartonie,
17,5 x 24,5 cm; na odwrocie dwie pieczątki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WSCHÓD SŁOŃCA w KRYNICY

akwarela na papierze,
21 x 29,5 cm,
na odwrocie dwie pieczątki i napis "1000 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CERKIEW w KRYNICY - WSI

ołówek i kredka na kartonie,
34 x 22 cm, na odwrocie cztery
pieczątki; w narożnikach ślady po taśmie klejącej

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MATKA BOŻA

akwarela na kartonie, 12 x 8,5 cm, na odwrocie pieczątka i napis "50 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRYSTUS NA KRZYŻU w ASYŚCIE ANIOŁÓW

ołówek, kredka na kartonie, 17 x 11 cm; na odwrocie dwie pieczątki, podpis artysty "NETYFOR" i "80 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KAPLICZKA PRZY DRODZE

akwarela na papierze,
20,5 x 14,5 cm, na odwrocie trzy pieczątki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOMUNIA (Nikifor jako biskup wysiada z samochodu)

akwarela na papierze,
20,5 x 29 cm, na odwrocie pieczątka; zagięcia i drobne naddarcia papieru. Na odwrocie ołówkowy portret Nikifora datowany "Krynica 19.. [data nieczytelna] i sygnowany "[Marian] Włosiński"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PAMIĄTKA z KRYNICY

ołówek, kredka na kartonie,
9,5 x 9,5 cm, na odwrocie pieczątka i napis "50 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PORTRET PARY [Ela i Andrzej Banachowie?]

kredka na kartonie, 9 x 14 cm, na odwrocie pieczątka

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PORTRET KOBIETY [Ela Banachowa?]

akwarela na kartoniku z pudelka papierosów "Płaskie", 8,5 x 7 cm; na odwrocie pieczątka i napisy: "KRYNICA", "220 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PORTRET MĘŻCZYZNY [Andrzej Banach?]

akwarela na kartoniku z pudełka papierosów "Płaskie", 9,5 x 7 cm, na odwrocie pieczątka i napisy: "KRYNICA ZDROJ", "20 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KUCHNIA W PENSJONACIE

akwarela na kartonie,
19 x 28,5 cm; na odwrocie dwie pieczątki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ZAKOPANE (Kolejka linowa)

akwarela na kartonie,
19,5 x 23,5 cm, na odwrocie dwie pieczątki i napis "500 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRYSTUS i DWIE MARIE

akwarela na kartonie, 9,5 x 15 cm, na odwrocie dwie pieczątki i napisy: "25 ZL", "200 Zł"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŚWIĘTA RODZINA z JANEM CHRZCICIELEM

ołówek i kredka na papierze fotograficznym, 9 x 14 cm; na odwrocie trzy pieczątki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

OSTATNIA WIECZERZA

ołówek i kredka na kartonie, 21 x 11,5 cm; na odwrocie dwie pieczątki i napis "300 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

GÓRAL

akwarela na tekturze, 11 x 9 cm, na odwrocie pieczątka i napisy

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

GENERAŁ z FAJKĄ

akwarela na tekturze, 8,5 x 7 cm, na odwrocie napis "50 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MĘŻCZYZNA w ZIELONYM KAPELUSZU

ołówek, kredka na kartonie,
8,5 x 7,5 cm;
na odwrocie dwie pieczątki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PAMIĄTKA z KRYNICY (kryniccy kuracjusze)

ołówek, kredka na kartonie,
9 x 14 cm;
na odwrocie pieczątka

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR - ŻOŁNIERZ,

ołówek, kredka na kartonie,
8 x 6,5 cm; na odwrocie pieczątka i napis "20 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR - MILICJANT

ołówek, kredka na kartonie,
8 x 8 cm;
na odwrocie pieczątka
i napis "20 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR - LISTONOSZ

ołówek, kredka na kartonie,
8 x 6,5 cm,
na odwrocie pieczątka
i napis: "20 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

OFICER PRUSKI

ołówek, kredka na kartonie,
8 x 8 cm; na odwrocie pieczątka i napis "20 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DUCHOWNY (pastor?)

akwarela na tekturze, 9,5 x 9 cm; na odwrocie dwie pieczątki i napis "25 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PORTRET KOBIETY w SUKIENCE z KOŁNIERZYKIEM [Ela Banachowa?]

akwarela na kartoniku z pudełka papierosów "Płaskie", 8,5 x 7,5 cm; na odwrocie pieczątka i napis "KRYNICA..."

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ZAKOPANE

akwarela na papierze,
20,5 x 29,5 cm, na odwrocie cztery pieczątki i napis "500 ZŁ";
w narożnikach niewielkie ślady po taśmie klejącej.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MUSZYNA

ołówek na kartonie, 35 x 25,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DĘBICA

ołówek na kartonie, 25 x 35 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

AUTOPORTRET, 1961

akwarela na tekturze, 36 x 53 cm datowana w podpisie u dołu. Na odwrocie 8 pieczątek.
Reprodukowana: "Polska",
styczeń 1963, s. 40.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa

sygn. stemplem na odwrociu
akwarela, papier
32.5x23.5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup i Święci Pańscy

akwarela/papier, 16 x 13,5 cm (w świetle passe - partout)
opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Trzech biskupów

akwarela, gwasz/papier, 9,5 x 20 cm (w świetle passe - partout)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrystus z uczniem w łodzi

ołówek/papier, 8 x 7 cm
praca pochodzi z kolekcji B. i F. Kędziorków (B. Kędziorek otrzymał ją bezpośrednio od artysty, 10. IX. 1959)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty

ołówek/karton, 7,5 x 7 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dwaj organiści za pulpitem

ołówek/papier, 8 x 6 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny

ołówek/karton, 8,5 x 7 cm
napis u góry: NA ROK 19238; na odwrocie szkic ołówkiem kopiowym

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy

akwarela, papier; 23,7 x 17,5 cm;
na dole napis autorski ołówkiem: WILLAWADZEJA, niżej farbą KRYNICAWIEJ DULECAWIES; praca oklejona przez artystę formą ramki z zielonego papieru
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem: NIKIFOR MATEJKO KRYNICA WIEŚ ARTYSTA MALARZ oraz napis u dołu: collection Maryna Kaston New York

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kamienica

akwarela, gwasz/papier, 24 x 17 cm (w świetle passe - partout)
opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Mężczyzna z parasolem

akwarela, gwasz/papier, 21 x 15 cm
opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, gwasz/papier, 16 x 15 cm
opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup przed kościołem

akwarela, gwasz/papier, 16 x 23,5 cm
opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół na wzgórzu

akwarela, gwasz/papier, 18 x 23,5 cm
opis autorski u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Matka Boża

kredka, papier; 10,5 x 14,5 cm;
u dołu napis kredką: KOSEBPAX KSANA
na odwrocie owalna pieczęć autorska: MISTRZ Z KRYNICY NIKIFOR
oraz prostokątna pieczątka : NIKIFOR - MALARZ / KRYNICA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiewka

ołówek, akwarela, papier;
31,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu (nieczytelny)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko

akwarela, papier, 20 x 29 cm w świetle passe-partout
u dołu odręcznie opis autora: PAMIKSZWIEŚMIASTOPOWIATKRAKOWSKI

Estymacja: 4 000 - 4 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

niesygnowany
ołówek, papier
23.8x13.5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Domy w Krakowie

akwarela, gwasz, papier, 14,3 x 21 cm,
u dołu napis: "WAIPRWWIESMIASTOKRAKOWSKA"
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem "Pamiątka z Krynicy / Nikifor".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święci Pańscy, lata 60.

Akwarela, karton; wym.: 88 x 122 mm; sygnowany ciągiem liter udających podpis (Napanksar), p.d. cena 50, Na odwrocie dwie pieczęcie własne artysty.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrystus i święty

akwarela, gwasz/papier, 8 x 10 cm
na odwrociu opis autorski ołówkiem

Estymacja: 1 200 - 2 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrystus z dwoma świętymi

kredka/papier, 8,5 x 16, cm
opis autorski na górze

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ULICA WSI/KRYNICA WILA...

akwarela na papierze,
18,5 x 11,5 cm, w autorskiej,
papierowej ramce, z zawieszką ze sznurka, podklejona paskiem z papieru.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WIEŻE CERKWI

akwarela, gwasz na tekturze,
14 x 11,2 cm,
u dołu słabo czytelny napis autorski, na odwrocie ołówkiem "NEJYMALARZK"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MIASTECZKO z WIEŻAMI KOŚCIOŁA

akwarela, gwasz na tekturze,
14,6 x 14,2 cm,
u dołu nieczytelny napis autorski; na odwrocie, ołówkiem: "NEJYTOR-MALARZK"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom z okolic Krynicy

akwarela, papier w kratkę,
całość obwiedziona przez artystę paskami czerwonego papieru tworzącymi ramkę; 23 x 16,5 cm;
u dołu napis: SŁMTKNOWAWIESSEŁOPCI
na odwrocie dwie pieczęcie: owalna z napisem: NIKIFOR MATEJKO KRYNICA WIEŚ ARTYSTA MALARZ
oraz prostokątna: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św. Mikołaj

kredka, papier; 7 x 6,3 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie okrągły stempel autorski z napisem wokół:
PAMIĄTKA Z KRYNICY. NIKIFOR ARTYSTA MALARZ,
z dopiskiem poniżej: 20 ZŁ (ołówkiem)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętej

na odwrocie okrągły stempel autorski z napisem wokół:
PAMIĄTKA Z KRYNICY. NIKIFOR. MALARZ;
z dopiskiem poniżej: 20 ZŁ (ołówkiem) oraz fragmentarycznie widocznym napisem nad stemplem

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zabudowania

akwarela, gwasz/papier, 22 x 15,5 cm
opis autorski u dołu

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto

akwarela, gwasz/papier, 31 x 23 cm (w świetle passe partout)
opis autorski u dołu

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miasteczka z kościołem

akwarela, gwasz/papier, 15,5 x 22 cm (w świetle passe - partout)
opis autorski u dołu

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na Krynicę

akwarela, gwasz/papier, 23 x 32 cm
opis autorski u dołu

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup pod baldachimem

akwarela, gwasz/papier, 18,3 x 12,2 cm
opis autorski u dołu

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrystus zmartwychwstały

akwarela, gwasz/papier, 13,5 x 8,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem u dołu: `NIKIFOR`

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup na tle kościoła

akwarela, gwasz/papier, 12 x 9 cm
opis autorski l.g. i u dołu

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto Warszawa

akwarela, gwasz/tektura (pudełko od zapałek), 8 x 10,2 cm
opis autorski wokół

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew (Krolowa)

akwarela, gwasz/tektura (pudełko od zapałek), 8,4 x 6 cm
opis autorski wokół

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Matka Boża

kredka, papier; 10,6 x 14,7 cm;
na odwrocie napis autorski: NASWIETAPAXJHKEZ/ 200 ZŁ
oraz dwa owalne stemple autorskie (jeden we fragmencie):
NIKIFOR MATEJKO/ ARTYSTA MALARZ/ KRYNICA - WIEŚ
na odwrocie nalepka z Cassel Gallery

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętej

kredka, papier;
7 x 6,3 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie okrągły stempel autorski z napisem wokół: PAMIĄTKA Z KRYNICY. NIKIFOR. MALARZ; z dopiskiem poniżej: 20 ZŁ (ołówkiem) oraz fragmentarycznie widocznym napisem nad stemplem

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŚWIĘTY KAROL

kredki na kartonie, 12, 5 x 9 cm, na odwrocie napisy autorskie:
"NASWIETYIKARUŁ" i "200 zł" oraz pieczątka owalna z wizerunkiem świętego i napisem "Pamiątka z Krynicy. Nikifor malarz".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOSŁPRYNEK

akwarela na papierze,
29 x 41,5 cm, na odwrocie okrągła pieczątka artysty i napis ołówkiem: "MIASTO POWIAT /NIKIFOR JAN MATEJKO"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

UILCA WSI/KRYNICA WILA...

akwarela na papierze,
18,5 x 11,5 cm, w autorskiej, papierowej ramce, z zawieszką ze sznurka, podklejona paskiem z papieru.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zestaw rysunków, przełom lat 50. i 60.

1. Portret mężczyzny; ołówek, kartonik; wym.: 10,3 x 15 cm; sygnowany ciągiem liter naśladujących opis; na odwrocie pieczątki autorskie artysty. 2. Panorama miasta; ołówek, kartonik; wym.: 16,4 x 24,5 cm; sygnowany ciągiem liter naśladujących opis. 3. Panorama miasta z ratuszem; ołówek, kartonik; wym.: 16,6 x 24,5 cm; sygnowany ciągiem liter naśladujących opis. 4. Wnętrze pokoju oraz Martwa natura; ołówek, kartonik; wym.: 21 x 29,5 cm; sygnowany ciągiem liter naśladujących opis; na licu pieczątki autorskie artysty. 5. Cerkiew łemkowska [zachodniołemkowska]; ołówek, kartonik; wym.: 24,8 x 17,6 cm; sygnowany ciągiem liter naśladujących opis; na odwrocie podpis kolekcjonera. 6. Kościół w miasteczku; ołówek, kartonik; wym.: 25 x 16,7 cm; sygnowany ciągiem liter naśladujących opis; na odwrocie podpis kolekcjonera. 7. Kościół w miasteczku [Kościół Świętej Rodziny w Tarnowie?]; ołówek, kartonik; wym.: 22,6 x 16,2 cm; sygnowany ciągiem liter naśladujących opis; na odwrocie pieczątki autorskie artysty. 8. Kościół w miasteczku [Kościół Przemienienia Pańskiego w Sanoku?]; ołówek, kartonik; wym.: 24,8 x 17 cm; sygnowany ciągiem liter naśladujących opis. 9. Kościół w miasteczku [Katedra w Tarnowie?]; ołówek, kartonik; wym.: 19,3 x 21,2 cm; sygnowany ciągiem liter naśladujących opis. 10. Kościół w miasteczku; ołówek, kartonik; wym.: 20,8 x 14,7 cm; sygnowany ciągiem liter naśladujących opis; na odwrocie pieczątka autorska artysty. 11. Willa letniskowa; ołówek, kartonik; wym.: 24,3 x 16,3 cm; sygnowany ciągiem liter naśladujących opis. Dopełnieniem zbioru jest napisane obcą ręką podanie (wym.: 29 x 21 cm) do Prezydium MRN w Krynicy w prawie przydzielenia artyście mieszkania w bloku nr 66 (na podaniu blok ten został narysowany, także obcą ręką) z 9 I 1959. Pismo i rysunek sygnowane przez Nikifora ciągiem liter naśladujących podpis i (niżej) opis budynku.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko

akwarela, gwasz, papier; 15 x 14 cm
u dołu opis autorski

estymacja: 3.000 - 4000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Vue d`église

akwarela, papier
23 x 18 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela/papier, 14 x 11 cm

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wieża

akwarela/papier, 14 x 10,8 cm

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wieś willa Kraków

akwarela/papier, 20,5 x 28,5 cm

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św. Józef z Dzieciątkiem

akwarela/papier, 15,5 x 10,5 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrystus Zmartwychwstały

akwarela/papier, 12,5 x 9,5 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św. Antoni z Dzieciątkiem

akwarela/papier, 14 x 9,5 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiewka (Łosie Wieś)

akwarela/papier, 8 x 6 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Warszawa Miasto Powiat

akwarela/papier (pudełko po papierosach `Płaskie Extra`), 5 x 10 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W Warszawie

akwarela/papier, 13,5 x 8 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup i Święci Pańscy

akwarela/papier, 16 x 13,5 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Jezus i Maria w kościele

akwarela/papier, 21 x 14,5 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Jezus, Maria i Biskup

akwarela/papier, 15,5 x 22,5 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W łemkowskiej świątyni, przed 1939?

akwarela, papier; 26 x 16 cm;
napisy autorskie w obrębie kompozycji: NLFARAPOSTAIETKA KRENICA;
MALARZK

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew

kredka, papier, 20 x 14 cm, napis u dołu : KRENICAWIEŚKOSBOWSEŁO; na odwrocie stempel: PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św. Mikołaj

Na odwrocie okrągły stempel autorski z napisem wokół: PAMIĄTKA Z KRYNICY. NIKIFOR ARTYSTA MALARZ, z dopiskiem poniżej: 20 ZŁ (ołówkiem)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętej

Na odwrocie okrągły stempel autorski z napisem wokół: PAMIĄTKA Z KRYNICY. NIKIFOR. MALARZ; z dopiskiem poniżej: 20 ZŁ (ołówkiem) oraz fragmentarycznie widocznym napisem nad stemplem

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w miasteczku, 1965

Akwarela, karton; wym.: 22,3 x 15,8 cm; na dole charakterystyczny dla artysty ciąg drukowanych liter imitujący opis; na odwrocie pieczęć tuszowa: Nikifor artysta / Krynica-wieś oraz opis kolekcjonerski oł.: Krynica 1965 / Zakup u Nikifora.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRAKOW MIASTO

akwarela na papierze,
30 x 41,8 cm,
na odwrocie, nad pieczątką autora, ołówkiem: "NIKIFORJANMATEJKO"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ULICA Z KOŚCIOŁEM

akwarela na papierze kratkowanym,
20 x 28 cm,
na odwrocie pośrodku, ołówkiem (na tle autorskiej pieczątki): "MALARZ NIKIFOR JAN /MATEJKO" oraz u dołu "KRYNICAZDROJ POWIATWILLA".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MALARZ NIKIFOR

akwarela na papierze,
29,5 x 21 cm,
na odwrocie ołówkiem: "MALARZNIKIFOR/KRYNICA WIES", okrągła pieczątka autora i ponownie ołówkiem: "KRYNICAZDROJ/POWIATWILLA".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ulica nad rzeką

kredki, papier; 21 x 15 cm

Obraz pochodzi z kolekcji Andrzeja Banacha - autora pierwszej i najważniejszej monografii Nikifora.

Estymacja: 2000 - 3000 PLN

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cukiernia w Krynicy

akwarela, gwasz, papier; 29,5 x 24,5 cm

Estymacja: 4000 - 5000 PLN

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w Krakowie (Kościół św. Andrzeja)

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 17,5 cm;
u dołu napis: KRAKOWSKIWSIROSYTASEŁO (ołówkiem)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 17,5 cm;
napis u dołu: ... WIESROSYMASEŁO (ołówkiem)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier; 16 x 25 cm;
napis u dołu: TUCHOWAWSIMIASTOPOWIATSEŁO.
Na odwrocie pieczątki autorska: PAMIĄTKA Z KRYNICY/ NIKIFOR MALARZ (w owalu),
stempel: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA - WIEŚ oraz odręczny napis: 1000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko

akwarela/papier, 14 x 20,5 cm
opis autorski u dołu

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Droga wśród wzgórz

gwasz/papier, 20,5 x 13,5 cm (w świetle passe - partout)
opis autorski u dołu

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Turyści

ołówek, kredka/papier, 16,5 x 26,5 cm
opis autorski u dołu

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Autoportret na tle cerkwi

akwarela, gwasz/papier, 25 x 14,5 cm
opis autorski u dołu

Estymacja: 3 500 - 4 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Tuchowa wsi miasto

gwasz/papier, 21 x 14,8 cm
opis autorski u dołu

Estymacja: 2 400 - 3 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ulica z kościołem

akwarela, gwasz, na rysunku ołówkiem, papier; 25 x 17,5 cm;
u dołu lekko zatarty napis: MBOS...(trudno czytelne, zatarte)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew w Krynicy

akwarela, gwasz na rysunku ołówkiem, papier; 27 x 18 cm;
u dołu lekko zatarty napis: KRENICAWIESKOSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, gwasz, papier, 27 × 20,5 cm
u dołu napis: NASZWSIROSYTASEŁO

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew

akwarela, gwasz, papier; 20,6 x 14,7 cm;
u dołu napis: SŁTANOWAWSIROSYTASEŁO
na odwrocie pieczątka autorska: MISTRZ Z KRYNICY/ NIKIFOR (w owalu) oraz stempel: NIKIFOR MALARZ / KRYNICA oraz odręcznie napis: 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew w Krynicy

akwarela, ołówek, papier; 20,5 x 14,5 cm;
u dołu napis: KRENICAWIESROSYTASEŁO
na odwrocie pieczątka autorska: PAMIĄTKA Z KRYNICY/ NIKIFOR (w owalu),
stempel: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA - WIEŚ oraz odręcznie napis: 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W mieście

akwarela, gwasz/papier, 15 x 21 cm (w świetle passe - partout)
opis autorski u dołu

Estymacja: 3 500 - 5 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok Krynicy

gwasz/papier, 18 x 24 cm
opis autorski u dołu: `KRYNICAZDROJMIASTOWILLASEŁO`

ODWROCIE: cztery pieczątki `PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR MALARZ` oraz `NIKIFOR ARTYSTA | KRYNICA - WIEŚ`

Estymacja: 3 500 - 4 500

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup

kredka/papier, 11 x 14,5 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 2 000 - 3 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

3 rysunki współoprawne

ołówek/papier, 1) św. Mikołaj 7 x 7,5 cm; 2) Dobry pasterz 5,3 x 8 cm; 3) Wniebowzięcie 9,5 x 12,3 cm

ODWROCIE:
na każdym rysunku pieczątka `NIKIFOR - MALARZ | KRYNICA`

Estymacja: 1 600 - 2 500

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Szkic willi

ołówek/papier, 17,5 x 17 cm
opis autorski u dołu: `PAŁNIKINAWILLA WILLAMA RZA | W KRYNICY NA ULICA WSI PALOR`

Estymacja: 1 200 - 1 800

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zdjęcie Chrystusa z krzyża

ołówek, kredka/papier, 15 x 10,5 cm

ODWROCIE:
pieczątka `NIKIFOR MATEJKO ARTYSTA MALARZ KRYNICA WIEŚ` oraz napis odręczny: `NASWIETANIKIJOR | 2000 ROK | JHS | 200 ZŁ`

Estymacja: 2 000 - 3 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dwie postaci

ołówek, gwasz/papier, 9 x 13 cm
opis autorski na górze: `EWAWSIMIASTOSEŁO`

ODWROCIE:
pieczątka `MISTRZ Z KRYNICY` oraz napis `300 ZŁ`

Estymacja: 3 000 - 4 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W kościele

akwarela, gwasz/papier, 25,5 x 17,5 cm (w świetle passe - partout)
opatrzony opisem autorskim

Estymacja: 3 500 - 5 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Lwów

gwasz, akwarela, papier; 20,8 x 14,7 cm;
u dołu napis autorski: LWOWAWIESROSYTSEŁO
Na odwrocie dwa stemple autorskie w owalu: PAMIĄTKA Z KRYNICY/NIKIFOR MALARZ oraz prostokątna NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA - WIEŚ oraz napis akwarelą: 500 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kraków

gwasz, akwarela, papier fotograficzny; 17,8 x 23,8 cm;
u dołu napis autorski:
KRAKOWMIASTOROSYTAPOWIATSEŁO 500ZŁ
na odwrocie dwa stemple autorskie w owalu: PAMIĄTKA Z KRYNICY/NIKIFOR MALARZ oraz prostokątna NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA - WIEŚ, napisy akwarelą: 500 ZŁ
powyżej Zapłac. Mach ?

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

gwasz, akwarela, papier; 20,9 x 14,4 cm;
u dołu napis autorski: AMRAYJWIESROSYTASEŁO
na odwrocie dwa stemple autorskie w owalu: PAMIĄTKA Z KRYNICY/NIKIFOR MALARZ oraz prostokątna NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA - WIEŚ oraz napis akwarelą 500 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

gwasz, akwarela, tektura; 24,3 x 16,2 cm;
napis autorski u dołu: KRYNICAWILLASTENCAR

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W kościele

akwarela, papier; 9 x 17 cm (w świetle oprawy);
poniżej napis: NOWYNAKRYNNAPAMTYAZNAKOSTCROZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew

akwarela, gwasz, tekturka; 20,9 x 14,7 cm;
napis autorski u dołu: WKARWAWSIROSYTASEŁO
Na odwrocie dwa stemple autorskie w owalu: PAMIĄTKA Z KRYNICY/NIKIFOR MALARZ oraz prostokątna NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA - WIEŚ/ oraz napis akwarelą: 500 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Panorama z torami kolejowymi i cerkiewką

gwasz, akwarela; 20 x 33 cm (w świetle oprawy);
napisy autorskie w części środkowej: KOLELOWSTAOIATOK
oraz u dołu: DOWIWNYWIES(W?)ILCAPOWIAT

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na kościół

ołówek, kredka, tekturka; 20,9 x 14,9 cm;
u dołu napis autorski: KRYNICAKOELOWSEŁO
na odwrocie trzy stemple autorskie NIKIFOR MATEJKO / KRYNICA - WIEŚ / ARTYSTA MALARZ i dopisana ołówkiem: 500ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kobieta na tle miasteczka

ołówek, kredka, karton; 12,2 x 17,6 cm;
u dołu napis autorski: PJROSYWIESPOL POWIATSEŁO
na odwrocie okrągły stempel autorski NIKIFOR MATEJKO / KRYNICA - WIEŚ / ARTYSTA MALARZ oraz napis ołówkiem: 500 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret kobiety i mężczyzny

ołówek, kredka, papier; 8,4 x 10,2 cm;
napis l. g.: NAPANK, napis p. g.: NAPANE
na odwrocie okrągły stempel autorski w owalu: NIKIFOR MATEJKO/ KRYNICA WIEŚ oraz napis kredką: 100 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew

pieczęć autorska na odwrociu
kredka, papier
20.7x14.8 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Para

Kredki, papier, 8,5 x 13,7 cm( w świetle oprawy)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew

akwarela, karton, 21,5 x 15,3 cm
u dołu napis: SŁTNOWASTARYROSYTASEŁO
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem: "Pamiątka z Krynicy / Nikifor", podłużna pieczęć z napisem: "Nikifor Artysta /Krynica Wieś", ołówkiem: 100 zł.
Praca zakupiona bezpośrednio od Nikifora ok. 1960

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół, ok. 1950

akwarela, papier naklejony na karton, 29,5 x 20 cm
u dołu napis: JAŁSTNAROWAMIASTOKOSCROŁSTONO
Praca zakupiona bezpośrednio od Nikifora ok. 1950.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Para kuracjuszy

kredka, karton, 17,8 x 25,3 cm
u dołu napis: WIAZAWIESROSYTAPANBSEŁO
na odwrocie 3 okrągłe pieczęcie z napisem: "Pamiątka z Krynicy / Nikifor Malarz", kredką: 500 zł.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W zakrystii, lata 50. (il. s. 5)

Akwarela, karton; wym.: 17,8 x 12,8 cm; sygn. l.d.: Malarz; na dole: Pamiatka Krynica Piatek oraz ciąg liter naśladujących opis; na odwrocie dwie pieczęcie własne artysty; praca po konserwacji.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Malarz, lata 50. (il. s. 5)

Akwarela, karton; wym.: 17,8 x 12,8 cm; nie sygn.; na dole: Malarz panek. Krynica pamiatka z oraz ciąg liter naśladujących opis; na odwrocie pieczęć własna artysty; praca po konserwacji.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Sanatorium w górach; lata 50.

Akwarela, karton; wym.: 25,5 x 32 cm; sygn. l.g.: Nikifor Matejko / malarz, p.g.: Cena 500 zł; na dole ciąg liter naśladujących opis; na odwrocie dwie pieczęcie własne artysty.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

akwarela, papier; 22,5 x 16,5 cm
(w seledynowej ramce autorskiej, wykonanej z kolorowego papieru)
u dołu napis: KRYNICAWILLAMIEAOWSI(...)
na odwrocie owalny stempel autorski: PAMIĄTKA Z KRYNICY (

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew w Krynicy

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek przy ulicy

akwarela/papier, 17 x 24,5 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Nowy Sącz

akwarela/papier, 20,5 x 14,5 cm (w świetle passe - partout)
napis u dołu: `NSACZWSIMIASTOPOWIAT.SF`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrystus z krzyżem

akwarela/papier, 16 x 10,5 cm (w świetle passe - partout)
na odwrocie pieczątka: `PAMIĄTKA Z KRYNICY - NIKIFOR`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup odprawiający mszę

akwarela/papier, 27 x 16 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 3 500 - 5 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wiejski kościół

akwarela, gwasz, ołówek/papier, 17 x 16 cm (w świetle ramy)
napis u dołu: `NOWAKWIESROSYTASEŁO ZŁ500`

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Eglise dans village de campagne

gwasz, papier
17 x 23 cm
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Village de campagne

akwarela, papier
24 x 16 cm (w świetle oprawy)
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Eglise

akwarela, papier
14 x 22,5 cm (w świetle oprawy)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Un roi

ołówek, papier
18 x 13 cm (w świetle oprawy)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Eglise du village

gwasz, papier
14 x 18 cm
opisany u dołu,

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cavalier

ołówek, papier
23 x 15 cm (w świetle oprawy)
opisany u dołu,

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Le roi

ołówek, papier
14 x 11 cm (w świetle oprawy)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Un saint

ołówek, papier
17 x 10 cm
opisany na odwrocie:

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Heure de la pričre

ołówek, papier
17 x 12,5 cm
opisany na odwrocie:

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Eglise du village

gwasz, papier
28 x 29 cm
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Maisons

ołówek, papier
20 x 28 cm
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Eglise du village

gwasz, papier
22 x 24 cm
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Eglise

gwasz, papier
27,5 x 20 cm
sygn. u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cavaliers ŕ la pričre

gwasz, papier
18 x 26 cm
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Vue de village

akwarela, papier
34 x 20 cm
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Eglise du village

gwasz, papier
17 x 23 cm
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Eglise

gwasz, papier
22 x 16 cm
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko z kościołem (Muszyna?), lata 50.

Kredka, akwarela, papier;
wym. w świetle pp: 16,8 x 23,3 cm;
pod kompozycją ciąg liter imitujących opis;
na odwrocie dwie pieczątki autorskie i cena (1000 zł).

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół drewniany w miasteczku, lata 50.

Kredka, akwarela, karton;
wym.: 21 x 14 cm;
pod kompozycją ciąg liter imitujących opis oraz cena (100 zł);
na odwrocie trzy pieczęcie autorskie artysty;
praca ze zbioru Teresy Stanisławskiej-Adamczewskiej i Jana Adamczewskiego.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Spacerowicze na deptaku, lata 50.

Kredka, gwasz, karton;
wym.: 14,5 x 20,3 cm;
pod kompozycją ciąg liter imitujących opis oraz cena (70 zł);
na odwrocie pieczęcie autorskie artysty;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup z pastorałem

ołówek/ papier, 9 x 7 cm

Estymacja: 600 - 900 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup w kaplicy

ołówek/papier, 9 x 7 cm

Estymacja: 600 - 900 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św. Józef z Dzieciątkiem

akwarela/papier, 15 x 10 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół Mariacki w Krakowie

akwarela/papier, 20,7 x 16 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół przy kamienicach

akwarela/papier, 24,3 x 17,3 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

gwasz, tektura; 34 x 20,5 cm;
napis autorski u dołu: PLAENRKRYNICAWKWILLACA?RCHOWR
powyżej napis ołówkiem: 7200.
Na odwrocie dwa owalne stemple: NIKIFOR MATEJKO/ KRYNICA WIEŚ/ ARTYSTA MALARZ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół drewniany w Nowym Sączu

ołówek, kredki, papier naklejony na tekturę; 15,5 x 22,8 cm;
napis autorski u dołu: NSACZUWIESPOWIATROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew w Krynicy

pastel, papier, 19,8 x 15,5 cm
napis: KRENICWIESNOWYSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Modlący się święty

akwarela, gwasz/papier, 17 x 13 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 1 500 - 2 500

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kraków

akwarela, gwasz/papier, 15,3 x 21,5 cm
na odwrociu pieczęć: `NIKIFOR MATEJKO ARTYSTA MALARZ KRYNICA WIEŚ`

Estymacja: 3 000 - 4 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z Krynicy

akwarela, gwasz/papier, 22 x 17 cm
opisany u dołu

Estymacja: 3 000 - 4 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

List proszalny Nikifora

kredka, długopis/papier, 29,8 x 21 cm

Estymacja: 3 000 - 4 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Intérieur d`église

gwasz na papierze,
25 x 17 cm
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

La trilogie

Gwasz na papierze,
20 x 16 cm
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ville - Stary Sacz

Akwarela, papier
opisany na górze
24 x 32 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto u stóp wzgórza

Akwarela, karton; wym.: 27,5 x 35 cm; na odwrocie pieczątki autorskie, dołem kompozycji charakterystyczny dla artysty ciąg liter naśladujący opis: MIASTOWRIKNOUNKOLEIIKONWRICE?.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Barka

Akwarela, ołówek, karton; wym.: 24 x 22 cm; poniżej komp. oł. autorski ciąg liter naśladujący opis. Praca z kolekcji Aliny i Daniela Mrozów.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup

kredka, papier, 11 x 11,5 cm
na odwrocie autorski opis: NASWIETASA IHS / 200 zł; okrągła pieczątka z napisem "Nikifor Matejko Artysta Malarz Krynica Wieś".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, gwasz/papier, 17 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 3 000 - 4 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, gwasz/papier, 18 x 23 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 3 000 - 4 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

List proszalny Nikifora

tusz, akwarela/papier, 25 x 17, 5 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 2 400 - 3 600

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pensjonat w Krynicy

akwarela, gwasz/papier, 22,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 3 000 - 4 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

akwarela, gwasz/papier, 20 x 14 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 3 000 - 4 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski

akwarela, gwasz/papier, 21 x 15 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 2 500 - 3 500

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty biskup

akwarela, papier;
7,5 x 5,2 cm (w świetle oprawy).

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup z pastorałem

gwasz, papier; 8 x 7,5 cm (w świetle oprawy)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Nieokreślony święty duchowny

gwasz, papier naklejony na tekturę; 15 x 10 cm;
opis u dołu: JPANANIKIJORSW
Na odwrocie szkic ołówkiem oraz okrągła pieczęć PAMIĄTKA Z KRYNICY/NIKIFOR ARTYSTA MALARZ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw miejski z kościołem

gwasz, papier naklejony na tekturę; 20,5 x 12 cm;
napis u dołu: JAROW SWIATYSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Lwów

ołówek, papier naklejony na tekturę, 17,5 x 28,3 cm
u dołu napis: LWÓWWIEWSIMIASTOROSYTAWILLASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny na tle pejzażu

kredka, papier, 12,5 x 9,5 cm
na dole napis: BHOA DRCS

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Nieokreślona święta

ołówek, kredka, papier;
10,2 x 7 cm (w świetle oprawy)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na kościół

akwarela, papier, 16 x 12 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski: 500 ZŁ/ WKRYNICAWSISEŁOWILLA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w mieście

ołówek podmalowany gwaszem, papier; 24 x 18 cm;
u dołu napis autorski: NOSZYIEWSIMIASTOSEŁO
na odwrocie: stemple autorskie - owalny: PAMIĄTKA Z KRYNICY/ NIKIFOR MALARZ;
prostokątny: NIKIFOR ARTYSTA/ KRYNICA - WIEŚ oraz napis autorski: 500 ZŁ; pieczątka z Prezydium Rady Narodowej w Łodzi, Wydział Kultury - Konserwator Zabytków z 1965 roku.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w Krynicy

gwasz, papier; 22 x 16 cm;
u dołu napis autorski: KRYNICAZDROJKOSCOŁSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miasta

akwarela/papier 34,5 x 42 cm (w świetle passe-partout)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica Zdrój

akwarela, gwasz/papier, 20,5 x 29 cm

Estymacja: 2 500 - 3 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew

akwarela, gwasz/papier, 20,5 x 30 cm (w świetle passe - partout)
opisany u dołu

Estymacja: 2 500 - 3 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Sandomierz

akwarela/papier, 28 x 34 cm
opisany u dołu: `WIEŚ KOLEJOW TOR DWOREC ULICA | SANDOMIERZ MIASTO POWIAT`

Estymacja: 2 500 - 3 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

akwarela, papier, 24,5 x 17,3 cm.
Na odwrocie pieczęć artysty

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na kościół

akwarela, papier, 20,5 x 18 cm;
opis u dołu: EROBOWSIROSYTAPOWIATSEŁO;
na odwrocie stemple: PAMIĄTKA Z KRYNICY/ NIKIFOR MALARZ (owalny) oraz NIKIFOR ARTYSTA/ KRYNICA-WIEŚ oraz napis 500 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew

kredki, papier, 20 x 14 cm (w świetle oprawy);
opis u dołu: KRENICAWIEŚKOSBOWSEŁO;
na odwrocie stempel PAMIĄTKA Z KRYNICY/ NIKIFOR MALARZ i opis 500 ZŁ/NESYTORMALARZK/ PAMTKAZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

kredki, papier fotograficzny,
17 x 22,5 cm (w świetle oprawy)
opisany u dołu: POSZWSNIKWIESROSYTAROWIATSEŁO 500 ZŁ;
na odwrocie stemple: PAMIĄTKA Z KRYNICY/ NIKIFOR MALARZ (owalny) oraz NIKIFOR ARTYSTA/ KRYNICA-WIEŚ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski z tramwajem

akwarela, gwasz/karton 19 x 29 cm

Estymacja: 3 500 - 5 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wille

akwarela, tusz/papier, 23 x 17 cm

Estymacja: 2 500 - 3 500

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok kościoła

akwarela, gwasz/papier, 21 x 14 cm

Estymacja: 2 500 - 3 500

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski

nsygn.
akwarela, gwasz, papier
19x20 cm (w oprawie autorskiej)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Milicjant

na odwrociu pieczęć autorska
akwarela, gwasz, papier
22.8x16.5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy, lata 50. XX wieku

Akwarela
wym.: 29,8 x 23,5 cm
sygn. ciągiem liter przy dolnej krawędzi: WKRZHOWNRWIES PIOVVIAT WILLA IWA. Na odwrocie 2 pieczęcie autorskie artysty (jedna z autoportretem).

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zestaw 6 miniatur z wizerunkami postaci męskich

akwarela, tekturka,
7,5 x 6 cm (w świetle oprawy każda);
na odwrocie trzech prac stemple autorskie oraz stemple Urzędu Konserwatorskiego w Warszawie (Pałac Blanka) z adnotacją:
"Wyrażam zgodę na wywóz za granicę".
Tekturki użyte jako podobrazia pochodzą z opakowań papierosów "Triumf" oraz "Górnik".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrystus Dobry Pasterz

ołówek, kredki, papier fotograficzny,
8,5 x 7 cm (w świetle oprawy)
u dołu napis: NAIHS PANKA; na odwrocie fragment nieokreślonej fotografii oraz owalny stempel autorski

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św. Paweł

kredka, ołówek, papier,
20 x 14 cm (w świetle oprawy);
opis u dołu: NASWIETA NIKIJORPAWA;
na odwrocie stempel autorski: NIKIFOR MATEJKO/ KRYNICA WIEŚ/ MALARZ oraz napis odręczny 500

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zamyślona postać

ołówek, akwarela, papier,
19 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
napisy w obrębie obrazu:
FŹr-zarte/ weisse/ Haut/ unden/ .../ schőne/ Tain... (napisy pisane obcą ręką?)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok dworca kolejowego- Panorama miasta

gwasz, papier,
21 x 34 cm;
u dołu napis:
PORSZWINKWIEŚTORSTACJAKOLELOWPKPNILCAPOWIAT

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy

akwarela, papier,
23 x 15 cm (w świetle oprawy);
opis u dołu: KRYNICAWILLAMIERANKOAW;
krawędź oklejona niebieskim papierem.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na miasto

akwarela, papier,
21,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
krawędź oklejona jasnoszarym papierem.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w mieście

akwarela, papier,
20 x 15 cm (w świetle oprawy);
napisy w obrębie obrazu: KOCSIOŁ/ TSHSZORWE/ MIASTO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Popiersie mężczyzny nad księgą

akwarela, tekturka,
7,5 x 5,5 cm (w świetle oprawy)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Tarnów - szewcy, przed 1939

akwarela, papier,
15 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu opis: TARNÓWWADNZAKMNASK

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

akwarela, papier,
23 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
opis u dołu: KRYNICAWILLA SIARZY MAPA;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Budynek miejski z kominem fabryki w tle

akwarela, papier,
26,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
u dołu opis: PTAMALARWEMRWILLA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa

akwarela, gwasz, papier, 31 x 22 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: TRYPYCKMIASTOWILLATAERTKTEATR

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zestaw 6 prac

akwarela, papier, wymiar ok: 8 x 6,5 cm (w świetle oprawy);
(wymiar każdej akwareli)
na odwrocie nalepka

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Panorama miasta

akwarela, papier, 14 x 20 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: SKRAYNŁWIEŚMIASTOWILLAKXNIRA
na odwrocie nalepki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew II

akwarela, papier, 23,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: SWARYNA (...) nieczytelnie

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wnętrze

akwarela, papier, 23 x 15 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: MALARZ POLSKI
poniżej:
RYKAOAWISKRENICANIEDCKZLA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Szopka bożonarodzeniowa

akwarela, papier, 20 x 29 cm w świetle p-p,
opisany śr. d.: 700ZŻ/ BYNI CAWSI NA WTYLNCZPANIHS ROK195

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Architektura

akwarela, papier, 24,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
u dołu opis: KRAKÓWSKATAWILLAMAOCYNASOWOR
na odwrocie pieczątka

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski

akwarela, papier, 14,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: WUATROAWIEŚMIASTOWILLAPARNA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W łodzi

akwarela, papier, 14,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święta

kredka, papier, 15 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: NAWARSISWIETA-MILNCAWINANIKUOR
na odwrocie stempel

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew

akwarela, papier,
19 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: NOWYKMRRKWIEŚMIASTOKRAKOWSKIWILL LA SEŁOWR
na odwrocie nalepki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Synagoga

akwarela, papier,
33 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: ZADSZKZAMASTIWILLAULICA, wyżej taki sam napis ołówkiem, na odwrocie nalepki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica, cerkiew

akwarela, papier,
23,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: ZRDOZAMIASTOWILLAKAKOWAVILLA (powtórzone kawałek wyżej ołówkiem)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Szanowni Państwo

akwarela, papier,
24,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Budynek

akwarela, papier, 26 x 21 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: KRYNICAWSIWILLASEŁÓ.ZOG.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dwie postacie przed kościołem (Nikifor z Banachem ?)

kredka, ołówek/papier, 23,8 x 16,3 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z kościołem

akwarela, gwasz/papier, 15,8 x 20 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół nocą

kredka/papier, 18,7 x 14 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 2 000 - 3 000

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Matka Boża ze świętymi

kredki, papier 10,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napisy autorskie kredką: NASWK..NIKIJOR PAXLZ/ 500 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

sygn. pieczęcią na odwrociu,
akwarela, kredka, papier,
29x20.5

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa

akwarela, gwasz, tektura; 29 x 29,5cm;
napis u dołu.: KRYNICAKRAKOWKSIWILLALIMERNA
na odwrocie pieczątki: Nikifor Matejko /artysta-malarz oraz druga nieczytelna.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski z tramwajem

akwarela, gwasz/papier,
19 x 29 cm

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Stacyjka

akwarela, gwasz/papier,
21,6 x 29 cm
ODWROCIE: napis: `ze zb. Karnego` oraz rysunek proporca ze znakiem swastyki

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Stacyjka z ptaszkiem na wieży

akwarela, gwasz/papier,
22,5 x 31,8 cm

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Anioł ze świec ą

ołówek/papier,
7,5 x 6,5 cm
ODWROCIE: pieczątka: `NIKIFOR MALARZ KRYNICA`

Estymacja: 600 - 900 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Męczeństwo na kole

ołówek/papier,
7,5 x 6 cm

Estymacja: 600 - 900 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Urzędnik za pulpitem

ołówek/papier,
8,5 x 7 cm
u góry: `Porzsznik`, na odwrociu pieczątka i numer `2/XI 229`

Estymacja: 600 - 900 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew w Piorunce (?)

Akwarela, ołówek, tekturka;
wym.: 22,9 x 16,2 cm; na dole komp. oł. autorski opis: KARWOKWIEŚROSYTSELO/200ZŁ; na odwrocie pieczątka własna artysty.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Nabożeństwo w kościele

Akwarela, ołówek, tekturka;
wym.:12 x 11 cm; na górze komp. oł. autorski ciąg liter naśladujący opis; na odwrocie pieczątka własna artysty.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

[KRYNICA] KOSCIOŁKRYNICA?

akwarele na papierze
17 x 22 cm,
na odwrocie pieczątka okrągła, j.w. oraz autorskie napisy ołówkowe.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

[KRYNICA]KOSCIOŁCERKKRYNICA?,

akwarele na papierze
23,5 x 15 cm, na odwrocie pieczątka okrągła: "PAMIATKA Z KRYNICY /NIKIFOR MALARZ", oraz autorskie napisy ołówkowe.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CERK[IE]WKRYNICA?

akwarele na papierze
15 x 20,5 cm,
na odwrocie ołówkiem: "PAMIATKAZKRYNICA ZDROJ?".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

JAROSŁAW?

akwarele na papierze
17,5 x 27 cm,
na odwrocie pieczątki: "Pamiątka z Krynicy. Nikifor" (okrągła) i "NIKIFOR ARTYSTA/KRYNICA. WIEŚ" oraz ręcznie: "1000 ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

GRYBOWAMIASTO?

akwarele na papierze
29,5 x 20 cm, na odwrocie pieczątki:
"NIKIFOR ARTYSTA /KRYNICA-WIEŚ" i okrągła:
"Nikifor Matejko /artysta-malarz".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święta wieczerza

kredki, kalka, ok. 15,2 x 15,7 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napisy autorskie kredką: 500 ZŁ/ NASWIETANIKUORJHSPAX

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święta

kredka, kalka, ok. 17,4 x 15 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Matka Boża ze świętymi

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miejski

gwasz, papier, 14 x 20,5 cm;
napis autorski u dołu: KRYNICAWIEŚMIASTOKRAKOWSKIWILLA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto

akwarela, gwasz, papier, 19,5 x 28 cm;
napis autorski u dołu: RNIRKAWIEŚMIASTOKRAKOWSKIWILLAZAKOR

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy niesygnowany

akwarela, gwasz, tektura
31.3x16.2

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup prawosławny

ołówek/papier,
7 x 7 cm
POCHODZENIE: kolekcja B. i F. Kędziorków

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W urzędzie

ołówek/papier,
7,8 x 6,5 cm
sygn.: Na rok 1934 [1937?] KRYNICA WSI

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ofiara Abrahama

ołówek/papier,
7,3 x 5,8 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętego

kredka, ołówek, papier,
9,5 x 5,5 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u góry: NAPMAR50ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w Krynicy

gwasz, papier,
23,8 x 18 cm.
Na odwrocie pieczątka autorska

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętego

kredka, ołówek, papier,

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny

ołówek, papier,
12,5 x 17,6 cm;
na odwrocie dwie pieczątki własne artysty - okrągła i prostokątna

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Matka Boża

ołówek, kredka, papier,
10,6 x 7 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u góry: NASWIETYPAX; oraz napis p. d.: 50ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrzest Chrystusa

ołówek, kredka, papier,
9,6 x 5,3 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u góry: NASHSRSA; oraz napis p. d.: 50ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrystus

ołówek, kredka, papier,
6 x 9,2 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u góry z lewej: NAPANE; u góry z prawej: JHS;
oraz napis p. d.: 50ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty na tle miasta

ołówek, papier,
16 x 22,5 cm (w świetle oprawy)
u dołu napis autorski

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zestaw 12 rysunków, lata 30.-50. XX w.

Ołówek; śr.
wym.: 8 x 7 cm;
obrazki na tekturkach, niektóre na opakowaniach z papierosów lub słodyczy; 1. Urzędnik za pulpitem; sygn. Porzsznik; na odwrocie pieczątka i numer 2/XI 229; 2. Męczeństwo na kole; 3. Anioł ze świecą; na odwrocie pieczątka: NIKIFOR MALARZ KRYNICA; 4. W urzędzie; sygn.: Na rok 1934 [1937?] KRYNICA WSI; 5. Biskup prawosławny; 6. Ofiarowanie; 7. Biskup przy ołtarzu; 8. Organista z pacyfikałem; 9. Dwaj organiści za pulpitem; 10. Portret mężczyzny; sygn.: NA ROK 19238; na odwrocie szkic oł. kopiowym; 11. Święty; 12. Chrystus z uczniem w łodzi; zestaw pochodzi z kolekcji B. i F. Kędziorków (B. Kędziorek otrzymał je bezpośrednio od artysty, 10 IX 1959).

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wnętrze. Krenica wieś No 45, lata 30. XX w.

Akwarela;
wym.: 15 x 19,8 cm;
sygn. w obrębie komp.: KRENICA [Krynica] WIEŚ - No 45 - IZALRIT - POZKRA - NIKIFOR; na odwrocie: 120 KKRZY; praca z kolekcji B. i F. Kędziorków - dar A. Banacha.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Szkoła

akwarela, papier,
21 x 12,8 cm
u dołu autorski opis: Krynica Zdrój Szkaoł / 30 zł
na odwrocie okrągła pieczątka z napisem "Pamiątka z Krynicy / Nikifor", ołówkiem 60 zł oraz ołówkiem dziecięcy rysunek traktora.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

gwasz, kredka, papier,
20 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu napisy autorskie: KRENICAWIEŚSEŁOPMARYA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święta wieczerza

kredki, kalka,
ok. 15,2 x 15,7 cm (w świetle oprawy);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święta

kredka, kalka,
ok. 17,4 x 15 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Matka Boża ze świętymi

kredki, papier
10,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty biskup

ołówek, papier,
12,3 x 17,8 cm;
napisy autorskie u dołu: NAMKADR 20ZŁ PAX RK
Na odwrocie 3 pieczęcie artysty.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok kościoła

akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę,
20,4 x 14,5 cm;
u dołu napis autorski: WAŁROZAWSIMIASTOSEŁO.
Na odwrocie 2 pieczęcie własne artysty, prostokątna i okrągła.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w Krynicy

gwasz, papier, 23,8 x 18 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiewka

ołówek, papier,
20 x 14,2 cm;
napis autorski u dołu: Z TARCMSŁWIESSEŁO/ 20ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ

akwarela/papier,
23 x 16,2 cm
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miejski kościół

ołówek, papier, 17,5 x 25 cm;
napis autorski u dołu: SZYNARWSIMIASTOROSYTAPOWIATSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Rzeszów

ołówek, papier,
14,5 x 20,7 cm;
napis autorski u dołu:
RZESZOWZDJOJPOWIATWILLAZDROYWA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

SYNAGOGA

gwasz, akwarela, tusz/papier,
36 x 24,5 cm
opisany u dołu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

"KRAKÓWWSIMIASTOWILLASEŁO"

akwarela, gwasz na kartonie,
18 x 21,5 cm,
na odwrocie dwie pieczątki podłużne "NIKIFOR ARTYSTA /KRYNICA-WIEŚ" i okrągła: "PAMIĄTKA Z KRYNICY. NIKIFOR. MALARZ", a także odręcznie - "500 ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święta

kredka, kalka,
ok. 17,4 x 15 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święta wieczerza

kredki, kalka,

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Matka Boża ze świętymi

kredki, papier

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ

akwarela/papier,
20 x 13,5 cm
u dołu napis ołówkiem

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA W KRYNICY

akwarela/papier, 2
3 x 16,4 cm (wymiary arkusza)
opisany u dołu: `KRYNICA WILLA CHUNOR(?)`

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ZABUDOWANIA

akwarela/papier,
22 x 15,5 cm
u dołu napisy

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WIDOK Z KRYNICY

akwarela/papier,
23 x 17 cm
u dołu napisy

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

akwarela, gwasz, papier,
20,5 x 15 cm;
Na odwrocie stemple autorskie.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Nabożeństwo w kościele

Akwarela, ołówek, tekturka;
12 x 11 cm;
na górze kompozycji oł. autorski ciąg liter naśladujący opis; na odwrocie pieczątka własna artysty.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wiejska cerkiew

Akwarela, ołówek, tekturka;
11,5 x 21,3 cm;
na dole kompozycji oł. autorski ciąg liter naśladujący opis; na odwrocie trzy pieczątki własne artysty.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier,
20,5 x 15 cm;
u dołu napis autorski: STRÓŻEWSIPOWIATROLST.40 oraz 500 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w miasteczku

18 x 24 cm;
u dołu napis autorski: C NKOSAOVYWSIMIASTOROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok kościoła

17 x 16 cm;
u dołu napis autorski: NOWAKWIESROSYTASEŁO 500 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zestaw pięciu rysunków

z wizerunkami świętych;
ołówek, papier,
wymiary różne, zbliżone do 7,5 x 6,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w małym mieście

akwarela, papier, 20,5 x 14 cm;
napis autorski u dołu: KOSCIOŁWILLA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom

rysunek ołówkiem podmalowany akwarelą,
papier, 14 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski: WKRHNCAWIESWSWILLABEHARCA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miasteczka

akwarela, gwasz, papier, 16 x 23 cm;
u dołu napis autorski: KRYNICAWILLAFWPBRBOMMRK250ZŁ
na odwrocie stempel autorski.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty

gwasz, karton,
16 x 12,7 cm;
p.d. napis autorski 25 ZŁ poprawione na 50

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

gwasz, karton
15 x 10 cm;
napisy na dole PANRCAWIEŚKEŁO.
Napisy ołówkiem na odwrocie No - 10-725 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, papier,
20,5 x 15 cm;
na dole napis autorski: KRENICAWIPSWIRŁCZWUSWINCZ.
Na odwrocie stempel: NIKIFOR KRYNICA WIEŚ/ ARTYSTA MALARZ oraz cena 70 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty

kredka, papier,
8,5 x 7,8 cm;
na odwrociu okrągły stempel: PAMIĄTKA Z KRYNICY - NIKIFOR - MALARZ;
oraz ołówkiem 25 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

oł ek, papier,
21 x 14,7 cm;
Na odwrocie okragłą i prostokatna pieczęć.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica Zdrój

Kredka, papier;
wym.: 15,6 x 22,7 cm;
tyt. d.: Krynica Zdroj Krakowski Willa ?, na odwrocie trzy pieczątki własne artysty.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, karton,
13,8 x 16,8 cm
na odwrocie dwie pieczątki: okrągła z napisem "Pamiątka z Krynicy / Nikifor malarz", prostokątna z napisem "Nikifor Artysta / Krynica Wieś" oraz napis autorski ołówkiem: "500 zł"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa

akwarela, kredka, papier z zeszytu w linie,
20,5 x 14 cm
na odwrocie dwie pieczątki: okrągła z napisem "Mistrz z Krynicy / Nikifor ", prostokątna z napisem "Nikifor Malarz / Krynica" oraz napis autorski ołówkiem: "700 zł"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na kościół

ołówek, papier,
20,7 x 14,9 cm;
napis autorski u dołu: ZYAHSRWIESROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw z Krynicy

ołówek, papier,
20 x 15 cm;
napis autorski u dołu: WKRYNICYWSIWILLAUCRSKAR

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na dom

akwarela, papier,
13 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu: KRENICAWIEŚ.... (częściowo ukryty pod oprawą)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miasteczka

niesygnowany (na odwrociu pieczęcie autorskie
akwarela, papier
22.5x16

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRYNICA

akwarela,
14 x 19 cm w świetle passe-partout,
sygnowana u dołu "POWIATKRYNICAMIASTOWIESPAMT", na odwrocie pieczątka artysty

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MATKA BOSKA Z DZIECIĄTKIEM

kredka, ołówek,
12,5 x 9,5 cm w świetle passe-partout,
na odwrocie ołówkiem, ręką artysty "NASWIETYPAXTUR", "100 zł" i pieczątka z napisem "Nikifor artysta malarz pamiątka z Krynicy"
Pochodzi ze zbiorów Jerzego Zanozińskiego

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski

Ołówek, papier,
19 x 25,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miasteczka

na odwrocie stempel autorski.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Rabsztyn

sygn. na odwrocie pieczęcią
kredka, ołówek, papier
17.5x25

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W KOŚCIELE

akwarela, tusz/papier, 25,3 x 15,3 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŚWIĘTE POSTACIE

akwarela/papier, 16,5 x 17 cm

ODWROCIE: pieczątka artysty

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miasteczka

akwarela, gwasz, papier,
16 x 23 cm;
na odwrocie stempel autorski.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, gwasz, papier,
20 x 16 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: KRYNICAWILLASZKOŁAKRAKOWSKA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty przed kościołem

akwarela, gwasz, papier,
20,5 x 14,3 cm (w świetle oprawy)
u dołu napis: ...EJNORWSIKOSCROSA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół, ok. 1964

akwarela, karton, 24,5 x 17,5 cm
u dołu napis: "KRYNICAZDROJKOCŁORSEŁO / NA1930"
na odwrocie trzy pieczątki: 2 identyczne, okrągłe z napisem: "Pamiątka z Krynicy / Nikifor Malarz", prostokątna z napisem "Nikifor Artysta / Krynica Wieś" oraz napis autorski ołówkiem: "100 zł"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, gwasz, papier,
21 x 15,5 cm
u dołu napis: KRENICAWSIWILLASEŁO250ZŁ"
na odwrocie dwie pieczątki: okrągła z napisem "Pamiątka z Krynicy / Nikifor Artysta Malarz", prostokątna z napisem "Nikifor Artysta / Krynica Wieś".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kapliczka

akwarela, papier,
20,5 x 14 cm
u dołu napis: STOPLNAWIESROSYTO"
na odwrocie dwie pieczątki: okrągła z napisem "Pamiątka z Krynicy / Nikifor ", prostokątna z napisem "Nikifor Artysta / Krynica Wieś" oraz napis autorski długopisem: "N.CJYFORMALARZK"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Drewniana willa , ok. 1955

akwarela, gwasz, papier,
24 x 17,5 cm
u dołu napis: KRYNICAWILLAKOŁWIEZUDAS"
na odwrocie napis autorski ołówkiem: "NIKIFORMALARK / NA ROK 1950 - 55 ROK".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wadowice

akwarela, gwasz, papier,
20 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu napisy: WADOWICEWSIMIASTOROSYTAPOWIATWILLASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na kościół

akwarela, gwasz, papier,
24 x 17 cm (w świetle oprawy);
u dołu napisy:.... MIASTOROSYTASEŁO (ołówkiem)
na odwrocie stempel: NIKIFOR - MALARZ / KRYNICA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Modlitwa

sygn. na odwrocie pieczęcią
kredka, papier
8.5x8

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup

sygn. na odwrocie pieczęcią
kredka, papier
6.5x5.5

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski

sygn. na odwrocie pieczęcią
akwarela, gwasz, papier
18x24

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Poczekalnia na stacji kolejowej

niesygnowany
akwarela, gwasz, papier
23.5x16

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KARETKA POGOTOWIA

akwarela/papier,
17 x 23 cm
u dołu napis autorski: `KRYNICWSINSACZ-UILCAPOWIATKR-PAMI`
NA ODWROCIE: datowany na na odwrocie - "Krynica 22.VII.54".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

akwarela, papier, 23 x 29 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski: KRYNICAZDROJ BEROJASEŁOPZRO250;
Na odwrocie stemple autorskie

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ucieczka do Egiptu

Kredka, papier, 17 x 15 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty

Akwarela, papier, 9,5 x 14 cm.
Na odwrocie pieczęć artysty, lata 60.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok kościoła

akwarela, gwasz, papier
20 x 14 cm (w świetle oprawy)
u dołu napis autorski: KORNIŁWIESIASKSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Arka

niesygnowany
gwasz, papier
10x15

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

METODY 1000ZŁ ; MALARZNIDZIELA

akwarela
16 x 11 cm;
na odwrocie pieczątka artysty i napisy ołówkiem

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

POWIATKOSCIŁKRYNICA

akwarela
20,8 x 13,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

POWIATKRYNICAMIASTO-WIESPAMT

akwarela
14 x 19 cm,
na odwrocie pieczątka artysty

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRYNICAWIESPOWIAT-PAMIATKA…

akwarela
14,2 x 21 cm,
na odwrocie pieczątka artysty

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ołówek podmalowany akwarelą, papier,
11,8 x 9,8 cm (w świetle oprawy);
u dołu nieczytelny napis autorski

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny w garniturze

gwasz, tektura
20,5 x 14,5 cm;
u dołu napisy autorskie:
WASRWAWIESWSIPAMTKAZ; na odwrocie okrągłe pieczątki NIKIFOR PAMIźTKA Z KRYNICY

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, gwasz, papier
21 x 15 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościoł Mariacki w Krakowie

akwarela, papier
29 x 20 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu: 100 ZŁ/KRAKOWMIASTOSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święci

gwasz, papier
7,5 x 15,3 cm;
napisy autorskie u dołu: NAKRYNICANA20ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto

akwarela, papier
35 x 24,5 cm; u dołu napis:

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Mężczyzna i kobieta na tle pejzażu

akwarela, papier,
14,8 x 21 cm; napis autorski u dołu: NOWYBACZWIESNOWAPOWIAT;
na odwrocie portret mężczyzny

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miejski

akwarela, papier,
19,4 x 14 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski: 70 ZŁ/ NOWYRNICZWIESMIASTO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z kościołem w tle

akwarela, papier,
15,5 x 22,3 cm; u dołu napis autorski:TACŁOWAWIEŚNOWYSŁOKRWKRYNICY;
p.d.: 50 zł (ołówkiem)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup

niesygnowany
gwasz, akwarela, papier
12.2x11

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

niesygnowany
gwasz, akwarela, papier
25x17.2

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z domem

gwasz, papier,
21 x 14 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski: KRENICAWIESSEŁOWRENK
na odwrocie pieczątki autorskie.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica/Wenecja

akwarela, tektura;
30,7 x 16,8 cm w św. passe-partout
niesygnowany

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WNĘTRZE KOŚCIOŁA

akwarela,
25 x 16,5 cm
u dołu "MALARZ/
PANOWKRENICAWIES…"
drobne zagięcia i przetarcia papieru

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W Niebie (rysunek dwustronny)

ołówek/papier,
14,6 x 9,5 cm
kartka z modlitewnika artysty

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Konfesjonał

kredka/papier,
12 x 9 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, ołówek/papier,
12,5 x 9 cm
u dołu napis: `KOWIE KRENICA`

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko wśród gór

kredki, papier,
19,7 x 28,4 cm ( w świetle oprawy);
u dołu napis autorski:
NAZDROWIAWIESSZROSYTANOWYPAWASKLO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty

kredka papier, ok.
13,5 x 10 cm;
na odwrocie napis: Nikifor 1966

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty duchowny

gwasz, tektura, 15 x 10 cm;
u dołu napis autorski: IPANANIKIJORSW
na odwrocie szkic ołówkiem oraz okrągły stempel: PAMIźTKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętego nad księgą

ołówek, kredka, papier,
6,6 x 5,7 cm;
napis u góry: NAPAX PKOR
Na odwrocie pieczęć autorska

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętego

ołówek, kredka, papier,
9,3 x 6,2 cm;
u góry napis autorski: NAMKA PAMIAZ
Na odwrocie pieczęć autorska

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok kościoła

gwasz, papier,
17 x 25 cm; napisy autorski u dołu: PAMTAPWIESROSNTAPOWIASTSEŁO;
na odwrocie pieczątki autorskie i napis: 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Para portretów

kredka, tektura,
10 x 9,2 cm i 12 x 8,8 cm;
na odwrocie: napisy autorskie oraz pieczęć

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zestaw pięciu rysunków z wizerunkami świętych;

ołówek, papier,

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postacie świętych

akwarela, papier
8 x 11,7 cm
uwaga - w pierwszej kolejności licytacja całej kolekcji - 23 prace, cena wywoławcza: 60.000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

akwarela, papier
14,8 x 21 cm;
napis autorski u dołu: NOWYBACZWIESNOWAPOWIAT;
na odwrocie portret mężczyzny

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski z kościołem

akwarela, papier
16,5 x 27 cm (w świetle oprawy)
u dołu napis autorski: NASZEAWSIMIASTOROSYTAWILLASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Adoracja Najświętszego Sakramentu przez dwie święte niewiasty

akwarela, papier
8 x 9,5 cm;
napis autorski l.d.: 20 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z kościołem

akwarela, papier
13,5 x 12,5 cm;
u dołu napis autorski: ŁAWROKAWIEŚWILNCA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na kościół

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier
27,5 x 18,5 cm; u dołu
napisy: WSIKOWWIESROSYTAPOWIAT 300 ZŁ
Interesujący przykład rysunku "podkolorowanego" przez Nikifora akwarelą - świadczy o tym pierwotny kontur wykonany ołówkiem i autorski napis u dołu. O szacunku artysty do swych prac świadczy smuga zatarcia farby w centralnej części obrazu powstała w trakcie malowania, a następnie "retuszowana" przez Nikifora.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto

akwarela, papier,

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko wśród gór

kredki, papier
u dołu napis autorski: NAZDROWIAWIESSZROSYTANOWYPAWASKLO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ulica

akwarela, papier
32 x 18 cm w świetle oprawy);
u dołu napis autorski: ... WIEŚMIASTOKRAKOWSKIWILLA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na kościół

akwarela, papier
19,7 x 14,1 cm;
u dołu napis autorski: WSANOKWIEŚSEŁOROSYTA 25 ZŁ
na odwrocie pieczęć: NIKIFOR MATEJKO / ARTYSTA MALARZ / KRYNICA - WIEŚ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Uliczka miejska

ołówek, kredka, papier
20 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
napis na dole: 5-PSZUWWSIMIASTOPOWIATROSYTAS¸

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miejski

akwarela, papier

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kobieta w kapeluszu

akwarela, papier
17 x 12,5 cm;
u dołu napis autorski: 25 ZŁ / KALNICOWKRYNICAWSI

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty Józef z Dzieciątkiem

16,2 x 10,2 cm;
napis l.g.: NIKIFOR (ołówkiem);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w Muszynie

akwarela, papier
17,5 x 23,5 cm;
u dołu napis autorski: MUSZYNAWSIMIASTOROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z kościołem w tle

akwarela, papier,
15,5 x 22,3 cm;
u dołu napis autorski: TACŁOWAWIEŚNOWYSŁOKRWKRYNICY; p.d.: 50 zł (ołówkiem)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty na tle kościoła

akwarela, papier
15,5 x 11 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miejski - Krynica

akwarela, papier
20,5 x 28 cm;
u dołu napis: ANRNOWYWIEŚWKRENICYMIASTOWILLAWILANKA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok Krynicy

akwarela, gwasz, papier
32 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski: NEJYFORMALARZKWSI 200ZŁ / KRYNICAZDRÓJMIASTOPOWIATNA1959

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z Krynicy

akwarela, papier
26,5 x 19,5 cm;
opisany u dołu: KRYNICA WILLA.ROZA.... NIKIFOR KRYNICKI (1895 - 1968)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw krakowski

akwarela, gwasz, papier (krawędzie oklejone czerwonym papierem), 30,5 x 20 cm;
u dołu napis, częściowo zatarte: … MIASTOKRAKOWPOWIAT

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski

akwarela, papier
21 x 33,5 cm;
u dołu napisy: RSZOWAWIESMIASTOWILLALRAZOKRAKOWSKIULICA
praca z obszarpanymi brzegami

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica uzdrowisko

akwarela, papier
14,5 x 20,5 cm;
u dołu napis autorski: KRYNICANOWYPOMISZYBELOW
sygn. na odwrocie: NESYTORMALARK / PAMTKAZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Stacja kolejowa w Krynicy

akwarela/papier, 37,3 x 27 cm (w świetle oprawy)

na odwrocie pieczątki: `NIKIFOR MALARZ` oraz `PAMIźTKA Z KRYNICY`

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Mężczyzna w futrzanej czapce

kredki, papier
12 x 9,5 cm;
napis autorski u dołu: BHOS DRS

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw miejski z kościołem

gwasz, tektura,
20,5 x 12,3 cm;
napis autorski u dołu: JAROW SWIATYSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Stadion

akwarela, papier,
27 x 39,5 cm;
u dołu napis autorski:
NKRENICYWIESWARSZAWAWSIMIASTODROSYTAPOLSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Rynek we Lwowie

ołówek, papier,
17,5 x 28 cm; napis autorski u dołu:
LWÓWWIEWSIMIASTOROSYTAWILLASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętego

kredka, papier,
7 x 5,8 cm
niesygn.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z plebani

akwarela, papier, wym.:
29,5 x 21,5 cm
sygn. na dole napis autorski

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętego

kredka, papier,
9 x 6,5 cm
niesygn.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw miejski z kościołem

akwarela, gwasz, papier,
20,8 x 14,3 cm
(w świetle oprawy);
u dołu napis: NOWASPWIESROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Para

kredki, papier
8,5 x 13,7 cm( w świetle oprawy);
napis u góry: KRYNICAZDROJPAMTKAZ
u dołu : NIKIFOR 20 ZŁ;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrzest

kredka/papier, 15 x 20 cm
u góry napis: `500 NZ SWIETYPONOWNIKIJURLGYRPAXIV`
na odwrocie okrągła pieczątka: `PAMIźTKA Z KRYNICY | NIKIFOR ARTYSTA MALARZ` oraz napis tuszem: `500 PAMITKANASWIECH IHS`

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pan i Pani

piórko, tusz, akwarela, karton, 14,3 x 21,8 cm
(w świetle oprawy);
opisana u dołu: WKRNPANIPANINAJEZIORAUNTWIEURCENK
na odwrocie stempel: PAMIźTKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Trzy święte

kredki, papier; 9,4 x 14,5 cm;
napisy autorskie u góry: PAŁ KRYNICA POST PIEK;
u dołu: 30NAJYTUR ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa

akwarela, tektura
30,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, papier
15,5 x 22,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Drewniany dom z krzyżami

nsygn., akwarela, gwasz, papier, 17x22.5

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Domy w Krynicy

nsygn., akwarela, gwasz, papier, 18x24

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św.Józef

nsygn., akwarela, papier, 21x14.5

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Drewniany kościół i domy

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek w Bobowej

akwarela, papier, 15,5 x 22,5 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dwaj mężczy¼ni przy kościele

kredka, papier, 30 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: NA 196267 ROK / KRENICAWIESNEJYTOR+ ARTYSTANIEFOJ - 500

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŚWIĘTY

Kredka, papier; 12,5 x 9 cm w świetle

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski

kredka/papier, z podpisem autorskim,
na odwrocie pieczęcie wym.: 19,5 x 14,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pensjonat

akwarela/tektura, 31,5 x 21,5 cm
napis u dołu: `KRYNICAWILLAIIMARJAPENGONAT
na odwrocie okrągła pieczątka: `NIKIFOR MATEJKO | ARTYSTA | MALARZ`

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela/tektura, 23,5 x 16,5 cm
napis u dołu: `ZAKRAPANEWSIMIASTOSEŁ020027`
na odwrocie okrągła pieczątka: `PAMIźTKA Z KRYNICY | NIKIFOR ARTYSTA MALARZ | NIKIFOR MALARZ | KRYNICA | 200 ZŁ`

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

STACJE KOLEJOWE

akwarela na kartonie, 29,5 x 41 cm, sygnowana u dołu: "KRAKOWMIASTOPOLSKAKOLEJOWASTACJA"
na odwrocie u góry: "PAMIATKAZKRYNICAPOWIATWIES", okrągła pieczątka "Pamiątka z Krynicy Nikifor malarz" oraz pod nią napis zieloną kredką "Matejko Jan Nikifor"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa Paryżanka

nsygn., akwarela, papier, 24x29

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, papier, 23,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: 100 ZŁ / KRAKOWAWSIMIASTOUILC

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z cerkwią

gwasz, tektura, 13 x 16,5 cm;
u dołu napis autorski: ADOTWIESPOWIATROSYTAWILLASEŁO
Na odwrocie okrągła pieczęć autorska oraz nalepka z odręcznie spisaną informacją dotyczącą obrazu

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Liturgia

akwrela, papier, 21 x 15 cm
nie sygnowany

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

akarela, papier, 22 x 16 cm
nie sygnowany

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Droga

akwarela, papier, 22 x 16 cm
nie sygnowany

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W świątyni

akwarela, papier, 27 x 17 cm
nie sygnowany

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kraków

kredka, karton, 17 x 24,5 cm
na odwrocie 3 okrągłe pieczęcie z napisem:
Nikifor Matejko / Artysta Malarz / Krynica Wieś; napis ołówkiem: 1000zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętego

ołówek, kredka, papier, 7 x 6 cm (w świetle oprawy);
u góry napis autorski: NA PANJ14582 (?)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko z kościołem

kredka, karton, 17,6 x 25 cm;
napis autorski u dołu: JEROAWIESROSYTAPOMIASTOSEŁO
na odwrocie trzy okrągłe stemple: NIKIFOR MATEJKO / ARTYSTA MALARZ / KRYNICA . WIEŚ oraz odręcznie czarną kredką: 500 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa Paryżanka w Krynicy

akwarela, gwasz, papier, 24 x 29 cm (w świetle oprawy)
u dołu napis: KRYNICAWILLARARYZANKA;
Obraz pochodzi z kolekcji Andrzeja Banacha, autora monografii Nikifora.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski - Rzeszów

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 17,5 x 24,5 cm;
u dołu napis ołówkiem: RZESZOWIEWSIMIASTOPOWIATROSYJA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na kościół

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 27,5 x 18,5 cm;
u dołu napisy: WSIKOWWIESROSYTAPOWIAT 300 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Turysta z dzbanem i parasolką

akwarela, papier, 15,8 x 13,8 cm;
u dołu napis: RSZEOWWIESKRYNICA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

akwarela, papier, 8 x 9,5 cm;
napis autorski l.d.: 20 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski

akwarela, papier, 21 x 33,5 cm;
praca z obszarpanymi brzegami

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miejski - Krynica

akwarela, papier, 20,5 x 28 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kobieta z parasolką

akwarela, papier, 19,5 x 12 cm;
u dołu napisy: KSROAW WIEŚKRYNICA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święci

akwarela, papier, 8 x 10 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny

akwarela, papier, 20,5 x 14,5 cm;
u dołu napisy: ZŁ / 100 MATEJKO / WARSZAWAKRYNICANEYTOR

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z Nowego Sącza

akwarela, papier, 15,5 x 18,5 cm;
opisany u dołu: NSACZUWIESROSYTAMIASTO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty Antonii z Padwy

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 16,2 x 10,2 cm;
napis l.g.: NIKIFOR (ołowkiem);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z Krynicy

akwarela, papier, 26,5 x 19,5 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

List proszalny

sygnowany pieczęcią na odwrociu
tusz, gwasz, papier, 21.3x15.3 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na willę

napis autorski l.d.
akwarela papier, 18.8x25.3 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Paryż

akwarela na papierze, wym.: 48 x 30,6 cm,
sygn.: PAMIĄTKA PARIS MIASTO NIKIFORS MALARZ. Na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentycznoć

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok Krynicy

akwarela, gwasz, papier, 32 x 23,5 cm (w świetle oprawy);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw krakowski

u dołu napis, częściowo zatarte: # MIASTOKRAKOWPOWIAT

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret kobiety

kredka, papier, 16,5 x 14,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

kredka, papier, 15,5 x 21 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, gwasz, papier, 20,7 x 15 cm
na odwrocie dwie pieczątki: okrągła z napisem "Pamiątka z Krynicy / Nikifor ", prostokątna z napisem "Nikifor Artysta / Krynica Wieś", napis tuszem "500zł"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

akwarela na papierze, 39 x 28 cm,
napis na dole: Krynica Willa Tatrzańska
(do konserwacji)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela na papierze,
23 x 17 cm
(do konserwacji)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy

akwarela, papier, 20,2 x 14 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: KRYNICAWILLA...

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ulica w Tarnowie

akwarela, gwasz, papier fotograficzny, 15 x 21 cm
na odwrocie dwie pieczątki: okrągła z napisem "Pamiątka z Krynicy / Nikifor Malarz", prostokątna z napisem "Nikifor Artysta / Krynica Wieś", napis tuszem "700zł"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w Tarnowie

akwarela, gwasz, papier, 14,5 x 23 cm
na odwrocie dwie pieczątki: okrągła z napisem "Pamiątka z Krynicy / Nikifor Malarz", prostokątna z napisem "Nikifor Artysta / Krynica Wieś", napis tuszem "1000zł", napis czerwoną kredką nieczytelny

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na kościół

ołówek, kredka, akwarela, papier,
20 x 14,5 cm; (w świetle oprawy);
u dołu napis słabo czytelny (ołówkiem)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŚWIĘTY

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W uzdrowisku

akwarela, papier,
30,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
u dołu autorski napis: WOILEAWIESMIASTOWILLAKANISDORO / ZRODŁA ZAŁKONI..

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na wille

akwarela, papier, 18 x 25 cm
(w świetle passe - partout);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kolekcja Mariana i Anny Włosińskich

zbiór obejmuje 37 prac (rysunki i akwarele), dokumenty oraz 368 negatywów fotografii z życia Nikifora

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postać świętego

akwarela, papier,
14 x 14,5 cm (w świetle oprawy)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Postacie świętych

akwarela, papier, 8 x 11,7 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto

akwarela, papier, 35 x 24,5 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw miejski

akwarela, tektura, 25 x 20 cm; u dołu napis:
WARSZAWAMIASTOWIESPOZNORSTOPIKBAY;
na odwrocie stemple artysty.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Duchowny na tle kościoła

akwarela, papier, 15,5 x 11 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na kościół

akwarela, papier, 19,7 x 14,1 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

akwarela, papier, 14,8 x 21 cm;
napis autorski u dołu: NOWYBACZWIESNOWAPOWIAT
Na odwrocie portret mężczyzny

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z kościołem

akwarela, papier, 13,5 x 12,5 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z kościołem w tle

akwarela, papier, 15,5 x 22,3 cm;
u dołu napis autorski: TACŁOWAWIEŚNOWYSEŁOKRWKRYNICY;
p.d.: 50 zł (ołówkiem)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kobieta w kapeluszu

akwarela, papier, 17 x 12,5 cm; u dołu napis autorski:
25 ZŁ / KALNICOWKRYNICAWSI

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw miejski z kościołem

akwarela, gwasz, papier, 24 x 15 cm;
u dołu napis:
KANERŁWIESROSYTASEŁO; na odwrocie: 2 prostokątne stemple:
NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ oraz okrągły
PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Stacja kolejowa i kościół

akwarela, tusz/papier, 34 x 21,5 cm
napis u dołu: `WIES |
ŁNDAITNAPOWIATSTACIAKOTELOWPKETOR`

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z kościółkiem

akwarela, tusz/papier, 21 x 34,2 cm
napis u dołu:
`ROZNOITWIESPOWIATKOLELOWSTACIA`

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Stacyjka

akwarela, tusz/papier, 34 x 21,6 cm
napis u dołu: `KANOLKAWIESAOWIATKOLCOWA`

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Przed kościołem

akwarela, papier,
u dołu napis autorski (pod oprawą)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na miasto

akwarela, papier,
19 x 26 cm (w świetle oprawy);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRZEST CHRYSTUSA

Kredki, papier; 19,5 x 22 cm w świetle
Podpisany wzdłuż dolnej krawędzi: YNICANICIA JHS WSISEC PAX NOWY TEIAW 50 ZŁ
Na odwrocie: 50 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw miejski z kościołem

u dołu napis:
PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, papier, 20,3 x 14,1 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: KNOWAWIESROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw miejski

na odwrocie stemple artysty.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRYNICAWSIWILLASEŁO

ołówek na papierze, 20,9 x 15 cm, u dołu napis autorski jw.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WENEDAWPCDKDWORZR / KRYNICAWIESWILLAROWTA - z cyklu

"PORTRETY DOMÓW", lata 40. XX w.
technika mieszana (olejno-temperowa, gwasz)
na tekturze, 27,4 x 15,4 cm, u dołu napis autorski jw.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Stacja kolejowa

akwarela/papier, 22 x 35 cm
napis u dołu: `NOWYWIESULICAPOWIATKRAKOWSKI(…)`

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, papier, 20 x 15 cm;
u dołu napis: BARDOWWIESROSYTASEŁO
na odwrocie napis autorski 1000 ZŁ / NESYTOR ARTSYTA oraz pieczęcie autora.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek w miasteczku

akwarela, papier, 26 x 19,5 cm;
u dołu napisy: WASACZWIESROSYTAROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wizerunek nieokreślonego świętego

akwarela, papier,
20 x 20 cm (w świetle oprawy);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Para rysunków

Cerkiewka
Miejska uliczka
ołówek, papier, 19 x 14 cm
napisy autorskie na dole
na odwrocie: autorskie stemple

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko

kredka, papier,
17 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
napis na dole: KOSOAVAWSIPOWHOMIAST.
OKOSXAMILIOA SBŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na Nowy Sącz

akwarela, 14 x 20,5 cm;
u dołu napis: NOWYKSACZWIESROSYTAROSE
ŁO (częściowo pod oprawą);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miasta z postacią biskupa

akwarela, papier, 19,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 20 x 14 cm
(w świetle oprawy);
napis na dole: WBOCHCZWSI MIASTO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Uliczka miejska

ołówek, kredka, papier,
napis na dole: 5-PSZUWWSIMIASTOPOWIATROSYTASŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy

akwarela, papier,
20,2 x 14 cm (w świetle passe - partout);
u dołu napis autorski: KRYNICAWILLA.... (?)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Maria i św. Józef

kredka, papier, 9,5 x 17,5 cm;
u dołu napisy: NA PAX DR...
z tyłu okrągły stempel: PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Na wzgórzu

akwarela, papier, 15,5 x 26,3 cm (w świetle oprawy);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Przed kościołem

akwarela, papier, 24 x 17 cm (w świetle oprawy);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na miasto

akwarela, papier, 19 x 26 cm (w świetle oprawy);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom, w którym mieszkał Nikifor

sygnowany stemplami na odwrociu
akwarela, gwasz, papier
29.5x43

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święta Rodzina

sygnowany stemplem na odwrociu
kredka, papier
10.9x18

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Sztandar kościelny z wizerunkiem Pantokratora

kredka, papier, 15 x 9 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: NASWIETYPAJHSMI
na odwrocie okrągła pieczęć: PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MIASTO - WILLA

Akwarela, farby srebrne, papier; 34,9 x 25 cm
Sygnowana wzdłuż dolnej krawędzi:
NISCMRSKMIASTOPOWIATWILLAKRAKOWSKAS.
Na odwrocie odręczny napis: 25|35 własn. pryw. St. Krzyształowskiego |
stempel z napisem w otoku NIKIFOR MATEJKO | KRYNICA WIEŚ |
ARTYSTA MALARZ oraz NIKIFOR MALARZ | KRYNICA.

Praca pochodzi ze zbiorów prof. Stanisława Krzyształowskiego.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

STACJA TUCHÓW

Akwarela, farby srebrne, papier; 34 x 23,3 cm
Sygnowana wzdłuż dolnej krawędzi: [... ]NOWAWIEŚKOLEJAW |
napis STACJA TUCHÓW | POWAIT KOLELAWTOR STACJA.
Na odwrocie odręczny napis: 23|34 własn. pryw. St. Krzyształowskiego | stempel z napisem: MISTRZ Z KRYNICY NIKIFOR |
NIKIFOR MALARZ | KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 20 x 14 cm;
u dółu napis: WBOCHCZWSI MIASTO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Para rysunków

a) Cerkiew
b) Widok miejski
ołówek, papier, 19 x 14 cm;
napisy a) 25 zł / KILNICY - WIEŚROSYTASBRO
b) WBOHCZWSIMIASTO
na odwrocie napisy stemple autorskie.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, papier,wym.: 19,7 x 13,6 cm
Na odwrocie okrągła pieczątka i napis ołówkiem: 60 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, papier, wym.: 19 x 11,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W chacie

nie sygnowany (w śr.części pracy napis "NIKIFOR")
akwarela, gwasz, papier
13.6x16.6

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W kuchni

nie sygnowany (w l.śr.części pracy napis "NIKIFOR")
akwarela, gwasz, papier
11.5x16.8

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

BISKUP

Akwarela, papier; 16,7 x 12,2 cm U dołu po lewej: 50ZŁ Na odwrocie l. g.: 50ZŁ | szkic ołówkowy | odręczny napis: 17|12 włas. pryw | St. Krzyształowskiego | napis ołówkiem 494 | 4 cm | [... ].

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA

Akwarela, papier; 21 x 14,5 cm Wzdłuż dolnej krawędzi napis: 70ZŁ | ZNEWBWIEŚMIASTOWILLA Na odwrocie napis: 21|15 włas pryw. St. Krzyształowskiego | stempel z napisem w otoku PAMIĄTKA Z KRYNICY | NIKIFOR.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRYNICAKOSCIŁWIL-LA

akwarela na papierze,
29,5 x 20,8 cm,
na odwrocie pieczątka okrągła (jw.) i ołówkiem (autorskie): "POWIAT KRYNICA”, "PAMIATKA Z KRYNICA", "CANA 100 zł", "KOSCIOŁKWILLA".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLAKRECAZDR / PAMATAKA - MALNZKOSCOŁSEŁ

akwarela na papierze,
29 x 18,2 cm,
na odwrocie ołówkiem (autorskie): "50 zł", "CANA 100 zł", "WILLA / REKRYNI-CAPOWIATWIESKOCOŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOSCIOŁKRYNI-CAWILLA

akwarela na papierze,
29,5 x 19,5 cm,
na odwrocie okrągła pieczątka: "Pamiątka z Krynicy. Nikifor Malarz" oraz ołówkiem napisy autorskie, słabo czytelne.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRYNI-CAPOWIATWILLA

akwarela, gwasz na papierze,
29,5 x 19,3 cm,
na odwrocie okrągłe pieczątki: "Pamiątka z Krynicy. Nikifor Malarz" oraz ołówkiem (autorskie): "Powiat Krynica Wieś", "NIKIFORJANMALARZ", "CANA [!] 100 zl"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Scena we wnętrzu z autoportretem

akwarela, gwasz, papier, 13,5 x 20 cm;
napis u dołu: KRENICAWIEŚ,
oraz napisy No 72, NIKIFOR, ROKANOWY.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto z kościołem i autobusem

akwarela, gwasz, papier, 23 x 17 cm;
napis u dołu: 25ZŁ /
OMCNOWMIASTOSTOWIESEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret damy w kapeluszu

akwarela, papier, 19 x 12,5 cm;
napis u dołu: JRNAWRWSIKRYNICA / 25ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, gwasz, papier, 21 x 14,5 cm;
napis u dołu KRYNICAZDROJMIASTOSEŁO;
na odwrocie pieczęć: NIKIFOR-MALARZ / KRYNICA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok ratusza

akwarela/papier, 31 x 22,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek przy rynku

akwarela/papier, 19,3 x 24,6 cm
na dole napis: "WSTYNICCZNIA STOKOTSKOŁPOWIAT"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiew

akwarela, papier,
20,4 x 14,5 cm;
u dołu napis: ZŁ / RBEONKWIESSEŁO700

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Podwórze

akwarela, kredka, papier,
29,8 x 19,5 cm;
u dołu napis słabo czytelny, częściowo przysłonięty prawdopodobnie autorską oprawą.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko

akwarela, kredka, papier,
u dołu napis: JAŁTA-WIESMIASTORUSYT
na odwrocie stemple: okrągły: MISTRZ Z KRYNICY / MALARZ oraz prostokątny: NIKIFOR MALARZ / KRYNICA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko z górami w tle

akwarela, papier,
22 x 16 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: NOWYOSTROSYTAMIATOSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wiejski kościółek przy drodze

akwarela, papier,
17 x 20 cm;
u dołu napis: NADOAROWEWIESROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ratusz w Krynicy

akwarela, papier,
23,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: KRYNICAWSIZDROJSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święcone

kredka, papier,
17 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: WKRYNICAPAHONASEŁOPAST

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w miasteczku

akwarela, papier,
21 x 29,5 cm;
u dołu zatarty napis
na odwrocie pieczęć okrągła: PAMIATKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ - dwukrotnie; okrągła: PAMIATKA Z KRYNICY / NIKIFOR; oraz autorski napis: 10.000 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek w miasteczku

akwarela, papier,
14,7 x 20,7 cm;
u dołu napis: WSANKWSIMIASTOROSYTAWILLASEŁO
na odwrocie pieczęć okrągła: PAMIATKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ; prostokątna: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ; oraz autorski napis: 500 zł (przekreślone, napisane ponownie)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek wśród pól

akwarela, papier,
20,5 x 14 cm;
u dołu napis: WEJKSWIESSPOSTSEŁO
na odwrocie pieczęć okrągła: PAMIATKA Z KRYNICY / NIKIFOR;
prostokątna: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ; oraz autorski napis: 500 ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w Bobowej

akwarela, papier,
21 x 14,7 cm;
u dołu napis: WBOBOWASTARYMIASTOSEŁO;
na odwrocie pieczęć okrągła: PAMIATKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ; prostokątna: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ;
oraz autorski napis: 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek w górami w tle

akwarela, papier,
20,5 x 14 cm;
u dołu napis: PORSZOWSIPOSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek przy drodze

akwarela, gwasz, papier,
14,5 x 21 cm;
u dołu napis: WKRUKOWSKWSIKOSCPOLSEŁOPÓWNAT na odwrocie pieczęć okrągła: PAMIATKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ; prostokątna: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA WIEŚ; oraz autorski napis: 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Sąd ostateczny

kredka, papier,
11,7 x 12 cm;
na odwrocie pieczęć okrągła: PAMIATKA Z KRYNICY /NIKIFOR MALARZ; oraz autorski napis: 300 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny w kapeluszu

kredka, papier,
8,8 x 7,4 cm;
na odwrocie napis autorski: 20 ZŁ / Z / KRYNICYPAMIĄTKA oraz okrągły stempel: MISTRZ Z KRYNICY/ NIKIFOR

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica-dom wczasowy

gwasz, papier
19.5x13.5 (w św.p-p)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św.Mikołaj

niesygnowany
kredka, papier
17x11.5 (w św.p-p)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek przy ulicy

akwarela, gwasz, papier,
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu: ...KRAKOWAWSIMIASTOWILLASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Trzej święci

kredka, papier,
12 x 17,5 cm (w świetle oprawy)
napis nad postaciami: NAPAMR, JNHCR, PAXJCA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek z górami w tle

akwarela, gwasz, papier,
napis u dołu (przysłonięty przez oprawę)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Duchowny w świątyni

akwarela, papier,
8 x 17 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie stemple autorskie: okrągła - MISTRZ Z KRYNICY /NIKIFOR oraz NIKIFOR - MALARZ / KRYNICA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kamienice miejskie

akwarela, papier;
24,6 x 34,2 cm w świetle passe-partout;
na dole napis: CAŁOMASWIASMISTOKWSWILLAKOSROAOSWSPOWIAT

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kamienice miejskie z kościołem

akwarela, papier;
20 x 26,5 cm w świetle passe-partout;
na dole napis: KRAKOWWSIMIASTOKRSYTIAW

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dwóch Świętych

ołówek, papier;
8 x 11 cm w świetle passe-partout;
u góry napis: MAZOARU

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na cerkiew

akwarela, papier;
22,5 x 13,4 cm w świetle passe-partout;
na dole napis: AN APOWIATIKRYSŁAI

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Autoportret

akwarela, papier;
20 x 13 cm w świetle passe-partout;
na dole napis: JEKRMALARSI | KOPOWIATRYŁON

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Msza

akwarela, papier, wym.: 12 x 15,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

święty

akwarela, papier, wym.:14,5 x 12 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

ołówek, papier,
18 x 26 cm; w świetle oprawy;
na dole napis: TYLNICZSTARYMIASTOSE ŁOUILCA
Na odwrocie pieczęcie: okrągła - PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ z wizerunkiem biskupa w środku, prostokątna - NIKIFOR ATYSTA / KRYNICA WIEŚ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrystus Zmartwychwstały

Na odwrocie napis ołówkiem: "Na swiety Nikifor | 500 zł." oraz pieczątka autorska: "Pamiątka z Krynicy Nikifor Malarz" i dodatkowo: "Nikifor Malarz | Krynica".
Kredki/papier, 15,5 x 9,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup

Na odwrocie napis różową kredką: "NASWIETYZSYKOSY | 500 ZŁ." oraz pieczątka "Pamiątka z Krynicy | Nikifor Malarz" i dodatkowo pieczątka "Nikifor Malarz | Krynica"
Kredki, ołówek/papier, 15,6 x 9,9 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, gwasz, papier,
16,5 x 14,5 cm;
u dołu napis: TANOWA...SI...E (nieczytelny) na odwrocie pieczęcie: MISTRZ Z KRYNICY / NIKIFOR (okrągła), oraz NIKIFOR: MALARZ / KRYNICA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św. Mikołaj

kredka, papier,
17 x 12 cm (w świetle oprawy)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wnętrze

akwarela, papier,
25,5 x 15 cm;
u dołu napis: OTANIACPOSTMALARZKR / ENICAPOSDZAPAMIATKAZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zestaw sześciu portretów męskich

ołówek, tektura,
ok. 9 x 8 cm (oprawione wspólnie)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Domy w Krynicy

ołówek, papier, 21,5 x 15 cm;
napisy na górze: NANEJYTORARTYSTARAMTKAZ -
na dole: 500 100 150 1900 / NAROK1943-1955-13-PAMTKAZ / KRYNICAWSIWILLAPRSYNAULKA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z kościołem i biskupem

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
21 x 15 cm;
napisy u dołu: MIANOWYWIESSEUOWSIPOWIAT

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, gwasz, papier
24 x 18 cm;
napis u dołu: KRYNICAWSIPOWIATWILLASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, gwasz, papier,
23,2 x 17,2 cm ( w świetle oprawy);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Scena ze świętymi

ołówek, kredka, papier
12,5 x 18 cm;
napis p.d.: 30 ZŁ;
u dołu: KSARNMRK PRMYSJHA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Niedziela w cerkwi

akwarela, papier,
24,8 x 16,7 cm (w świetle oprawy);
z lewej pośrodku napis: ...TYRNOWWST;
z prawej pośrodku napis: KRYNICYWŚ...; pośrodku u dołu napis: NIEDZIELA;
napis l.d.: MALAARZK

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Biskup

akwarela, papier
6,5 x 6 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

akwarela, papier
23 x 16 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ulica z wysokim domem

sygnowany na odwrociu stemplem
akwarela, gwasz, papier
23x16.5

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z kościołem

akwarela, papier naklejony na tekturę
21 x 15 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, papier, 24,5 x 17,5 cm
napis u dołu: PAMTKAZMALARWAKIFOR 500 ZŁ
na odwrocie: pieczęć artysty

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto

akwarela, papier, 16 x 27,5 cm;
u dołu napis: WRNOAWIEŚMIASTOKRAKOWSKIWILLA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

DREWNIANY KOŚCIÓŁ

Akwarela, papier; 17,5 x 25 cm
Na dole napis czarną akwarelą:
WTARNÓWPOWIATWIEŚROSYTASEEMILLA | 200 ZŁ.
Na odwrocie owalna pieczątka: NIKIFOR ARTYSTA |KRYNICA WIEŚ (powtórzona) oraz podłużna pieczątka:NIKIFOR MATEJKO | ARTYSTA MALARZ | KRYNICA WIEŚ (powtórzona)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Scena we wnętrzu

akwarela, papier,
12 x 13,5 cm
napis u góry: WILLA/ KRAKBUS napis na dole: nieczytelny

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Adam i Ewa - z diabłem w tle

kredka, papier,
15 x 9 cm;
napis u góry: WAPSZWIEŚ WSZ NA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny w meloniku

akwarela, papier,
17 x 12 cm;
u dołu napis: KRYNICAPAMTKAZNOWY

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, gwasz, papier,
23 x 16,5 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa, przed 1939 r.

akwarela, papier,
20 x 14 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół z wieżą wysoką

akwarela, papier, 17 x 24,5 cm; u dołu napis: NOWYPORHO...WIEŚMIASTOKRAKOWSKIPOWIAT

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto

akwarela, papier, 16 x 27,5 cm; u dołu napis: WRNOAWIEŚMIASTOKRAKOWSKIWILLA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw z Krynicy

akwarela, ołówek, karton,18,5 x 14 cm;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw z Krakowa - tramwaj

akwarela, papier, 17 x 24,5 cm; u dołu napis: WKRAKOW...WIEŚPOWIATMIASTOKRAKOWSKI

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela na papierze, 29 x 20 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ MIEJSKI Lata 30-te XX w.

Akwarela na papierze 19,5 x 26,6 cm
Pochodzenie - kolekcja Tadeusza Kulisiewicza

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

SCENA RODZAJOWA Lata 30-te XX w.

Akwarela na papierze 21 x 27 cm
Wzdłuż górnej i dolnej krawędzi napisy autorskie

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

bez tytułu

tempera, papier 27,5 x 21 cm
na rewersie: stempel NIKIFOR MALARZ – KRYNICA – WIEŚ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

akwarela, 19,5 x 29 cm
na odwrocie pieczęć

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

akwarela, papier, 21 x 33,8 cm
U dołu napis autorski: PT.ELRWIEŚWSIPOWIATBDILAWILLAPOZKA (?

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok Warszawy

akwarela, wym.: 25 x 32,5 cm
Przy dolnym marginesie napis: WIDOK WARSZAWA STOLCA NIKIFOR MATEJKO ROSYTA WILLA SEAO 100zł
Na odwrociu 2 pieczęcie podłużna i okrągła: Nikifor artysta Krynica; Pamiątka z Krynicy

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ FANTASTYCZNY, Lata 30-te XX w.

Akwarela na papierze 22 x 26,5 cm (w świetle passe-partout)
Wzdłuż dolnej krawędzi napisy autorskie

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MIASTECZKO - RYNEK, Lata 30-te XX w.

Akwarela na papierze 21 x 26 cm (w świetle passe-partout)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA

Ołówek, papier; 16,4 x 24,4
Na dole napis ołówkiem: RUE- FRUSTERSOW- NOWYMIASTOWILLA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

BISKUP

Kredka, tektura; 8,5 x 7 cm
Na odwrocie napis: NEAYTOR

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KSIĄDZ PRZED KOŚCIOŁEM

Ołówek na papierze; 21,6 x 14,5 cm
Na dole napis ołówkiem: SROYNAWSIPAHLA WILA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ

Ołówek, papier; 20,6 x 14,1 cm
Na dole napis ołówkiem: KOSCRNOWKWSIMIASTO
Na odwrocie pieczątka: w owalu "MISTRZ Z KRYNICY| NIKIFOR" oraz napis "NIKIFOR- MALARZ KRYNICA"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ MIEJSKI

Akwarela, gwasz na papierze 13,5 x 19,5 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "KRAKOWGŁWSIROSYTAKOSNCSEŁO"
Na odwrocie pieczęć - "Nikifor Matejko / Krynica Wieś / Artysta Malarz"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W kościele

niesygnowany
akwarela, papier
24.5x16.5

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ

gwasz, akwarela na brystolu, 21 x 15,2 cm,
napis u dołu "STARYKRYNICAZDROJPOWIAT", na odwrocie stempel "PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ NA WZGÓRZU

gwasz, akwarela na papierze, 20,7 x 14,7 cm,
napis u dołu "KRYNICAWSIZDROJSEŁO7000ZŁ", na odwrocie stempel "Pamiątka z Krynicy Nikifor Artysta Malarz"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski z kościołem

niesygnowany
akwarela, gwasz, kredka, papier
34.3x25
(na odwrociu szkic ołówkiem)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WIADUKT KOLEJOWY

Akwarela, papier; 16,8 x 21,8 cm (w świetle passe-partout)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MIASTO Z WIEŻĄ NA WZGÓRZU

Akwarela, papier; 18,8 x 26,7 cm (w świetle passe-partout)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

ołówek, bristol, 18 x 25 cm;
napis u dołu: NESYTORMAZARZK/KRYNICAKRAKOWSKIMIASTOPOWIATSEŁO
na odwrocie: pieczątki autorskie: Pamiątka z Krynicy/ Nikifor Artysta Malarz, NIKIFOR-MALARZ/ KRYNICA oraz odręczny napis autorski: 1000 ZL

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Duchowny na tle kościoła

akwarela, gwasz, tusz, papier, 18,5 x 14,2 cm. U dołu napis autorski: ZDROWAWIEŚSEŁ 0307
Na odwrocie stempel Stowarzyszenia Historyków Sztuki Oddział w Krakowie oraz okrągła pieczęć autorska z napisem na otoku: NIKIFOR PAMIĄTKA Z KRYNICY

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok Krakowa z kościołem Mariackim

TROSYTAWILLA. Na odwrocie pieczęć Stowarzyszenia Historyków Sztuki Oddział Krakowski.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Duchowny z modelem kościoła

ołówek, tusz, akwarela, gwasz, papier, 21 x 17 cm
Na odwrocie trzy stemple autorskie oraz pieczęć Stowarzyszenia Historyków
Sztuki Oddział w Krakowie.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

akwarela, gwasz, tektura
21.5x33

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Domy Krynicy

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 20 x 14,5 cm
(w świetle oprawy); napis u dołu: KRYNICAWILLABRSACRVILCAWSR.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Scena we wnętrzu - obrady

akwarela, papier, 20,5 x 15 cm; (w świetle oprawy);

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ

Akwarela, gwasz na papierze 29,5 x 21 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "TKAONAWMIASTOKRAKOW..."

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

RYNEK

Akwarela, gwasz na papierze 17 x 24 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "STOZARESZÓWMIASTOPOWIATWIEŚ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Świeta

kredki/papier, wymiary: 10 x 8 cm
sygnowany na odwrociu: "NASWIETAPAX/200 ZŁ/ ARTYSTA/MALARZ NIKIFOR MATEJKO KRYNICA WIEŚ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski z kościołem, około 1960

akwarela, tempera, papier; 14,8 x 21,7 cm;
u dołu napis: NOWYSWIES ROSYTAKOSE ŁOPOWIAT

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok na cerkiew, około 1950

akwarela, tempera, papier; 18 x 15,5 cm;
u dołu napis: KRYNIPAZ DROJSEŁO250/zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA Z WIEŻAMI

Akwarela, gwasz na papierze 18 x 11,5 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "POWIAT / RMMIASROMILLAKLONI"
Na odwrocie pieczęć - "Nikifor / Matejko z Krynicy / Wieś 5 0000"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM I DUCHOWNYM

Akwarela, gwasz na papierze 23 x 17 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "PAŁNICRWIESSEŁOROSYTA75ZŁ"
Na odwrocie pieczęcie - "Mistrz z Krynicy / Nikifor", "Nikifor-Malarz / Krynica"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM

Akwarela, gwasz na papierze 22,5 x 16 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "KRYNICAZDROJMIASTOSEŁO"
Na odwrocie pieczęcie - "Pamiątka z Krynicy / Nikifor", "Nikifor Artysta / Krynica Wieś"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ MIEJSKI Z WIDOKIEM KOŚCIOŁA

Akwarela, gwasz na papierze fotograficznym 23,5 x 18 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "KRYNICYKOLLIOWPOWIADEŁW"
Na odwrocie pieczęcie- "Pamiątka z Krynicy / Nikifor", "Nikifor Artysta / Krynica-Wieś"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM I DUCHOWNYM II

Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "25ZŁ / ZŁOPKIWIESPOSYTASEŁO"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ Z WILLĄ

Akwarela, gwasz na papierze 21 x 23,5 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "WKRYNICAWILLÉ"
Na odwrocie pieczęć - "Nikifor / Pamiątka z Krynicy /"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA W KRYNICY

Akwarela, gwasz na papierze 18 x 23 cm
Wzdłuż górnej krawędzi podpis - "CEŁOPOWIAT NPKOLIV 2000 ZŁ"
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "KRWIEŚROLLMŁYIALTRCHRUPLLR"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

Na odwrocie stemple autora i nalepka miejskiego konserwatora zabytków.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Hala dworca kolejowego

akwarela, ołówek, papier,
20.8 x 26.7 cm
Napisy: u góry: KOLELOWA; u dołu: WILLA MIASTO | [....] dalej przysłonięte przez passe-partout; w p.g. rogu nieczytelny napis ołówkiem.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Tory kolejowe

akwarela, ołówek, papier,
20 x 28.8 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

"Stacja kolejowa w Krynicy"

akwarela, papier, wym.: 21,5 x 29,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św. Jan

kredki/papier, wymiary w świetle passe-partout: 14 x 10 cm
sygnowany na odwrociu ołówkiem: "NASWETNIKIJOR / 500" i powyżej odcisk pieczęci z napisem w polu: "ARTYSTA / MALARZ" i w otoku: "NIKIFOR".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrystus

kredka, papier, 8,5 x 7,5 cm (w świetle passe - partout).
Na odwrocie napis autorski: NASWIETY NIKIJOR; oraz pieczęć artysty.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święta Rodzina

ołówek, papier, 9,8 x 12,3 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św. Jerzy

kredki/papier, wymiary w świetle passe-partout: 14 x 9 cm;
na odwrociu napis u góry: "NASWIETYNIKIJOR / 500 ZŁ" i poniżej odcisk okrągłej pieczęci z wizerunkiem biskupa w polu i napisem w otoku: "PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR MALARZ";
Rysunek pochodzi z kolekcji Jerzego Zanozińskiego, Kuratora Galerii Malarstwa Współczensego Muzeum Narodowego w Warszawie.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiewka

akwarela, gwasz, papier, 26 x 20 cm; na dole napis: KRENICAWIESROSYTAPAEKSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, papier, 20,7 x 14,5 cm; u dołu napis: NASZWSIROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, papier, 19,5 x 14 cm; napis na dole wzdłuż krawędzi - BAOR6NRWSIROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ Z DUCHOWNYM I KOŚCIOŁEM

Akwarela, gwasz na papierze 20 x 15 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "ZWOKWÉSEŁOROSYTA"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WNĘTRZE ŚWIĄTYNI

Akwarela, gwasz na brązowym kartonie 29,5 x 24 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "KRYSZAPTOOCEBKOTOG"
Na odwrocie okrągła pieczęć - "Nikifor / Matejko z Krynicy / Wieś / 50000"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ Z TRZEMA WIEŻAMI

Akwarela, gwasz na papierze 19,7 x 25,5 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis- "ZWARSZAWAWSIROSYTASEŁOPOWIATARYUILCA"
Na odwrocie pieczęcie - "Pamiątka z Krynicy / Nikifor Malarz", "Nikifor Artysta / Krynica Wieś"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM

Akwarela, gwasz na papierze 19,5 x 26 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "RASZBYTNWSIZDROJROSYTAWILLASEŁO"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ MIEJSKI z "domem zdrojowym"

akwarela (oklejona), 15,3 x 22 cm, u dołu litery, część zasłonięta "...TAVYNAPOSYTA"; współoprawne 4 rysunki ołówkiem: figury duchownych grecko-katolickich oraz świeckich (obcy napis z datą 1957)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z polami

akwarela, papier, 17 x 23,5 cm, sygn. u dołu:
MUSZYNAWIESKRKRYNICASEŁOPOWIATULICA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM

Kredka na papierze 17,5 x 11,5 cm
Nie sygnowany
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "TARNOWIEWIESSŁŁO"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRYSTUS I APOSTOŁOWIE NA JEZIORZE GENEZARET

akwarela i gwasz, 20 x 21 cm (w świetle passe-partout),
na odwrocie okrągła pieczątka "NIKIFOR/MISTRZ Z KRYNICY" oraz pieczątka prostokątna "NIKIFOR ARTYSTA/KRYNICA-WIEŚ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ Z TRZEMA WIEŻAMI

akwarela z gwaszem, 20 x 21 cm (w świetle passe-partout), sygnowany u dołu: "KRENICAPAMTKA Z NIKIFOR",
na odwrocie okrągła pieczątka "PAMIĄTKA Z KRYNICY/NIKIFOR/ARTYSTA..."

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NA RYNKU MIASTA , ok. 1950

akwarela, papier, 13,2 x 23 cm
Na odwrocie okrągły stempel z napisem w otoku: NIKIFOR •PAMIĄTKA Z KRYNICY •; ponadto pieczątka dawnego właściciela obrazu.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W drodze do kościoła

sygn. na odwrociu stemplem
kredka papier 14.5x20

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

sygn. na odwrociu stemplem
akwarela gwasz, papier 19.2x24.7 (w świetle passe-partout )

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół w Krynicy

akwarela, papier, na krawędziach naklejone paski kolorowego papieru, 31 x 24,5 cm;
napis u dołu: PAIMTKAZŁTRO/ NIKIFOR MATEJKO/ 1948/ 7864/ KRYNICA
WIEŚ KRAKOWSKI KOC ROŁ NOWY ROK NA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok z Krynicy

sygn. stemplem na dowrociu
tempera, tektura
21.3x32.5

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOCIÓŁEK

wymiary: 25 X 18
sygnowany

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół i stojący przed nim kapłan

akwarela, papier, 18,5 x 25,5 cm; napis u dołu:
TLEYCŁWIESSEŁOKEREOWWSIUILCAPOWIAT

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wnętrze kościoła

akwarela, papier, 25,5 x 15,5 cm; napis w obrębie arkusza:
KANICSWIEŚKRENICANIEDONKLA / OTANCA / OKAM /
MIANAFNA / PANNN / MALARZA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół i stojący przed nim kapłan oraz samochód

akwarela, papier, 21 x 15 cm; napis u dołu:
NOWYSACZWIEŚSEŁOPOWIATKR

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOLEKCJA PRAC ARTYSTY

52 obrazy - akwarele (12), rysunki kredkami (33), ołówkiem (7)

Bibl.: A. Banach, Nikifor, Warszawa 1983; Nikifor. Ludzie i sprawy, , Warszawa 2000.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Rok zwycięstwa 1918

sygnowany na odwrociu pieczęciami
akwarela srebrzenie,papier
25.8x22.7 (w świetle passe-partout)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z domami

napis u dołu: SŁMTYNOWWIEŚSEŁOE(...)AW

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wieża

gwasz na kartonie, 14,9 x 21 cm
u dołu napis: "SKRAYNŁWIEŚMIASTOWILLAKXNIRA"
na odwrocie napis: "ze zbiorów Alfonsa Karnego"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok Krynicy

gwasz na papierze, 34,9 x 25,1 cm
u dołu napis: "ZADSZKZAMIASTOWILLAULICA"
na odwrocie napis długopisem: "Karnego"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dymiące kominy

gwasz na katonie, 15 x 20,9 cm
u dołu napis: "WUATROAWIEŚMIASTOWILLAPARNA"
na odwrocie napis: "ze zb. Karnego"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok dworca kolejowego w Krynicy

gwasz na papierze, 21 x 34 cm
u dołu napis: "PORSZWINKWIEŚTORSTACJAKOLELOWPKPNILCAPOWIAT"
na odwrocie budynek Dworca w Krynicy
ołówek na papierze, 21 x 34 cm
u dołu napis: "1935/ WORECPOWIATWILLAKOWMIASTOPKP" i długopisem: "Karnego"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

gwasz na kartonie, 20,6 x 29,6 cm
u dołu napis: "NOWYKMBRKWIEŚMIASTOKRAKOWSKIWILLASEŁOWR"
na odwrocie napis: "Ze zb. Karnego"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski, około 1960

kredka, papier; 14,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Synagoga

gwasz na papierze, 34,9 x 22,6 cm
u dołu litery: "BRENZKMIASTOWILLAPWAK"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wieża kościelna

gwasz na papierze, 33,3 x 21,2 cm
u dołu litery: "STUHOWAMIASTOKRAKOWSKIWIEŚ"
na odwrocie napis ołówkiem: "Częstochowa/ 600,-"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół przy ulicy

akwarela, tektura 21 x 14,8
u dołu litery: "WSANOKW8OSSYTASEŁO200"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ulica przy kościele

akwarela, tektura 29,5 x 22
u dołu litery: "KIENRWSAROSYTWICLASEL"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto

tempera, 17,6 x 24,1 cm
na odwrocie pieczęcie autorskie: "Pamiątka z Krynicy/ Nikifor", "Nikifor Malarz/ Krynica", "Mistrz z Krynicy Nikifor", oraz napis: 500 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kapliczka i domy

ołówek, 12,9 x 14,1 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa i kościół

ołówek, kredka, 16,3 x 23 cm
na odwrocie autorski napis: "1000zł"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret mężczyzny

akwarela, 20,9 x 14,9 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski z ratuszem

akwarela, papier, 22,5 x 18 cm;
u dołu napis autorski: KRYNICAZDROJMIASTOWILLASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ikonostas, około 1930

akwarela na kartce z zeszytu,
20 x 15,5 cm
u dołu litery: "KOSWIAWIESAWTOCERKOW"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ikonostas, około 1930

akwarela na kartce z zeszytu,
20 x 15,7 cm
u dołu litery: "NTANOKWIESAWTOCERKOW"
na odwrocie zadanie domowe 14-letniej dziewczynki na temat "Opiszę nasze mieszkanie" z datą 28 listopada 1928 r.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Za Carskimi Wrotami, około 1930

akwarela na kartce z zeszytu,
19,5 x 15,7 cm
u dołu litery: "TCANRWATTOCERKOT"
na odwrocie fragment wypracowania (?) na temat Świąt Wielkanocnych

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ikonostas, około 1930

akwarela na kartce z zeszytu,
20 x 15,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ikonostas, około 1930

akwarela na kartce z zeszytu,
20 x 15,7 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

akwarela na kartce z zeszytu,
19,5 x 15,7 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski, około 1960

akwarela, papier; 15 x 20,5 cm w świetle passe-partout;

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto

akwarela, 15,5 x 22 cm i cztery rysunki ołówkie, około 7 x 6 cm

liczba obiektów: 1095