1 zł
2 600 000 zł

KONDEK Wacław (1917-1976)

ZAMEK W OPOROWIE, 1971-72

Tusz, piórko, papier; 24 x 30 cm
Sygnowany p.d.: WK
Dołączony katalog wystawy autora z jego dedykacją i fotografią

cena wywoławcza: Wykup abonament

KONDEK Wacław (1917-1976)

BALLADA O NIESPOKOJNYM DRZEWIE, 1972

Litografia, karton, 44 x 57 cm
Sygnowany dwukrotnie flamastrem i długopisem pod ryciną: litografia Wacław Kondek 1972

KONDEK Wacław (1917-1976)

ULICA CEGLANA W ŁODZI, 1965

Litografia, karton, 41 x 57 cm (zadruk)
Sygnowana ołówkiem pod ryciną: Litografia „Ulica Ceglana” Wacław Kondek 1965

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballada Bidaczów Stary II (1969)

sygn. dat. śr.d.
tempera, deska
50x71 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Madonna

płaskorzeźba, olej, drewno; 53 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: K;
na odwrocie sygn.: KW.

KONDEK Wacław (1917-1976)

Madonna (1973)

sygn. dat. p.d.
olej, deska
53x40 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Św.Anna (1974)

sygn. dat. l.g.
olej, deska
43.5x19.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Madonna

sygn. p.d.
płaskorzeźba, olej, deska
53x39.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Młyn w Zębodole (1967)

sygn. dat. p.d.
litografia (8/12)
42.2x58.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dom (1968)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
29x23 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Drzewo (1968)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
28x21 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

T 118 (1975)

sygn. dat. p.d.
olej, deska
50x71 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dziewczynka z kotem

sygn. p.d.
drzeworyt
22.8x17.7 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dziadek Frasobliwy, 1961

ceramika, siwak; 37 x 15,5 x 10 cm;
sygn. z tyłu: WK 61

KONDEK Wacław (1917-1976)

Drzewo (1968)

syg.dat. p.d.
tusz, papier
28x21 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dom (1968)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
29x23 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Madonna (1968)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
29x23 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Z cyklu Ballady (1968)

sygn.dat.p.d.
tusz, papier, 27.5x21.8 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Bez tytułu (1967)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
27.5x22 cm (w świetle passe-partout )

KONDEK Wacław (1917-1976)

Z cyklu Ballady, 1968

piórko, tusz, papier; 27,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WK 68

KONDEK Wacław (1917-1976)

Z cyklu Ballady, 1968

piórko, tusz, papier; 28 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WK 68

KONDEK Wacław (1917-1976)

Zwierzak czerwony, 1963

olej, płótno; 60 x 81,5 cm;
na odwrocie na blejtramie napisy: 1963 WACŁAW KONDEK olej / płótno "Zwierzak czerwony"

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dom do rozbiórki IV

tusz/papier, 49 x 65 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'W. Kondek' i opisany l.d.: '"Dom do rozbiórki"-IV-"

KONDEK Wacław (1917-1976)

Okno II, 1963

olej, płótno; 70 x 55 cm;
na odwrocie na blejtramie napis: 1963 WACŁAW KONDEK / 70 x 55 / "Okno II" / olej n. sygn.

KONDEK Wacław (1917-1976)

Rodzina diabelska-portret zbiorowy

sygn. na odwrociu
olej, płótno
100x81 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Zwierzak czerwony (1963)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
60x81.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Młyn (1968)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
23x29 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Domy

sygn. l.d.
tusz, papier
28.5x42 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballady XXXI (1968)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
29x23 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballady XXVII (1968)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
23x29 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballady XVII (1968)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
29x23 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballady XIX (1968)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
23x29 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dom do rozbiórki IV

sygn. p.d.
tusz, papier
50x70 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Z cyklu Ballada XII (1968)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
22.8x32.4 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballada o niespokojnym drzewie (1971)

niesygnowany (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)
litografia (8/10)
43.5x56.3 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ślepe Okno (1970)

sygn. dat. p.d.
litografia (9/10)
63x36.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Domy (1967)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
29x41.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Z cyklu Ballady IX (1968)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
22.8x32.4 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Przetwory słów, 1968

piórko, tusz, papier; 31 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WK 68
na odwrocie napis autorski? ołówkiem z informacjami o pracy z tytułem: Przetwory słów, z datą: 1968

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballada o hucie Florian II (1971)

litografia (10/10)
62.5x47 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dwie kobiety, ok. 1955

tempera, tektura; 30 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka wystawowa: Ministerstwo Kultury i Sztuki / Centralny Zarząd Sztuk / Plastycznych i Wystaw /Wydział Twórczości Plastycznej/ Nr. inw.
I-1035 x 3885 | Nazwisko Kondek Wacław / Tytuł Dwie kobiety /Technika i wymiary temp. 41 x 31 / Sygnatura / Wykonana w roku / Cena zł. 600 |
Zakupiono z Wystawy Dorocznej | ZPAP - Łódź Data 21 XI 55

KONDEK Wacław (1917-1976)

Przyjaciele III (z cyklu Teatrzyk lalek Makabreska)

sygn. p.d.
litografia (5/7)
35x27 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Zajęcia laleczek III (z cyklu Teatrzyk lalek Makabreska, 1966)

sygn. dat. p.d.
litografia (1/7)
35x30.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Z cyklu Sulejów (1961)

sygn. dat. p.d.
litografia tinta
20.8x30 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Wieża Arsenału z cyklu Sulejów (1961)

sygn. dat. p.d.
litografia tinta
27.1x22.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Stalle z cyklu Sulejów (1961)

sygn. dat. p.d.
litografia tinta
22.2x29.6 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Sień w Zamościu (1965)

sygn. dat. p.d.
litografia (e.a.)
42x60.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballada o hucie Kościuszko (1971)

niesygnowany
(potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)
litografia (8/10)
45.2x63.2

KONDEK Wacław (1917-1976)

Sień w Zamościu III (1965)

sygn. dat. p.d.
litografia (3/5)
43x61

KONDEK Wacław (1917-1976)

Siostry (1961)

sygn. dat.
ceramika, siwak, polichromia
34x16.5x10.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dziewczyna (1960)

niesygnowany
ceramika szkliwiona
26.5x14.3x16 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Kapliczka (1969)

sygn.
ceramika
31x16.5x16.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballada o hucie Florian (1971)

litografia (9/12)
62x43.2 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Nowe Miasto (1966)

niesygnowany
litografia
44x63.2 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Praszka, 1965

litografia, papier;
44,5 x 61 cm (wymiar kompozycji),
50 x 68 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: l. d.: Litografia Praszka / Lit 32/ 1965 śr. d.: 4 / 5 p. d.: (-)WACŁAW KONDEK
na odwrocie potwierdzenie autentyczności litografii wystawione odręcznie przez Marię Kondek (2002/ II).

KONDEK Wacław (1917-1976)

Z cyklu Drobiazgi (1957-58)

sygn. dat. i niesygnowany
10 szt.
tusz, akwarela, gwasz, papier/tektura
18x13 i 13x18 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Młyn w Nowym Bidaczowie (1967)

niesygnowany
litografia (10/12)
42.5x61 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Nowe Miasto (1966)

niesygnowany
litografia (1/5) 45x64.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

XXXVIII - Satyr, 1965

litografia, papier;
49 x 35 cm (wymiar arkusza);
u dołu opis ołówkiem: Litografia XXXVIII 5/5 Wacław Kondek 1965

KONDEK Wacław (1917-1976)

Zimowy Teatr, 1962

olej, płótno; 95 x 72,5 cm
sygn. i dat. p. d.: WK 62
na odwrocie na blejtramie napis autorski: W. KONDEK - "ZIMOWY TEATR", oraz nalepka z CENTRLNEGO BIURA WYSTAW ARTYSTYCZNYCH w Łodzi z numerem: 43/65/0 z tytułem, techniką, wymiarami oraz datą przyjęcia: 1965

KONDEK Wacław (1917-1976)

Praszka (1965)

litografia (4/5)
44.5x61 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Droga do Sozopola (1966)

litografia (5/10)
55x39.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Młyn nad Tanwią, 1967

litografia, papier; 44 x 59 cm (wymiar kompozycji),
50,5 x 70,3 cm (wymiar arkusza);
opisany u dołu ołówkiem: Litografia: "Młyn nad Tanwią" (autorskie) 7/10, (-) WACŁAW KONDEK, z prawej: 1967 (autorskie); na odwrocie napis ołówkiem: (-) WACŁAW / KONDEK / Lit 3 / 1967 w kółku: G 328 Młyn nad Tanwią, Autentyczność odbitki opisaną i numerowaną przez autora stwierdzam Maria Kondek

KONDEK Wacław (1917-1976)

Wieluń (1965)

litografia (4/5)
44.4x63.7 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Młyn nad Tanwią (1967)

litografia (7/10)
44x59 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballada o Hucie Florian III, 1971

litografia, papier;
62,5 x 45,5 cm;
napisy u dołu l. d.: "Ballada o hucie "Florian" III, litografia/ Lit.46/1971, śr. d.: 7/10, p. d.: WACŁAW KONDEK 1971
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności litografii wystawione odręcznie przez Marię Kondek (1997).

KONDEK Wacław (1917-1976)

KONDEK Wacław (1917-1976)

Fara w Sieradzu z cyklu Ziemia Łódzka (1965)

litografia (3/5)
45.8x62 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Pieta (1971)

litografia (8/11)
63.5x40 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Z cyklu Sulejów (1961)

sygn. dat. p.d.
17 szt.
litografia, tinta
ok. 24x30.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballada o hucie Florian III (1971)

litografia (7/10)
62.5x45.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Okno III (1963)

niesygnowany
olej, pilśnia
61.5x90.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dobry kolega (1971)

litografia barwna (6/10)
60.5x34.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Madonna (1971)

litografia (1/10)
60.5x34.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dziewczyna (1961)

sygn.
ceramika, siwak
30x18x12 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dziadek Frasobliwy (1961)

sygn.
ceramika, siwak
37x15.5x10 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Łód¼ - Ul.Targowa 47

niesygnowany
olej, płótno
50x69 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Brama (1971)

litografia (9/10)
46x55 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Błękitne góry

niesygnowany
olej, pilśnia
61.5x91.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Scherzo - Alfabeta (1974)

sygn. dat. śr.g.
tempera,
deska
43.5x20.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Panna Młoda (1966)

litografia (10/10)
62.8x43 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Okno II (1963)

niesygnowany opisany na odwrociu
olej, płótno
70x55 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Portret pojedyńczy z cyklu Rodzina diabelska

olej, pilśnia
92x61 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballada Bidaczów Stary II, 1969

tempera, deska,
50 x 71 cm;
Na odwrocie napisy autorskie ołówkiem: Ballada Bidaczów Stary II (...) /1969/ WACŁAW KONDEK/ tempera na (...)

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dwie kobiety

tempera, tektura; 31 x 41 cm;
nie sygnowana
na odwrocie nalepka wystawowa: Ministerstwo Kultury i Sztuki | Centralny Zarząd Sztuk | Plastycznych i Wystaw | Wydział Twórczości Plastycznej| Nr. inw. I-1035 x 3885 | Nazwisko Kondek Wacław | Tytuł Dwie kobiety | Technika i wymiary temp. 41 x 31 | Sygnatura | Wykonana w roku | Cena zł. 600 | Zakupiono z Wystawy Dorocznej | ZPAP
Łódź Data 21 XI 55

KONDEK Wacław (1917-1976)

Czterooki, 1965

tempera, deska;
45 x 20 cm;
sygn. p. d: WK 65
Na odwrocie napis ołówkiem: CZTEROOKI

KONDEK Wacław (1917-1976)

Czterooki (1965)

sygn. dat. p.d.
tempera, deska
45x20

KONDEK Wacław (1917-1976)

Cielątko (1962)

sygn. dat. p.d.
linoryt
24x49.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballada łagiewnicka, 1969

tempera, deska kreślarska,
71,5 x 50,5 cm;
sygn. u dołu: WK 69

KONDEK Wacław (1917-1976)

Liście

olej, płyta, 85,5 x 96 cm;
sygn. p. d.: W K

KONDEK Wacław (1917-1976)

Wieża Krakowska cyklu Sulejów (1961)

sygn. dat. p. d.
litografia, tinta
28.9x22.5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

T 118 (1975)

sygn. dat. p. d.
olej, deska
50x71 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Stary Młyn (1971)

sygn.dat.p.d.
litografia (6/10)
43x60.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Abstrakcja

olej, płyta,
49 x 96 cm,
sygn. p. d.: WK

KONDEK Wacław (1917-1976)

Wieża Krakowska - Sulejów

litografia, papier, 29,3 x 23,8 cm(w świetle oprawy
sygn. p. d.: Wacław Kondek 1961 (ołówkiem), p. d. napis (ołówkiem): Wieża
Krakowska - Sulejów - litografia

KONDEK Wacław (1917-1976)

Pejzaż zimowy II, 1965

olej, płótno,
68 x 90 cm,
opisany na odwrocie, na krośnie WACŁAW KONDEK/ PEJZAZ ZIMOWY/ 1965

KONDEK Wacław (1917-1976)

Pejzaż dla Don Kichota

sygn. p.d.: WK 70,
tempera, deska,
70x50 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Scherzo

sygn. p.l.śr.: WK 74,
tempera, deska,
44x23 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Scherzo

sygn. p.d.: WK,
tempera, deska,
32,5x14,5 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Zestaw trzech litografii

1. Scherzo VII: litografia, papier, 50 x 35 cm (cały arkusz);
sygn. p. d.: Wacław Kondek 1966 (ołówkiem);
l. d.: tytuł; po środku numer: 6/10
2. Scherzo VI: litografia, papier, 50 x 35 cm (cały arkusz);
3. Dom I: litografia, papier, 35 x 48 cm (cały arkusz);
sygn. p. d.: Wacław Kondek 1965 (ołówkiem);
l. d.: tytuł, po środku numer: 4/5

KONDEK Wacław (1917-1976)

KONDEK Wacław (1917-1976)

Piotrków - klatka schodowa, 1965

litografia, papier, 63 x 43,5 cm (odcisk);
sygn. p. d.: Wacław Kondek 1965 (ołówkiem)

KONDEK Wacław (1917-1976)

Kompozycja z liśćmi

olej, sklejka, 85,5 x 96 cm;
sygn. p. d.: W K

KONDEK Wacław (1917-1976)

T 118, 1975

tempera, deska kreślarska, 50,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: WK 75
na odwrocie napis: WACŁAW KONDEK / 1975 / T 118

KONDEK Wacław (1917-1976)

Wiosna II (z cyklu Teatrzyk lalek Makabreska, 1966)

niesygnowany dat. l.d. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)
litografia (5/7)
51.7x36.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Pierwsze kroki (z cyklu Teatrzyk lalek Makabreska, 1966)

litografia (5/7)
35.5x30.7

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ziemia (1973)

litografia
45.5x62.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Portret nrXXXII[Teresa Tyszkiewicz],1956

litografia, papier, 44 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wacław Kondek 1965; po środku numer (ołówkiem): 4/5; l.d.napis (ołówkiem): Litografia XXXII

KONDEK Wacław (1917-1976)

Czarny Anioł VI (1968)

sygn. dat. p.d.
litografia (1/6)
62.3x43

KONDEK Wacław (1917-1976)

Wspólna znajoma (z cyklu Teatrzyk lalek Makabreska, 1966)

litografia (5/8)
38.5x32

KONDEK Wacław (1917-1976)

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballada łęczycka II, 1968

tempera, deska,
71,2 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: WK 68;
na odwrocie napis ołówkiem: BALLADA "ŁĘCZYCA" II - 1969

KONDEK Wacław (1917-1976)

Madonna ze świętymi, 1965

tempera, deska,
46 x 64 cm;
sygn. i dat. u dołu: WK 65

KONDEK Wacław (1917-1976)

Drzewo (1973)

niesygnowany (potwierdzenie autentyczności przez Marię Kondek)
litografia
65.5x46.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Matka Boska (1964)

sygn. dat. p.d.
tempera, deska
53x40

KONDEK Wacław (1917-1976)

Madonna ze świętymi (1965)

sygn. dat. śr.d.
tempera, deska
46x64

KONDEK Wacław (1917-1976)

Scena w łaźni (1955)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
40x30

KONDEK Wacław (1917-1976)

Z cyklu Sulejów (1961)

sygn. dat. p.d.
litografia, tinta
27.5x22.8

KONDEK Wacław (1917-1976)

Z cyklu Sulejów (1961)

sygn. dat. p.d.
litografia, tinta 31x21

KONDEK Wacław (1917-1976)

Bałuty, 1970

tempera, deska, 53 x 40 cm;
sygn. i dat. u dołu: WK 70;
napisy autorskie na odwrocie

KONDEK Wacław (1917-1976)

Z cyklu Sulejów (1961)

sygn., dat. p.d. litografia, tinta 21x31

KONDEK Wacław (1917-1976)

Z cyklu Sulejów (1961)

sygn., dat. p.d. litografia, tinta 21x30

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dziewczynka z kotkiem, lata 50.

Drzeworyt; wym. komp.: 225 x 175 mm; planszy: 272 x 220 mm; niesygn.

KONDEK Wacław (1917-1976)

Sulejów - klasztor cystersów, 1961

litografia, papier, 29,5 x 23,8 cm(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wacław Kondek 1961;
napis l. d.: Sulejów

KONDEK Wacław (1917-1976)

Wieża klasztoru cystersów w Sulejowie, 1961

litografia, papier, 29,3 x 23,8 cm(w świetle oprawy);
napis l. d.: Sulejów

KONDEK Wacław (1917-1976)

tempera, deska kreślarska, 50 x 70 cm;
sygn. i dat, na odwrocie;
napisy autorskie na odwrocie: Ballada Bidaczów Stary II

KONDEK Wacław (1917-1976)

Pejzaż III (1967)

sygn. dat. p.d., litografia, 43.5x62.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Kompozycja z liśćmi

olej, sklejka, 85,5 x 96 cm;
sygn. p. d.: W K

KONDEK Wacław (1917-1976)

niesygnowany
dat. p.d. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)
litografia
42.5x60.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Kompozycja z liśćmi

olej, płyta pilśniowa, 110 x 80 cm;
sygn. p. d.: W. K.

KONDEK Wacław (1917-1976)

Młyn w Zębodole (1968)

sygn. dat. p.d.
litografia
42.2x58.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dziadek Łopuch, lata 40.

Drzeworyt
wym.: 240 x 185 mm
sygn. oł. p.d.: Kondek; l.d.: tytuł.

KONDEK Wacław (1917-1976)

Martwa natura

olej, płótno
85 x 71 cm
sygn. p. d.: W. K.

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ćma

sygn. dat. p.d.
litografia
46x57.7

KONDEK Wacław (1917-1976)

KONDEK Wacław (1917-1976)

Stworki, 1959

olej, płótno,
68 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: WK 59

KONDEK Wacław (1917-1976)

Diabelska rodzina

Niesygnowany
Ceramika
wys.36, dł.25

KONDEK Wacław (1917-1976)

Matka z dzieckiem (1961)

sygnowany dat. p.d.
drzeworyt
25.2x20.2

KONDEK Wacław (1917-1976)

olej, płótno,
50 x 69 cm,
sygn. p.d.: W. Kondek 1965

KONDEK Wacław (1917-1976)

Madonna XI (1965)

sygn. dat. p.d., olej, deska, 45x20.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Kościół w Pabianicach

sygn. p.d., olej, płótno, 81x100

KONDEK Wacław (1917-1976)

Anioł Czarny

sygn. l.d., olej, deska, 45x20

KONDEK Wacław (1917-1976)

Stworki (1959)

sygn. dat. p.d., olej, płótno, 68x89.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Murarze

olej, płótno, 100 x 80 cm; opisany na odwrocie: WACŁAW KONDEK / "Murarze"

KONDEK Wacław (1917-1976)

Śniegowe wzgórze, 1965

tempera, deska, 45 x 20 cm; sygn. i dat. p.d.: WK 65; na odwrocie napis ołówkiem: ŚNIEGOWE WZGÓRZE

KONDEK Wacław (1917-1976)

Frasobliwy

linoryt, papier, 60,5 x 31 cm (w świetle passe-partout); opisany u dołu: Linoryt "Frasobliwy" Wacław Kondek / Panu Tadeuszowi Chrościelskiemu Wacław K.

KONDEK Wacław (1917-1976)

Frasobliwy (1962)

sygn. dat. p.d., linoryt, 58.2x29.6 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Śniegowe wzgórze (1965)

sygn. dat. p.d., tempera, deska, 35x20 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Rokita, 1963

linoryt, papier, 50 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany u dołu: Linoryt "Rokita" W. Kondek 1963

KONDEK Wacław (1917-1976)

Bałuty, 1970

tempera, deska, 54 x 40 cm
sygn. i dat. śr.d.: WK 70, sygn. i opis autorski na odwrocie

KONDEK Wacław (1917-1976)

Don Kichot XII (1975)

niesygnowany (potwierdzenie autorstwa przez M.Kondek)
litografia, 40x56 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Bałuty (1970)

sygnowany dat. środek d.
tempera deska, 53x40 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Scherzo

tempera, deska, 33 x 15 cm;
sygn. l.d.: WK,
na odwrocie napisy autorskie: WACŁAW KONDEK / tempera na drewnie / "Scherzo"
sygn. WK / wymiary 43? x 15 / zdj. VUIII / 2 P 76

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballada łagiewnicka

tempera, deska, 71,5 x 50 cm

KONDEK Wacław (1917-1976)

Ballada łęczycka II, 1968

tempera, deska, 71,5 x 51 cm;
sygn. i dat. p.d.: WK 68;
na odwrocie napisy autorskie

KONDEK Wacław (1917-1976)

Domy IV, 1965

olej, płyta pilśniowa, 60 x 90,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: WK 65

KONDEK Wacław (1917-1976)

KONDEK Wacław (1917-1976)

KONDEK Wacław (1917-1976)

KONDEK Wacław (1917-1976)

KONDEK Wacław (1917-1976)

KONDEK Wacław (1917-1976)

KONDEK Wacław (1917-1976)

Nietoperz

litografia, papier,
49,5 x 68 cm (całość)

KONDEK Wacław (1917-1976)

Diabeł z rybą (1963)

sygnowany, datowany p.d.
drzeworyt
15.3x12.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Byk (1960)

sygnowany, datowany p.d.
drzeworyt
20.2x25.3

KONDEK Wacław (1917-1976)

Diabełek (1961)

sygnowany, datowany p.d.
drzeworyt
15.4x12.8

KONDEK Wacław (1917-1976)

Drzewa (1957)

sygnowany, datowany p.d.
tusz, papier
32.7x47.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Południowe morze (1957)

sygnowany, datowany l.d.
olej, pilśnia
43.5x122

KONDEK Wacław (1917-1976)

Rozmowa (1957)

sygnowany, datowany p.d.
tusz, papier
32.5x48.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Akt z cyklu Kobiety (1973)

sygnowany, datowany p.d.
tusz, papier
27.5x20

KONDEK Wacław (1917-1976)

Zakochani (1955)

sygnowany, datowany p.d.
tempera, papier
25x33

KONDEK Wacław (1917-1976)

Dwie kobiety-Toaleta (1955)

sygnowany, datowany p.d.
technika mieszana, tektura
40x29.8

KONDEK Wacław (1917-1976)

Macierzyństwo ok.1960

drewno, ślady polichromii,
wys. 30 cm
sygnowany: WK

KONDEK Wacław (1917-1976)

Macierzyństwo (ok.1960)

drewno, ślady polichromii
wys.30
sygnowany

KONDEK Wacław (1917-1976)

Kobieta z dzieckiem (1955)

sygn. dat. p.d.
drzeworyt
24.5x18.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

KONDEK Wacław (1917-1976)

Twarz III

niesygnowany
olej tektura
60x50

KONDEK Wacław (1917-1976)

Twarz II

niesygnowany
olej tektura
60x50

KONDEK Wacław (1917-1976)

Madonna I (1966)

niesygnowany dat. p.d. (potwierdzenie autorstwa przez M.Kondek)
litografia 58.5x38.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Drzewo - Madonna III, 1971

litografia, papier, 4/15, 67 x 45,4 cm; sygn. i dat. p. d.: WKondek 1971,
u dołu napis autorski: Litografia "Drzewo" "Madonna III" 4/15

KONDEK Wacław (1917-1976)

Huta (1971)

sygn. dat. p.d.
litografia
49x68.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Głowa kobieca (1957)

sygnowany dat.l.d.
olej tektura
59x49.5

KONDEK Wacław (1917-1976)

Drzwi do nikąd

litografia, papier,
44,5x64,5 cm;
sygn. p.d.: Wacław Kondek 1971 (ołówkiem) z lewej autorski tytuł pracy.

liczba obiektów: 183