1 zł
2 600 000 zł

MŁODOŻENIEC Stanisław (ur. 1953)

RED, 2018 r.

olej/płótno, 28 x 36 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'S. MŁODOŻENIEC | 2018'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'S.M | "RED" 2018 | olej/płótno'

cena wywoławcza: Wykup abonament

BLUE, 2018 r.

olej/płótno, 27 x 36 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'S. M | 2018'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'S. MŁODOŻENIEC | "BLUE" 2018 | oil/canvas'

Kompozycja, 2010

olej, płótno, 90 x 122 cm

Portret czerwony, 1980

olej, płótno, 100 x 140 cm

Bez tytułu nr 1, 2010

olej, płótno; 45 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: S.M. / 2010
na odwrocie nalepka Domu Aukcyjnego Abbey House.

Abstrakcja , 1996 r.

olej/papier, 20 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: 'S.M. '96'

"Kompozycja", 2008 r.

olej/papier, 25 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'COMPOSITION OIL S.MŁODOŻENIEC 2008'

Composition, 2016 r.

olej/płótno, 35 x 45,5 cm
sygnowany i datowany u góry kompozycji: 'S. MŁODOŻENIEC 2016'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'S. Młodożeniec | "COMPOSITION" | 2016'

Numbian Tribute Bearer, 1997 r.

olej/płótno, 27,5 x 23 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'SM 19 X 97'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'STANISŁAW MŁODOŻENIEC | NUMBIAN TRIBUTE BEARER | 1997 OLEJ/ PŁÓTNO'

Ezop IV, 2018

olej, płótno; 89,5 x 120 cm;
sygn. i dat. u góry z lewej: S. MŁODOŻENIEC / 2018;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: S. MŁODOŻENIEC / "EZOP IV" 2018 / oil/canvas.

bez tytułu, 2017

Flamaster
29,5 x 20,5 cm

BEZ TYTUŁU, 2012 r.

olej/papier, 55 x 70 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.g.: S Młodożeniec 2012

Composition, 2006 r.

olej/papier, 27 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'COMPOSITION OIL S.MŁODOŻENIEC 2006'

Bez tytułu, 2001 r.

olej/papier, 30 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: 'S.MŁODOŻENIEC '2001'

Bez tytułu, 2018 r.

olej na pergaminie i papierze, 27 x 35 cm, sygn.

Karuzela, 2018

olej, płótno; 91 x 119 cm;
sygn. i dat. l. g.: S.M / 2018;
na odwrocie opisany: S. MŁODOŻENIEC / „CAROUSEL” 2018 / oil/canvas 91 x 119 cm.

bez tytułu, 2008

olej, papier; 55 x 69 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.g.: "S.M X 2008", p.d.: "S. Młodożeniec"

Kompozycja,

olej/płótno, 30x40 cm

Szary Paysage, 2005

olej, płótno; 76 x 101 cm;
sygn. i dat. l. g.: ST MŁODOŻENIEC 2005;
na odwrocie opis obrazu: Szary (...) - [przesłonięte blejtramem] / S. Młodożeniec / olej, płótno / 2005 oraz drukowana nalepka z domu aukcyjnego z odręcznie wypisaną informacją o pracy.

Pocztówka z Rzymu, 2012

olej, karton; 50x60 cm
sygnowany p.g.: "S. Młodożeniec | 2012"

olej na płótnie
40 x 30 cm

Szary Paysage, 2005

olej, płótno; 76 x 101 cm;
na odwrocie opis obrazu: Szary (...) - [przesłonięte blejtramem] / S. Młodożeniec / olej, płótno
/ 2005 oraz drukowana nalepka z domu aukcyjnego z odręcznie wypisaną informacją o pracy.

Aborygen, 2015

Olej na płótnie, 100 x 120 cm

Kompozycja, 2012

olej, płótno; 149 x 122 cm;
sygn. i dat. śr. g.: S. MŁODOŻENIEC / 2012;
na odwrocie drukowana nalepka z domu aukcyjnego z odręcznie wypisaną informacją o pracy.

Bez tytułu, 2017 r.

olej na płótnie, 41 x 30 cm, sygn.

FOR ANETTE - NYC [New York City], 1984

akwarela, tusz lawowany,
42 x 56 cm na arkuszu 50 x 65 cm,
sygnowany i datowany p.d. "S.MŁODOZENIEC 9 IV 84"; l.d. tytuł pracy.

Jaworzynka

tusz, papier, 27 x 41 cm,
sygn. l.d.: Jaworzynka 3 VIII 2003/ S. Młodożeniec.

Kompozycja, 2011

olej, płótno; 130 x 140 cm;
sygn. i dat. l. g.: S. MŁODOŻENIEC 2011;
na odwrocie opisany: STANISŁAW MŁODOŻENIEC / "KOMPOZYCJA" / 130 x 140 cm 2011 / olej/płótno oraz drukowana nalepka z domu aukcyjnego z odręcznie wypisaną informacją o pracy.

Szary Paysage, 2005

olej, płótno; 76 x 101 cm;
na odwrocie opis obrazu: Szary (...) - [przesłonięte blejtramem] / S. Młodożeniec / olej, płótno /
2005 oraz drukowana nalepka z domu aukcyjnego z odręcznie wypisaną informacją o pracy.

Kompozycja, 2012

olej, płótno; 149 x 122 cm;

DLA DOROTY

olej na tekturze, 27,5 x 33,5 cm, sygnowany l.d. "DLA DOROTY STAŚ M.".
Uczeń Jacka Sienickiego w warszawskiej Akademii (dyplom 1982). Od 1983 r. mieszka i pracuje w Nowym Jorku, wystawiając regularnie także w Polsce.

akwarela, tusz lawowany,

Kompozycja I (czerwona), 2004 r.

olej/papier, 56 x 72 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'S. MŁODOŻENIEC 2004'
na odwrociu nalepka z opisem pracy

Trzy twarze, 2013 r.

olej/papier, 54 x 67 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.g.: 'S. MŁODOŻENIEC 2013'

W więzieniu, 1973 r.

akwarela, gwasz/papier, 47 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '73 | S.MŁODOŻENIEC'

PEJZAŻ, 2016 r.

olej/płótno 98 x 130 cm
sygnowany i datowany p.g.: S. Młodożeniec | 2016

Kompozycja, 2011 r.

olej na papierze, 32,5 x 45 cm, sygn.

Drzewo, 2000 r.

olej/płótno, 58,5 x 72,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'SM 30.VIII 2000'
opisany na odwrociu: 'STANISŁAW MŁODOŻENIEC | "DRZEWO" 2000 | olej/płótno'

KOMPOZYCJA 1 (CZERWONA), 2004

olej, papier
56 x 71 cm
sygn. oł. p.g.: S. MŁODOŻENIEC 2004
na odwr. nalepka wystawowa z nr kat. 134

BROOKLYN, 2016

olej, płótno, 75 x 127 cm
sygn. p.g.: ST. MŁODOŻENIEC 2016
op. na odwrocie: ST. MŁODOŻENIEC/ "Brooklyn" 2016/ olej/płótno

Figloraj, 1999 r.

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'SM 22 V 99'
opisany na odwrociu: 'SM | "FIGLORAJ" | 1999'

TURKUAZ, 2011 r.

olej/płótno 150 x 124 cm
sygnowany l.d.: Młodożeniec 2011
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu pismem odręcznym:
Stanisław Młodożeniec | Turkuaz | 150 x 124 | olej, płótno | 2011

Sześć widoków Warszawy, 2011 r.

akryl/tektura, 55 x 70 cm (w świetle passe-parout)
sygnowany i datowany p.d.: 'S.MŁODOŻENIEC 2011'

Bez tytułu nr 1, 2010

olej, płótno; 45 x 34,5 cm;

Jeziorko Czerniakowskie, 2016

olej, płótno, 101 x 122 cm
sygn. l.g.: S. MŁODOŻENIEC/ 2016

Bez tytułu, 2015 r.

olej, płótno, sygn.
46 x 61 cm

Twarz

olej na papierze, technika własna
33 x 46 cm

Kompozycja I, 2004

olej, karton;
70,5 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: S. MŁODOŻENIEC 2004

Kompozycja figuralna, 2008 r.

technika własna/papier, 54 x 71 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'S MŁODOŻENIEC 5.I.2008'

Drzewa, 2015

olej, płótno, 100 x 131 cm
sygn. p.g.: S. MŁODOŻENIEC/ 2015

Kompozycja I, 2004

olej, karton;

19,5 x 22 cm
Olej + tempera
2015 r.

Nad Wisłą, 2015

olej, płótno; 100x131 cm
sygn. na odwrocie: STANISŁAW MŁODOŻENIEC / "NAD WISŁĄ" 2015 / olej/płótno 100x131

Bez tytułu, 2008 r.

technika własna na papierze, 61 x 68 cm, sygn.

ecolina, papier, płótno, 25 x 34 cm, 1999

Bez tytułu nr 1, 2010

olej, płótno; 45 x 34,5 cm;

FOR ANETTE - NYC

[New York City]", 1984
akwarela, tusz lawowany,

Według "Ogrodu ziemskich rozkoszy" Boscha, 2008

olej, płótno, 157 x 136 cm
opisany u dołu: After "Garden of delights" (c.1500) of Hieronimus Bosh S. MŁODOŻENIEC (PAINTED CIRCA 2008)

BEZ TYTUŁU

Temper, papier, 56 x 70 cm,
sygn p.g.: S.M. X 2008, p.d.: J. Młodożeniec

Flash brush, 2011 r.

akryl/karton, 55 x 77 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `S. MŁODOŻENIEC 2011`

Pick me up on the pillow ..., 1982

długopis, kredka, papier;
21 x 29 cm (w świetle oprawy);
dat. pr. g.: 12 IX 82, p. d. napis: PICK ME UP ON THE PILLOW (...);
na odwrocie nalepka Galerii Grafiki i Plakatu

Na dywanie

długopis, papier;
dat. p. g.: 13 IX 82;

akwarela, tusz lawowany, 42 x 56 cm na arkuszu 50 x 65 cm,
sygnowany i datowany p. d. "S.MŁODOZENIEC 9 IV 84"; l. d. tytuł pracy.

Bez tytułu, 2007 r.

technika własna na papierze, 20,5 x 27,5 cm, sygn.

ecolina, papier, 26,5 x 32,5 cm, 2009

Bez tytułu nr 1, 2010

olej, płótno; 45 x 34,5 cm;

Spontanes, 2010

olej, płótno; 68 x 83 cm;

Bez tytułu, 1998 r.

olej/płótno, 21 x 25,5 cm
sygnowany p.d.: `SM`

olej/płótno, 28 x 23 cm
sygnowany i datowany l.d.: `SM 19 X 97`
opisany i datowany na odwrociu: `STANISŁAW MŁODOŻENIEC | NUMBIAN TRIBUTE BEARER | 1997 OLEJ/PŁÓTNO`

Szkice twarzy

długopis, papier;
29 x 21 cm (w świetle oprawy);

Lektura, 1982

długopis, papier;
dat. śr. g.: 13 IX 82;

Na dywanie

długopis, papier;
dat. p. g.: 13 IX 82;

Kokaina, 1981

olej, płótno;
100,5 x 124 cm;
sygn. i dat. l. g.: S. MŁODOŻENIEC / 17 VII 1981 u dołu z lewej napis: Cocaine;
na odwrocie nalepka depozytowa: MASP/ dep.666/ MŁODOŻENIEC S

Dworek Żelazowa Wola, lata 80. XX w.

olej/płótno, 45 x 60 cm
sygnowany p.d.: `S.MŁODOŻENIEC`

Estymacja: 5 000 - 8 000

Composition, 2010 r.

olej/papier, 40 x 54 cm
u dołu opisany: ` COMPOSITION oil/paper S. MŁODOŻENIEC 2010`

Erotyk, 1982

długopis, kredka, papier;
21 x 29 cm (w światle oprawy);
dat. śr. g.: 12 IX 82
na odwrocie nalepka z warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu.

Przed kominkiem, 1982

długopis, papier;
dat. śr. g.: 13 IX 82

W pokoju, 1982

długopis, papier;
21 x 29 cm (w świetle passe-partout);
dat. śr. g.: 13 IX 82

Kosmos

długopis, papier;

etolina
56 x 40 cm

Kokaina, 1981

olej, płótno; 100,5 x 124 cm;

Praca eksponowana m.in. na wystawach:
1984 - Malarstwo, Armand Bartos Jr. studio, Nowy Jork
2002 - To było tak... Obrazy z kolekcji Barbary i Andrzeja Bonarskich, Muzeum Narodowe w Warszawie - Królikarnia, kurator Radosław Mleczko, Warszawa

Billie songs blues, 1982

długopis, kredka, papier;
sygn. i dat. l. d: MŁODOŻENIEC 12 IX 82, napis p. d.: BILLIE SONGS BLUES;

długopis, kredka, papier;

Kompozycja, 2012

ekolina, papier, 37,5 x 50 cm;
dat. u góry: 8 X 2012

Central Park, 1993

olej, płótno;
70 x 99 cm;
sygn. i dat. l. g.: S. M. 1993
Na odwrocie napis: CENTRAL PARK

Figloraj, 1999

olej, płótno; 65 x 91,5 cm
sygn. i dat. l. g.: SM 22V99
na odwrocie napis autorski: SM/ "FIGLORAJ"/ 1999

Kompozycja, 2004 r.

olej/papier, 49 x 64,5 cm, sygn.

Subway, 1994

olej, płótno; 141,5 x 165,5 cm
sygn. Na odwrocie: S.Młodożeniec/ "SUBWAY" 1994

Estymacja: 15000 - 20000 PLN

Figloraj, 1999

olej, płótno; 65 x 91,5 cm
sygn. i dat. l. g.: SM 22V99

Bez tytułu, 2003

olej, płótno, 38 x 29 cm;
sygn. i dat. l. g.: S.M. 2003

Subway, 1994 r.

olej/płótno, 141,5 x 165,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `S. MŁODOŻENIEC | "SUBWAY" 1994`

Estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Pejzaż, 2009

olej, płótno;
41 x 33 cm;
sygn. i dat. l. d.: SMŁODOŻENIEC 2009

Studio, 2009

olej, płótno;
128 x 122 cm;
sygn. i dat. l. g.: S.MŁODOŻENIEC/ 2009
sygn. i dat. na odwrocie: S.MŁODOŻENIEC/ "STUDIO" 2009 oraz napis OLEJ NA PŁÓTNIE / S.M/ 2009/05/0003/001

Plenek, 2005 r.

olej/papier,
34 x 43 cm,
sygn.

Kompozycja, 1999

olej, płótno;
38 x 28 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: S.M. oraz tytuł: Kompozycja`99

Francoise & Pablo, 1989 r.

olej/płótno, 40 x 30 cm
sygnowany i datowany l.g.: `S.M. 12.89`

Estymacja: 2 500 - 4 500 zł

Portret

olej, płótno
100 x 151 cm
sygn. i dat. l.g.: S. MŁODOŻENIEC /1980

Kompozycja, 2012 r.

olej/papier,
54 x 70 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.g.: `S.MŁODOŻENIEC 2012`

Estymacja: 4 000 - 6 000

olej na papierze
56 x 71 cm

Portrety, 1980

olej, płótno
99,5 x 151 cm
sygn. l.g.: S. MŁODOŻENIEC 1980

Bez tytułu, 2010 r.

olej/płyta
59 x 75 cm
sygn.

Kompozycja, 1981 r.

olej/płótno, 100 x 125 cm
sygnowany i datowany l.g.: `S MŁODOŻENIEC | 1981`

Kompozycja, 2007 r.

olej/karton,
53 x 68 cm,
sygn.

Kompozycja kolorystyczna

ekolina
86 x 60 cm

Blue composition, 2005

olej, płótno,
89,5 x 124,5 cm;
sygn. p. g.: S. MŁODOŻENIEC / 2005
na odwrocie napisy autorskie: S. MŁODOŻENIEC / "BLUE COMPOSITION" 2005 / oil / canvas

Joy, 2002 r.

tempera/papier, 42 x 56 cm, sygn.

Kompozycja, 2008

olej, papier,
55 x 69 cm w świetle oprawy;
sygn. l. g.: S. MŁODOŻENIEC 2008

Blue composition, 2005

olej, płótno,
89,5 x 124,5 cm;

Bruegel, 1978

linoryt, papier, 81 x 63,5 cm;
sygn. u dołu: linoryt "Bruegel" SMłodożeniec 1978

Bez tytułu, 2003 r.

olej/papier,
23 x 21,5 cm,
sygn.

Szary pejzaż, 2005

olej, płotno, 76,5 x 101 cm;
sygn. i dat. l. g.: S. MŁODOŻENIEC 2005; opisany na odwrocie

Bruegel, 1978

Według Ogrodu ziemskich rozkoszy Bosch

olej, płótno, 157 x 136 cm; sygn. dat. i opisany u dołu: W/G "OGRODU ZIEMSKICH ROZKOSZY"
BOSCHA S. MŁODOŻENIEC painted circa 2008; sygnatura i opis powtórzony

Bez tytułu, 2005

olej, płótno
58 x 71 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: S. Młodożeniec / olej/płótno / 2005

Babie lato

olej, płótno,
70 x 90 cm;
sygn. p. d.: Młodożeniec 1977

Bez tytułu, 2007

olej, płótno,
80 x 99,5 cm
sygn. p. g.: S. MŁODOŻENIEC / 2007

Cubistique, 2002

olej płótno, 73 x 91 cm;
sygn. l. d.: S M/ 2002
opisany na odwr.: S. Młodożeniec / olej / płótno / 2002

Babie lato

olej, płótno, 70 x 90 cm;
sygn. p. d.: Młodożeniec 1977

olej/papier, 52 x 67 cm, sygn.

Kompozycja, 2002 r.

ekolina/papier, 32 x 41 cm, sygn.

Kompozycja, 2006

olej, płótno, 134 x 150 cm;
sygn. i dat. p.g.: S. MŁODOŻENIEC / 2006
na odwrocie napisy autorskie: STANISŁAW MŁODOŻENIEC / " KOMPOZYCJA" 2006 / olej,płótno

TV Warszawa, 1999 r.

olej/płótno, 20 x 25 cm, sygn.

Bez tytułu, 2003 r.

olej/płótno,
34 x 45 cm,
sygn.

KOMPOZYCJA 2004 r.

Olej na płótnie
71 x 92 cm
Sygnowany p.g. - "S. M 2004"
Na odwrocie napis - "S. MŁODOŻENIEC | COMPOSITION 2004 | oil/canvas"

Głowa I

technika własna
39x29 cm

liczba obiektów: 126