1 zł
2 600 000 zł

ORDA Napoleon (1807-1883)

KOŚCIÓŁ BOŻOGROBCÓW W MIECHOWIE

Litografia, papier; 20 x 29 cm
Dolny opis odcięty i naklejony na odwrocie

cena wywoławcza: Wykup abonament

ORDA Napoleon (1807-1883)

RUINY ZAMKU W KAZIMIERZU DOLNYM

ORDA Napoleon (1807-1883)

KRASICZYN

ORDA Napoleon (1807-1883)

KOŚCIÓŁ W WYSOCICACH

ORDA Napoleon (1807-1883)

ŁOHOJSK

Litografia, papier; 198 x 283 mm (zadruk)
Sygnowany z płyty pod ryciną: Rys. z natury Napoleon Orda Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Zestaw 26 Albumów

Albumy Widoków Historycznych Polski Poświęcony Rodakom. Zrysowany z natury przez Napoleona Ordę; 26 poszytów,
po 10 szt w każdym poszycie; reprint z litografii, na papierze, format każdej planszy 31,5 x 45 cm;

ORDA Napoleon (1807-1883)

Miechów

litografia/papier, 19,5 x 26,5 cm
opis topograficzny u dołu: 'Rys. z natury Napoleon Orda | Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie'

ORDA Napoleon (1807-1883)

Korsuń nad rzeką Rosią

litografia/papier, 29 x 36 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Żelazowa Wola, 1880

Litografia na tincie; wym.: 295 x 420 mm; sygn. pł. l.d.: Rys: z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie. Plansza z "Album widoków historycznych Polski". Stan: pełna plansza, uszkodzony górny margines. Lit.: SAP, t. VI, s. 291-294; SAP, t. V, s. 589-590; A. Banach, Polska książka ilustrowana, Kraków 1959: I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografii warszawskiej, Warszawa 1973.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Korzec (Gubernia Wołyńska), 1880

Litografia na tincie; wym.: 295 x 420 mm; sygn. pł. l.d.: Rys: z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie. Plansza z "Album widoków historycznych Polski". Stan: dobry, nieznacznie przycięta plansza. Lit.: SAP, t. VI, s. 291-294; SAP, t. V, s. 589-590; A. Banach, Polska książka ilustrowana, Kraków 1959: I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografii warszawskiej, Warszawa 1973.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Ostróg (Gubernia Wołyńska), 1880

Litografia na tincie; wym.: 295 x 420 mm; sygn. pł. l.d.: Rys: z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie. Plansza z "Album widoków historycznych Polski". Stan: pełna plansza, uszkodzone marginesy. Lit.: SAP, t. VI, s. 291-294; SAP, t. V, s. 589-590; A.Banach, Polska książka ilustrowana, Kraków 1959: I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografii warszawskiej, Warszawa 1973.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Rabsztyn, 1880

Litografia na tincie; wym.: 295 x 420 mm; sygn. pł. l.d.: Rys: z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie. Plansza z "Album widoków historycznych Polski". Stan dobry. Lit.: SAP, t. VI, s. 291-294; SAP, t. V, s. 589-590; A. Banach, Polska książka ilustrowana, Kraków 1959; I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografii warszawskiej, Warszawa 1973.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Gniezno (Księstwo Poznańskie)

litografia, papier, 25,5 x 32 cm, sygn. pod płytą l.d.:"Rys: z natury Napoleon Orda.", p.d.: "Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie."

ORDA Napoleon (1807-1883)

Św. Krzyż (Łysa Góra) / Gubernia Radomska, 1882-1883

litografia, 19,1 x 28,5 cm, arkusz: 31,6 x 45,1cm, sygn. pod płytą l.d.:"Rys: z natury Napoleon Orda.", p.d.: "Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie."

ORDA Napoleon (1807-1883)

Smolhow (Gubernia Mińska), 1873-1883 r.

litografia/papier, 25 x 31 cm (zadruk)
sygnowany pod kompozycją l.d.: 'Rys. z natury Napoleon Orda.', opisany p.d.: 'Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie'

ORDA Napoleon (1807-1883)

Dowspuda (Gubernia Suwalska), 1882-1883 r.

litografia/papier, 18,8 x 28,5 cm (zadruk)

ORDA Napoleon (1807-1883)

Baranów nad Wisłoką

Litografia, 19,5 x 28,5 cm,
rys. Napoleon Orda, lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Odrzykoń niedaleko rzeki Wisłoki

Litografia, 20 x 29 cm,

ORDA Napoleon (1807-1883)

Sanok nad rzeką Sanem

Litografia, 19,5 x 28,5 cm,

ORDA Napoleon (1807-1883)

Lwów nad rzeką Pełtwią

Litografia, 20 x 28,5 cm,

ORDA Napoleon (1807-1883)

Grodno

litografia/papier, 29 x 42 cm
sygnowana na płycie l.d.: `Rys. z natury Napoleon Orda` oraz p.d.: `Lit w lit. M. Fajansa w Warszawie`

ORDA Napoleon (1807-1883)

Mereczowszczyzna

litografia/papier, 29 x 42 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

TUM POD ŁĘCZYCĄ

Litografia, papier; 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

BIAŁOPOLE

ORDA Napoleon (1807-1883)

DOBROMIL NAD RZEKA WYRWĄ

ORDA Napoleon (1807-1883)

BIECZ NAD RZEKĄ ROPĄ

ORDA Napoleon (1807-1883)

GNIEZNO

ORDA Napoleon (1807-1883)

RYDZYNA

ORDA Napoleon (1807-1883)

WYSOCICE

ORDA Napoleon (1807-1883)

MOJKOWICE

ORDA Napoleon (1807-1883)

SANOK NAD RZEKĄ SANEM

ORDA Napoleon (1807-1883)

INOWROCŁAW

ORDA Napoleon (1807-1883)

PŁOWCE

ORDA Napoleon (1807-1883)

MOTOWIDŁÓWKA

ORDA Napoleon (1807-1883)

PRZEMYŚL NAD RZEKĄ SANEM

ORDA Napoleon (1807-1883)

PIŁA

ORDA Napoleon (1807-1883)

SZCZEPANÓW

ORDA Napoleon (1807-1883)

LISZKÓW

ORDA Napoleon (1807-1883)

WOŁODARKA

ORDA Napoleon (1807-1883)

Kielce

litografia/papier, 25,5 x 30 cm (wymiary w śwoetle passe-partout)
sygnowany na płycie l.d.: `Rys. z natury Napoleon Orda` oraz p.d.: `Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie`
Z "Albumu widoków Polski" litografowanych przez Alojzego Misierowicza (1825-ok.1905)w Litografii Maksymiliana Fajansa (1827-1890)

ORDA Napoleon (1807-1883)

Będzin nad Czarną Przemszą

litografia/papier, 25,5 x 30 cm (wymiary w świetle passe-partout)

ORDA Napoleon (1807-1883)

Ostróg

litografia/papier, 29 x 42 cm
sygnowany na płycie l.d.: `Rys. z natury Napoleon Orda` oraz p.d.: `Lit w lit. M. Fajansa w Warszawie`

ORDA Napoleon (1807-1883)

Zasław

litografia, litografia/papier, papier, 29 x 42 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Kalisz nad Prosną

widok Kalisza pochodzący z dzieła n. Ordy
"Album widoków historycznych Polski", Warszawa lata 1882-1883, litografia, wym. 19 × 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Płock nad Wisłą

panorama Płocka widziana od strony Radziwia, widok pochodzi z dzieła N. Ordy "Album widoków historycznych Polski" Warszawa lata 1882-1883, litografia, wym. 19 × 29 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Zamek w Malborku

litografia/papier, 26 x 32,5 cm (w świetle passe - partout)
opisana u dołu: `Rys. z natury Napoleon Orda` i ` Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie`

ORDA Napoleon (1807-1883)

Panorama przedmieść Kijowa

litografia/papier, 22 x 31 cm (w świetle passe - partout)

ORDA Napoleon (1807-1883)

Włocławek nad Wisłą

Widok zamku w Pułtusku, pochodzący z dzieła N. Ordy "Album widoków historycznych Polski", Warszawa, lata 1882-1883; litografia, wym. 26 x 30,5 cm w świetle passe-partout; w oprawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Grodno (Gubernia Grodzieńska)

litografia/papier, 24,5 x 30,5 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 400 - 600 zł

ORDA Napoleon (1807-1883)

Żółkiew

litografia/papier, 25 x 30,5 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 400 - 600 zł

ORDA Napoleon (1807-1883)

Przemyśl nad rzeką Sanem (Galicya)

litografia, 19,5 x 29 cm,
lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Lwów nad rzeką Pełtawią (Galicya)

litografia, 19,6 x 28,9 cm,
lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Sanok nad rzeką Sanem (Galicya)

litografia ,19,3 x 28,5 cm.
lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Baranów nad Wisłoką (Galicya)

litografia, 19,5 x 28,9 cm,
lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Odrzykoń niedalek rzeki Wisłoki (Galicya)

litografia , 19,6 x 28,9 cm;
lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Krasiczyn nad rzeką Sanem (Galicya)

litografia , 19,5 x 28,6 cm;
lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Rożnów nad rzeką Dunajcem (Galicya)

litografia, 19,5 x 28,5 cm.
Lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Melsztyn nad rzeką Dunajcem (Galicya)

litografia, 19,5 x 28,5 cm.
Lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Olesko nad źródłami Styru (Galicya)

litografia, 19,5 x 28,5 cm.
Lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Dobromil nad rzeką Wyrwa (Galicya)

litografia, 19,5 x 28,5 cm.
Lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Żółkiew (Galicya)

litografia, 19,5 x 28,5 cm.
lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Stary Sącz czyli Sandecz (Galicya)

litografia, 19,5 x 28,5 cm.
lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Łęczyca

litografia, papier;
26,6 x 32,7 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l. d.: na płycie: Rys. z natury Napoleon
Z "Albumu widoków Polski" litografowanych przez Alojzego Misierowicza (1825 - ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa (1827-1890)

ORDA Napoleon (1807-1883)

Ostróg

litografia, papier;
26 x 32 cm (w świetle oprawy);

ORDA Napoleon (1807-1883)

Drohowyże (Galicya)

Litografia, 19,5 x 28,5 cm, lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Zamek Wawel nad Wisłą

ORDA Napoleon (1807-1883)

Halicz przy ujsciu rzeki Łukiew do Dniestru (Galicya)

Litografia, 19,5 x 28,5 cm , lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Buczacz nad rzeką Strypą (Galicya)

ORDA Napoleon (1807-1883)

Wiśnicz (Galicya)

ORDA Napoleon (1807-1883)

Trębowla nad rzeką Gniezną (Galicya)

Litografia, 19.5x28.5 cm, lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Janów nad rzeką Sniwodą

litografia/papier, 31,5 x 45 cm
opisany u dołu: `Rys. z natury Napoleon Orda Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie`

Estymacja: 400 - 600 zł

ORDA Napoleon (1807-1883)

Kamieniec Podolski - Ogród generała Jana de Witte

Estymacja: 400 - 600 zł

ORDA Napoleon (1807-1883)

Michałówka - pałac rodziny Makowieckich

Estymacja: 400 - 600 zł

ORDA Napoleon (1807-1883)

Krzywiec - pałac zbudowany przez P. Kazimierza Podhórskiego

Estymacja: 400 - 600 zł

ORDA Napoleon (1807-1883)

Pietniczany[gub. Podolska], 1875

Litografia tonowana; wym. planszy: 320 x 445 mm; sygn. pł. l.d.: Rys. z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie; pod kompozycją tytuł i opis. Plansza z: "Album widoków gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej i kijowskiej, w dwóch seryach, zawierających 80 widoków", seria I i II, Warszawa 1875. Stan zach.: drobne zażółcenia, ślady zalania, uszkodzone marginesy. Lit.: SAP, t. VI, s. 291-294; SAP, t. V, s. 589-590; A. Banach, "Polska książka ilustrowana", Kraków 1959; I. Tessaro-Kosimowa, "Historia litografii warszawskiej", Warszawa 1973.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Horodyszcze [gub. Wołyńska], 1875

Litografia tonowana; wym. planszy: 320 x 445 mm; sygn. pł. l.d.: Rys. z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie; pod kompozycją tytuł i opis. Plansza z: "Album widoków gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej i kijowskiej, w dwóch seryach, zawierających 80 widoków", seria I i II, Warszawa 1875. Stan zach.: drobne zażółcenia, ślady zalania. Lit.: SAP, t. VI, s. 291-294; SAP, t. V, s. 589-590; A. Banach, "Polska książka ilustrowana", Kraków 1959; I. Tessaro-Kosimowa, "Historia litografii warszawskiej", Warszawa 1973.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Strzyżawka, 1875 (il. s. 12)

Litografia tonowana; wym. planszy: 320 x 445 mm; sygn. pł. l.d.: Rys. z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie; pod kompozycją tytuł i opis. Plansza z: "Album widoków gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej i kijowskiej, w dwóch seryach, zawierających 80 widoków", seria I i II, Warszawa 1875. Stan zach.: zabrudzenia i zalania marginesów. Lit.: SAP, t. VI, s. 291-294; SAP, t. V, s. 589-590; A. Banach, "Polska książka ilustrowana", Kraków 1959; I. Tessaro-Kosimowa, "Historia litografii warszawskiej", Warszawa 1973.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Horodyszcze [gub. Mińska], 1875

Litografia tonowana; wym. planszy: 320 x 445 mm; sygn. pł. l.d.: Rys. z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie; pod kompozycją tytuł i opis. Plansza z: "Album widoków gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej i kijowskiej, w dwóch seryach, zawierających 80 widoków", seria I i II, Warszawa 1875. Stan zach.: drobne zażółcenia. Lit.: SAP, t. VI, s. 291-294; SAP, t. V, s. 589-590; A. Banach, "Polska książka ilustrowana", Kraków 1959; I. Tessaro-Kosimowa, "Historia litografii warszawskiej", Warszawa 1973.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Baranów nad Wisłoką

litografia, 19,5 x 28,5 cm
rys. Napoleon Orda, lit. M. Fajansa w Warszawie.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Siewierz nad rzeką Czarną Przemszą

litografia, 19,5 x 28,5 cm,

ORDA Napoleon (1807-1883)

Szawry

litografia/papier, 26,5 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: `Rys z natury Napoleon Orda w Lit. M. Fajansa w Warszawie`

Estymacja: 500 - 700

ORDA Napoleon (1807-1883)

Buki nad rzeką Rastawicą

litografia/papier, 26 x 32 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 500 - 700

ORDA Napoleon (1807-1883)

Jaszuny

Estymacja: 500 - 700

ORDA Napoleon (1807-1883)

Lida nad rzeką Lidzieją

Estymacja: 400 - 600

ORDA Napoleon (1807-1883)

Janów

litografia/papier, 25 x 32 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 400 - 600

ORDA Napoleon (1807-1883)

Winnica

Estymacja: 400 - 600

ORDA Napoleon (1807-1883)

Latyczów

litografia/papier, 25 x 32 cm (w świetle passepartout)
l. d.: na płycie: `Rys. z natury Napoleon Orda`

Estymacja: 400 - 600

ORDA Napoleon (1807-1883)

Ostróg

l. d.: na płycie: `Rys. z natury Napoleon`

Estymacja: 400 - 600

ORDA Napoleon (1807-1883)

Golup nad rzeką Drwencą

[z "Albumu widoków Polski ?" litografowanych przez Alojzego Misierowicza (1825-ok.1905)w Litografii Maksymiliana Fajansa (1827-1890)]
sygn. na kamieniu p.l.d.
litografia, tinta
19.5x28.5

ORDA Napoleon (1807-1883)

Kruszwica nad Jeziorem Gopłem

sygn. na kamieniu p.l.d.
litografia, tinta
19.7x28

ORDA Napoleon (1807-1883)

Toruń nad Wisłą

sygn. na kamieniu p.l.d.
litografia, tinta 20x28.5

ORDA Napoleon (1807-1883)

Album widoków Polski

[litografowanych przez Alojzego Misierowicza (1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa (1827-1890)]
sygn. na kamieniu p.l.d. 90 szt.
litografia, tinta
ok.31x44.5 (wymiar planszy)

ORDA Napoleon (1807-1883)

ORDA Napoleon (1807-1883)

Dwór Potockich w Murachwie

litografia/papier,
25 x 31 cm (w świetle oprawy)
u dołu: `Rys. z natury Napoleon Orda Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie | Murachwa`

ORDA Napoleon (1807-1883)

Album widoków historycznych Polski, seria V Album widoków przedstawiających miejsca historyczne Królestwa Poznańskiego i Prus Za

litografie na tincie,
20,5 x 29 cm, sygn. l.d.: Rys. z natury Napoleon Orda; p.d.: Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie.
"Radzyn. Zachodnie Prusy"

ORDA Napoleon (1807-1883)

litografie na tincie,
Golup nad rzeką Drwencą. Zachodnie Prusy"

ORDA Napoleon (1807-1883)

litografie na tincie,
"Gdańsk. Pomorze"

ORDA Napoleon (1807-1883)

litografie na tincie,
"Toruń nad Wisłą. Księstwo Poznańskie"

ORDA Napoleon (1807-1883)

litografie na tincie,
"Toruń nad Wisłą. Zachodnie Prusy"

ORDA Napoleon (1807-1883)

litografie na tincie,
"Malborg (Marienburg) nad rzeka Nogat. Zachodnie Prusy"

ORDA Napoleon (1807-1883)

Podhorce (1880, z Albumu widoków przedstawiających miejsca historyczne Królestwa

Galicyi i Ziem Krakowskich" litografowanych w Zakładzie Maksymiliana Fajansa (1827-1890)
sygn. na kamieniu p.l.d.
litografia, tinta
19.7x28.4

ORDA Napoleon (1807-1883)

ORDA Napoleon (1807-1883)

ORDA Napoleon (1807-1883)

Hieronimów koło Białegostoku

pałac Jadwigi z Dziekońskich Olizarowej
Wym. 31 x 45 cm;
litografia

ORDA Napoleon (1807-1883)

Wenecja (1880)

z Albumu widoków przedstawiających miejsca historyczne Księstwa Poznańskiego ... litografowanych w Zakładzie Maksymiliana Fajansa (1827-1890)
sygn. na kamieniu p.l.d.
litografia, tinta
9.7x28.6

ORDA Napoleon (1807-1883)

Rogo¼no nad rzeką Wełną (1880)

sygn. na kamieniu p.l.d.
litografia, tinta
19.7x28.4

ORDA Napoleon (1807-1883)

Piła (1880)

sygn. na kamieniu p.l.d.
litografia, tinta
19.8x28.5

ORDA Napoleon (1807-1883)

Inowrocław (1880)

sygnowany na kamieniu p.l.d.
litografia, tinta
19.6x28.7

ORDA Napoleon (1807-1883)

Mogilno (1880)

sygnowany na kamieniu p.l.d.
litografia, tinta
19.5x28.6

ORDA Napoleon (1807-1883)

Krasiczyn nad rzeką Sanem

Album widoków przedstawiających miejsca historyczne Królestwa Galicji i ziem krakowskich, 1880

litografie na tincie, seria VI, 20,5 x 29 cm, sygn. l.d.: Rys. z natury Napoleon Orda; p.d.: Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Wiśnicz

ORDA Napoleon (1807-1883)

Baranów nad Wisłoką

ORDA Napoleon (1807-1883)

Czorsztyn nad Dunajcem

ORDA Napoleon (1807-1883)

Melsztyn nad rzeką Dunajcem

ORDA Napoleon (1807-1883)

Dębno

ORDA Napoleon (1807-1883)

Kraków. Zamek Wawel nad Wisłą

litografie na tincie, seria VI, 20,5 x 29 cm, sygn. l.d.: Rys. z natury Napoleon Orda; p.d.: Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Dobromil nad rzeką Wyrwą (1880, jw.)

sygn. na kam.p.l.d., litografia, tinta, 19.7x29

ORDA Napoleon (1807-1883)

Sanok nad rzeką Sanem (1880)

z "Albumu widoków przedstawiających miejsca historyczne Królestwa Galicyi i Ziem Krakowskich" litografowanych w Zakładzie Maksymiliana Fajansa (1827-1890))
sygn. na kam.p.l.d., litografia, tinta, 19.3x28.7

ORDA Napoleon (1807-1883)

Płowce

litografia/papier, 24,5 x 29 cm (w świetle passe - partout)

ORDA Napoleon (1807-1883)

Rożnów nad rzeką Dunajcem, 1880

litografia na tincie z "Albumu widoków przedstawiających miejsca hist. Królestwa Galicji i ziem krakowskich", seria VI, 1880, 20,5 x 29 cm
sygn. l.d.: Rys. z natury Napoleon Orda; p.d.: Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Dubiecko nad Sanem, 1880

ORDA Napoleon (1807-1883)

Lwów nad rzeką Pełtwią, 1880

ORDA Napoleon (1807-1883)

Zator, 1880

ORDA Napoleon (1807-1883)

Trębowla nad rzeką Gniezną, 1880

ORDA Napoleon (1807-1883)

Odrzykoń niedaleko rzeki Wisłoki, 1880

ORDA Napoleon (1807-1883)

Olesko nad źródłami Styru, 1880

sygn. l.d.: Rys. z natury Napoleon Orda; p.d.: Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

Łańcut niedaleko rzeki Wisłoki (1880)

z "Albumu widoków przedstawiających miejsca historyczne Królestwa Galicyi i Ziem Krakowskich" litografowanych w Zakładzie Maksymiliana Fajansa (1827-1890)
sygn. na kamieniu p.l.d., litografia, tinta, 19.5x28.8 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

GOŁUCHÓW/KSIĘSTWO POZNAŃSKIE

litografia, 20 x 28 cm, wymiary arkusza 31,4 x 44,8 cm,
sygnowana pod płytą l.d. "Rys. z natury Napoleon Orda",
p.d. "Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie"

ORDA Napoleon (1807-1883)

MOGILNO/KSIĘSTWO POZNAŃSKIE

sygnowana pod płytą l.d.: "Rys. z natury Napoleon Orda",
p.d.: "Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie"

ORDA Napoleon (1807-1883)

Podhorce

litografia tonowana; wym. pl.: 290 x 420 mm. Grafika z serii VI "Galicja".

ORDA Napoleon (1807-1883)

PIOTROWIN NAD WISŁĄ / Gubernia Lubelska, 1882/83

litografia,
19,5 x 28,8 cm (wym. arkusza: 32 x 44,5 cm),
sygnowana pod płytą l.d. "Rys: z natury Napoleon Orda.", p.d. "Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie.",
rdzawe plamki

ORDA Napoleon (1807-1883)

PŁOWCE / Gubernia Warszawska, 1882/83

litografia, 19,2 x 28,3 cm
(wym. arkusza: 31,4 x 44,8 cm),
rdzawe plamki

ORDA Napoleon (1807-1883)

LUBLIN NAD RZEKĄ BYSTRZYCĄ / Gubernia Lubelska, 1882/83

litografia, 28,4 x 20 cm (wym. arkusza: 45 x 31,4 cm),
sygnowana pod płytą l.d. "Rys: z natury Napoleon Orda.",
p.d. "Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie.",
nieliczne zaplamienia, przedarcia przy dolnym brzegu

ORDA Napoleon (1807-1883)

IŁŻA NAD RZEKĄ IŁŻĄ / Gubernia Radomska, 1882/83

litografia, 19,4 x 28,3 cm (wym. arkusza: 31,4 x 45 cm),
p.d. "Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie", nieliczne zaplamienia

ORDA Napoleon (1807-1883)

ŚW. KRZYŻ (ŁYSA GÓRA) / Gubernia Radomska, 1882/83

litografia, 19,1 x 28,5 cm
(wym. arkusza: 31,6 x 45,1 cm),
sygnowana pod płytą l.d. "Rys: z natury Napoleon Orda.", p.d. "Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie.", nieliczne zaplamienia

ORDA Napoleon (1807-1883)

Antoniny

litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria I, poz. 24. Grafika po konserwacji.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Równe

litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria I, poz. 21. Grafika po konserwacji.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Ołyka

litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria IV, poz. 128. Grafika po konserwacji.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Ostróg. Zamek

litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria I, poz. 14. Grafika po konserwacji.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Zasław

litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria I, poz. 13. Grafika po konserwacji.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Żwaniec

litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria II, poz. 59. Grafika po konserwacji.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Kamieniec Podolski. Ogród gen. Jana de Witte

litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria II, poz. 53. Grafika po konserwacji.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Kraków. Zamek Wawel nad Wisłą

litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria VI, pl. 179.

ORDA Napoleon (1807-1883)

DOWSPUDA (Gubernia Suwalska), 1882/83

litografia, 18,8 x 28,5 cm
(wym. arkusza: 31,5 x 45,1 cm),
sygnowana pod płytą l.d. "Rys. z natury Napoleon Orda.",
p.d. "Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie", lekkie zaplamienia bez szkody dla ilustracji

ORDA Napoleon (1807-1883)

CIECHANÓW NAD RZEKĄ ŁYDYNIĄ (Gubernia Płocka), 1882/83

litografia, 19 x 28,9 cm
(wym. arkusza: 31 x 44,9 cm),

ORDA Napoleon (1807-1883)

PUŁAWY NAD WISŁĄ (Gubernia Lubelska), 1882/83

litografia, 19 x 28,4 cm
(wym. arkusza: 31,7 x 45,2 cm), sygnowana pod płytą l.d. "Rys. z natury Napoleon Orda.",

ORDA Napoleon (1807-1883)

Krzywiec

litografia, rys. z natury Napoleon Orda w Lit. M. Fajans w Warszawie,
wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Pohrebyszcze

wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Motowid?ówka

wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Spiczynce

wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Drohowyże

litografia, rys. z natury Napoleon Orda, Lit. w Lit. M. Fajans w Warszawie
wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Dobromil nad rzeką Wyrwą

wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Halicz przy ujciu rzeki Łukiew do Dniestru

wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Buczacz nad rzeką Strypą

wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Alojzy Misierowicz (1825 - 1905) litograf

"Album widoków gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej i kijowskiej, w dwóch seryach, zawierających 80 widoków",
seria I i II, Warszawa 1875.
80 litografi i na tincie,
wym. albumu: 295 x 420 mm, opr. psk. z epoki.
Lit.: SAP, t. VI, s. 291 - 294; SAP, t. V, s. 589 - 590; A. Banach, Polska
Książka ilustrowana, Kraków 1959: I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografi i warszawskiej, Warszawa 1973

ORDA Napoleon (1807-1883)

Winnica

Ruiny murów pojezuickich
litografia, 31 x 44 cm
wykonana w Warszawie w Litografii M. Fajansa (1875-77)

ORDA Napoleon (1807-1883)

Międzyrzec Korecki

pałac rodziny Hrabiów Steckich
litografia, 31 x 44 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Zasław

pałac Księcia Romana Sanguszki
litografia, 31 x 44 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

PŁOWCE (Gubernia Warszawska), ok. 1881

litografia, 19 x 28 cm
Wyd. Litografia M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

TRZEMESZNO (Księstwo Poznańskie), 1880

litografia, 19,5 x 28,3 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

MIĘDZYRZEC KORECKI (G. Wołyńska), ok. 1875

litografia, 19,5 x 29 cm
wyd. Litografia M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

SPICZYŃCE (G. Kijowska) ok. 1875

litografia, 25 x 29,5 cm
Pochodzi z monumentalnego Albumu widoków guberni grodzieńskiej, wileńskiej mińskiej, kowieńskiej, wołyńskiej... rysowane z natury, [seria I-IV], ukazującego się w l. 1875-1877 w Zakładzie Maksymiliana Fajansa(litografowane przez Alojzego Misierowicza).

ORDA Napoleon (1807-1883)

Warszawa nad Wisłą

litografia, 31 x 41 cm
podpisana l.d.: "Rys. z natury Napoleon Orda", p.d.: "Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie"

liczba obiektów: 163