1 zł
2 600 000 zł

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Erotyk barokowy, 1973 r.

pastel, ołówek/papier, 31 x 24 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu naklejka z Galerii Sztuki No. 34 z opisem pracy: ‘JACEK WALTOŚ | „EROTYK BAROKOWY” | rysunek/pastel | 1973’

cena wywoławcza: Wykup abonament

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

pastel/papier, 30,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr.d.: 'waltoś'

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Postać, 1969 r.

pastel/papier, 31 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany kredką p.d.: 'waltoś 1969'

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Nocna burza / Studium I, 1982 r.

tempera kazeinowa, płótno, 78 x 60 cm, 88 x 70,5 cm (w oprawie);
sygn. p.d: Waltoś 82
sygn. i opisane na odwrocie: JACEK WALTOŚ / (KRAKÓW) / SKOKI. VII 1982 / NOCNA BURZA /
(studium I, tempera / ol. kazeinowa)

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Współczułość, 1980/84 r.

technika mieszana, olej, płótno naklejone na płytę, 100 x 80 cm, 105,2 x 86,1 cm (w oprawie);
sygn. i opisane na odwrocie: JACEK WALTOŚ / WSPÓŁCZUŁÓŚĆ / 1980/84

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

I. Letnie popołudnie z cyklu Pomiędzy nami kres, 1978/85 r.

olej, płótno, 120,5 x 64,5 cm, 122,5 x 68,8 cm (w oprawie);
sygn. i opisane na odwrocie: JACEK WALTOŚ / „POMIĘDZY NAMI - KRES” / (EROS I THANATOS) / I. LETNIE POPOŁUDNIE / 1978/85

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Z CYKLU POMIĘDZY NAMI KRES: ŻÓŁTAWO-SZARO, 1980

olej, płótno
92 x 73 cm
sygn. p.d.: waltoś 80
na odwrocie na płótnie podłużna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę
na górnej listwie krosna nalepka: JACEK WALTOŚ | z cyklu "POMIĘDZY NAMI - KRES" | (EROS I THANATOS) | "ŻÓŁTAWO, SZARO" 92 x 73 cm | ol. pł. VIII. 1980

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Z CYKLU POMIĘDZY NAMI KRES: ŚLEPIEC, 1979

olej, płótno
100 x 81 cm
sygn. p.d.: waltoś ‘79

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Spóźniony żal (Le Regret Tardif), 1991 r.

pastel/papier żeberkowy, 46 x 63,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '19.X.91 Waltoś'
na odwrociu opisany ołówkiem: 'JACEK WALTOŚ | 14 X 94 KRAKÓW | SPÓŹNIONY ŻAL (1992 -1992) | LE REGRET TARDIF | PASTEL' oraz pieczątka Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dopisanym odręcznie numerem '827/94'

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Cień, 1974 r.

pastel/papier, 32,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d: 'waltoś 74'
na odwrociu nalepka 'Galeria Sztuki | ul. Floriańska'

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Erotyk DIVICIO, 1975 r.

pastel/papier, 33,5 x 24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowny i datowany p.d.: 'V. 75 waltoś'
na odwrociu nalepka: 'ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW ZAKŁADY ARTYSTYCZNE "ART" W KRAKOWIE | Galeria Sztuki | ul. Floriańska | No 34 | opis pracy'

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

DR FREUD BADA DUSZĘ LUDZKĄ, 1988

olej, płótno
81 x 100 cm
sygn. p.d.: Waltoś 88; na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: JACEK WALTOŚ | DR FREUD BADA DUSZĘ | LUDZKĄ... | XII. 88

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

PŁASZCZ MIŁOSIERNEGO SAMARYTANINA XIII, 1986

olej, płótno, 99,5 x 199 cm
sygn. l.d.: WALTOŚ 86
na odwr. śr.g.: JACEK WALTOŚ | PŁASZCZ MIŁOSIERNEGO | SAMARYTANINA XIII | 1986
na górnej żerdzi blejtramu po lewej: 100 x 200

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Samuel i głos, 1987/88

olej, płótno, 73 × 96 cm
sygn. i dat. p. d.: Waltoś 88
na odwrocie. l. g.: JACEK | WALTOŚ, p. g.: SAMUEL I GŁOS | 5 (w kółku) ILUSTRACJA DO | KS. KK. SAM. I, | III, 2-9 | 1987/8

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Akt kobiecy, 1995 r.

pastel, ołówek/papier, 62,5 x 43 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany u dołu: `I 95 waltoś`

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

pastel/papier żeberkowy, 46 x 63,3 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `19.X.91 Waltoś`
na odwrociu opisany ołówkiem: `JACEK WALTOŚ | 14 X 94 KRAKÓW | SPÓŹNIONY ŻAL (1992 -1992) | LE REGRET TARDIF | PASTEL` oraz pieczątka Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dopisanym odręcznie numerem `827/94`

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Był dąb..., 1982

akwaforta, papier,
22,2 x 19 cm (wymiar kompozycji),
41,3 x 29 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Waltoś 1982 (ołówkiem), l. d.: BYŁ DĄB... 17/25 (ołówkiem);
na odwrocie napis autorski ołówkiem: JACEK WALTOŚ/ KRAKÓW/ "BYŁ DĄB..."/ akwaforta 1982

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Był dąb..., 1982

akwaforta, papier,

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Wędrówka (Kaszuby), 1968

Akwaforta;
wym.: 225 x 310 mm;
sygn. i dat. oł. p.d. Waltoś 68, l.d. wędrówka (Kaszuby), śr. d. 11/20.

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Les Adieux, 1970

miękki werniks
23 x 23 cm

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

z cyklu Pieta w trójnasób - Współczułość, 1978

miękki werniks, akwaforta,
29,5 x 21,5 cm

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Był dąb...

akwaforta, papier, 22 x 19 cm (wymiar odbitki); 49,5 x 35,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p.d. waltoś (ołówkiem); tytuł l.d.: BYŁ DĄB... 16/25 (ołówkiem);
na odwrocie napis: JACEK WALTOŚ / KRAKÓW

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Ciemne świecenie, 1980 r.

akwaforta,
2/20, 30 x 22 cm,
sygn.

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Cień, 1973

pastel, papier, 32,5 x 23 cm (w oewietle oprawy),
sygn. u dołu pośrodku: Waltoś 73
na odwrocie nalepka galerii No34

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Płaszcz miłosiernego Samarytanina, 1984

sitodruk, papier, 16,5 x 32 cm (wymiar odbitki);
sygn. p. d.: waltoś 84 (ołówkiem);
tytuł l. d.: PŁASZCZ MIŁOSIERNEGO SAMARYTANINA 1/30 B

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Cień, 1973

pastel, papier,
32,5 x 23 cm (w świetle oprawy),

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Erotyk rincio, 1975

pastel, papier,
34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: V.75
Waltoś; na odwrocie nalepka galerii No34

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

WSPÓLNE CZUWANIE (Pieta w trójnasób)

akwaforta, papier, 46 x 34,5 cm (arkusz);
opisana u dołu: WSPÓLNE CZUWANIE (Pieta w trójnasób) dla Pani Janiny Ładnowskiej Waltoś 77 (ołówkiem);
sygn. l.d.: Waltoś 77 J.G.(?, na płycie);

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

WIELKA IMPROWIZACJA - mała stabilizacja

akwaforta z akwatintą, , papier, 44,2 x 35,4 cm (arkusz);
opisana u dołu: WIELKA IMPROWIZACJA - mała stabilizacja dla Pani Janiny Ładnowskiej Waltoś 76 (ołówkiem);
sygn. l. d.: Waltoś 76 (na płycie)

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Les Adieux

sygn. p.d., akwaforta, akwatinta, 22.8x22.8

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Płaszcz miłosiernego Samarytanina

sitodruk na papierze, wym.: 16,5 x 32,
sygn. l.d.: Płaszcz miłosiernego Samarytanina 1/30B i p.d.: Walto 84

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Studium aktu: Ciemnoskóra, 1995 r.

pastel, 50,2 x 70,2 cm, sygn.

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Z cyklu Pomiędzy nami-kres XI

olej, płótno,
100 x 81 cm
sygnowany p.d.: waltoś 79
na odwrocie, na blejtramie nalepka informacyjna, obok: XIV

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Z cyklu Pomiędzy nami - kres, 1978

olej, płótno,
110 x 80 cm
sygnowany l.d.: waltoś 78
na odwrocie, na blejtramie częściowo uszkodzona nalepka informacyjna

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Spóźniony żal, 1992

olej, płótno,
101.5 x 120.5 cm
sygnowany na odwr. g.: JACEK WALTOŚ | SPÓŹNIONY ŻAL | (PIĘĆSETLECIE 1492-1992) I | 1992, OL. PŁ., 100 X 120

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

SAMUEL I GŁOS I, 1985

olej, płótno,
81 x 100 cm
na odwrocie na płótnie napis brązową farbą: JACEK WALTOŚ 1985 | SAMUEL I GŁOS I | ILUSTRACJA DO KS. SAM. I, III 2-9;
oraz dwie nieczytelne pieczątki; poniżej jednej napis: 02-III-186/91; poniżej drugiej: PSOZ III/220/97

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Studium aktu

1995
rysunek kredką
63,8x45,8cm

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Studium aktu, 1995 r.

kredka sepia i biała/ papier "ingres",
32,9 x 48 cm,
sygn.

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Studium aktu, 1995r.

kredka sepia/ papier "ingres",
40,7 x 32,2 cm,
sygn.

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Siano, 1982

akwaforta, odb. 22/25,
22x19 cm,
sygn.

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Pomiędzy nami - kres (okno), 1980

akwaforta, odb. 13/20,
27x21 cm,
sygn.

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Był dąb, 1985

akwaforta, odb. 19/25,
21,5x19 cm,
sygn.

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

DOTYK - zabłąkane dłonie

papier, pastel, "akcent"
49,5x64 cm

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

SEN I ŚNIENIE, 1988 r.

Olej na płótnie 99 x 170,5 cm
Sygnowany l.d. - "WALTOŚ"
Na odwrocie napis - "SEN I ŚNIENIE /VII/VIII 1988"

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Spóźniony żal, 1992

olej, płótno,
101.5 x 120.5 cm

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Wielokrotnie sam

Akwaforta, odbitka 10/20 1969, 26 x 16 cm;
Sygn. p.d. dat.

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Z cyklu Płaszcz miłosiernego samarytanina

olej, płótno,
100 x 200 cm
sygnowany p.d.: waltos 84, na odwrocie śr.g.: JACEK WALTOŚ | PŁASZCZ MIŁOSIERNEGO SAMARYTANINA | III (ŁĄKA) 1983/4 - 94 | 100 x 200 cm

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Bez tytułu, 1986

pastel, papier,
47.5 x 63.4 cm
sygnowany oł. p.d.: waltos 86

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Samuel i głos, 1987/88

olej, płótno,
73 x 96 cm
sygnowany p.d.: Waltoś 88, na odwr. l.g.: JACEK | WALTOŚ, p.g.: SAMUEL I GŁOS | 5 [w kółku] ILUSTRACJA DO | KS. KK. SAM. I, | III, 2-9 | 1987/8

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Płaszcz miłosiernego Samarytanina XIII, 1986

olej, płótno,
99.5 x 199 cm
sygnowany l.d.: WALTOŚ 86
na odwr. śr.g.: JACEK WALTOŚ |PŁASZCZ MIŁOSIERNEGO|SAMARYTANINA XIII | 1986 na górnej żerdzi blejtramu po lewej: 100 x 200

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Spóźniony żal (Le regret tardif), 1991

pastel, papier,
46 x 63.3 cm
sygnowany oł. p.d.: 19.X.91 Waltoś na odwr. p.d. (dotyczy innej wersji): JACEK WALTOŚ | 14 X 94 KRAKÓW | SPÓŹNIONY ŻAL (1492 | - 1992 | LE REGRET TARDIF | [długopisem:] PASTEL

WALTOŚ Jacek (ur. 1938)

Wołanie V (La Voix humaine), 1997

olej, płótno,
100 x 81 cm
sygnowany p.d.: Waltoś 97 na odwr. p.g.: JACEK WALTOŚ | "WOŁANIE" ("La voix humaine") | V | ol. pł. 1997 | 100 x 81 cm., pośr. g. żerdzi krosien długopisem: WOŁANIE IV [skreśl.] V 97

liczba obiektów: 53