1 zł
2 600 000 zł

BREITENWALD Roman Antoni (1911-1985)

Zwózka siana

olej, płótno; 39,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wóz z luzakiem

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'R. Breitenwald'

Myśliwy

olej, tektura; 43 x 22,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R Breitenwald (przy krawędzi).

bez tytułu

olej/tektura, 39,5 x 31,5 cm
sygn. l.d.: „Roman Breitenwald”

Jazda saniami

olej, płótno, 50 x 70 cm, sygn. p.d.: Rbreitenwald

Na polowanie

olej/płótno, 51 x 69,7 cm
sygnowany p.d.: 'RBreitenwald'

WIERZBY PRZY KŁADCE

Olej, pilśnia; 35 x 50 cm
Sygnowany l.d.: RBreitenwald

*droit de suite

Wóz z luzakiem

olej/płótno, 50 x 70 cm

Polowanie na dzika

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald.

Powrót

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald.

Powrót z targu

olej, płótno, 48 × 69 cm
sygn. p. d.: R. Breitenwald

W drodze na polowanie

olej, płótno, 49 × 68 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: Rbreitenwald

Żołnierz na koniu, 1973 r.

olej/płótno, 39 x 34 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'R. Breitenwald | 1973'

Wesele krakowskie

olej, płótno, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald

Na polowanie!

olej/płótno, 51 x 70 cm

Wóz z luzakiem

olej/płótno, 50 x 70 cm

Motyw zimowy

olej, tektura; 49 x 70 cm;
sygn. p. d.: Roman Breitenwald;
na odwrocie, na tekturze oprawy nr 18

Patrol, 1938 r.

akwarela, papier, 44 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. Breitenwald 1938

Polowanie w zamieci

olej na półtnie, 50 x 70 cm;
sygn.: p. d.: R. Breitenwald

Zaprzęg zimowy, 1937 r.

olej/płótno, 50 x 72 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'R. Breitenwald | 1937'

Wiosenna przejażdżka, ok. 1970

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald

Ułan z koniem

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald

Patrol ułana z korpusu Ochrony Pogranicza

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: RBreitenwald

Zaprzęg w pejzażu zimowym

olej, tektura, 36 x 48 cm,
sygn. p.d.: R. Breitenwald

WÓZ Z CZWÓRKĄ KONI, 1949

Olej, pilśnia; 61 x 101 cm
Sygnowany p.d.: R.Breitenwald 1949

Na drodze

olej, płótno, 75 × 100 cm
sygn. p.d.: R.Breitenwald

Żołnierz na koniu, 1973 r.

olej/płótno, 39 x 34 cm
sygnowany i datowany l.g.: `R. Breitenwald | 1973`

Powrót żołnierza

olej/płótno, 58 x 77 cm
sygnowany l.d.: `R. Breitenwald`

Głowa konia

olej, płyta malarska, 40 × 30,5 cm
sygn. l. d.: R. Breitenwald

Wóz z luzakiem

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany p.d.: `R. Breitenwald`

Przejażdżka saniami

olej, płyta, 33 x 50 cm,
sygn. p.d.: R. Breitenwald

Roztopy

olej, płyta, 62 × 75 cm
sygn. p. d.: RBreitenwald

olej, tektura, 16,5 x 23,5 cm,
sygn. l.d.: R. Breitenwald

Tabory

Olej, płótno, 31,5 x 74,5 cm,
sygn. l.d.: R. Breitenwald

Bryczka na dworskim podjeździe, 30./40. XX w.

Olej, tektura; wym.: 35,8 x 50 cm;
sygn. l.d.: R. Breitenwald; na odwrocie szkic ołówkiem przedstawiający osiodłanego konia przywiązanego do ogrodzenia.

Wyjazd na polowanie, 1937

olej, tektura; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: RBreitenwald 1937

Polowanie na dzika

sygn. l.d.
olej, płótno
20x60

Zima

akwarela, papier, 26x 43cm,
sygn. p.d.: R Breitenwald 1935

Zaprzęg zimowy, 1937 r.

olej/płótno, 50 x 72 cm
sygnowany i datowany p. d.: `R. Breitenwald | 1937`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Przed zajazdem, ok. 1950

olej, płótno, 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald;
na odwrocie nalepka autorska z potwierdzeniem zgłoszenia obrazu na wystawę przez artystę z tytułem i adresem zamieszkania: Miechów, Jagiellońska 13

ŻYDOWSKIE MIASTECZKO

olej/płótno,
39 x 59 cm (w świetle ramy)
sygnowany p. d.: `R. Breitenwald`

Estymacja: 4 500 - 6 000

ZIMA

Olej, tektura; 33 x 46 cm
Sygnowany l.d.: R. Breitenwald

Kozak na koniu

olej, płótno, 60 x 70 cm;
sygn. l. d.: R. Breitenwald

Kozak na koniu

olej, płótno, 60 x 70 cm;
sygn. l. d.: R. Breitenwald

Kozak na koniu

olej, płótno, 60 x 70 cm;
sygn. l. d.: R. Breitenwald

Wesele krakowskie

olej, płyta pilśniowa,
27,5 x 33,8 cm,
sygn. l.d.: R. Breitenwald

GŁOWA KONIA, 1939 R.

olej/tektura,
20,8 x 20 cm w świetle oprawy
sygnowany i datowany p. d.: `R. Breitenwald I 1939`

Ułan i dziewczyna

sygn. p.d.
olej, płótno
38x54.5

Jedzie ułan przez wieś i dziewczę go wita

olej, płótno,
38 x 55 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald

SANIE NA LEŚNEJ DRODZE

Olej, tektura,
45,5 x 65 cm

Wesele krakowskie

sygn. p.d.
olej, płótno
53x70

Jadą sanie

olej, tektura, 45,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: RBreitenwald

Scena zimowa

olej, tektura,
22 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: RBreitenwald

PRZED DWORKIEM

Olej, płótno;
75 x 100 cm
Sygnowany p.d.: R. Breitenwald

Scena zimowa

olej, tektura, 22 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: RBreitenwald

SPOTKANIE NA MOŚCIE

Olej, tektura; 48,5 x 68 cm

Nagłe spotkanie z dzikiem

olej, płótno, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald

Wyjazd na polowanie

olej, płótno, 60 x 80 cm;
sygn. p.d.: RBreitenwald

Nagłe spotkanie z dzikiem

olej, płótno, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald

POLOWANIE NA DZIKA

Olej, płyta
35,5 x 50 cm

Wyjazd na polowanie

olej, płótno, 60 x 80 cm;
sygn. p.d.: RBreitenwald

Nagłe spotkanie z dzikiem

olej, płótno, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald

Powóz przed dworem, 1942

ołówek, papier,
55 x 89cm
sygn. p.d.: Roman Breitenwald 1942

Chata wśród pól, 1944

olej, tektura,
36,5 x 47,5cm
sygn. l.d.: R. Breitenwald 1944

Pędzące konie

olej, płótno, 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: R Breitenwald

Trojka

olej, płótno, 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: R Breitenwald

Koń przy saniach

olej/płótno, 60 x 80 cm

Cygański postój

olej, płyta, 58 x 78 cm;
sygn. p.d.: R. Breitenwald
na odwrocie opis obrazu napisy

Pędzące konie

olej, płótno, 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: R Breitenwald

Trojka

olej, płótno, 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: R Breitenwald

Ułani zimą

sygnowany p.d.
olej, płótno, 60x80.5

Cygański postój

olej, płyta, 58 x 78 cm;
sygn. p.d.: R. Breitenwald

Zimą

olej, płyta pilśniowa, 60 x 80,5 cm;
sygn. p.d.: R Breitenwald

Zimą

sygn. p.d.: R Breitenwald

Odpoczynek przy żniwach

olej, płótno; 61 x 86,5 cm;
sygn. p. d.: R.Breitenwald

Odpoczynek przy żniwach

olej, płótno; 61 x 86,5 cm;
sygn. p. d.: R.Breitenwald

Odpoczynek przy żniwach

olej, płótno; 61 x 86,5 cm;
sygn. p. d.: R.Breitenwald

Kulig, 1945 r.

Sygnowany l. d.: "R. Breitenwald 1945"
Olej/tektura, 60 x 90, 5 cm

Przejazd przez wieś

olej, tektura, 43 x 78 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: R. Breitenwald

Pogoń za zającem

olej, sklejka, 41 x 60 cm;
sygn. p.d.: R. Breitenwald

Zimą

olej, płótno
50 x 70 cm;
sygn. p.d.: RBreitenwald

ZAGRODA

Olej, karton;
34,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany czerwonym olejem p. d.: R.Breitenwald oraz niebieskim olejem p. śr.: R.Breitenwald

Polowanie na zająca

sygnowany p.d.
olej, sklejka
40.5x60

olej, płótno sygn. nieczytelnie p. d.

Wesele krakowskie

olej, płótno, 55 x 75 cm; sygn. p.d.: Breitenwald

Szwoleżerowie

olej, płótno; 51 x 44 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: R. Breitenwald

Na koniu

olej na płótnie, 60 x 80 cm
sygnowany p.d.:
"R. Breitenwald"

liczba obiektów: 87