1 zł
2 600 000 zł

CHRZANOWSKI Antoni (1905-2000)

Pejzaż jesienny, 1939

akwarela, papier; 41, 5 x 28, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Antoni Chrzanowski / 939.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Lipnica Murowana, 1938

akwarela, papier,
49 x 69 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany l.d.: "Antoni Chrzanowski 1938 | Lipnica Murowana"

* Droit de suite

Kościół Bożego Ciała, 1946

akwarela, papier,
67,5 x 50 cm (w świetle oprawy),
sygnowany p.d.: "Antoni Chrzanowski 1946 | Kościół Bożego Ciała w Krakowie"

* Droit de suite

Pejzaż z Florencji , 1965 r.

akwarela, ołówek/papier, 13,5 x 17,5 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Florencja V 1965 , Chrzanowski Antoni'

KAPLICA ZYGMUNTOWSKA

Akwarela, gwasz, papier, 46 x 33 cm
Sygnowany p.d.: Chrzanowski A.

RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE

Akwarela, gwasz, papier; 48 x 34 cm

KWIATY BZU, 1942

Akwarela, papier; 61,5 x 49 cm
Sygnowany p.d.: A Chrzanowski 942

Wnętrze kościoła Bożego Ciała w Krakowie, 1946 r.

akwarela/papier naklejony na tekturę, 69 x 49,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Antoni Chrzanowski 1946 | Wnętrze kościoła Bożego Ciała | w Krakowie'

Zimowy pejzaż górski

akwarela, papier, 29 x 46 cm,
sygn. p.d.: A. Chrzanowski 935.

*droit de suite

WIDOK NA WAWEL

Akwarela, papier, 33 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: Antoni Chrzanowski 945.III. Wawel od strony ul. Dietla w Krakowie.

Niedźwiadki przed polskim dworkiem

akwarela/papier naklejony na tekturę, 33 x 46 cm (w świetle ramy)
sygnowany i opisany pod oprawą p.d.: 'A.Chrzanowski | Kraków'
opisany ołówkiem na odwrociu

PEJZAŻ GÓRSKI

Akwarela, papier, 35 x 48 cm,
sygn. l.d.: A. Chrzanowski 1946 Bukowina "Deszcz"

*droit de suite

Młyn wodny, 1937 r.

akwarela/papier, 43,5 x 66 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'A. Chrzanowski 937 | Lusina (...)'

Wnętrze kościoła Bożego Ciała w Krakowie (1946)

sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
64x44 cm (w świetle passe-partout )

Pejzaż z Jastarni, 1933 r.

akwarela/papier, 46 x 29,8 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'AChrzanowski | Jastarnia VII 933'

Widok na kościół na Skałce w Krakowie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
45 x 58 cm (w świetle oprawy);
dedykacja okolicznościowa l. d.: Czcigodnej i nam Wielce Miłej Pani Anieli / z Życzeniami Serdecznymi Wszelkiej Pomyślności / od naszej czwórki / A. Chrzanowski - 1945 Kraków (ołówkiem).

Sad, 1937

olej, tektura; 48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. Chrzanowski 937.;
na odwrocie na ramie napis: Chrzanowski (ołówkiem).

Widok na kościół na Skałce w Krakowie, 1945

Róże w dzbanie, 1944

akwarela, papier; 39,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Antoni Chrzanowski / Kraków 1944.

Sad, 1937

Kwiaty w wazonie

olej, tektura; 69,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Chrzanowski

WIDOK NA KOŚCIÓŁ MARIACKI W KRAKOWIE, 1942

Akwarela, papier; 35 x 38cm
Sygnowany p.d.: A.Chrzanowski 942 | Kraków

Jastarnia, 1934 r.

akwarela, papier, 47 x 32,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. p. d.: Jastornia VII. 934/A. Chrzanowski

Widok z Bukowiny na Tatry, 1946

akwarela, papier; 29,5 x 44,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis p. d.: Antoni Chrzanowski 1946/ "Hawrań - Murań Ladowy" z Bukowiny

Kościół Mariacki w Krakowie, 1934

tech. mieszana, karton, 60 x 47 cm,
sygn. i dat. p.d.: A. Chrzanowski 934 / Kraków

Kościółek w Rajbrocie, 1939 r.

akwarela/papier, 30 x 43 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Antoni Chrzanowski 939 | Rajbrot'

Stary kościół wśród drzew (1963)

sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
30.5x41 cm

Tulipany w białej wazie, 1944 r.

akwarela/papier, 62 x 78 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Antoni Chrzanowski | Kraków 1944`
zdobiona rama, lekkie odpryski farby na ramie, za szkłem

Bukiet bzów (1942)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
49x61 cm

Cerkiew św. Jakuba w Powroźniku, 1943

akwarela, papier; 48 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis l. d. (ołówkiem): A. Ch. / Powroźnik k. / Krynicy 943

AKT

Ołówek, papier, 90 x 60 cm,
sygn. l.d.: A. Chrzanowski [1]934 V

Cerkiew św.Jakuba w Powroźniku (1948)

sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
48.5x67 cm

Kościółek w Dębnie, 1984

akwarela, papier;
42 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Antoni Chrzanowski / Dębno 1984

Piwonie

akwarela, papier, 43 x 59 cm,
sygn. p.d.: Antoni Chrzanowski Kraków 1988

Wnętrze kościoła św. Barbary w Krakowie

akwarela, papier, 64 x 44 cm,
sygn. l.d.: Antoni Chrzanowski 1946 Kościół św. Barbary

Ulica Floriańska w Krakowie, 1984

akwarela, papier, 34,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Antoni Chrzanowski 1984 / Kraków - ul - Floriańska z podcieniem

Kościółek w Dębnie

akwarela, papier, 42,5 x 35 cm, sygn. l.d.: Antoni Chrzanowski 1984

Witraż Bóg Ojciec Stanisława Wyspiańskiego w kościele Franciszkanów w Krakowie, 1944

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 72 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Antoni Chrzanowski / Kraków 1944

Kwiaty

akwarela, papier, 45,7 x 59,4 cm,
sygn. p.d.: Antoni Chrzanowski Kraków 1969

Kwiaty w wazonie

akwarela/papier, 59 x 47 cm
sygnowany p.d.: `Antoni Chrzanowski | 22.V.`

Estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Kwiaty w wazonie, 1942

akwarela, papier; 48 x 66 cm;
sygn i dat.. p. d.: AChrzanowski / Kraków 942

Kościół Bożego Ciała w Krakowie (1946)

sygn. dat. l. d.
akwarela, papier
64x44 cm (w św. p-p)

Wawel z okna , 1965 r.

akwarela, kredka/papier,
14,5 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Chrzanowski Antoni | Wawel z okna 1965 II`

Estymacja: 1 400 - 2 400 zł

Wnętrze Katedry na Wawelu

akwarela, papier,
62 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: Antoni Chrzanowski Kraków Wawel

Bukiet astrów (1969)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier/tektura
47x60.5

Katedra na Wawelu

ołówek na papierze,
63 x 52,5 cm,
sygn. l.d.: Antoni Chrzanowski Kraków Wawel 1964

Wnętrze katedry na Wawelu

akwarela na papierze,
62 x 47,5 cm,

Prezbiterium Katedry na Wawelu

Akwarela, papier,
69 x 50 cm,
sygn. l.d.: Antoni Chrzanowski Prezbiterium Katedry na Wawelu

Wiosna w ogrodzie O.O. Misjonarzy przy Stradomiu

Akwarela, papier,
48 x 69 cm,
sygn. p.d.: A. Chrzanowski (1)943

ZMIERZCH POD HAWRANIEM I MURANIEM, 1956

Akwarela, karton;
15,3 x 34,5 cm
Sygnowany p.d.: Chrzanowski Antoni 1956 - Bukowina |Zmierzch pod Hawraniem i Muraniem

Kwiaty

Akwarela, papier,
59,5 x 46 cm
sygn. p.d.: Antoni Chrzanowski 22 V

Wnętrze Katedry na Wawelu

Akwarela, papier, 70 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: Antoni Chrzanowski

KWIATY, 1943

Akwarela, karton;
49 x 81 cm
Sygnowany p.d.: A. Chrzanowski 943 | Kraków

Dęby w Lusinie k/ Krakowa

olej, płótno,
68 x 88,5 cm,
sygn. p.d.: Antoni Chrzanowski 1967

Pejzaż z Florencji

olej, płótno,
54 x 73 cm,
sygn. p.d.: Antoni Chrzanowski, Florencja VI 1965

WEJŚCIE DO ŚWIĄTYNI CMENTARNEJ REMUH

Akwarela, karton;
70 x 58 cm
Sygnowana l. d.: Chrzanowski Antoni 1991. r | Główne wejście do świątyni cmentarnej "Remuh" | "Na Krakowskim | Kazimierzu"
Na odwrocie napis: Główne wejście do świątyni "Rehmuh"| w Krakowie | A. Chrzanowski | 70 x 58

BÓŻNICA PRZYCMENTARNA PRZY UL. SZEROKIEJ

Ołówek, papier;
29 x 39 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: Antoni Chrzanowski | Kraków - 8. VII.1967 | l. d.: VI. "Bóżnica przycmentarna na ul. Szerokiej w Krakowie Remo"
Na szybie naklejka: 59. Bożnica Remu`h
Na odwrocie napis: NIE DO SPRZEDANIA | WYSTAWA: | FENIKS - Kraków | WARSZAWA - Politechnika (Zachęta) | MUZEUM HISTORYCZNE - "KRAKÓW - Moje Miasto" | B.W.A. Kraków 1973 (ogólnopolska Zachęty) | 13 | A.Ch. | BÓŻNICA CMENTARNA PRZY ULICY SZEROKIEJ | NA KAZIMIERZU W KRAKOWIE | "REMO" | Autor: A. Chrzanowski - KRAKÓW | adres i telefon autora

BÓŻNICA CMENTARNA PRZY UL. SZEROKIEJ NA KAZIMIERZU W KRAKOWIE, 1967

Akwarela, karton; 44 x 60,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Chrzanowski Antoni | Kraków 1991 | Świątynia cmentarna "Remo" na Kazimierzu w Krakowie | Na odwrocie na papierze: Brama Cmentarna | "Remoh" | na Kazimierzu w Krakowie | A Ch

KWIATY, 1944

Akwarela, papier; 49,5 x 72 cm w świetle oprawy
Sygnowany p. d.: Antoni Chrzanowski | Kraków 944

Widok na Wawel

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
19,2 x 43 cm, (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Chrzanowski 1940 (?)

GRÓB WIELKIEGO RABINA (CMENTARZ PRZY UL. SZEROKIEJ) 1967

Ołówek, karton; 29,5 x 39 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d. Antoni Chrzanowski | Kraków VIII. 1967 |
l. d.: Grobowiec Wielkiego Rabina

Sygnowany p. d.: Antoni Chrzanowski | Kraków 14. VII. 1967 | l. d.: VII | ołówek
Na odwrocie: Wysłany: 1) Muzeum Historyczne Krakowa (Zachęta) I 1973
2) Kossakowka - 1 II - 3 III 73

FRAGMENT CMENTARZA ŻYDOWSKIEGO PRZY UL. SZEROKIEJ W KRAKOWIE, 1967

Ołówek, karton; 39 x 29,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: Antoni Chrzanowski | Kraków 8. VII. 1967
Na odwrocie napis: Fragment Cmentarza Żydowskiego | przy ulicy Szerokiej w Krakowie wraz | z murem w który wmurowano zniszczone | pomniki nagrobne, oraz dom "Estery"

ULICA JAKUBA Z BOŻNICĄ NA KAZIMIERZU W KRAKOWIE, 1967

Sygnowany p. d.: Antoni Chrzanowski | Kraków VIII. 1967 | l. d.: Ulica Jakuba
Na odwrocie napis: Wystawy: 1) "Feniks" 2) Kossakowka 3) Muzeum Historyczne w Krakowie 4) Lyon (Francja) | Wystawa w Lyonie

ZAUŁEK NA KAZIMIERZU W KRAKOWIE

Olej, płótno; 71 x 60 cm
Sygnowany l. d.: Antoni Chrzanowski | Zaułek na Kazimierzu w Krakowie

CMENTARZ REMO NA KAZIMIERZU W KRAKOWIE, 1990

Olej, płótno; 60 x 70 cm
Sygnowany l. d.: Antoni Chrzanowski 1990 |
Kraków - Kazimierz - Cmentarz "Remo"

Obidowa

rysunek na papierze, wym.: 58 x 42,5 cm,
sygn. p.d.: Chrzanowski Antoni 1948/ VIII "Obidowa"

Wnętrze kościoła Mariackiego w Krakowie

rysunek, węgiel, kredka, wym.: 49 x 37 cm,
sygn. l.d.: A. Chrzanowski 1938

Kościół Skałka

akwarela na papierze, wym.: 38 x 31 cm,
sygn. p.d.: Antoni Chrzanowski 1942 Kraków - "Skałka"

Stary młyn

akwarela na papierze, wym.: 31 x 41 cm,
sygn. l.d.: A. Chrzanowski (1)938 Kraków

Witraż z kościoła o.o. Franciszkanów

akwarela na papierze, wym.: 58,5 x 48 cm,
sygn. l.d.: Antoni Chrzanowski 1943 Kraków

Kwiaty w doniczkach

akwarela, karton, 56 x 78 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Antoni Chrzanowski - 1947 / Kraków (ołówkiem)

Widok na Wawel

KWIATY, 1944

KOŚCIÓŁ W LIPNICY MUROWANEJ, 1939

Pastel, papier; 34,5 x 49 cm
Sygnowany l. d.: A. Chrzanowski 1939 | Lipnica Murowana

Kościół w Dębnie, 1975 r.

olej/płótno, 80 x 65 cm
sygnowany i datowany l. d.: `ANTONI CHRZANOWSKI | Dębno 1975`

KOŚCIÓŁ P. W. ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W DĘBNIE PODHALAŃSKIM, 1966

Akwarela, papier;
73 x 55 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l. d.: Antoni Chrzanowski | Dębno VIII. 1966

Pejzaż z kościółkiem

akwarela, papier,
29,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: A. Chrzanowski 939 / Rojbrat

Kwiaty w wazonie, 1947

akwarela, papier, wym.: 84 x 62, 5 cm
sygn. p.d.: Antoni Chrzanowski 1947 Kraków

Wiejska chata

akwarela, papier, wym.: 47 x 69 cm
sygn. p.d.: A. Chrzanowski Lusina (1)942

DRZEWA, 1938

ołówek, kredka na brystolu, 64,3 x 50 cm,
sygnowany ołówkiem po lewej u dołu"A. Chrzanowski 938. HEL."

PIWONIE W WAZONIE, 1941

akwarela na papierze, 40 x 58 cm w świetle p- p,
sygnowana u dołu na środku ołówkiem "Antoni Chrzanowski 941 Kraków"

Pejzaż włoski

akwarela, papier, wym.: 18,5 x 38,5 cm
sygn. p.d.: Chrzanowski Antoni Pompei VI 1965

WNĘTRZE KATEDRY KRAKOWSKIEJ

Akwarela, papier; 68 x 48,2 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany granatową akwarela p.d.: A. Chrzanowski | Kraków Katedra

Martwa natura z kwiatami i porcelaną

akwarela, karton, 62 x 76 cm;
sygn. l.d.: Antoni Chrzanowski/ Kraków 1944

DREWNIANY KOŚCIÓŁ GOTYCKI W GRYWAŁDZIE, 1939

akwarela, 32 x 44 cm, sygn. p.d. "A. Chrzanowski 939 Grywałd"

liczba obiektów: 86