PIETSCH Andrzej (1932 Kraków - 2010 Kraków)
inna/papier, 79 x 56,5 cm (arkusz)
datowany i opisany wewnątrz kompozycji na płycie l.d.: 'Przezrocze z Grecji - slide from Greece X- XII 1974' oraz sygnowany wewnątrz kompozycji na płycie p.d.: 'Andrzej Pietsch'
56,5 x 49 cm (zadruk)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Podróż poniżej księżyca, 1961 r.
akwaforta/papier, 76,3 x 59 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Podróż poniżej księżyca 30/30 Pietsch 1961'
57 x 45 cm (zadruk)
"Podróżowanie - wejście I", 1974 r.
akwaforta, akwatinta/papier, 59 x 50 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Podróżowanie - wejście I m E/A [sygnatura] 74'
"Podróżni IV - Zasłona", 1970 r.
akwaforta/papier, 57,5 x 44 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Podróżni IV - Zasłona E/A A.Pietsch 1970'
akwaforta, akwatinta, pisak, tusz/papier, papier, 58 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Żleby Rynias - Kraków 30.08-2.09.73 Pietsch'
na odwrociu dedykowany
Akwaforta, akwatinta; wym.: 600 x 490 mm; sygn. oł. p.d.: A. Pietsch 1989, l.d.: Walk / Spacer (+S) proof. Odbitka stanowa.
akwaforta/akwatinta, 55 x 33 cm w świetle passe - partout, oprawiona, sygnowana, datowana i opisana u dołu: 'PORTRET ARTYSTY APietsch 1983'',
* praca podlega opłacie Droit de suite
Podróżowanie II - wnętrze, 1974 r.
akwaforta/papier, 69,5 x 57 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Pietsch 1974', ś.d.: 'odbitka autorska' oraz opisany l.d.: 'Podróżowanie II - wnętrze'
Podróżni VI - żółta zasłona, 1971
Akwatinta, akwaforta barwna; wym. planszy: 687 x 525 mm; sygn. oł. p.d.: Pietsch 1971; l.d. tytuł w języku polskim i angielski; e/a.
akwaforta, akwatinta/papier, 26,7 x 41,9 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'A. PIETSCH'
akwaforta/papier 21 x 29 cm (zadruk), 27,5 x 36 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'A.Pietsch'
stan zachowania: rozdarcie papieru na krawędzi zadruku p.d.
Widok Krakowa wg. Houfnagla - Kopia, 1965
Akwaforta wg "Panoramy Krakowa" Hogenberga i Braunna z 1617 roku; wym. komp.: 360 x 1040 mm; egz. autorski; tyt. i sygn. oł. poniżej kompozycji.
Podróżowanie wejście I m, 1974
Akwaforta; wym.: 577 x 507 mm;
sygn. oł. p. d.; 33/40.
Odprysk, papier; 68 x 53 (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Trawy - próba IV Die Gräser - der Versuch IV 1/20 APietsch 1985
Podróżni V - przed świtem, 1971
Akwaforta barwna; wym.: 640 x 450 mm; sygn. oł. p.d.: APietsch 1971, l.d. tytuł, śr.d. nr egzemplarza 13/40. Stan idealny.
Lit.: Katalog wystawy z cyklu "Graficy z Krakowa", MNK Kraków 1999, s. 55.
Akwaforta; wym.: 640 x 427 mm; sygn. oł. p.d.: APietsch 1969, l.d. tytuł (także wersja angielska), śr.d. nr egzemplarza 17/30. Stan idealny.
Akwaforta barwna; wym.: 575 x 505 mm; sygn. oł. p.d.: APietsch 1974, l.d. tytuł (tak- że wersja angielska), śr.d.: e/a. Stan idealny.
Akwaforta; wym.: 640 x 500 mm; sygn. oł. p.d.: APietsch 1975, l.d. tytuł (także wersja angielska), śr.d.: proof (odbitka próbna). Stan idealny.
Lit.: Katalog wystawy z cyklu "Grafi y z Krakowa", MNK Kraków 1999, s. 54.
Akwaforta dwubarwna; wym. komp.: 147 x 145 mm;
sygn. oł. p.d.: A Pietsch 1999, l.d. tytuł.
Podróż artystyczna II // Artists journey II, 1975
Akwaforta barwna; wym. komp.: 625 x 430 mm;
sygn. oł. p.d.: Pietsch 1975, l.d. tytuł. Odbitka nr 11/30.
akwaforta/papier, 23 x 30 cm
sygnowany p.d.: `A. Pietsch`
Estymacja: 1 000 - 1 800 zł
akwaforta, akwatinta/papier, 32 x 25 cm
sygnowany p.d.: `A. Pietsch`
Estymacja: 800 - 1 800 zł
Akwaforta, akwatinta barwna; wym. komp.: 572 x 490 mm; sygn. oł. p.d.: A. Pietsch oraz prywatna dedykacja artysty, l.d. tytuł, śr.d: epr. d`artiste. Praca autorsko naklejona na sztywny karton (l.g. kartonu załamana, bez szkody dla kompozycji).
Cynkografia barwna; wym.: 645 x 500 mm; sygn. oł. p.d.: dedykacja / A.Pietsch - 1961, l.d. tytuł i technika; egz. 2/20. Lit: "Andrzej Pietsch. Grafika i rysunek", MN w Krakowie, BWA w Katowicach, Kraków 1999, il. s. 39.
Akwaforta;
wym.: 500 x 290 mm;
sygn. oł. p.d.: Andrzej Pietsch 1964; l.d. tytuł. Lit.: "Andrzej Pietsch. Grafika i rysunek", Kraków 1999, s. 44.
Podróżowanie - wejście I m / Travelling Entrance I m, 1975
Akwaforta, akwatinta barwna;
wym.: 590 x 500 mm;
sygn. oł. p.d.: APietsch 1975, tyt., num. l.d.: II 3/40.
Akwaforta, akwatinta barwna;
wym.: 578 x 430 mm;
sygn. oł. p.d.: Pietsch 68, tyt., num. l.d.: 19/40.
Aktorka III B / Actress III B, 1965
Akwaforta, akwatinta barwna;
wym.: 570 x 495 mm;
sygn. oł. p.d.: Pietsch 1965, tyt. i num. l.d.: 25/30.
Akwaforta;
wym.: 490 x 290 mm;
Akwaforta, akwatinta barwna;
wym.: 590 x 500 mm;
Akwaforta, akwatinta barwna;
wym.: 578 x 430 mm;
Akwaforta, akwatinta barwna;
wym.: 570 x 495 mm;
Wklęsłodruk barwny; wym.: 491 x 645 mm; sygn. oł. p.d.: APietsch 1985, l.d. tyt., e/a.
Akwaforta;
37 x 39,5 cm (odcisk płyty)
Sygnowany p.d.: Andrzej Pietsch 1975, l.d.: szkice greckie - akwaforta, śr.d.: 33/50
Akwaforta barwna;
wym.: 643 x 494 mm;
sygn. i dat. oł. pd.: A. Pietsch 1966, l.d. tytuł, śr. epreuve d`artiste; dedykacja autorska;
sygn. pł. l.d.: Pracownia M. Wejmana - A. Pietsch 1966.
akwaforta barwna,
56 x 48,5 cm (odbitka);
sygn. p. d.: Pietsch 1993 (ołówkiem); nr: 9/30
Podróżowanie - wejście I m, 1975
Akwaforta barwna; wym.: 576 x 500, sygn. i dat. p.d.: A. Pietsch 1975, e/a.
Akwaforta barwna; wym.: 643 x 494 mm, sygn. p.d.: A. Pietsch 1966.
Akwaforta barwna; wym.: 563 x 490 mm, sygn. p.d.: A. Pietsch, e/a.
Akwaforta
37 x 39,5 cm (odcisk płyty)
Akwaforta barwna
wym.: 645 x 480 mm
sygn. oł. p.d.: APietsch 1965; l.d. tytuł
odbitka autorska.
Lit.: Andrzej Pietsch. Grafika i rysunek, Kraków 1999, s. 49.
Akwaforta
wym.: 500 x 290 mm
sygn. oł. p.d.: Andrzej Pietsch 1964; l.d. tytuł.
Lit.: Andrzej Pietsch. Grafika i rysunek, Kraków 1999, s. 44.
akwaforta, akwatinta, papier, 15,8 x 14,7 cm (odcisk płyty); opisana i dat. ołówkiem u dołu
akwaforta barwna, papier, 49 x 39 cm (odcisk płyty);
opisany u dołu: AKTORKA IX - ODJAZD /
ACTRESS IX - DEPARTURE E/A A. Pietsch
serigrafia
wym.: 70x100 cm
sygn. p.d.: A Pietsch E.A.
seriografia
70x100 cm
akwaforta, akwatinta, papier;
35,5 x 32,5 cm; kompozycja 23 cm x 22,3 cm;
sygnowana u dołu: Krajobraz I (...) A Pietsch 1999; od spodu: ANDRZEJ PIETSCH KRAJOBRAZ I - akwaforta, akwatinta
Grafika wystawiona na licytację na rzecz Fundacji Sue Ryder
serigrafia
100x70 cm
serigrafia
100x70 cm
serigrafia
100x70 cm