1 zł
2 600 000 zł

KLINGER Max (1857 Lipsk - 1920 Großjena)

Niedźwiedź i elf (Bar und Elfe)

z cyklu: Intermezzi, opus VI, wydanie I, 1881
akwaforta, akwatinta, papier; 42 x 29 cm (odcisk płyty), 59 x 42 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: MKlinger / 1880 (na płycie);
oraz napis l. d.: MAX KLIGER.;
nr p. d.: I.; grafika przed konserwacją.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Osuwisko (Bergsturz)

akwaforta, akwatinta, papier; 42,7 x 29,7 cm (odcisk płyty), 59 x 42,5 cm (wymiar arkusza);
napis l. d.: MAX KLIGER.;
nr p. d.: VI.;
grafika przed konserwacją.

Światło księżyca (Mundnacht)

akwaforta, akwatinta, papier; 41,5 x 29,5 cm (odcisk płyty), 58,5 x 42,5 cm (wymiar arkusza);
napis l. d.: MAX KLIGER.;
nr p. d.: IV.;
grafika przed konserwacją.

An die schoenheit - Do piękna

akwaforta, papier; 41,5 x 32 cm (odcisk płyty), 50 x 40 cm (wymiar arkusza),
sygn. p. d.: MAX KLINGER (na płycie),
tytuł pośrodku u dołu: AN DIE SCHÖNHEIT (na płycie).

DROGA, nr 4 z Opus 11, O śmierci, 1899, wyd. 1909

Akwaforta, akwatinta, 22 x 16,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany z płyty: MAX KLINGER RAD.OP.11. LITH. NO 4 DRUCK v. O.FELSING .BERLIN S.W.

CHRYSTUS I GRZESZNICY, nr 13 z Opus 8, Życie

Akwaforta, akwatinta, papier, 30 x 40 cm (w świetle p-p)
Sygnowany z płyty: OP.VIII XIII MAX KLINGER

ŚMIERĆ, nr 10 z Opus 10 Miłość

Akwaforta, akwatinta, papier; 29 x 42 cm (w świetle p-p)
Sygnowany z płyty: MAX KLINGER OPUS X,10

Kasandra, ok. 1895

przedstawienie lekko pochylonej kobiety w antycznym stroju, z upiętymi włosami;
brąz patynowany na czarno, marmurowa podstawa;
wys. całkowita: 56 cm;
sygn. z boku: M. Klinger, po drugiej stronie informacja o odlewni i odlewie

Dziecko, 1889

Akwaforta; wym. komp.: 195 x 184 mm; pl.: 368 x 274 mm; sygn. poniżej komp. l.d.: Max Klinger rad. op 11 lth nr 5, p.d.: druck v O. Felsing, Berlin s.w. Plansza z cyklu "Vom Tode. Erster Theil" [O śmierci. Część pierwsza], op. 11. Lit.: G. Hałasa,"Graficzne cykle Maxa Klingera", Poznań 1993, poz. 150.

Marynarze, 1889

Akwaforta, akwatinta (dwie prace odbite na jednym arkuszu); (1) wym.: 146 x 264 mm; nie sygn., (2) wym.: 63 x 262 mm; sygn. poniżej komp. l.d.: Max Klinger rad. op 11 lth nr 2, p.d.: druck v O. Felsing, Berlin s.w. Prace współwydane na arkuszu o wym.: 372 x 392 mm. Plansza z cyklu "Vom Tode. Erster Theil" [O śmierci. Część pierwsza]1. Połów 2. Wrota piekieł), op. 11. Lit.: G. Hałasa,"Graficzne cykle Maxa Klingera", Poznań 1993, poz. 147.

Amor i Psyche (opus Vb), Monachium 1880

Teka druga z cyklu, zawierająca 9 plansz (plansze z cyklu numerowane: 16-24) z 32 akwafortami artysty; wym teki: 450 x 320 mm; zachowana oryginalna teka; stan zachow: bardzo dobry; grafiki oryginalnie naklejone na karton (kaszerowane). Lit.: "Graficzne cykle Maksa Klingera", Poznań 1993, s. 84-94.

Ex Libris Max Klinger

niesygnowany
fotograwiura
12.7x8.3

Wyspa Umarłych

wg Arnold BŚCKLIN (1827-1901)
akwaforta, akwatinta, papier, 38,7 x 60 cm (odcisk płyty);
opisana u góry: R.I.P. Co PRINTED; u dołu: VOM VERLAG ULLSTEIN & Co BERLI UND WIEN; NACH DER RADIERUNG VON MAX KLINGER; A. BŚCKLIN TOTENINSEL;

Die Quelle, 1896

akwaforta wg Arnolda Boecklina, 15,3 x 11,8 cm
napis na płycie, lewy margines "Die Quelle, mit Benutzung eines Bildes von Arn. Boecklin"

Amor znajduje Psyche, opus V, pl. 41

akwaforta, akwatinta, papier,
25,5 x 17,4 cm (odcisk płyty);
z cyklu: Amor i Psyche, opus V, Monachium 1880
por. Kobieta, Eros, Śmierć. Graficzne cykle Maxa Klingera, katalog Muzeum Narodowego w Poznaniu, Poznań 1993, str. 93, poz. Kat. 83.

akwaforta, akwatinta, papier,

akwaforta, akwatinta, papier,
por. Kobieta, Eros, Śmierć. Graficzne cykle Maxa Klingera, katalog Muzeum Narodowego w Poznaniu,
Poznań 1993, str. 93, poz. Kat. 83.

Siplicjusz uczący się pisać

akwaforta, papier,
28,6 x 22,5 cm (odcisk płyty);
sygn. l.d.: MAX KLINGER (na płycie); p.d. VII

Księżycowa noc

sygnowany na płycie l.d.
akwaforta, akwatinta
wymiary: 36.3x26

W dorożce

grafika-sucha igła, papier w.40,5 x 23,5 cm; l. d. "Max Klinger" p. d. "Opus x.2",

liczba obiektów: 20