1 zł
2 600 000 zł

JAROSZYŃSKI Józef (1835 Lwów - 1900 Monachium)

W tatrzańskiej dolinie

olej, płótno, 73,5 × 99,5 cm
sygn. p. d.: J.Jaroszyński

cena wywoławcza: Wykup abonament

Powrót z sianokosów, 1857 r.

olej, płótno, 91 × 126 cm
sygn. i dat. p. d.: Józef Jaroszyński/1857

Konie na górskiej łące

olej/płótno, 44 x 59 cm
sygnowany p.d.: 'Jaroszyński'

PRZED BURZĄ

Olej, tektura, 27 x 41,5 cm,
sygn. p.d.: J. Jaroszyński.
Potwierdzenie autentyczności kustosza Galerii Lwowskiej dr Jerzego Güttlera, na odwrocie naklejka wydawnictwa "Seyfarth & Dydynski we Lwowie 1982" oraz stempel producenta podobrazi "Anton Maurer Wien L. Tefgetthoastrasse 4 Verdienst-Medaille".

Jeździec z koniem (Wypadek w podróży)

olej/deska, 43 x 69 cm
sygnowany p.d.: 'J.Jaroszyński'
na odwrociu ślady laku (pieczęcie własnościowe?), nalepka z liczbą "69." oraz nalepki wystawowe (Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Muzeum Okręgowe w Lesznie, Muzeum Okręgowe Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Okręgowe Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Policji w Warszawie, Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA)

Huculi - na przełęczy

olej, płótno, 67 x 57 cm
sygn. p. d.: Jaroszyński
na odwrocie ramy nalepka ze szkockiego zakładu ramiarskiego John Walls ze Stirling.

KARY KOŃ

olej, tektura
38,3 x 47,8 cm
sygn. p.d.: J Jaroszyński

Konie

olej/płótno, 45 x 59 cm

Pejzaż z końmi uciekającymi przed niedźwiedziem

olej, płótno; 54 x 74 cm
sygn. u dołu: Jaroszyński

Polowanie

olej/płótno, 41 x 66 cm
sygnowany p.d.: 'Jaroszyński'
na odwrociu papierowa nalepka z opisaniem obrazu

Para zakochanych na przełęczy

olej, płótno; 67 x 57 cm;
sygn. p. d.: Jaroszyński;

Wyjazd na polowanie

sygn. l.d.
olej, płótno
66x88 cm

Reiter am Heimweg

olej, płótno
52 x 77 cm
sygn. p.d.: Józef Jaroszyński

Przeprawa przez góry

olej, płótno; 80,5 x 126 cm;
sygn. l. d.: Jaroszyński

Powrót do dworu

olej, płótno, 35,5 x 67,5 cm;
sygn. l. d.: J. Jaroszyński

DO POŻARU

Olej, płótno wzmacniane;
66,5 x 100
Sygnowany l.d.: J.Jaroszyński

Powrót do dworu

olej, płótno, 35,5 x 67,5 cm;
sygn. l. d.: J. Jaroszyński

DO POŻARU

olej/płótno wzmacniane,
66,5 x 100 cm
sygnowany l. d.: `Jaroszyński`

Na saniach

olej, płótno naklejone na płyte, 64 x 78,5 cm;
sygn. p. d. Józef Jaroszyński/ - 89(?)
Przed konserwacją

HUCULI

Olej, płótno;
51,7 x 81,8 cm
Sygnowany p.d.: J. J.

Koncert - scena rodzajowa

olej, płótno wym.;
81 x 73,5 cm,
sygn. p.d.: Jaroszyński

Dolina Kościeliska

olej, płotno dublowane, 133 x 98,5 cm;
sygn. l. d.: J. Jaroszyński.

Sianokosy

olej, płótno, 35 x 60 cm
sygn. l.d.: J. Jaroszyński

Burza

olej/płótno, 32 x 45 cm
sygnowany p. d.: `Jaroszyński`
na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie: `Autor: Jaroszyński Józef | Tytuł dzieła: "Burza" | Rodzaj dzieła: ol | Wystawa `Krajobraz i życie wsi | polskiej | - styczeń 1953 - 54`

HUCULI

Olej, płótno; 51,7 x 81,8 cm
Sygnowany p. d.: J. J.

Burza

olej, płótno, 32 x 44,5 cm;
sygn. p.d.: Jaroszyński
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z wystawy "Krajobraz i życie wsi polskiej" ... - styczeń 1953 - 1954

POWRÓT Z POLOWANIA NA DZIKI, po 1880

olej, płótno,
71 x 114 cm
sygnowany p.d.: Józef Jaroszyński | München
Na krosnach nalepka (druk) antykwariatu wiedeńskiego: B.Kirschler & Co | KUNSTHANDLUNG | WIEN, I., Graben 14

Powitanie pasterza

olej, płótno, 63 x 92,5 cm;
sygn. l.d.: słaboczytelnie

HUCULI

Olej, płótno
51,7 x 81,8 cm
Sygnowany p. d.: J. J.

Huculi

olej, płótno, 62 x 98 cm;
sygn. p. d.: J. Jaroszyński

Huculi

olej, płótno, 62 x 98 cm; sygn. p.d.: J. Jaroszyński

Przeprawa przez rzekę

olej, deska, 41 x 68 cm;
sygn. l.d.: J. Jaroszyński
(obraz w ramie w stylu podhalańskim).

Górską drogą

olej, płótno dublowane, 67,5 x 56 cm;
sygn. l.d.: Jaroszyński

Powrót z polowania

olej, płótno,
71 x 114 cm;
sygn. p. d.: Józef Jaroszyński / Munchen

HUCUŁ NA KONIU

Olej, płótno; 43,8 x 59,2 cm
Sygnowany czerwonym olejem p.d.: Jaroszyńsk.
Na krośnie dwie owalne pieczęcie:
"A. BOGDANOWICZ | WE LWOWIE"

HUCUŁKA NA KONIU

Olej, płótno; 44,2 x 59 cm
Sygnowany czerwonym olejem p.d.: Jaroszyński
Na krośnie dwie owalne pieczęcie: "A. BOGDANOWICZ | WE LWOWIE"

POWRÓT Z POLOWANIA

Olej, płótno; 67 x 100 cm
Sygnowany p.d.: Jaroszyński

W górach

olej, płótno dublowane, wym.: 67,5 x 56 cm
sygn. l.d.: Jaroszyński

Wyjazd na zimowe polowanie

olej, płótno (wzmocnione pasami) 76 × 124
u dołu po prawej: "Jaroszyński"

Nad wodą, 1898 (?)

akwarela, gwasz 52 × 75 w świetle passe-partout
sygnowany u dołu po prawej: "Jaroszyński 98" (data niepewna)

POWRÓT Z POLOWANIA

Olej, płótno; 67 x 100 cm
Sygn. p.d.: Jaroszyński

POLOWANIE NA WILKI, ok. 1890 r.

Olej, płótno 62,5 x 99 cm
Sygn. po lewej u dołu czarnym olejem: Józef Jaroszyński

Do pożaru, około 1880-1890

olej, płótno; 66 x 100 cm;
sygnowany na dole: Jaroszyński

Polowanie na cietrzewia

olej, płótno, 74 x 100
sygnowany u dołu po prawej: "J. Jaroszyński"

Scena wiejska

olej, płótno
22 x 34,4 cm

liczba obiektów: 46