1 zł
2 600 000 zł

KOPYSTYŃSKI Stanisław (Jarosław 1893 - Wrocław 1969)

Most Kościelnicki, przed 1925 r.

olej/tektura, 32 x 46,5 cm
sygnowany p.d.: 'St. Kopystyński'
na odwrociu papierowa nalepka Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie z opisem i czasem przyjęcia pracy oraz fragment papierowej nalepki wystawowej

cena wywoławcza: Wykup abonament

Plaża

akwarela, ołówek/papier, 28,5 x 40,5 cm

Pejzaż z rzeczką, 1922

olej, tektura; 48.5 x 68,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Kopystyński 1922;
na odwrocie napis: N 192 (niebieską kredką) / Tow. Prz. Szt. Pięknych / Kraków / październik 1922 (ołówkiem).

Róże w wazonie , 1923 r.

olej/tektura, 67 x 47,8 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'S. Kopystyński 1923'

Stogi na polu, 1922 r.

olej, płyta, 48 × 68 cm
sygn. i dat. p. d.: S. Kopystyński 1922
na odwrocie dedykacja z 1949 r.

Zmartwychwstanie

drzeworyt/papier, 32,5 x 24,5 cm (zadruk)
sygnowany i opsiany u dołu ołówkiem: '"Zmartwychwstanie" drzew. Stanisław Kopytyński'

Na leżaku

olej, tektura; 26 x 37 cm;
sygn. l. d.: S. Kopystyński

Stogi na polu, 1922 r.

olej, płyta, 48 × 68 cm
sygn. p. d.: S. Kopystyński 1922

Estymacja: 11 000 - 13 000 zł

PEJZAŻ Z DRZEWEM NA POLU

Olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 26 cm

Martwa natura z dzbankiem

olej, płótno, 59 x 69,5 cm, niesygnowany.
Do obrazu dołączona opinia wnuczki malarza, Hanny Kopystyńskiej-Szczerbińskiej, z 17. 12. 2010, stwierdzająca, że powyższy obraz autorstwa jej dziadka Stanisława Kopystyńskiego był jej własnością.

PEONIE W DZBANIE, 1945

olej na płótnie,
90 x 66 cm,
sygnowany p.d. "Stanisław/Kopystyński 45"

akwarela, papier, 41 x 29 cm (w świetle oprawy);

Sieci

akwarela, papier,
30 x 42,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St Kopystyński (ołówkiem);

Pejzaż podgórski

olej, tektura
48 x 67 cm;
sygn. p.d.: St. Kopystyński 1929

Orłowo

olej, płótno,
76,5 x 100 cm;
sygn. l. d.: S. KOPYSTYŃSKI 1963

Autoportret

olej, tektura,
69 x 49 cm;
na odwrocie nalepka Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie z nazwiskiem, autora, tytułem, techniką nr 77... oraz datą 18 XII 1927

Pejzaż z lasem, 1967 r.

olej/płótno, 104 x 80 cm
sygn. p. d.: `S. Kopystyński 67`

olej, tektura, 49 x 69,5 cm;
sygn. p.d.: Raba 1923 (?) Kopystyński St.

Na plaży, 1964 r.

olej/płótno, 76 x 102 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Kopystyński 1964`

Pejzaż z Raby, 1923

olej, tektura; 49 x 69 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Raba 1923. Kopystyński. St.
na odwrocie namalowany jest portret kobiety na tle pejzażu

Macierzyństwo

olej, płótno
sygn. l.d.: St. Kopystyński
wym.: 73,5 x 60 cm
Na odwrocie cztery naklejki z wystaw artystycznych.

PEJZAŻ GÓRSKI

Olej na tekturze 47 x 66 cm
Sygnowany p.d. - "S. Kopystyński"

Strumyk w lesie

olej, sklejka 82,7 x 60,8
sygnowany u dołu po prawej: "St. Kopystyński"

Trzy gracje, 1926

olej, płótno 73,3 x 91,2
sygnowany u dołu po lewej: "St. Kopystyński 1926"

liczba obiektów: 24