1 zł
2 600 000 zł

PŁÓCIENNIK Henryk (1933 - 2020)

Akt

tusz, kredka, gwasz, papier, 33,5 x 36,3 cm
sygn. l. d.: H. Płóciennik

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt leżący

tusz, kredka, akwarela, papier, 22 x 32 cm
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Akt, 2003r.

akwarela/papier, 50 x 36 cm,
sygnowany l.d.: 'H.Płóciennik',
sygnowany i datowany p.d.: 'H.Płóciennik | 03',
oprawiony

Miesiąc miodowy, 1979 r.

olej/płótno, 55,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany l.g. 'H.PŁÓCIENNIK 79'

Akt leżący, 1996

technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Płóciennik 96.

Ona, 1995

technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 49 x 37 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Płóciennik 1995.

Monotypia +, 2011

monotypia, karton szary; 60,5 x 46,5 cm (całość);

Arcydzieło I, 1979

Autocynkografia; 58,5 x 46,5 cm;
sygn. i opisane d.: "Autoportret I" Autocynkografia 1979 (H.P.) Henryk Płóciennik.

Tycjan Egiptologowski (3.III), 2005

technika własna (pisak, akwarela, piórko, tusz); 62,5 x 44 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 2005, obok odcisk kciuka artysty.

Akt, 1997r.

akwarela/papier, 36,5 x 50 cm, oprawiony (51 x 60 cm z ramą),
sygnowany i datowany l.d: 'H. Płóciennik 97'

*droit de suite

Trębacz. Adi Jazz Festiwal 2016

sygn. p.d.
linoryt (15/50)
47x36.7 cm

Ero V (1971)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt (e.a.)
38.2x25.1 cm

ŁANY, 1963

linoryt / papier
wym. 69 x 61 cm

Monotypia +, 2009 r.

monotypia/karton, 45 x 33 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +" 1/1 (A.P.) 2009. Henryk Płóciennik.'
67 x 53 cm (w świetle oprawy)

Monotypia + 60, 2009 r.

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +60" (A.P.) 2009. Henryk Płóciennik'
67 x 53 cm (w świetle oprawy)

Ogród dla Emilii , 1990 r.

autocynkografia/karton, 61,5 x 46 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Ogród dla Emilii" (A.P.) autocynkografia 1990 Henryk Płóciennik'
44,5 x 32 cm (zadruk)

sygn. na odwrociu
olej, płótno
65x92 cm

Akt (1995)

sygn. p.d., dat. na odwrociu
olej, płótno
46x81 cm

Akt (1986)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
17.5x24 cm

Ero III (1971)

sygn. p.d. dat. śr.d.
linoryt (e.a.)
30.1x24.8 cm

Akt siedzący

flamaster, gwasz, tusz/karton, 39 x 45 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'H. Płóciennik'

Akt, 1998 r.

akwarela/karton, 37 x 48 cm (arkusz)
sygnowany i datowany l.d.: 'H Płóciennik 98'

Akt, 1996 r.

akwarela/papier, 44 x 30 cm,
sygnowany l.d: 'H. Płóciennik'

Akt leżący, 1998

technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. śr. d.: H. Płóciennik 1998 (ołówkiem);

Akt, 1995

technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 53,5 x 37 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: H. Płóciennik 95; sygn. l. d. powtórzona.

Akt, 1997 r.

akwarela/papier, 44 x 31 cm,
sygnowany i datowany p.d: 'H. Płóciennik 97'

Akt

akwarela/papier, 44 x 30 cm,

Akt leżący, 1997 r.

rysunek podmalowany akwarelą, papier, 33 x 42 cm,
sygn. p.d: H. Płóciennik 97.

Gimnastyka (1972)

sygn. p.d., dat. śr.d.
linoryt
38x30.5 cm

Latarnia morska, 1969

autocynkografia/papier, 81 x 65 cm
sygn. p.d.: „(H.P.) Henryk Płóciennik oraz opisany l.d.: „”Latarnia Morska” Epreuve d’artiste. autocynkografia 1969”

Miodowy miesiąc VI, 1968

autocynkografia/papier, 63 x 77 cm
sygn. p.d.: „(H.P.) Henryk Płóciennik oraz opisany l.d.: „”Miodowy miesiąc VI” Epreuve d’artiste. autocynkografia 1968”

Akt

akwarela, tusz/papier, 35,7 x 21,8 cm
sygn. p.d.: H Płóciennik

Akt, 1986

tusz/papier, 24,5 x 17,5 cm
sygn. i dat. p.d.: H Płóciennik 86.

Akt, 1996 r.

flamaster, gwasz, tusz/papier, 27,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany długopisem p.d.: 'H. Płóciennik 1996'

Akt, 1996 r.

akwarela, flamaster, tusz/papier, 27,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'H. Płóciennik 96'

Ero, 2007

linoryt, monotypia, papier; 60 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Ero" 1/1 linoryt + monotypia 2007. (A P.) Henryk Płóciennik (ołówkiem).

Dla Przyjaciół w roku 2433(8), 2003

linoryt, karton; 64 x 49,5 cm (wymiar odbitki),
71 x 56,5 cm (wymiar arkusza);
napis wraz z sygn. u dołu: "Dla Przyjaciół w roku 2433(8)" 1/25. linoryt 2003. (AP.) Henryk Płóciennik. (ołówkiem), na odwrocie dwa stemple wywozowe.

" *** " , 1984 r.

autocynkografia/karton, 32,5 x 44,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '” * * *” (AP.) autocynkografia 1984 Henryk Płóciennik.'

"Autoportret", 2009 r.

monotypia/karton, 45,5 x 34 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '”AUTOPORTRET” 1/1 monotypia t. 2009 (A.P.) Henryk Płóciennik'

Warcaby (1965, odbitka późniejsza)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt (e.a.)
28.8x35 cm

Trening (2005)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt (e.a.)
34.4x45.8 cm

Łucznik (2012)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt (1/1)
39.8x50 cm

Modelka i Malarz, 1963

linoryt/papier, 42 x 41 cm w świetle passe - partout
sygn. ołówkiem p.d.: „H. PŁÓCIENNIK” oraz opisany l.d.: „Modelka i Malarz/linoryt 1963”

Zestaw 5 linorytów - z cyklu: Amen, 2006

linoryty, karton, format odbitki zbliżony do wymiaru: 65 x 50 cm,
format kartonu zbliżony do wymiaru 89 x 66 cm;
każda z grafik posiada opis autorski u dołu, "Amen" 1/1. linoryt 2006. (A.P.) Henryk Płóciennik (ołówkiem, treść zapisu autorskiego różni się w szczegółach).

Monotypia +, 2012

monotypia, karton; 44,8 x 33,8 cm (wymiar odbitki),
62,3 x 47,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); tytuł l. d.: "Monotypia +" 1/1 (ołówkiem) data pośrodku u dołu: (AP.) 2012. (ołówkiem).

Monotypia +, 2010

monotypia, karton; 43,8 x 31,7 cm (wymiar odbitki),
59,7 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); tytuł l. d.: "Monotypia +" 1/1. (ołówkiem) data pośrodku u dołu: (AP.) 2010. (ołówkiem).

Monotypia +, 2011

praca sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1 (A P.) 2011. Henryk Płóciennik.

Bez tytułu, 1987

olej, płótno; 65 x 83 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. PŁÓCIENNIK 87 oraz odcisk palca artysty w prostokącie.

Zachód słońca, 1991

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. śr. d.: H. PŁÓCIENNIK. 91 oraz odcisk palca;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: HENRYK PŁÓCIENNIK / "ZACHÓD SŁOŃCA" / OLEJ, PŁÓTNO; 50 X 70 / 1991 R.

W Galerii, 2009

linoryt, monotypia/papier, 47,5 x 34 cm
opisany i sygnowany przy dolnej krawędzi: „W Galerii”/1/1./linoryt+monotypia/2009./(A.P.)/Henryk Płóciennik”

Arcydzieło I, 1979

autocynkografia/papier, 41,5 x 32 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „Arcydzieło I”/ Ep. / Autocynkografia 1979. / Henryk Płóciennik

Akt

akwarela, gwasz, tusz/papier, 36 x 23,5 cm
sygn. p.d.: H. Płóciennik

Golfista (2007)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt
32.2x44.2 cm

Golfista - Trening (2008)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt
32.5x44.2 cm

Euro 2012 (2012)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt
39.8x50.5 cm

Monotypia +, 2013

monotypia/papier, 45 x 35,5 cm
opisany: „Wydobywanie statku 11/50/ autocynkografia 1971/ Henryk Płóciennik

Monotypia +, 2013

monotypia/papier, 50 x 33 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.:"Henryk Płóciennik" oraz opisany l.d.:"Monotypia +" 1/1. (AP.) 2013

Akt, 1998 r.

flamaster, gwasz, tusz/papier, 44 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'H.Płóciennik 1998 | H. Płóciennik'

Akt w zieleni, 1997-2015

technika mieszana, papier
51x36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d. "H. Płóciennik 2015", p.d. "H. Płóciennik 1997"

Miodowy miesiąc, 1980

autocynkografia, papier
63x49,5 cm
sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi: "Miodowy miesiąc IC (AP.), autocynkografia 1980, H. Płóciennik"

Miodowy miesiąc, 1975 r.

autocynkografia, papier, 15,5 x 12 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: H. Płóciennik, opisana l.d.: "Miodowy miesiąc" AP 1975

Gimnastyka - Trening (1975, odbitka późniejsza)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt
38x30.5 cm

Odwrócona

akwarela, flamaster, tusz/papier, 38 x 27 cm

Akt, 1987 r.

akwarela, ołówek, tusz/papier, 34,5 x 24,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Płóciennik 87'

Uroki morza III, 1989 r.

autocynkografia/papier, 45 x 32 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Uroki morza III" 10/99 autocynkografia 1989 (A.P.) Henryk Płóciennik'

Monotypia +, 2010 r.

monotypia/karton, 46,5 x 34 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2010. Henryk Płóciennik.'

Port, 1964 r.

linoryt/papier, 43 x 39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Port" (A.P.) linoryt 1964. Henryk Płóciennik.'

Monotypia + , 2010

monotypia, karton; 59 x 46 cm (całość);
praca sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1 (A P.) 2010. Henryk Płóciennik.

Leżący akt, 1997 r.

tusz, gwasz, papier, 37 x 49,5 cm, sygn. i dat. p.d.: H.Płóciennik 1997

Bez tytułu (1975)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
56x47 cm

Płotki (1972, odbitka późniejsza)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt
43.5x54.8 cm

Boks (1962, odbitka późniejsza)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt
40.4x50 cm

Tyczka (1972, odbitka późniejsza)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt
55.1x37.2 cm

Akt, 1977 r.

flamaster, gwasz, tusz/papier, 51 x 33 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'H. Płóciennik | 1997.'

Wydobywanie statku, 1971

autocynkografia/papier 66,5 x 51 cm
opisany: „Wydobywanie statku 11/50/ autocynkografia 1971/ Henryk Płóciennik”

Cisza

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygn. p.d.: „H. Płóciennik”

Abstrakcja, 2012

sygn. p.d.: „Henryk Płóciennik” oraz opisany : l.d.: „Monotypia + 1/1 (A.P.) 2012

Połów III, 1967 r.

autocynkografia, papier, wym. kompozycji 49,5 x 31,5 cm
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik
opis. ołówkiem u dołu: "Połów III" 43/50 orginalna grafika autocynkografia 1967

Witajcie w moim domu, 1975 r.

sygn. ołówkiem p. d.: Henryk Płóciennik, opis. ołówkiem u dołu: "Witajcie w moim domu" 18/50 autocynkografia 1975

Zamek Szwedzki III, 1975 r.

autocynkografia, papier, wym. kompozycji 49,5 x 32 cm
sygn. ołówkiem p. d.: Henryk Płóciennik, opis. ołówkiem u dołu: "Zamek Szwedzki III" 18/50 autocynkografia 1975

Akt leżący, 1996

Ona, 1995

Akt stojący, 1989 r.

akwarela, ołówek, tusz/papier, 36,5 x 24,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'H.Płóciennik 89'

Dorota, 1988 r.

akwarela, tusz/papier, 37 x 25,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'H.Płóciennik 88 | DOROTA'

Akt, 1997

technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 36,5 x 47,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Płóciennik 1997.

Miodowy miesiąc I A (1980)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia (e.a.)
48x35.2 cm

Teatr , 1964 r.

linoryt/papier, 43 x 53,5 cm
sygnowany p.d.: '(A.P.) Henryk Płóciennik', datowany i opisany ś.d.: 'linoryt 1964' oraz opisany l.d.: '"Teatr" (W. Siemionowi) Epr. dart.'
- Adam Kowalczewski, Henryk Płóciennik Grafika 1962 - 1975, Galeria Adi Art, Łódź 2003, s. 79 (il.)

Trębacz Adi Jazz Festiwal 2016, 2016 r.

linoryt/papier, 47 x 37 cm
sygnowany p.d.: '(A.P.) Henryk Płóciennik.', datowany i opisany ś.d.: 'linoryt 2016.' oraz opisany i sygnowany l.d.: '"Trębacz Adi Jazz Festiwal 2016"'

Blok XI, 1964 r.

linoryt/papier, 40,5 x 49,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Blok XI" Epr.d'art. linoryt 1964. (A.P.) Henryk Płóciennik'

Dla moich przyjaciół w 2433 r.

olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. i opisany na odwrocie na blejtramie: H. PŁÓCIENNIK-OLEJ 46 X 38 cm / "DLA MOICH PRZYJACIÓŁ W 2433 R".

Akt stojący, 1997

technika mieszana, papier żeberkowy; 44x30,5 cm
sygnowany p.d.: "H. Płóciennik 97."

Akt leżący, 1997

technika mieszana, papier; 37,5x51,5 cm

Modelki (1964)

sygn. p.d.dat. śr. d.
technika metalowa (e.a.)
27.5x33.5 cm

Teatr (1964)

sygn. p.d.dat. śr. d.
technika metalowa (e.a.)
52.7x41.8 cm

Miodowy miesiąc, 1975

autocynkografia, papier; 27 x 20,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: "Miodowy miesiąc" autocynkografia 1975 H. Płóciennik.

Akt

technika własna/papier, 49 x 36.50 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'H. Płóciennik',

* praca podlega opłacie Droit de suite

ARCYDZIEŁO IV, 1981

Autocynkografia, papier; 48 x 35 cm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Arcydzieło IV" 8/50 autocynkografia 1981 (A.P.) Henryk Płóciennik

*droit de suite

Miodowy miesiąc

autocynkografia A.P. 24/50
49,5 x 64,5 cm

Julek, 2001

olej, płótno, 65 x 54 cm, sygn. na odwrocie

Sama słodycz, 1995

technika własna (pisak, akwarela, gwasz), karton; 49 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 95.

Blok XI, 1964 r.

linoryt/papier, 40,5 x 49,5 cm (zadruk)

Wyprawa po skarby, 1963 r.

linoryt/papier, 40,5 x 51 cm
opisany l.d.: '"Wyprawa po skarby [nieczytelny]', datowany i opisany ś.d.: 'linoryt 1963' oraz sygnowany p.d.: '(A.P.) Henryk Płóciennik'

- Henryk Płóciennik. Grafika 1962-1975, galeria ADI ART, Łódź, s. 50 (il.)

Akt siedzącej kobiety, 1986

tusz, piórko, akwarela, papier; 26,5 x 17,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 86.

Portret

linoryt, tusz, piórko, flamaster, papier; 48 x 36 cm;
sygn. śr. d.: H. Płóciennik.

W galerii, 2009

linoryt, monotypia/papier, 47 x 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: "W Galerii" 1/1 /linoryt + monotypia 2009./(AP) /Henryk Płóciennik.

Zachód słońca, 1991 r.

olej, płótno, 50 x 70 cm
sygn. dat. śr. d.: H.PŁÓCIENNIK.91

Monotypia +

monotypia, karton; 44 x 32 cm (odcisk płyty), 60 x 46,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: (AP) Henryk Płóciennik (ołówkiem);
napis l. d.: "Monotypia +" 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: 2010 (1) (ołówkiem)

Abstrakcja

monotypia, karton; 48,5 x 32 cm (odcisk płyty), 64,2 x 45,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik (ołówkiem);
napis l. d.: "Monotypia +" 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: (AP.) 2014. (ołówkiem).

Abstrakcja, 2009

monotypia, karton; 45 x 33 cm (odcisk płyty), 61,6 x 47,3 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: (AP.) Henryk Płóciennik. (ołówkiem);
napis l. d.: "Monotypia +" Epreuve dartisk 2009. (ołówkiem).

Akt w galerii, 2003

technika własna (akwarela, flamaster, pisak), karton; 36 x 25,5 cm;
opisany l. d.: HP03, sygn. i dat. l. d.: H. Płóciennik / 2003.

Akt we wnętrzu

akwarela/papier, 50 x 31 cm
sygnowany l. d.: 'H. Płóciennik | H.P.'

Akt, 1986 r.

tusz, papier, 24,5 × 17,5 cm
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 86

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Akt stojący, 1988 r.

tusz, akwarela, papier, 36,5 × 26 cm
sygn. i dat. p. d.: Płóciennik 88

Bez tytułu, 1989 r.

olej/płótno, 65 x 54,5 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'H. PŁÓCIENNIK. 89'
opisany na odwrociu, na blejtramie: 'H. PŁÓCIENNIK'

Kompozycja abstrakcyjna, 2010

monotypia, karton, 44 x 32 cm (odcisk płyty), 60,5 x 46,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Monotypia +" 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: (AP.) 2010. (ołówkiem).

Autoportret, 2010

monotypia, karton, 44,5 x 33,5 cm (odcisk płyty), 61 x 48 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Autoportret" monotypia + 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: (AP.) 2010. (ołówkiem).

Relaks, 1998

technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 48,5 x 36,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: H. Płóciennik 1998.

Akt stojącej kobiety, 1999

technika własna, karton naklejony na tekturę, 53,3 x 37,5 cm;
sygn. l. g.: H. Płóciennik 97 (kredką), oraz sygn. p. d.: H. Płóciennik 1999. (ołówkiem).

W oknie, 1998

technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 49 x 37 cm;
sygn. i dat. ołówkiem śr. d.: H. Płóciennik 1998, sygn. powtórzona;

Miodowy miesiąc IX, 1968 r.

autocynkografia/papier, 39,5 x 32 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: Miodowy miesiąc IX" epr. d'art. autocynkografia 1968 r. (AP.) Henryk Płóciennik'

Monotypia +, 2013 r.

monotypia/papier, 60 x 46 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +" 1/1. (AP). 2013 Henryk Płóciennik'

Połów I, 1963 r.

linoryt/papier, 44 x 51,7 cm (w świetle passe-partout)

Akt

technika własna/papier, 49 x 36.50 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'H. Płóciennik'

- Rynek Sztuki, Łódź, 1997

*opłata droit de suite

Abstrakcja, 2012

monotypia, karton;
44,7 x 33,6 cm (odcisk płyty), 62 x 48 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Monotypia +" 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: (A.P.) 2012. (ołówkiem).

Autoportret, 2011

monotypia, karton; 45 x 33,3 cm (odcisk płyty), 61,8 x 47,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Autoportret" monotypia + 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: (AP.) 2011. (ołówkiem).

Akt, 1995

Akt leżący, 1998

Akt leżący

technika mieszana/papier, 27,5 x 37,5 cm
sygnowany p.d.: 'H.Płóciennik'

Akt zakryty, 1999

technika własna, papier; 43,5 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 99, l. d. powtórzona sygnatura.

Akt, 1997

technika własna, papier; 37,5 x 49 cm;
sygn. i dat .śr. d.: H. Płóciennik 97, l. d. powtórzona sygnatura.

Akt we wnętrzu

akwarela/papier, 50 x 31 cm
sygnowany l. d.: 'H. Płóciennik| H.P.'

Bez tytułu , 1987 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'H. PŁÓCIENNIK 87', obok odciśnięte w farbie linie papilarne artysty
na odwrociu nieczytelny stempel

Ero I, 1971

linoryt/papier, 55 x 46 cm, (odcisk płyty: 36 x 30 cm)
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: "Ero I" /Epr. dart. /linoryt 1971. /(AP) /Henryk Płóciennik

W galerii, 2009

Akt stojącej tyłem, 1996 r.

akwarela, flamaster, gwasz, tusz/papier, 42 x 31,2 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Płóciennik 96.'

Akt z piłką, 1986 r.

tusz, akwarela, 27,5 x 12,5 cm

Akt, 1986 r.

tusz, akwarela, 23,5 x 17 cm

Akt w galerii, 2012

linoryt, monotypia, technika własna, papier; 61 x 46,5 cm (wymiar arkusza), 44,5 x 32,5 cm (wymiar kompozycji);
poniżej opis długopisem: "Linoryt + monotypia" 1/1 (AP.) 2012. Henryk Płóciennik.

Monotypia +, 2010

monotypia, papier;
60 x 46 cm (wymiar arkusza), 44,5 x 33 cm (wymiar kompozycji);
poniżej opis ołówkiem: "Monotypia+" 1/1 (A.P.) 2010 Henryk Płóciennik.

Akt

piórko, tusz, akwarela, papier, 37 x 26 cm (w świetle oprawy)
sygn. l d.: H. Płóciennik

(*do wylicytowanej kwoty doliczana jest opłata droit de suite)

Dla W.G., 1982 r.

autocynkografia/papier, 45 x 32 cm (zadruk) 63,5 x 48 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Dla W.G." III/VI. autocynkografia 1982. (AP) Henryk Płóciennik'

Połów I, 1963 r.

ERO VII, 2008

Linoryt, monotypia barwna; 47 x 34 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Ero VII, 1/1. linoryt + monotypia 2008. (A.P.) Henryk Płóciennik

ERO TANGO, 2009

Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Ero tango" 1/1, linoryt + monotypia 2009 (AP) Henryk Płóciennik

EROTANGO, 2011

Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Erotango" 1/1. linoryt + monotypia 2011, (AP.) Henryk Płóciennik.

Miodowy miesiąc IV, 1967

autocynkografia, papier; 49,8 x 64,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: "Miodowy miesiąc IV 35/50 autocynkografia 1967 (A.P.) Henryk Płóciennik.

Zachód słońca (1991)

sygn. dat. śr.d.
olej, płótno
50x70 cm

Monotypia +, 2012

monotypia, papier; 61 x 47,5 cm (wymiar arkusza); 45 x 34 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: "Monotypia+" 1/1 (AP.) 2012 Henryk Płóciennik.

Akt, 1997

technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 37 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 1997.

Miodowy miesiąc IV, 1967

autocynkografia, papier, 66,2 x 52 cm (w świetle passe-partout)
sygn., dat. i opis. ołówkiem u dołu: "Miodowy miesiąc IV." 3/50. autocynkografia 1965 r. (A.P.) Henryk Płóciennik

Akt, 1998

technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier;
49,5 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: H. Płóciennik 1998, oraz powtórnie: H. Płóciennik

Akt leżący, 1997

37,5 x 49 cm;
sygn. i dat. śr. d. ołówkiem: H. Płóciennik 97, oraz powtórnie p. d.: H. Płóciennik 97

Piękno zakryte, 1999

technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 43 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 99, oraz powtórnie l. d.: H. Płóciennik

Akt w kapeluszu, 1997

technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 37 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 1997, poniżej druga sygnatura

Akt stojącej, 1996 r.

akwarela, flamaster, gwasz, tusz/papier, 51,2 x 38,5 cm
dwukrotnie sygnowany i datowany p.d.: 'H. Płóciennik 96'

Akt , 1996 r.

akwarela, flamaster, gwasz, tusz/papier, 54 x 39 cm

Połów II, 1964 r.

linoryt/papier, 53,7 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"POŁÓW III" 11/50. LINORYT 1964 R. Epreuve d'artiste Henryk Płóciennik'

Połów III, 1965 r.

autocynkografia/papier, 67,2 x 52 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Połów III"' 14/50 autocynkografia 1965. Epreuve d'artiste Henryk Płóciennik'

Monotypia +, 2012

monotypia, papier; 62 x 44 cm (wymiar arkusza); 46 x 35 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: "Monotypia+" 1/1 (AP.) 2012 Henryk Płóciennik

Akt na tapczanie, 1998

technika własna (długopis, tusz, akwarela, gwasz), papier; 48,5 x 36,5 cm;
sygn. i dat. l. d. (ołówkiem): H. Płóciennik 1998

Relaks, 1996

sygn. i dat. p. d. (kredką): H. Płóciennik 96

Akt w kapeluszu, 1989 r.

tusz, papier, 29 × 20 cm
sygn. i dat. l. d.: H. Płóciennik 89

Na krześle, 1987 r.

tusz, papier, 29, 5 × 20 cm
sygn. i dat. l. d.: H. Płociennik 87

Akt

akwarela, gwasz, tusz, papier, 34 × 24.5 cm
sygn. l. d.: H. Płóciennik

Monotypia +, 2011

monotypia, papier; 60,5 x 46 cm (wymiar arkusza); 55 x 32 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypia+" 1/1 (AP.) 2011 Henryk Płóciennik

Akt

technika własna, papier; 50,5 x 36 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Kompozycja (1979)

sygn.dat.p.d.
olej, płótno, 81x65.5 cm

Miodowy miesiąc III (1967)

sygn.p.d.dat.śr.d.
autocynkografia (10/50), 67.8x52.5 cm

Miodowy miesiąc VIII (1968)

sygn.p.d.dat.śr.d.
autocynkografia (I/VI), 43.5x35.3 cm

Bez tytułu z cyklu Miodowy miesiąc, 1978 r.

olej, płótno, 65,5 × 54 cm
sygn. i dat. p. d.: H.PŁÓCIENNIK 78

ADAM I EWA, 1977

Olej, płótno; 63,5 x 52 cm
Sygnowany l.g.: H. PŁÓCIENNIK 77; na odwrocie pieczęć wywozowa

Erot, 2014

linoryt, papier; 46 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: Henryk Płóciennik
praca opisana u dołu ołówkiem: "Erot" 1/1. linoryt +. 2014 (A.P.)

Akt stojącej tyłem, 1996 r.

akwarela, flamaster, gwasz, tusz/papier, 61 x 38,5 cm
sygnowany i datowany długopisem oraz gwaszem p.d.: 'H. Płóciennik 96'

Monotypia +, 2014

monotypia, papier; 61 x 46,5 cm (wymiar arkusza), 45 x 33 cm (wymiar kompozycji);
poniżej opis ołówkiem: "Monotypia +" 1/1 (A.P.) 2014 Henryk Płóciennik

Monotypia +, 2009

monotypia, papier; 60 x 46 cm (wymiar arkusza), 44 x 32,5 cm (wymiar kompozycji);
poniżej opis ołówkiem: "Monotypia +" 1/1 (A.P.) 2009 Henryk Płóciennik

Akt, 1997 r.

akwarela, tusz, ołówek, pisak, papier,
35,5 × 51 cm w świetle passe- -partout
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 97

Akt, 1987 r.

tusz, papier, 29,6 x 21 cm ;
sygn. i dat. l. d.: H. Płóciennik 87

Akt leżący, 1991 r.

tusz, akwarela, papier, 23,5 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Płóciennik/1991

Akt w kapeluszu (1993)

sygn. dat. l.g.
tusz, akwarela, papier
25x32.5 cm

Akt z krzesłem (1986)

sygn. dat. p.d.
tusz, gwasz, papier
33x22.5 cm

Portret męski

sygn. p.d.
tusz, papier
37x26.5 cm

Miodowy miesiąc XXIII (1971)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia (13/50)
64.5x49.5 cm

Miodowy miesiąc 2A (1981)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia (II 42/99)
47.8x35.2 cm

Ogród dla Emilii, 1990

autocynkografia, papier;
61 x 46 cm (arkusz);
u dołu napis autorski ołówkiem: "Ogród dla Emilii" Epr. dort. autocynkografia 1990. (A.P.) H. Płóciennik

Monotypia +, 2013

monotypia, papier; 60 x 46 cm (wymiar arkusza),
45 x 34 cm (wymiar kompozycji);
poniżej opis ołówkiem: "Monotypia +" 1/1 (A.P.) 2013 Henryk Płóciennik"

Monotypia +, 2011

monotypia, papier; 61,5 x 48 cm (wymiar arkusza), 45,5 x 34 cm (wymiar kompozycji);
poniżej opis ołówkiem: "Monotypia +" 1/1 (A.P.) 2011 Henryk Płóciennik

Uroki morza

autocynkografia, 61 x 46,5 cm (cały arkusz);
u dołu napis autorski ołówkiem: "Uroki morza" Epr. dort. autocynkografia 1988. (A.P.) H. Płóciennik

Monotypia +, 2012

monotypia, papier; 60 x 46,5 cm (wymiar papieru),
44 x 32 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis ołówkiem u dołu: "Monotypia +" 1/1 (AP.) 2012 Henryk Płóciennik

Akt

długopis, flamaster, ołówek, akwarela, papier; karton; 36 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik

Portret, 1998

technika własna, papier; 37,5 x 27 cm;
sygn. u dołu: H. Płóciennik / 1998

Portret, 1998

technika własna, papier, 45 x 31 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik 1998 (ołówkiem)

Monotypia +, 2012

monotypia, papier; 61 x 47 cm (wymiar arkusza),
45,5 x 34,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypia+" (AP.) 2012 Henryk Płóciennik

Monotypia +, 2010

45 x 33 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypia+" (AP.) 2010 Henryk Płóciennik

Portret - fragment, 1998

technika własna, papier; 37,5 x 27,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płócienni / 1998

Ogród niebieski, 1973 r.

olej, płótno, 81 × 65 cm
sygn. dat. p. d.: H.PŁÓCIENNIK 1973

Monotypia +, 2010

monotypia, papier; 60 x 46 cm (wymiar papieru),
sygn., dat. i opis ołówkiem u dołu: "Monotypia +" 1/1 (AP.) 2010 Henryk Płóciennik

Pejzaż żółty, 1979

olej, płótno; 93 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: H. PŁÓCIENNIK 79

Portret, 1998

sygn. i dat. l. d.: H. Płóciennik / 1998

Arcydzieło III, 1980

autocynkografia, papier; 49,5 x 34,6 cm;

Akt leżący , 1996 r.

długopis, flamaster, ołówek, akwarela/papier, karton, 27,6 x 37,5 cm

Monotypia +, 2010

44 x 32,5 cm (wymiar kompozycji);

Monotypia +, 2012

monotypia, papier; 61,5 x 46,5 cm (wymiar papieru), 46 x 39 cm (wymiar kompozycji);

Ogród czerwony, 1980

olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. u dołu: H. PŁÓCIENNIK 80
na odwrocie napisy: HENRYK PŁÓCIENNIK / "OGRÓD CZERWONY" / 65x54 cm / 1980 r.

Przecięty krąg, 1987

olej, płótno, 65 x 73 cm;
sygn. u dołu: H. PŁÓCIENNIK 87
na odwrocie napisy: PRZECIĘTY KRĄG / PŁÓTNO, OLEJ, WYM. 65 x 73 / HENRYK PŁÓCIENNIK

Akt, 1996 r.

flamaster, gwasz, tusz/papier, 50 x 37 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'H.Płóciennik 96'

monotypia ręcznie podmalowana, papier, 44 x 32 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Henryk Płóciennik, śr.d.: (AP) 2011, l.d.: "Monotypia +" 1/1

monotypia ręcznie podmalowana, papier, 45 x 34 cm,

Akt leżący, 1998

rysunek kolorowany, technika mieszana, papier; 36,7 x 50 cm;
sygn. l. d.: H. Płóciennik / H. PŁÓCIENNIK 1998

Akt stojący, 1998

sygn. p. d.: H. PŁÓCIENNIK l. d.: H. Płóciennik 1998

Akt stojący (1987)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
30x21.2 cm

Informacje I, 1969

autocynkografia, papier; 66,5 x 79,5 cm
(arkusz), 49,5 x 65 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Informacje I"
AP. autocynkografia 1969 Henryk Płóciennik

Wykopaliska II, 1967

AP. autocynkografia 1967 Henryk Płóciennik

monotypia ręcznie podmalowana, papier, wym. 45 x 34,5 cm,
sygn. dół: monotypia+ HP 2014 Henryk Płóciennik

linoryt+monotypia ręcznie podmalowana, papier, wym. 43 x 31,5 cm,
sygn. dół: monotypia+ linoryt HP 2015 Henryk Płóciennik

Witajcie w moim domu

autocynkografia A.P.
35 x 53 cm

Akt przodem, 1995

technika własna, papier; 51 x 33 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Płóciennik 95.

Akt kobiety tyłem, 1997

technika własna, papier; 52 x 37,5 cm;

Akt (1986)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
24.8x17.3 cm

Akt pomarańczowy

sygn. p.d.
akwarela, tusz, papier
35.7x21.8 cm

Akt stojący, 1993

rysunek podmalowany akwarelą, wym. 44,5 x 31 cm,
sygn. p.d.: H. Płóciennik 1993

Akt stojący, 1990

rysunek podmalowany akwarelą, wym. 44,5 x 34 cm,
sygn. p.d: H. Płóciennik 1990

Akt leżący, 1997

rysunek podmalowany akwarelą, wym. 33 x 42 cm,
sygn. p.d: H. Płóciennik 97.

Akt leżący, 1997

rysunek podmalowany akwarelą, wym. 52,5 x 37 cm,
sygn. l.d.: H. Płóciennik 97

Akt leżący, 1997

rysunek podmalowany akwarelą, wym. 38 x 52 cm,
sygn. p.d.: H. Płóciennik 1997

Monotypia +, 2012

monotypia, papier; 45,5 x 33 cm (wymiar kompozycji), 61 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany ołówkiem u dołu: "Monotypia +" 1/1. (AP.) 2012. Henryk Płóciennik.

Monotypia +, 2012 (z zielonym)

monotypia, papier; 45,5 x 32 cm (wymiar kompozycji), 60 x 46 cm (wymiar arkusza);

Akt leżacy, 1996 r.

akwarela, flamaster, gwasz, tusz/papier, 38,5 x 51 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Płóciennik 96' oraz l.d.: 'H. Płóciennik 96.'

Akt

sygn. l.d.
akwarela, gwasz, tusz, papier
34x24.5 cm

Bagna, 1964

linoryt, papier;
57,3 x 63,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik; po środku napis: linoryt 1964 r.; l. d.: "Bagna" epereuve dartiste

Akt siedzący, 1987 r.

tusz, papier, 29,9 x 21 cm, sygn. l. d.: H. Płóciennik 87

Relaks, 1998

technika własna, papier; 33 x 51,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 1998.

Akt w galerii, 1998

technika własna, papier; 48 x 34 cm;

Akt (1986)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
24.5x17.5 cm

Akt leżący (1991)

sygn. dat. l.d.
tusz, akwarela, papier
23.5x36 cm

Monotypia +, 2011

monotypia, papier; 45 x 34 cm (wymiar kompozycji),
60 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany ołówkiem u dołu: "Monotypia +" 1/1. (AP.) 2011. Henryk Płóciennik.

Monotypia +, 2012

61 x 47,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opis. ołówkiem u dołu: "Monotypia +" 1/1. (AP.) 2012. Henryk Płóciennik.

Akt stojący (1988)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
36.5x26 cm

Akt siedzący (1987)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
30x21 cm

Miodowy miesiąc II (1967)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia (e.a.)
49.8x64.7 cm

Miodowy miesiąc IV (1967)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia (35/50)
49.8x64.5 cm

Erotango, 2008

linoryt, monotypia, flamaster, papier;
46 x 33,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
poniżej kompozycji opis: "Erotango" 1/1 linoryt + monotypia 2008 (AP.) Henryk Płóciennik.

Miodowy miesiąc IX, 1968 r.

druk wypukły/papier, 39,5 x 32 cm (zadruk), 54 x 46 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `"Miesiąc miodowy IX" odbitka próbna druk wypukły 1968 r. A.P. Henryk Płóciennik`

Monotypia +, 2012 r.

monotypia/papier, 45 x 33,5 cm (zadruk), 60 x 46,5 cm (arkusz)
sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: `"Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2012. Henryk Płóciennik`

Akt kobiecy

tusz, papier, 29,5 x 20 cm
sygn. p. d.: H. Płóciennik, dat.: 87

Akt leżący

sygn. na odwrociu
olej, płótno
80x100 cm

Ogród niebieski (1973)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
81x65 cm

Wykopaliska (1964)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt
40x51.5 cm

Akt kobiecy

technika mieszana/papier, 37,3 x 27,5 cm
sygnowany p.d.: `H.Płóciennik`

Akt tyłem, 1996

piórko, tusz. akwarela, papier;
47,5 x 33 cm (wymiar pracy);
sygn. i dat. l. d.: H. Płóciennik 96 (dwukrotnie: piórkiem i ołówkiem) oraz powtórzony monogram czerwonym długopisem l. g.: H.P; na odwrocie szkic Akt

Akt, 2007 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 27,5 x 37,5 cm
sygnowany p.d.: `Henryk Płóciennik`

W galerii III, 2001

linoryt, monotypia, papier; 59 x 49 cm;
sygn. dat. i opisany u dołu:
"W galerii III " linoryt 2001. (A P)
Henryk Płóciennik

Akt (1989)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
29.8x21 cm

Akt

sygn. p.d.
tusz,papier
29.8x21 cm

Plaża II (1963)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt
52.5x59.5 cm

Informacje-Koń Leonarda (1969)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia (e.a.)
64.5x49.8 cm

Miodowy miesiąc XXVI (1971)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia (e.a.)
64.8x49.5 cm

Zamek Szwedzki X (1979)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia (e.a.)
65x50 cm

Leżący akt, 1998

technika mieszana, akryl, piasek, akwarela, karton,
32 × 43 cm
sygn. l. d.: H. Płóciennik / 1998

Stojący akt, 1997

technika mieszana, 53 × 38,5 cm
sygn. l. d.: H.Płóciennik oraz ś.d.:
H.Płóciennik 1997

Akt leżący

akwarela, tusz/papier, 34,5 x 44 cm
sygnowany l.d.: `H. Płóciennik`

Akt stojący (1989)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
29.7x21

Akt leżący (1991)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
30x21.2

Monotypia +, 2013 r.

monotypia/papier, 60 x 46 cm
u dołu opisany ołówkiem: `"Monotypia +" 1/1. (AP). 2013 Henryk Płóciennik`

Zielony las, 2014

monotypia, papier; 49 x 32,5 cm (wymiar kompozycji),
64,5 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany ołówkiem u dołu: "Zielony las" Monotypia + 1/1. (AP.) 2014. Henryk Płóciennik.

Akt blondynki

akwarela, tusz, flamaster/papier, 26,5 x 37,5 cm (arkusz)
sygnowany p. d.: `H. Płóciennik`

Miodowy miesiąc IA, 1980

autocynkografia, papier; 45 x 32 cm (wymiar kompozycji),
61,5 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany u dołu poniżej kompozycji, ołówkiem: "Miodowy miesiąc IA" egz. d`art. autocynkografia 1980. (A.P.) Henryk Płóciennik.

Monotypia +, 2012

monotypia, papier;
44 x 32,5 cm (wymiar kompozycji), 60 x 46,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany u dołu poniżej kompozycji, ołówkiem: "Monotypia +" 1/1. (AP.) 2012. Henryk Płóciennik.

Monotypia +, 2014

monotypia, papier;
44,5 x 32,5 cm (wymiar kompozycji), 61 x 46,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1. (AP.) 2014. Henryk Płóciennik.

Monotypia +, 2009

monotypia, papier;
49 x 32,5 cm (wymiar kompozycji),
59,5 x 45,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 2009 (A.P.) 1/1. Henryk Płóciennik

Charlie Mingus (1968)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia (e.a.)
64.5x49.8 cm

Monotypia +, 2013

monotypia, papier;
49 x 32 cm (wymiar kompozycji),
64 x 45,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2013 Henryk Płóciennik

Monotypia +, 2010

monotypia, papier;
64 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2010 Henryk Płóciennik

Akt w Galerii, 2010

monotypia, linoryt, papier szary; 44 x 32,5 cm (wymiar kompozycji),
60,5 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: "Akt w Galerii" 1/1. linoryt + 2010 (A.P.) Henryk Płóciennik

Piramida, 2007

monotypia, linoryt, papier;
44 x 32,5 cm (wymiar kompozycji),
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: "Piramida" 1/1. linoryt + 2007 (AP.) Henryk Płóciennik

Miodowy miesiąc 3A (1981)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia (42/99)
47.6x35 cm

Miodowy miesiąc 6A (1984)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia (52/99)
47.8x35 cm

Pan Wiesław Ochman na tarasie (1991)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia (8/99)
47.8x35 cm

Miodowy miesiąc IX, 1968 r.

druk/papier, 53 x 46 cm
u dołu ołówkiem: "Miesiąc miodowy IX" | odbitka próbna druk wypukły 1968 | A.P. Henryk Płóciennik`

Monotypia +, 2013

monotypia, papier; 80 x 60 cm (wymiar arkusza),
65,5 x 50 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2013. Henryk Płóciennik

Monotypia +, 1999

monotypia, linoryt, papier;
80 x 60 cm (wymiar arkusza),
65 x 50 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Linoryt + monotypia +" 1/1. (A.P.) 1999. Henryk Płóciennik

Informacje - Koń Leonarda, 1969

autocynkografia, papier;
64,5 x 49,5 cm (wymiar kompozycji),
80 x 60 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: Informacje - Koń Leonarda epreuve d`artiste autocynkografia 1969 (A.P.) Henryk Płóciennik

Monotypia +, 2012

monotypia, papier; 45 x 33,5 cm (wymiar kompozycji),
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypa +" 1/1 (A.P.) 2012 Henryk Płóciennik

Akt, 1997 r.

akryl, pisak, akwarela, papier, 52 × 38 cm
sygn. l. d.: H.Płócienik oraz sygn. i dat. śr.: H.Płócienik 1997.

Estymacja: 2500 - 3000 zł

Akt, 1998 r.

akryl, pisak, akwarela, papier, 32 × 43,5 cm
sygn. i dat. l. d.: H.Płócienik./1998.
na odwrocie szkic

Estymacja: 2500 - 3000 zł

Akt leżącej, 1996 r.

gwasz, akwarela, tusz, flamaster/papier, 37,5 x 52 cm
sygnowany i datowany p.d.: `H. Płóciennik 96` (podwójnie)

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Ero, 2013

linoryt, papier;
43 x 32 cm (wymiar kompozycji),
60 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Ero" 1/1. linoryt+ 2013. (A.P.) Henryk Płóciennik.

Monotypia+, 2013

monotypia, papier;
45 x 33,5 cm (wymiar kompozycji),
61 x 46,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypa +" 1/1 (A.P.) 2013 Henryk Płóciennik

Miodowy miesiąc

autocynkografia A.P. 24/50
49,5 x 64,5 cm

Monotypia+, 2010

monotypia, papier;
44 x 32,5 cm (kompozycja), 60 x 46 cm (arkusz);
sygn., dat. i opis u dołu długopisem: "Monotypia+" 1/1. (AP.) 2010 Henryk Płociennik.

Monotypia +, 2009

monotypia, papier;
44,5 x 32,5 cm (kompozycja), 60,5 x 46,5 cm (arkusz);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypia+" 1/1. (AP.) 2009 Henryk Płociennik

Miodowy miesiąc 44 (1974)

sygn. p.d.dat. śr.d.
druk wypukły (e.a. II/VI)
40.8x32.3 cm

Akt stojącej kobiety, 1998

technika mieszana, papier;
44 x 30,5 cm
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: H. Płóciennik 1998

Arcydzieło VII, 1983

autocynkografia, papier, 44,5 x 32,5 cm (kompozycja); 64 x 47 cm (arkusz);
sygn. i opisana ołówkiem: "Arcydzieło VII" Epr. dart. Autocynkografia 1983. Henryk Płóciennik

Akt, 1997

olej, płótno;
46 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: H.PŁÓCIENNIK 97 oraz odcisk kciuka artysty Na odwrocie na krośnie napis czarnym markerem: H. PŁÓCIENNIK "AKT" OLEJ

Akt, 1998

technika mieszana, papier; 37,5 × 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: H.Płóciennik/ 1998

Monotypia +, 2012

61 x 47 cm (wymiar arkusza);
sygn. dat. i opis u dołu ołowkiem: "Monotypia+" 1/1. (AP.) 2012 r.
Henryk Płociennik

Monotypia + 41, 2009

monotypia, papier; 44,5 x 32 cm (wymiar kompozycji), 61,5 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis u dołu ołwkiem: "Monotypia+" 1/1. (AP.) 2009 Henryk Płciennik

Akt, 1996

akwarela, tusz, flamaster, papier;
37,5 × 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik / 1996

Akt

akryl, flamaster, akwarela/papier, 36,5 x 33,5 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: `H. Płóciennik`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Kobieta z naszyjnikiem, 1997 r.

technika mieszana, papier, 50,5 × 36 cm
sygn. i dat. l. d.: H.Płóciennik 97

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Kobieta w kapeluszu, 1998 r.

technika mieszana, papier, 37,5 × 52,5 cm
sygn. i dat. p. d.: H.Płóciennik 98 (dwukrotnie) oraz l. d.: H.Płóciennik

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Akt leżący, 1989

akwarela, tusz, flamaster, papier; 37 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: H. Płociennik 19.89.

Akt i obraz, 2011

linoryt, monotypia, flamaster, papier; 43 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Henryk Płóciennik
napis u dołu (ołówkiem).:"Akt i obraz" linoryt + 1/1. śr.d.: (A.P.2011);

Monotypia +, 2012

monotypia, papier; 44,5 x 32,5 cm (wymiar kompozycji),60,7 x 46,3 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypia+" 1/1. (AP.) 2012 r. Henryk Płóciennik

Monotypia +, 2009/2013

monotypia, papier;
44 x 32 cm (wymiar kompozycji),
60 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypia+" 1/1.2009/13 (A.P.) Henryk Płóciennik

Monotypa +, 2009/2013

monotypia, papier;
60 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypia+" 1/1. (AP.) 2009/13 Henryk Płóciennik

Akt blondynki

akryl, flamaster, akwarela/papier, 27 x 38 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000

Monotypia +, 2012

monotypia, papier, 45 x 33,5 cm (wymiar kompozycji), 61 x 47 cm (wymiar arkusza);
sygn. dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypia+" 1/1. (AP.) 2012 r. Henryk Płóciennik

Dla Johna Coltrane`a, 1999

autocynkografia, papier; 65,5 x 49,5 cm;
napis u dołu: "Dla Johna Coltrane`a" 1/1. autocynkografia 1999.
(A.P.) Henryk Płóciennik (ołówkiem)

W galerii, 2005

linoryt, monotypia, papier;
40,5 x 32 cm (wymiar kompozycji),
57 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "W Galerii" 1/1 mon.linory 2005. (AP.) Henryk Płociennik

W galerii, 2012

linoryt, monotypia, papier;
57 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "W Galerii" linoryt-monotypia + 1/1 (AP.) 2012. Henryk Płociennik

Monotypia +, 2012

monotypia, papier;
60,2 x 46,1 cm (wymiar arkusza);

Monotypia +, 2013

monotypia, papier;
44,5 x 33,5 cm (wymiar kompozycji),
61 x 47 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypia+" 1/1. (AP.) 2013 Henryk Płóciennik

Miodowy miesiąc IX (1968)

sygn. dat. p.d.
autocynkografia (e.a.), 43x35 cm

Monotypia +, 2012

monotypia, papier, 45 x 33,5 cm (wymiar kompozycji),
61 x 47 cm (wymiar arkusza);

Kompozycja niebieska, 1989

olej, płótno;
46,5 x 38 cm;
sygn. na odwrocie u dołu: HENRYK PŁÓCIENNIK OLEJ `89

Monotypia +, 2012

monotypia, papier;
44,5 x 33 cm (wymiar kompozycji),
61 x 47 cm (wymiar arkusza);

Akt leżący

akryl, flamaster/papier, 38,5 x 52,5 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

Monotypia +, 2010

monotypia, papier;
43,5 x 32 cm (wymiar kompozycji);
59,5 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn. dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypia+" 1/1. (AP.) 2010. Henryk Płóciennik

Droga do Bukowca

linoryt, papier, 50 X 41 cm,
opisany u dołu: "Droga do Bukowca" epr de artiste linoryt 1963 (AP.) Henryk Płóciennik

Pani w kapeluszu

flamaster, gwasz, ołówek, kredka, papier;
36,5 x 48 cm;
sygn. p. d.: H. PŁOCIENNIK

Monotypia +, 2010

monotypia, papier; 59,5 x 45,8 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis u dołu (ołówkiem), napis l. d.: "Monotypia+" 1/1., śr. d.: (A.P.) 2010., p. d.: Henryk Płóciennik.

Monotypia +, 2011

monotypia, papier; 44,5 x 33,5 cm (wymiar kompozycji), 61,5 x 45,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. dat. i opis u dołu (ołówkiem): l. d.: "Monotypia +" 1/1. śr. d.: A.P. 2011. p. d.: AP. d`artiste Henryk Płóciennik

Monotypia +, 2010

monotypia, papier;
45 x 32,5 cm (wymiar kompozycji),
sygn. dat. i opis u dołu (ołówkiem): l. d.: "Monotypia +" 1/1. śr. d.: A.P. 2010. p. d.: Henryk Płóciennik

Akt stojący (1989)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
29.5x21 cm

Akt leżący (1986)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
16.5x24.5 cm

Monotypia +, 2010

monotypia, papier; 44 x 32cm (wymiar odbitki), 60,8 x 45,8 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Henryk Płóciennik. śr. d.: (A.P.) 2010., oraz napis l. d.: "Monotypia+" 1/1., (ołówkiem)

Monotypia +, 2010

monotypia, papier;
61,5 x 47 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Henryk Płóciennik (19)
oraz napis l. d.: "Monotypia+" 1/1, śr. d.: (A.P.) 2010.

Akt leżący (1989)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
21x30

Akt w pracowni (1987)

sygn. dat. śr.d.
tusz, papier
33.2x23

Akt we wnętrzu

akwarela/papier, 37 x 39 cm
sygnowany l. d.: `H. Płóciennik`

Estymacja: 1 200 - 2 600

Pani w kapeluszu

36,5 x 48 cm;
sygn. p. d.: H. PŁOCIENNIK

Euro 2012

linoryt, papier; 40 x 50 cm (odcisk)
opisane u dołu ołówkiem: "Euro 2012" linoryt + 2012 (AP.) 1/1.
Henryk Płóciennik

Akt leżący, 1989

37 x 49,5 cm;

Akt, 2007 r.

akwarela, tusz/papier, 27,5 x 37,5 cm (arkusz)

Estymacja: 1 200 - 2 600

Słońce w ogrodzie, 1974 r.

autocynkografia/papier, 43 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i opisana u dołu: `"Słońce w ogrodzie" 11/50 autocynkografia 1974 Henryk Płóciennik`

Estymacja: 1 200 - 2 000

Monotypia +

zestaw 10 monotypii; papier,
ok 62 x 47 cm (wymiar arkuszy);
prace sygn. i opisane u dołu: "Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2012. Henryk Płóciennik. (9 szt.)
oraz "Autoportret" monotypia + 1/1. (A.P.) 2012. Henryk Płóciennik. (1 szt.)

Akt i obraz, 2011

sygn. p.d.: Henryk Płóciennik

Euro 2012

linoryt barwny, papier; 40 x 50 cm (odcisk);
sygn. p.d.: Henryk Płóciennik
napis u dołu (ołówkiem):"Euro 2012" linoryt + 2012 (AP) 1/1;

Akt, 1990

akwarela, tusz, flamaster, papier, 52 x 36 cm;
sygn. l. d.: H.Płóciennik / 1990, na passe-partout nr 11

Euro 2012

Henryk Płóciennik

Dla przyjaciół w roku 2533, 1992 r.

olej/płótno, 65 x 54 cm
opisany na odwrociu

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Monotypia +

zestaw 10 monotypii; papier,

Dla Miles`a Davis`a (1999)

sygn. p.d.dat.śr.d.,
autocynkografia, monotypia (1/1),
65x49.8 cm

Dla Johna Coltrane`a (1999)

sygn. p.d.dat.śr.d.,
65x49.8 cm

Akt (1991)

sygn. dat.l.d.,
tusz, papier,
24.5x17.4 cm

Akt

sygn. l.d.,
tusz, papier,
24.5x17.2 cm

Erotango, 2008

linoryt, monotypia, flamaster, papier,
45,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis u dołu ołówkiem: l. d.: "Erotango" 1/1. śr. d.: linoryt + monotypia 2008. p. d.: (A.P.) Henryk Płóciennik.

Akt leżący

Estymacja: 1 200 - 2 600

Akt, 1990

Akt

sygn. p. d.
tusz, papier
24.8x17.5 cm

Akt (1987)

sygn. dat. p. d.
tusz, papier
24.8x17.5 cm

Akt, 1999

tusz, akwarela, gwasz, papier, 52 x 38 cm,
sygn p. d.: H. Płociennik

Akt, 1989

akwarela, tusz, flamaster, papier,
52 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: H.Płóciennik / 1989

Uroczysko

linoryt
41 x 51 cm

Akt (1991)

sygn.dat.l.d.
tusz, papier
35x22.5

Akt (1991)

sygn.dat.p.d.
tusz, akwarela, papier
25x28

Akt M., 1999

technika mieszana, tusz, akwarela, gwasz, papier, 38,5 x 27,5 cm;
sygn.: p. d.: H. Płociennik 1999,

Akt

akwarela, długopis/papier, 27,5 x 37,5 cm

Estymacja: 1 200 - 2 600 zł

Akt, 1999

sygn p. d.: H. Płociennik

Akt, 1999

sygn p. d.: H. Płociennik

Monotypia+, 2009

monotypia, papier, 47,6 x 31,4 cm;

Dla Przyjaciół w roku 2433 (5), 2003

linoryt, papier, 65 x 50 cm
nr 2/ 25

Golfista, 2007

linoryt, 32 x 44 cm (odcisk płyty); u dołu napis: "Golfista" 6/50 linoryt 2007. (A.P.) Henryk Płóciennik

Miodowy miesiąc XXXVI, 1973

autocynkografia, papier, 34 x 41 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: l. d.: "Miodowy miesiąc XXXVI." śr. d.:
epr.dart. autocynkografia 1973. p. d.: (A.P) Henryk Płóciennik

Uroczysko(1964)

sygn.p.d.dat.śr.d.,
linoryt (2/50),
41.7x50.7

Kobiecy akt stojący , 1987 r.

tusz/papier,
30 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `H. Płóciennik 87`

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Akt siedzący, 2003

rysunek kolorowany akwarelą, 38 x 26 cm;
sygn. l.d.: H. Płóciennik / 2003

linoryt, papier, 65 x 50 cm
nr 2/ 25

Akt (1987)

sygn. dat.l.d.,
tusz, papier,
24.5x17.5 cm

Pejzaż z przyszłości 3, 1989

olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. i dat. na odwrocie

AKT LEŻĄCEJ KOBIETY, 1995

OLEJ, PŁÓTNO, 46 X 55 CM; SYGN. L. D.: H.P.
NA ODWROCIE NAPIS: HENRYK PŁÓCIENNIK / "DANUSIA" / OLEJ 1995. R

Pan Wiesław Ochman na tarasie, 1991

autocynkografia, papier, 48 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: "Pan Wojciech Ochman na tarasie" 6/99 autocynkografia 1991. (A.P.) H. Płóciennik;
na odwrocie napis autorski: mylnie podałem imię Pana Ochmana w tytule/ tej pracy - przepraszam - powinno być "Pan Wiesław Ochman na tarasie"

Monotypia+, 2010

monotypia, papier, 51,5 x 52 cm;
opisana i sygn. u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2010. Henryk Płóciennik

Dla Przyjaciół w roku 2433, 2003

linoryt, papier,
65 x 50 cm;
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik;
oznaczenie odbitki nr 3/ 25

Akt siedzący, 2003

Akt leżący

tusz, papier, 20 x 29 cm;
sygn. i dat. l. d.

Monotypia +, 2009

monotypia, papier, 43 x 31,8 cm;

Złoty latawiec, 1975

autocynkografia, papier, 49,5 x 32 cm (odcisk płyty);
sygn. u dołu: "Złoty latawiec" 38/50. autocynkografia 1975 (AP.) Hennryk Płóciennik

Monotypia + AMCOR 13

monotypia, papier, 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik (ołówkiem), po środku: (A.P.) 2011, l. d.: "Monotypia + AMCOR 13"

Golfista

linoryt,
32 x 44 cm; (odcisk płyty);
u dołu napis: "Golfista" 3/50 linoryt 2007. (A.P.) Henryk Płóciennik"

Uroki morza III, 1989

autocynkografia, papier,
45 x 32 cm (odcisk płyty);
sygn. u dołu: "Uroki morza III" (AP.) autocynkografia 1989. epr. dart. H. Płóciennik.

Amcor, 2010

monotypia, papier,
65 x 50 cm;
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. 10 (ołówkiem), pośrodku: (A.P.) 2011

Zachód słońca VI, 1992

autocynkografia,
47,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
praca opisana u dołu ołówkiem i sygn. p. d.: Henryk Płóciennik

AKT LEŻĄCEJ KOBIETY, 1995

OLEJ, PŁÓTNO,
46 X 55 CM;
SYGN. L. D.: H.P.

MONOTYPIA PLUS, 2009

MONOTYPIA, PAPIER,
49,5 X 49,5 CM;
OPISANA I SYGN. U DOŁU OŁÓWKIEM: "MONOTYPIA PLUS" 1/1. (A.P.) 2009 HENRYK PŁÓCIENNIK

autocynkografia, papier,
48 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: "Pan Wojciech Ochman na tarasie" 6/99 autocynkografia 1991. (A.P.) H. Płóciennik; na odwrocie napis autorski: mylnie podałem imię Pana Ochmana w tytule/ tej pracy - przepraszam - powinno być "Pan Wiesław Ochman na tarasie"

Akt

gwasz, papier,
37 x 52,5 cm;
sygn. p.d.: H. Płócienniik

Uroki morza III, 1989

autocynkografia, papier,
45 x 32 cm (odcisk płyty);

Kwiaty, 1964

linoryt,
53 x 41 cm,
sygn., dat. i opisany u dołu (ołówkiem): p.d.: Henryk Płóciennik, l.d.: "Kwiaty" x, ś.d. linoryt 1964 r.
nakład: 50 szt
Do pracy dołączony jest album z pracami Artysty "Grafika 1962-1975"

Monotypia plus, 2009 r.

technika własna, monotypia/papier,
52 x 51 cm (w świetle passe-partout), unikat, nakład: 1/1
sygnowana p.d.: `Henryk Płóciennik`, w l.d.: `Monotypia plus`, datowana i numerowana ś.d.: `1/1 (A.D.0) 2009`

Monotypia plus, 2009

monotypia, papier,
49,5 x 49,5 cm;
opisana i sygn. u dołu ołówkiem: "Monotypia plus" 1/1. (A.P.) 2009 Henryk Płóciennik

Bez tytułu, 1985

autocynkografia, papier,
34,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu ołówkiem: *. autocynkografia 1985. 2/50. (a.p.) Henryk Płóciennik

Monotypia+, 2010

monotypia, papier,
50 x 50 cm;
opisana u dołu: "Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2010. Henryk Płóciennik. (ołówkiem)

AKT RUDOWŁOSEJ

akwarela, tusz, flamaster/papier,
37 x 49,5 cm
sygnowany p. d.: `H. Płóciennik` i p. g.: `H.Płóciennik`

Miodowy miesiąc (1965)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia
50x65

Ogród czerwony, 1997 r,

olej/płótno,
54 x 65 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `HENRYK PŁÓCIENNIK | "OGRÓD CZERWONY" | OLEJ 54 x 65 cm | 19997 R.`

Akt

akwarela, papier, 52 x 38 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Bez tytułu, 2010

sygn. u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2010. Henryk Płóciennik

Złoty latawiec, 1975

autocynkografia, papier,
49,5 x 32 cm (odcisk płyty);

Akt (1987)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
19.7x28.4

Monotypia+, 2010

monotypia, papier,
51,5 x 52 cm;

Monotypia+, 2009

monotypia, papier,
52,5 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
opisana i sygn. u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1. 2009 r." (A.P.) Henryk Płóciennik

Akt leżącej kobiety, 1995

olej, płótno,
46 x 55 cm;
sygn. l. d.: H.P.
na odwrocie napis: HENRYK PŁÓCIENNIK / "DANUSIA" / OLEJ 1995. R

Akt blondynki

26,5 x 37,5 cm (arkusz)

Monotypia+, 2010

monotypia, papier,
51,5 x 52 cm;

Ruda

38 x 30,5 cm (arkusz)

Bez tytułu, 2009

monotypia, papier,
43 x 31,8 cm;

Akt

gwasz, papier,
37,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Płotki, 1971

linoryt, papier,
26 x 57 cm (w świetle oprawy) ;
sygn. i opisany u dołu: "Płotki" 1/50. linoryt 1971 r. (A.P.) Henryk Płóciennik. (ołówkiem)

Miodowy miesiąc (1965)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia
50x65

Kompozycja niebieska, 1989

olej, płótno,
46 x 38 cm;
sygn. na blejtramie u dołu: HENRYK PŁÓCIENNIK OLEJ `89

Akt leżący

tusz, papier,
20 x 29 cm;
sygn. i dat. l. d.

Czarna dziura dla J.G., 1990

cynkografia, papier,
45 x 32,5 cm;
sygn. i opisana u dołu: "Czarna dziura dla J. G" Epr. dart. autocynkografia 1990. AP. H. Płociennik (ołówkiem)

Akt

tusz ,papier,
27 x 15 cm;
sygn. i dat. l. d.

Monotypia+, 2009

monotypia, papier,
47,6 x 31,4 cm;

Akt w kapeluszu, 2009

akwarela, gwasz, tusz, papier,
49 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d. H. Płóciennik 2009.

Akt

akwarela, papier,
52 x 38 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Akt

akwarela papier,
53 x 37,5 cm;
sygn. l. d.: H. Płócnienik

Miodowy miesiąc 3 A, 1981

autocynkografia, papier; sygn. i opisany u dołu: "Miodowy miesiąc 3 A" Epr. dart.autocynkografia 1981 (AP.) Henryk Płóciennik

autocynkografia, papier,
sygn. i opisany u dołu: Pan Wiesław Ochman na tarasie" Epr.dart. autocynkografia 1991 (AP.) H. Płóciennik

Bez tytułu, 2009

monotypia, papier,
43 x 31,8 cm (odcisk);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2009. Henryk Płóciennik

Pejzaż, 1990

olej, płótno, 84 x 67 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. PŁÓCIENNIK 90

Miodowy miesiąc 6 A, 1984

sygn. i opisany u dołu: Miodowy miesiąc 6 A" 52/99 autocynkografia 1984 (AP.) H. Płóciennik

Bez tytułu, 2009

monotypia, papier,
43 x 31,8 cm;

Pejzaż, 1990

olej, płótno,
80,5 x 65 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: H. PŁÓCIENNIK 90

Pejzaż zielony, 1990

olej, płótno,
38 x 45,5 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku:
H. PŁÓCIENNIK 90

Miodowy miesiąc 3 A, 1981

autocynkografia, papier,
47 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany u dołu: Miodowy miesiąc 3 A" 42/99 autocynkografia 1981 (AP.) H. Płóciennik

Bez tytułu, 2010

monotypia, papier,
46 x 33 cm (w świetle oprawy);

Jan Wiesław Ochman na tarasie, 1991

autocynkografia, papier,
sygn. i opisany u dołu: Jan Wiesław Ochman na tarasie" 8/99
autocynkografia 1991 (AP.) H. Płóciennik

Bez tytułu, 2009

monotypia, papier,
43 x 31,8 cm (odcisk);

AKT, 2008 R.

gwasz/papier,
37 x 53 cm
sygnowany i datowany p. d.: 'H. Płóciennik 97 2008'

Bez tytułu, 2010

monotypia, papier,
47,6 x 31,4 cm;

Akt, 2008

33,5 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d. H. Płóciennik 08

Dla Miles`a Davis`a, 1999

cynkografia, monotypia, papier,
67 x 50,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. i opisany ołówkiem u dołu: "Dla Miles`a Davis`a" 1/1. autocynkografia - monotypia 1999 (A.P.) Henryk Płóciennik

Pejzaż, 1990

olej, płótno,
84 x 67 cm;

Arcydzieło IV, 1981

autocynkografia, papier,
47 x 34,5 cm;
sygn. i opisany u dołu: "Arcydzieło IV" 48/50 autocynkografia 1981 (AP.) H. Płóciennik

Miodowy miesiąc 6 A, 1984

autocynkografia, papier,

Pejzaż z przyszłości 6, 1989 r.

olej/płótno,
65 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: `H. PŁÓCIENNIK 89` + odcisk palca, opisany na odwrociu: `HENRYK PŁÓCIENNIK | "PEJZAŻ Z PRZYSZŁOŚCI 6" | OLEJ 1989 65 x 50 cm`

Miodowy miesiąc III (1967)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia
68.2x52.8

Akt w kapeluszu

tusz, akwarela, flamaster, 37,5 x 27,3 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Akt

akwarela, gwasz, tusz, papier, 31,5 x 37 cm;
sygn. l. d.: H. PŁÓCIENNIK

Pejzaż zielony, 1990

olej, płótno,
38 x 45,5 cm;
H. PŁÓCIENNIK 90

Bez tytułu, 2010

monotypia, papier,

Pejzaż z przyszłości 3, 1989

olej, płótno,
65 x 54 cm;
sygn. i dat. na odwrocie

Akt, 2008

akwarela, gwasz, tusz, papier, 33,5 x 44 cm;

Dla Miles`a Davis`a, 1999

Pejzaż, 1990

olej, płótno,
80,5 x 65 cm;

Bez tytułu, 2010

monotypia, papier,
47,6 x 31,4 cm;

Informacje

autocynkografia
65 x 50 cm

Pejzaż z przyszłoEci 9, 1989

olej, płótno,
66,5 x 54 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: HENRYK PŁÓCIENNIK / "PEJZAŻ Z PRZYSZŁOŚCI 9" / PŁÓTNO - OLEJ 1989

Akt

31,5 x 37 cm;
sygn. l. d.: H. PŁÓCIENNIK

Akt czerwony

28 x 37,4 cm;
sygn. l. d.: H. Płóciennik (ołówkiem)

Miodowy miesiąc IA, 1980

autocynkografia, papier,
44,5 x 32 cm;
opisana u dołu: "Miodowy mieciąc I A" Epr. dart.
autocynkografia 1980. (HP). H. Płociennik

Akt w kapeluszu

sygn. p. d.: H. Płóciennik

Pejzaż z przyszłości 3, 1989

olej, płótno,
65 x 54 cm;
sygn. i dat. na odwrocie

piórko, tusz, akwarela, papier, 35,5 x 24 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Akt zielony

akwarela, gwasz, tusz, papier, 27,5 x 37 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Bez tytułu, 2009

monotypia, papier, 49,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: "Unikalna monotypia +" 1/1. 2009. (A.P.) Henryk Płóciennik. (ołówkiem)

Akt czerwony

akwarela, gwasz, tusz, papier, 28 x 37,4 cm;

Pejzaż z przyszłości 9, 1989

olej, płótno,
66,5 x 54 cm;

Akt

akwarela, gwasz, tusz, papier, 35,5 x 47,5 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Miodowy miesiąc 44 (1974)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia
41.2x32.5

Miodowy miesiąc 6A (1984)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia
44.9x32.3

Akt leżący

akwarela, gwasz, tusz, papier, 37 x 49 cm;
sygn. l. d.: H. Płóciennik 97

Akt

akwarela papier
53 x 37,5 cm;
sygn. l. d.: H. Płócnienik

Akt

akwarela, papier
52 x 38 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Duet, 1962

linoryt, papier, zielony
20,2 x 26 (odcisk)
opisany u dołu: “Duet” (AP.) Epr. dartiste linoryt 1962. Henryk Płociennik (ołówkiem)

Zamek szwedzki V (1976)

sygn. dat. p.d.
autocynkografia
49.5x31.5

Ero VII, 2008

linoryt, monotypia, papier,
opisany u dołu:" Ero VII" 1/1 linoryt + monotypia 2008. (A P) Henryk Płociennik

Arcydzieło VI, 1982

autocynkografia, papier, 44,5 x 32 cm;
opisana u dołu: "Arcydzieło VI" II 22/99. autocynkografia 1982. (AP) Henryk Płociennik

Duet, 1962

linoryt, papier, zielony, 20,2 x 26 (odcisk)
opisany u dołu: "Duet" (AP.) Epr. dartiste linoryt 1962. Henryk Płociennik (ołówkiem)

Miodowy miesiąc IA, 1980

autocynkografia, papier
44,5 x 32 cm;

Magdalena

akwarela, tusz, papier, 35 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Płócienik 08

Akt

gwasz, akwarela, papier, 34 x 44 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Akt stojący

tusz, akwarela, gwasz, papier, 44,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: H. Płóciennik

Golfista

linoryt, 32 x 44 cm; (odcisk płyty);
u dołu napis: "Golfista" 5/50 linoryt 2007. (A.P.) Henryk Płóciennik"

Czarna dziura dla J.G., 1990

cynkografia, papier
45 x 32,5 cm;

Zachód słońca (1974)

sygn. p.d.dat. śr.d.
autocynkografia
40.6x32.8

Arcydzieło VI, 1982

autocynkografia, papier
44,5 x 32 cm;

Połów III (1964)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt
50.8x40.2

Ero VII, 2008

linoryt, monotypia, papier
opisany u dołu:" Ero VII" 1/1 linoryt + monotypia 2008. (A P) Henryk Płóciennik

Dla Johna Coltrane`a, 1999

cynkografia, monotypia, papier
67 x 50,5 cm;
opisany u dołu: "Dla Johna Coltrane`a" 1/1. autocynkografia 1999. (A.P.) Henryk Płóciennik (ołówkiem)

PEJZAŻ CZERWONY II, 1998

olej/płótno,
65 x 74 cm
sygn. i dat. na odwrocie: HENRYK PŁÓCIENNIK PEJZAŻ CZERWONY II OLEJ. 1998`

Akt we wnętrzu, 2008

tusz, akwarela, gwasz, monotypia, papier,
36 x 30,5 cm;
sygn p. d.: H. Płociennik / 2008.

Dla Johna Coltrane`a, 1999

67 x 50,5 cm;
opisany u dołu: "Dla Johna Coltrane`a" 1/1. autocynkografia 1999. (A.P.) Henryk Płociennik (ołówkiem)

Akt na niebieskim tle

piórko, tusz, akwarela, gwasz, papier, 44 x 34,5 cm;
sygn p. d.: H. Płóciennik

Pejzaż niebieski, 1989

olej, płótno, 46 x 38 cm;
sygn. na odwrocie na blejtramie: HENRYK PŁÓCIENNIK - OLEJ 89

Z cyklu jazzowego

tusz, papier, 20 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Płociennik (ołówkiem)

OGRÓD CZERWONY, 1976

olej/płótno,
65 x 81 cm
sygn. i dat. l.g.: `H. PŁÓCIENNIK 76`, opisany na
odwrocie: `HENRYK PŁÓCIENNIK 1976 R. / "OGRÓD
CZERWONY" OLEJ 65 x 81 cm`

WYKOPALISKA, 1964

linoryt/papier,
41,5 x 53,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany i sygn. u dołu: `"WYKOPALISKA" 12/50 LINORYT 1964 E.D. Płóciennik Henryk

Kompozycja z ptakiem

akwaforta, papier, 15 x 11,5 cm (odcisk płyty);
opisana i sygn. u dołu: akwaforta 80. (A.P.) Henryk Płóciennik (ołówkiem)

Kompozycja z aktami

opisana i sygn. u dołu: akwaforta 81. (A.P.) Henryk Płóciennik
(ołówkiem)

Inspektor, 2008

tusz, akwarela, papier, 55 x 38 cm;
sygn. u dołu: H. Płóciennik 08

Akt leżący

tusz, akwarela, gwasz, papier, 37 x 50 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Dla Miles`a Davis`a, 1999

67 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany ołówkiem u dołu: "Dla Miles`a Davis`a" 1/1.
autocynkografia - monotypia 1999 (A.P.) Henryk Płóciennik

Dla Johna Coltrane`a, 1999

67 x 50,5 cm;
sygn. i opisany ołówkiem u dołu: "Dla Johna Coltrane`a" 1/1.
autocynkografia + monotypia 1999. (A.P.) Henryk Płóciennik

Portret

piórko, tusz, akwarela, papier,
46 x 33 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik / ...03

Akt stojący

tusz, akwarela, gwasz, papier,
44,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: H. Płóciennik

Golfista

linoryt,
32 x 44 cm; (odcisk płyty);
opisany u dołu: "Golfista" 4/50 linoryt 2007. (A.P.) Henryk Płóciennik

Plaża III. Po burzy, 1964

linoryt, papier, 42 x 52 (w świetle oprawy);
sygn. i opisany u dołu: PLAŻA III. PO BURZY 2/5 (LA PLAGE)
LINORYT 1964 Epreuve d`artiste Płóciennik Henryk (ołówkiem)

Ero 2, 1962

linoryt, papier, 39,5 x 32 cm ( w świetle oprawy);
sygn. i opisany u dołu: "Ero 2" 5 / 30 linoryt 1962 (A.P) Henryk Płóciennik

Ero 1, 1962

linoryt, papier, 39,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany u dołu: "Ero 1" 6 / 30 linoryt 1962 (A.P.) Henryk Płóciennik

Dowódca, 2008

akwarela, tusz, papier
48 x 31 cm;
sygn. u dołu: H. Płóciennik i dat. p. d.: 2008;
opisany na odwrocie.

Akt leżący

tusz, akwarela, papier
29 x 40 cm;
sygn. l. d.: H. Płociennik

Akt

akwarela papier,
53 x 37,5 cm;
sygn. l. d.: H. Płócnienik

Akt

akwarela, papier,
52 x 38 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Akt, 2004

akwarela, gwasz, tusz
42 x 32 cm;
sygn. i dat. u dołu. H. Płóciennik 2004

Akt kobiety

akwarela, tusz, papier,
29 x 39,5 cm;

Akt - Izolda, 1999

olej, płótno,
65 x 81 cm;
na odwrocie napisy autorskie: HENRYK PŁÓCIENNIK / "AKT - IZOLDA" / PŁÓTNO - OLEJ 65 x 81 cm / 1999 R.

Akt, 1998

gwasz, papier,
5 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: H. Płóciennik 98

Autoportret, 2008

rysunek, tusz, papier,
62 x 53 cm;
sygn. u dołu: H. Płóciennik

Golfista

linoryt,
32 x 44 cm; (odcisk płyty);

Akt

gwasz, papier,
37 x 52,5 cm
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Skok, 1971

linoryt,
51,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: "Skok" 2/50 linoryt 1971 r. AP Henryk Płóciennik (ołówkiem)

Miodowy miesiąc XXV (1972)

sygn. p.d.dat. śr.d.
druk wypukły
65x50

Spacer konia, 1976

olej/płótno,
73 x 73 cm
sygn. p.d.: `HP` oraz sygn. i opisany na odwrocie

Płotki, 1971

linoryt, papier,

Akt

27,5 x 38 cm;
sygn. p.d.: H. Płóciennik

Akt - Izolda, 1999

olej, płótno,
65 x 81 cm;

Golfista

linoryt,
32 x 44 cm; (odcisk płyty);

Kwiaty, 1964

linoryt, papier, 53 x 41 cm;
opisany u dołu: Kwiaty (A P.) linoryt 1964 III/VI Epreuve d`artiste Henryk Płóciennik (ołówkiem)

Akt - Izolda, 1999

olej, płótno, 65 x 81 cm

Golfista

linoryt, 32 x 44 cm; (odcisk płyty)

Akt, 2006

olej, płótno, 81 x 65 cm;
sygn. p.d.: H. Płóciennik;
opisany na odwrocie: H. PŁÓCIENNIK/ "AKT" 81x65 / OLEJ 2006

Ero - dyptyk

linoryt, papier, 39 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
każdy opisany u dołu: "Ero I" Epreuve dartiste linoryt 1971. (AP.) Henryk Płóciennik. (ołówkiem)
oraz "Ero III" Epr. dartiste linoryt 1971. (AP.) Henryk Płóciennik.(ołówkiem)

Golfista

linoryt, papier, 32 x 44 cm; (odcisk płyty); u dołu napis: "Golfista" 5/50 linoryt 2007. (A.P.) Henryk Płóciennik

Akt stojący

akwarela, gwasz, piórko, tusz, papier, 53 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: H. Płóciennik (ołówkiem)

Akt stojący tyłem

piórko, tusz, akwarela, papier, 38 x 27,5 cm; sygn. p.d.: H. Płóciennik

Akt leżący

piórko, tusz, akwarela, papier, 27,5 x 38 cm; sygn. p.d.: H. Płóciennik

Golfista, 2007

Akt tyłem, 1988

tusz lawowany, akwarela, papier, 35,5 x 24,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: H. Płóciennik 88

Akt stojący

akwarela, gwasz, piórko, tusz, papier,
53 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);

Golfista, 2007

linoryt, papier, 49,5 x 60 cm (arkusz);
opisany u dołu: "Golfista" epreuve d`artiste II./Vi linoryt 2007. (HP) Henryk Plóciennik

Akt leżący, 1997

piórko, tusz, akwarela, gwasz, papier, 36 x 52 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p.d.: H. PŁÓCIENNIK 97

Akt leżący, 1997

piórko, tusz, gwasz, flamaster, papier, 36 x 52 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: H. Płóciennik 97

Ogród dla Emilii, 1990

autocynkografia, karton, 66,2 x 48,5 cm (arkusz), 45 x 32,4 cm (odcisk płyty);
opisana i sygnowana ołówkiem u dołu: "Ogród dla Emilii" 50/99. autocynkografia 1990. (AP.) H. Płóciennik

Miodowy miesiąc 6A, 1984

autocynkografia, papier,
47,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout),
44,5 x 32 cm (odbitka);
opisana u dołu: "Miodowy miesiąc 6A" II 80/99 autocynkografia 1984 (AP.) Henryk Płóciennik

Miodowy miesiąc 3A, 1981

autocynkografia, papier,
44,5 x 32 cm (odbitka);
opisana u dołu: "Miodowy miesiąc 3A" II 57/99 autocynkografia 1981 (AP.) Henryk Płóciennik

Duet

linoryt 1963 r. 26 x 20 sygn. ołówek p.d.

Połów III, 1965

autocynkografia, papier,
64,8 x 49,2 cm (odcisk płyty);
opisana u dołu: "Połów III." V./VI. autocynkografia 1965. (A.P.) Epreuve d`artiste Henryk Płóciennik

Akt kobiety tyłem

akwarela/papier, 52,5 x 38 cm
sygn. p. d.: `H. Płóciennik`

Akt, 1996

akwarela, papier,
36 x 52 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: H.Płóciennik 96

Bez tytułu, 1979

olej, płótno, 82 x 65 cm;
sygn. i dat. l.g.: H. PŁÓCIENNIK 79

Arcydzieło X, 1985

autocynkografia, papier,
32 x 24,5 cm (odcisk płyty),
48 x 33,5 cm (format papieru);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Arcydzieło X" autocynkografia 30/70 AP Henryk Płóciennik

Akt kobiety tyłem

akwarela, gwasz, papier,
52 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: H. Płóciennik

Akt

akwarela, gwasz, papier,
35 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: H. Płóciennik

Pantofelki

gwasz, papier,
wym. 49 x 36, 5 cm;

Kształt

gwasz, papier,
wym. 52 x 38 cm;
sygn. p.d.: H. Płóciennik"

Akt leżący, 1998

gwasz, papier,
34 x 44,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: H. Płóciennik 98

Akt, 1996

akwarela, gwasz, papier,
51 x 36 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: H. Płóciennik 96

Pejzaż czerwony I, 1990

olej, płótno, 83 x 68 cm,
sygn. i opisane na odwrocie na blejtramnie: HENRYK PłÓCIENNIK - PEJZARZ CZERWONU I OLEJ 1990

Akt kobiety w kapeluszu

akwarela, gwasz, papier,
37,5 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: H. Płóciennik

Akt kobiety, 1997

gwasz, papier,
36 x 48,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: H. Płóciennik 97

Helena

technika mieszana, papier, 35 x 25 cm (w świetle oprawy)
sygn. śr.d.: H. Płóciennik 88

liczba obiektów: 559