POERTZEL Otto (1906- ?)
Stop metali, patynowany i srebrzony,
wys. z podstawą 55 cm. 1. - 2. dekada XX w.
Sygn. na prostokątnej, bazaltowej podstawie: Prof. Poertzel oraz sygnatura odlewnika: PK.
Młoda kobieta dosiadająca kroczącego strusia przedstawia zapewne artystkę cyrkową. Tematyka cyrkowa - nierzadko o zabarwieniu
erotycznym - dość często pojawiała się w rze¼bie początku XX w.
cena wywoławcza: Wykup abonament
POERTZEL Otto (1906- ?)
brąz patynowany,
wysokość: 31.5 cm
sygnowany na podstawie: Prof. Poertzel
niżej poziomy stempel odlewni: BILDGIESSEREI | KRAAS BERLIN 61
POERTZEL Otto (1906- ?)
brąz, podstawa kamienna,
30 x 79 cm
sygn. na podstawie: Prof. Poertzel
POERTZEL Otto (1906- ?)
brąz, podstawa kamienna,
34 x 76 cm
sygn. na podst.: Prof. Poertzel
POERTZEL Otto (1906- ?)
Rzeźba pełnoplastyczna, brąz na podstawie marmurowej, 21 x 56,3 cm, sygnowany na owalnej podstawie "Prof. Poertzel" oraz firma odlewnicza Kraas w Berlinie