1 zł
2 600 000 zł

WEJMAN Mieczysław (1912 - 1997)

Zasłona czarna, 1962

technika własna, papier; 50 x 36 cm na arkuszu 78 x 58 cm;
sygn. i dat. pod płytą: Mieczysław Wejman;
p. d.: 1962;
l. d. tytuł pracy.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rowerzysta

akwaforta, papier; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisane u dołu: "Rowerzysta" I a, E.A.-II / XII, Mieczysław Wejman-1966;
z tyłu l. d. napis: 86/93 / c: 6.000.000 (ołówkiem).

"Rowerzysta Va", 1968 r.

akwaforta/papier, 40 x 49 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '”Rowerzysta” V a 6/50 Mieczysław Wejman – 1968'

"Rowerzysta IVa", 1967 r.

akwaforta/papier, 52 x 65 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Rowerzysta IV a" 20/50 Mieczysław Wejman 1967'

Sędziowie, 1958 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 50 x 35 cm (w świetle passe-partout)

Opad, 1962

technika własna, karton; 50 x 29 cm, arkusz 74 x 50 cm;
sygn. ołówkiem l. d. "Opad", p. d. "Mieczysław Wejman 1962".

Rowerzysta III, 1964 r.

akwaforta, papier, 28 x 50 cm,
sygn. p.d.: Mieczysław Wejman-1964, opisany l.d.: Rowerzysta III

Rowerzysta IVa, 1967 r.

na odwrociu opisany: '"ROWERZYSTA" IVa - AKWAFORTA - 1967 | MIECZYSŁAW WEJMAN - KRAKÓW'

Rowerzysta XVa, 1964

Odprysk, akwatinta; wym.: 357 x 497 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1964, odbitka autorska. Grafika z teki "Rowerzysta" (1964-1970). Stan bardzo dobry. Lit.: Mieczysław Wejman. Rowerzysta, Kraków 2006, s. 72-73.

Pod pomnikiem, 1975 r.

akwaforta/papier, 57 x 42,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Pod pomnikiem" 24/100 Mieczysław Wejman - 1975'

Rowerzysta III, 1964 r.

akwaforta/papier, 31 x 52 cm
sygnowany, opisany i datowany u dołu ołówkiem: ' "Rowerzysta" III epr. d'art Mieczysław Wejman - 1964'

Smuga cienia, 1948 r.

drzeworyt/papier, 16,5 x 26 cm (zadruk)
sygnowany i datowny ołówkiem p.d.: 'M. Wejman. 48'
24 x 32 cm (arkusz)
sygnowany i opisany na odwrociu ołówkiem: 'Mieczysław Wejman | "Smuga cienia"'

Oczekiwanie, 1958 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 32 x 29 cm (zadruk), 53,5 x 37, 5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Oczekiwanie" epr d'art. Mieczysław Wejman - 58'

Rowerzysta VI a, 1968 r.

akwaforta/papier, 66,5 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Mieczysław Wejman - 1968', opisany l.d.: 'Rowerzysta VI a'

Autoportret w pracowni, 1959

Drzeworyt; wym. komp.: 140 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: M. Wejman 1959. Rzadka praca artysty uważanego za inicjatora nurtu grafiki metaforycznej, wyróżniającego "krakowską szkołę grafiki".

ROWERZYSTA I, 1964

akwaforta, 50 x 35 cm, sygnowana i datowana ołówkiem pod płytą: p.d. "Mieczysław Wejman 1964" l.d. tytuł grafiki.

Pochodzi z kolekcji Stefanii Dretler-Flin i Zygmunta Flina.

Cykl "Rowerzysta" (1964-1970) uważany jest za dzieło inicjujące nurt grafiki metaforycznej; należy do kanonu wybitnych dzieł sztuki polskiej XX w.

Rowerzysta IVa, 1967 r.

- Jerzy Madeyski, Mieczysław Wejman, Kraków 1969, s. 90 (il.)

Sędziowie, 1958 r.

- Jerzy Madeyski, Mieczysław Wejman, Kraków 1969, s. 34 (il.)

ROWERZYSTA VI, 1964

akwaforta, 31,5 x 28, na arkuszu 54 x 37 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą l.d. "Mieczysław Wejman 1964".
Grafika z cyklu ROWERZYSTA (1957-1971)

ROWERZYSTA II, 1964

akwaforta, 49 x 39,5 cm na arkuszu 72 x 50 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą p.d. "Rowerzysta II", pośrodku "epr. d’art" (odbitka autorska), p.d. "Mieczysław Wejman 1964".

ROWERZYSTA X, 1965

akwaforta, 30 x 50,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowana ołówkiem pod płytą l.d. "Rowerzysta X", pośrodku "epr. d’art" (odbitka autorska), p.d. "Mieczysław Wejman 1965".

ROWERZYSTA IV, 1964

akwaforta, 30 x 30 cm, na arkuszu 54 x 38 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą p.d. "Mieczysław Wejman 1964".

ROWERZYSTA II a, 1965

akwaforta, 49 x 64 cm na arkuszu 60 x 80 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą p.d. "Mieczysław Wejman 1965", l.d. tytuł pracy, "epr d’art" - odbitka autorska, także dedykacja autora dla Stefanii Dretler-Flin.

na odwrocie ROWERZYSTA XI
akwaforta 64,5 x 49 cm,
niesygnowana.

KSIĘŻYC II, 1949

drzeworyt na bibułce, 13,5 x 17,5 cm na arkuszu 18 x 25 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "M. Wejman 49".
Grafika z cyku Księżyc (1946-1949)

KSIĘŻYC II a, 1949

drzeworyt na bibułce, 17,5 x 13,5 cm na arkuszu 25 x 18, 5cm,

KSIĘŻYC III, 1949

drzeworyt na bibułce, 18,5 x 13,5 cm na arkuszu 25 x 18,5 cm,

KSIĘŻYC IV, 1949

drzeworyt na bibułce, 16 x 26 cm na arkuszu 25,5 x 36,5 cm,

KSIĘŻYC V, 1949

drzeworyt na bibułce, 16 x 26 cm na arkuszu 25,5 x 36,6 cm,

Ping-Pong VIII, 1986

akwaforta, papier; 20,5 x 12,3 cm (odcisk płyty),
31 x 24,3 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: MieczysławWejman 1986 (ołówkiem); tytuł l. d.: "Ping-Pong" VIII (ołówkiem)

Rowerzysta V a, 1968 r.

akwaforta/papier, 43 x 52 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Rowerzysta" Va epr. d'art. Mieczysław Wejman. 1968'

Rowerzysta IV', 1964 r.

akwaforta/papier, 52 x 35,2 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Rowerzysta IV epr. d'art. Mieczyslaw Wejman 1964'

Madonna gotycka

akwarela/papier, 20 x 16 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na odwrociu ołówkiem: 'Mieczysław Wejman'

ROWERZYSTA

Akwaforta, 19 x 24,5 cm,
sygn. p.d.: Mieczysław Wejman 1970, l.d.: "Rowerzysta" XII a, epr.d'art.

Bez tytułu , 1947 r.

drzeworyt/papier 11,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'M. Wejman 47'

Bez tytułu, 1949 r.

drzeworyt/papier 17 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'M. Wejman-49'

Rowerzysta VIII, 1965 r.

akwaforta/papier, 29,5 x 49 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Mieczysław Wejman - 1965', opisany l.d.: '"Rowerzysta" VIII'

Piza

technika własna, 21x29 cm,
sygn. na płycie Niedziela 17 IV 60 Pisa, pod wyciskiem ołówkiem p.d.: Mieczysław Wejman 13 III 1989

Neapol

technika własna, 20,5 x 28 cm,
sygn. na płycie Napoli 26 IV 60, pod wyciskiem ołówkiem p.d.: Mieczysław Wejman 13 III 1989

Na Capri

technika własna, 28,5 x 21,5 cm,
sygn. na płycie p.d.: Na Capri 30 IV 60 pod wyciskiem ołówkiem p.d.: Mieczysław Wejman 13 III 1989

Autoportret, 1948

Drzeworyt, na bibule; wym.: 140 x 106 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1948, l.d. Autoportret.
Rzadka praca artysty uważanego za inicjatora nurtu grafiki metaforycznej, wyróżniającego "krakowską szkołę grafiki".

Zasłony / Horyzonty, 1963

Mieczysław Wejman. Malarstwo, grafika, katalog Galerii Sztuki Nowoczesnej Krzywe Koło, Warszawa 1963; dwa kamienioryty; wym.: 200 x 200 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Wejman 1963.
Zachowana oryginalna oprawa z dedykacją autorską. Coraz rzadsze w komplecie.

Rozmowa, 1961

Linoryt barwny na bibule; wym.: 490 x 620 mm (w.: planszy: 545 x 700 mm);
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1961, l.d. tytuł, śr.d. numer: 10/20.
Na odwrocie opis autorski (egz. wystawowy). Stan bardzo dobry. Sztuka Wejmana daleka jest od łatwego estetyzowania i dekoracyjności, cechują ją w dużym stopniu właściwości ekspresjonistyczne.
Lit.: J. Olkiewicz, Mieczysław Wejman, Warszawa 1965, s. nlb. (il.).

Przeczucie, 1961

Linoryt barwny; wym.: 520 x 365 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1961, tyt. l.d., num. śr.d.: 14/30.

Muzykanci, 1958

Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 363 x 500 mm, planszy: 397 x 535 mm,
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1958; 4/30.
Grafikę zaprezentowano po raz pierwszy na II Ogólnopolskiej Wystawie Grafiki Artystycznej i Rysunku w "Zachęcie" w 1959.
Lit.: J. Madeyski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, il. s. 28,
J. Olkiewicz, Mieczysław Wejman, Warszawa 1965, s. nlb. (il.).

Rowerzysta IV, 1964 r.

akwaforta/papier, 49 x 22 cm
sygnowana i datowana u dołu ołówkiem: `Mieczysław Wejman 1964`

Rowerzysta I, 1964 r.

akwaforta/papier, 49,5 x 35,5 cm (zadruk), 62 x 48,5 cm (arkusz)
sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: `"Rowerzysta I" Mieczysław Wejman - 1964`
na odwrociu ołówkiem: `"ROWERZYSTA I" - akwaforta - 1964 | MIECZYSŁAW WEJMAN - KRAKÓW`

Wrocław, 1949

Drzeworyt, papier japoński; wym.: 150 x 198 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Wejman 49, l.d. tytuł.

CIEŃ, 1962

Drzeworyt, papier; 47,5 x 62,5 cm (odcisk klocka)
Sygnowany pod ryciną: "Cień" Wejman 62
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

PROTEST, 1962

Drzeworyt, papier; 52,5 x 20,5 cm (odbitka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Protest" Mieczysław Wejman - 62

Rowerzysta IX

akwaforta/papier, 40 x 49 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Mieczysłąw Wejman - 1964`, tytuł autorski l.d.: `"Rowerzysta" IX`

Kompozycja, 1961 r.

gwasz/papier, 64,5 x 48 cm
u dołu sygnowany i datowany: `M. WEJMAN - 61`
na odwrociu ołówkiem: `M. WEJMAN`

Niepokoje, 1961 r.

gwasz/papier, 64,5 x 48 cm
sygnowany u dołu: `M. Wejman`
na odwrociu opisany: `NIEPOKOJE | 1961`

Rowerzysta V (1964)

sygn. dat. p.d.
akwaforta (20/30)
49.1x31.8 cm

Rowerzysta XIII, 1970 r.

akwaforta/papier, 20 x 40,5 cm (odbitka), 38 x 54 cm (arkusz)
sygnowany i datowany u dołu ołówkiem: `"Rowerzysta" XIII 7/50 Mieczysław Wejman - 1970`
na odwrociu: `"ROWERZYSTA" XIII akwaforta 1970 | MIECZYSŁAW WEJMAN - KRAKÓW`; 20 x 40,5 cm (odbitka)

Skrzydlaci I, 1958 r.

akwaforta/papier, 27,5 x 36 cm
sygnowana i opisana ołówkiem l.d.: ```Skrzydlaci" I` i p.d.: `Mieczysław Wejman - 1958`
13 x 22,5 cm (odbitka)

Ucieczka, 1958 r.

akwaforta/papier, 38 x 53,5 cm
sygnowana i datowana u dołu ołówkiem: `"Ucieczka" e/p Mieczysław Wejman - 1958`
17,5 x 25 cm (odbitka)

Gra, 1980 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 44,3 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana, datowana i opisana ołówkiem l.d.: `"Gra"` p.d.: `Mieczysław Wejman 1980` oraz: `Dziekanowi - z wyrazami przyjaźni - M. Wejman`

Zestaw trzech podwójnych grafik, 1989 r.

miedzioryt/papier
Na Capri, 1960 r.: 27,5 x 38,5 cm, "Neapol", 1960 r. : 28 x 39 cm, "Piza": 27,5 x 38 cm
wszystkie prace sygnowane i datowane ołówkiem p. d.: `Mieczysław Wejman 13 III 1989`

Pingpongista [Gra], 1980

Akwaforta; wym. komp.: 383 x 256 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1980, l.d.: Gra. Poniżej dedykacja oł.: Bognie Gardowskiej - z przyjaźnią - M. Wejman. Grafika występuje pod różnymi tytułami, wpisywanymi ad hoc przez autora.

Rowerzysta V, 1964 r.

akwaforta/papier, 62 x 48 cm
sygnowana i datowana p.d.: `Mieczysław Wejman-1964`, l.d.: `"Rowerzysta V", śr.d.: `20/20`

Estymacja: 1 100 - 1 600 zł

Rowerzysta VI, 1964 r.

akwaforta/papier, 32 x 28,5 cm (odbitka), 49 x 39,5 cm (arkusz)
sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: `"Rowerzysta" VI Mieczysław Wejman - 1964`

Estymacja: 1 100 - 1 600 zł

Rozmowa, 1961

Linoryt barwny na bibule; wym.: 490 x 620 mm (w.: planszy: 545 x 700 mm); sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1961, l.d. tytuł, śr.d. numer: 10/20. Na odwrocie opis autorski (egz. wystawowy).

Sędziowie, 1958

Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 500 x 350 mm, pl.: 540 x 415 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1958, tyt. l.d. Lit.: J. Madeyski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, il. s. 34.

Smuga cienia, 1948

Drzeworyt; wym. komp.: 160 x 260 mm, planszy: 240 x 315 mm,
sygn. i dat. p.d.: M. Wejman - 48 i tyt. na odwrocie.

Granice

akwaforta / papier, 33,5 x 52,5 cm,
sygn.

Rozmowa, 1961

Litografia barwna;
wym.: 479 x 620 mm,
sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1961.

Księżyc, 1944-1948

Cykl 10 drzeworytów na bibule, prace sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman i data, l.d. tytuł;
grafiki numerowane śr.d.: 33/50.
Obejmuje prace:
1. Księżyc I, 1948; wym.: 140 x 180 mm.
2. Księżyc Ia, 1944; wym.: 170 x 130 mm.
3. Księżyc II, 1948; wym.: 135 x 180 mm.
4. Księżyc IIa, 1944; wym.: 180 x 140 mm.
5. Księżyc III, 1948; wym.: 175 x 140 mm.
6. Księżyc IIIa, 1944; wym.: 150 x 97 mm.
7. Księżyc IV, 1948; wym.: 160 x 260 mm.
8. Księżyc IVa, 1944; wym.: 100 x 150 mm.
9. Księżyc V, 1948; wym.: 160 x 260 mm.
10. Księżyc VI, 1948; wym.: 165 x 260 mm.

Rowerzysta IV, 1954 r.

akwaforta/papier, 49 x 22 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Mieczysław Wejman 1954`

Estymacja: 2 000 - 2 500 zł

ROWERZYSTA I, 1964

akwaforta, 49 x 35,5 cm na arkuszu
69 x 47 cm,
sygnowana ołówkiem l.d. "Rowerzysta I", p.d.
"Mieczysław Wejman 1964"

ROWERZYSTA X, 1965

akwaforta, 29 x 49 cm, wymiar arkusza 48,5 x 63 cm,
sygnowana ołówkiem l.d. "Rowerzysta X", pośrodku "epr. d`art" i p.d. "Mieczysław Wejman 1965"

Skrzydlaci II, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 300 x 360 mm;
sygn. p.d.: Mieczysław Wejman 1958, tyt. l.d. Lit.: J. Madejski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, il. s. 31.

Sędziowie, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym. komp.: 500 x 350 mm, pl.: 540
x 415 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1958, tyt. l.d. śr.d. numer: V e/a. Lit.: J. Madeyski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, il. s. 34.

Rowerzysta VIII, 1965 r.

akwaforta/papier, 30 x 49 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Mieczysław Wejman 1965, l. d.: `II "Rowerzysta" VIII`

Estymacja: 2 800 - 3 200

Rowerzysta V, 1968 r.

akwaforta / papier,
40 x 49,5 cm,
sygn.

Pod figurą, 1973

Akwaforta;
wym. komp.: 132 x 132 mm (plansza 253 x 240 mm);
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman / 1973, l.d. tytuł; pod kompozycją dedykacja autorska oł. z 1976.

Rowerzysta XIV a, 1970

akwaforta/papier,
70 x 49 cm (w świetle ramy),
sygnowana, datowana i opisana u dołu: "Rowerzysta" XIVa Mieczysław Wejman - 1970,
z kolekcji Galerii Andzelm, Lublin

Zestaw trzech podwójnych grafik

Na Capri, 1960 r. - 27,5 x 38,5 cm,
Neapol, 1960 r. - 28 x 39 cm,
Piza - 27,5 x 38 cm

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Pingpongista (odbitka próbna), 1983

Akwaforta;
wym. komp.: 225 x 285 mm,
sygn. i dat. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1983., l.d. tytuł, śr.d. odbitka próbna.

Rowerzysta X, 1965

Akwaforta;
wym.: 287 x 500 mm,
sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1965, l.d. tytuł. Lit.: J. Madejski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, s. 78-79.

Dyskusja, 1961

Linoryt barwny na bibule;
wym.: 475 x 625 mm (plansza: 650 x 970 mm);
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1961, l.d. tytuł, śr.d. numer: 9/30.

Rozmowa, 1961

Linoryt barwny na bibule;
wym.: 490 x 620 mm (plansza: 545 x 700 mm);

Przeczucie, 1961

Linoryt barwny;
wym.: 520 x 365 mm (plansza: 850 x 620 mm);
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1961, l.d. tytuł, śr.d. numer: 10/30.

Sędziowie, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 350 x 500 mm (plansza: 583 x 447 mm);
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1958, l.d. tytuł, śr.d. numer: V e/a.

Muzykanci, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 363 x 503 mm (plansza: 444 x 546 mm);

Oczekiwanie, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 320 x 290 mm (plansza: 382 x 344 mm);
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1958, l.d. tytuł, śr.d. numer: 28/50.

Śpiące III, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 165 x 245 mm (plansza 192 x 340 mm);
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1958, l.d. tytuł, śr.d. numer: 40/50.

Śpiące II, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 215 x 185 mm (plansza 347 x 270 mm);

Śpiące I, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 280 x 285 mm (plansza 336 x 376 mm);

Ucieczka, 1958

Akwaforta;
wym. komp.: 170 x 246 mm, planszy: 265 x 345 mm,
sygn. i dat. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1958, l.d. tytuł, niżej nr egz.: 2/20.

Skrzydlaci II, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 300 x 360 mm;
sygn. p.d.: Mieczysław Wejman 1958, l.d. tytuł. Lit.: J. Madejski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, il. s. 31.

Skrzydlaci I, 1958

Akwaforta;
wym. komp.: 128 x 220 mm, pl.: 200 x 345 mm,
sygn. i dat. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1958, l.d. tytuł. Lit.: J. Madejski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, il. s. 31.

Rozmowa, 1961

Linoryt barwny na bibule;
wym.: 490 x 620 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1961, tyt. l.d., num. śr.d.: 8/30. (il. s. 60)

Dyskusja, 1961

Linoryt barwny;
wym.: 475 x 625 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1961, tyt. l.d., num. śr.d.: 15/30.

Przeczucie, 1961

Linoryt barwny;
wym.: 520 x 365 mm;

Ucieczka, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 170 x 245 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1958, tyt. l.d., num. śr.d.: 8/20.

Skrzydlaci, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 300 x 365 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman-1958, tyt. l.d., num. śr.d.: 35/50.

Nocą, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 210 x 280 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1958, tyt. l.d., num. śr.d.: 40/50.

Jeden, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 290 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1958, tyt. l.d., num. śr.d.: e/a.

Ptaki V, 1948

Drzeworyt;
wym.: 160 x 260 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1948, tyt. l.d., num. śr.d.: 20/50.

Ptaki IV, 1948

Drzeworyt na bibule;
wym.: 200 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1948, tyt. l.d., num. śr.d.: 16/50.

Ptaki II, 1948

Drzeworyt na bibule;
wym.: 180 x 138 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1948, tyt. l.d., num. śr.d.: 21/50.

Ptaki I, 1948

Drzeworyt na bibule;
wym.: 138 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1948, tyt. l.d., num. śr.d.: 18/50.

Księżyc VI, 1948

Drzeworyt na bibule;
wym.: 165 x 260 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1948, tyt. l.d., num. śr.d.: 33/50.

Księżyc V, 1948

Drzeworyt na bibule;
wym.: 160 x 260 mm;

Księżyc IVa, 1944

Drzeworyt na bibule;
wym.: 100 x 150 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1944, tyt. l.d., num. śr.d.: 33/50.

Księżyc IV, 1948

Drzeworyt na bibule;
wym.: 160 x 260 mm;

Księżyc IIIa, 1944

Drzeworyt na bibule;
wym.: 150 x 97 mm;

Księżyc III, 1948

Drzeworyt na bibule;
wym.: 175 x 140 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1948, tyt. l.d., num. śr.d.: 21/50.

Księżyc IIa, 1944

Drzeworyt na bibule;
wym.: 180 x 140 mm;

Księżyc II, 1948

Drzeworyt na bibule;
wym.: 135 x 180 mm;

Księżyc Ia, 1944

Drzeworyt;
wym.: 170 x 130 mm;

Księżyc I, 1948

Drzeworyt na bibule;
wym.: 140 x 180 mm;

Podróżowanie - wejście I m, 1975

akwaforta, papier,
58,5 x 50 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: MWejman 1975 (ołówkiem) i opisany ołówkiem l. d.: Podróżowanie - wejście Im, po środku: EA

MARTWA NATURA Z LAMPĄ NAFTOWĄ I OWOCAMI W MISIE, 1950

Pastel, kredka, akwarela, papier;
43,5 x 31 cm
Sygnowany p.d.: Mieczysław Wejman 1950

Ping-Pong VIII, 1986

Akwaforta, akwatinta; wym.: 205 x 125 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1986, tyt. l.d.

Ping-pong VII, 1986

Akwaforta; wym.: 180 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman-1986, l.d. tyt.

Rowerzysta IV, 1964

Akwaforta; wym.: 515 x 340 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: M. Wejman 1964, l.d.: tytuł, egz. 7/30. Na odwrocie naklejka norweskiej galerii.

Zasłony, 1963

Zespół pięciu linorytów; średni wym.: 210 x 190 mm; wszystkie prace sygn. i dat. oł.; grafiki dołączone do katalogu wystawy "Mieczysław Wejman. Malarstwo. Grafika", Warszawa 1963.

Zasłony, 1962

Linoryt; wym.: 225 x 300 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1962; wkładka do katalogu, na odwrocie napis typograficzny: MIECZYSŁAW WEJMAN.

Zasłony, 1962

Linoryt; wym.: 195 x 223 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1962; wkładka do katalogu, na odwrocie napis typograficzny: MIECZYSŁAW WEJMAN.

Granica, 1961

Linoryt barwny na bibule; wym.: 521 x 337 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 61, l.d. tyt.; odb. 6/30.

Ślad, 1960

Linoryt barwny; wym.: 627 x 265 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1960, l.d. tyt.; odb. 8/30.

Muzykanci, 1959

Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 363 x 500 mm (pl.: 397 x 535 mm); sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 59, tyt. l.d. Odb. 4/30. Lit.: J. Madeyski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, il. s. 28.

Sędziowie, 1958

Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 500 x 350 mm, pl.: 540 x 415 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman -1958, tyt. l.d. Lit.: J. Madeyski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, il. s. 34.

Głowa, 1944

Akwaforta; wym.: 86 x 76 mm; sygn. oł. p.d.: Wejman 44.

Rowerzysta XI, 1964

akwaforta, papier,
79 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Wejman - 1964 (ołówkiem);
opisany l. d.: Rowerzysta XI, nr. odbitki: 15/30

OPAD, 1962

Technika własna;
67,5 x 47 cm
Sygnowany p.d.: Mieczysław Wejman 962, l.d.: "Opad"

Katalog wystawowy M. Wejmana

Autorski katalog wystawowy Mieczysława Wejmana z Galerii Sztuki Nowoczesnej, Warszawa 1963 r.; z 2 grafikami (jedną z nich stanowi okładka katalogu),
wymiar 23,8 x 24 cm

NA RYNKU W KRAKOWIE, 1971

Akwaforta;
13,4 x 13 cm
Sygnowany p.d.: Mieczysław Wejman 1971, l.d.: epris de art.

Odtrącenie, 1986

Akwaforta, akwatinta;
wym. komp.: 496 x 281 mm (plansza: 650 x 480 mm);
sygn. i dat. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1986; l.d. tytuł; śr.d.: 10/30.

Księżyc, 1948

Drzeworyt;
wym. komp.: 137 x 177 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Wejman - 48.

Lecą żurawie, 1948

Drzeworyt;
wym. komp.: 159 x 260 mm;

Karmienie gęsi, lata 40.

Drzeworyt;
wym. komp.: 181 x 139 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Wejman.

Kruki, 1941

Drzeworyt;
wym.: 138 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Wejman.

Katalog wystawowy M. Wejmana

wymiar 23,8 x 24 cm

MIASTO, 1963 R.

drzeworyt/papier,
21,5 x 22 cm
sygnowany u dołu: 'Mieczysław Wejman 1963'

Rowerzysta IV, 1964

Akwaforta;
wym.: 515 x 340 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: M. Wejman 1964, l.d.: tytuł, egz. 7/30.

Pod figurą, 1973 r.

akwaforta/papier,
13,4 x 13 cm (odcisk płyty)
opisany u dołu: `"Pod figurą" Mieczysław | Wejman 1973`
poniżej dedykacja autorska: `Halinie i Edwardowi z przyjaźnią | dla pamięci dnia oglądania "figur" | M.W. | Radość 16.XII.1976`

Księżyc VI, 1948

Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 160 x 260, planszy: 262 x 343 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1948, 16/50.

Księżyc V, 1948

Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 137 x 174, planszy: 233 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: M. Wejman.

Księżyc IV, 1949

Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 159 x 256, planszy: 238 x 318 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: M. Wejman 49.

Akwaforta; wym. komp.: 225 x 285 mm, sygn. i dat. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1983.

Pingpongista, 1983

Akwaforta; wym. komp.: 383 x 256 mm, ded. oł. l.b.: Stasiowi Dawskiemu - Pingpongista - Mieczysław Wejman 1983.

Oczekiwanie, 1968

Akwaforta, akwatinta; wym.: 320 x 286 mm; sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 58.

Granica, 1961

Litografia barwna; wym.: 521 x 337 mm; sygn. p.d.: Mieczysław Wejman 61, 6/80.

Rozmowa, 1961

Litografia barwna; wym.: 479 x 620 mm, sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1961.

Przeczucie, 1961

Litografia barwna; wym.: 520 x 366 mm, sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1961, 5/30.

Ślad, 1960

Litografia barwna; wym.: 627 x 265 mm; sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1960, 8/30.

Muzykanci, 1959

Akwaforta/akwatinta; wym. komp.: 363 x 500 mm, planszy: 397 x 535 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1959. Nr 4/30.

Sędziowie, 1959

Akwaforta/akwatinta; wym. komp.: 500 x 350 mm, planszy: 540 x 415 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1959.

Ucieczka, 1958

Akwaforta; wym. komp.: 170 x 246 mm, planszy: 265 x 345 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1958, 2/20.

Skrzydlaci I, 1958

Akwaforta; wym. komp.: 128 x 220 mm, planszy: 200 x 345 mm; sygn. i dat. oł.: Mieczysław Wejman 1958.

Smuga cienia, 1948

Drzeworyt; wym. komp.: 160 x 260 mm, planszy: 240 x 315 mm; sygn. i dat. p.d.: M. Mieczysław - 48 i tyt. na odwrocie.

Rowerzysta XI, 1964

Akwaforta; wym. planszy: 645 x 490 mm; sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1964, odbitka nr 16/30. U dołu dedykacja: Jerzemu Madeyskiemu z wyrazami prawdziwej sympatii i wielkiej wdzięczności za wyrozumiałość ? 30.XII.1969 Mieczysław Wejman.

Rowerzysta X, 1965

Akwaforta; wym.: 287 x 500 mm; sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1965, e/a 2/12.

NA RYNKU W KRAKOWIE, 1971

Akwaforta
13,4 x 13 cm

NAPRZECIW, 1963

technika własna,
22,2 x 29,5 cm sygnowana ołówkiem "Mieczysław Wejman - 1963" (również tytuł pracy).
700268 WEJMAN Mieczysław (1912-1992)
"ONA" 1958 sucha igła, 22,5 x 13 cm sygnowana ołówkiem p.d. "M.Wejman.58" (również tytuł ryciny).

ROWERZYSTA III, 1964

(odbitka artysty) akwatinta, odprysk 28,5 x 50,5 cm sygnowana ołówkiem p.d. “Mieczysław Wejman - 1964" l.d. - również tytuł pracy i "épreuve d`artiste".

Sextet, 1998

Akwaforta z akwatintą
wym.: 190 x 490 mm
sygn. oł. p.d.: Stanisław Wejman 98; l.d. tytuł.

Skrzydlaci II, 1958

Akwaforta, akwatinta
wym.: 300 x 360 mm
sygn. p.d.: Mieczysław Wejman 1958, l.d. tytuł.
Lit.: J. Madejski, Mieczysław Wejman, Kraków 1969, il. s. 31.

Tańczący IV, 1944

Akwaforta
wym.: 150 x 186 mm
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1944; l.d. tytuł.

Tańczący IX, 1944

Akwaforta
wym.: 146 x 179 mm
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1944; l.d. tytuł
odbitka autorska.

Kruki, 1941

drzeworyt
wym.: 138 x 180 mm
sygn. oł. p.d.: M. Wejman. Stan zachowania dobry

Tańczący, 1944

Akwaforta
wym.: 156 x 180 mm (plansza 235 x 225 mm)
sygn. oł. p.d.: M. Wejman. Stan bardzo dobry.

Tańczący IV, 1944

Akwaforta
wym.: 150 x 186 mm
sygn. oł. p.d.: M. Wejman.

Tańczący IX, 1944

Akwaforta
wym.: 146 x 179 mm
sygn., dat. i tyt. oł. p.d.: M. Wejman.

Zasłony, 1963

Kamienioryt
wym.: 200 x 200 mm
sygn. oł. p.d.: M. Wejman 1963. Zachowana oryginalna oprawa. Grafika z: Mieczysław Wejman. Malarstwo, grafika, katalog Galerii Sztuki Nowoczesnej Krzywe Koło, Warszawa 1963.

Z tyłu

akwaforta, sucha igła, papier, 14 x 7,5 cm ( w świetle oprawy);
opisany i sygn. u dołu: 14/50 Z tyłu

Rowerzysta XIII

akwaforta, papier, 26 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Mieczysław Wejman 1964; tytuł l. d.: "Rowerzysta XIII";
nr odbitki pośrodku u dołu: 11/30

KOMPOZYCJA, 1962

pastel na papierze, 70 x 100 cm,
sygnowany p. d. "M. Wejman 62",
na odwrocie pieczątka warszawskiego urzędu konserwatorskiego zezwalająca na wywóz za granicę.

NA STOPNIACH, 1974

akryl, płótno
75.5 x 54.5 cm
sygnowany l.g.: M WEJMAN - 1974
Na odwrocie autorska dedykacja.

Traktorzyści

gwasz, tusz/papier,
13 x 24 cm (w świetle passe-partout)
na odwrocie maszynopis: `rys. Mieczysław Wejman`

ROWERZYSTA II, 1964

akwatinta, odprysk, 49,2 x 39,6 cm. Odbitka artysty. Sygnowana ołówkiem p.d. "Mieczysław Wejman. 1964" oraz l.d. tytuł i "epr.d’art"

PEJZAŻ MIEJSKI, ok. 1960-65

akwarela, gwasz, papier,
70 x 30 cm
wymiary w św. p-partout
sygnowana l.d.: M. WEJMAN.

OPAD, 1962

technika własna, 50 x 29 cm, arkusz 74 x 50 cm,
sygnowana ołówkiem l.d. "Opad", p.d. "Mieczysław Wejman 1962"

ROWERZYSTA I, 1964

akwaforta, 49 x 35,5 cm, arkusz 69 x 47 cm,
sygnowana ołówkiem l.d. "Rowerzysta I", p.d.: "Mieczysław Wejman 1964"

ZASŁONA CZARNA, 1962

technika własna, 50 x 35,5 cm, arkusz 79 x 58 cm,
sygnowana ołówkiem l.d. "Zasłona czarna" p.d. "Mieczysław Wejman 1962"

ROWERZYSTA X, 1965

sygnowana ołówkiem l.d. "Rowerzysta X",
pośrodku "epr. d`art" i p.d: "Mieczysław Wejman 1965"

Zasłony, 1962

litografia; wym.: 300 x 225 mm; sygn. oł.: Mieczysław Wejman 1962. Grafika była zaproszeniem na wystawę prac artysty w warszawskiej galerii "Krzywe Koło".

Zasłony, 1962

litografia; wym.: 220 x 195 mm; sygn. oł.: Mieczysław Wejman 1962. Grafika była zaproszeniem na wystawę prac artysty w warszawskiej galerii "Krzywe Koło".

Zasłony, 1963

pięć kamieniorytów; średni wym.: 200 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1963. Zachowana oryginalna oprawa. Grafika z "Mieczysław Wejman. Malarstwo, grafika", katalog Galerii Sztuki Nowoczesnej "Krzywe Koło", Warszawa 1963.

Kompozycja, 1962

pastel, papier, 70 x 100
sygn. p.d.: M.WEJMAN ‘62
na odwrociu pieczątka: Wyrażam zgodę / na wywóz za granice / PREZYDIUM m. st. WARSZAWY / WYDZIAŁ KULTURY / URZĄD KONSERWATORSKI / ul. Senatorska 14 - pałac Blanka

Rowerzysta V, 1964 r.

akwaforta/papier, 50 x 32 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Mieczysław Wejman-1964`

Kruki, 1941

drzeworyt;
wymiary: 138 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Wejman.
Stan zach.: dobry

Księżyc, ok. 1948

drzeworyt;
wymiary: 180 x 140 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Wejman.
Stan zach.: pęknięcia papieru na marginesach (bez szkody dla kompozycji).

Postacie przy księżycu

drzeworyt, papier, 16,2 x 25 cm (odcisk płyty);
25 x 36,5 cm (całość); sygn. p.d.: M. Wejman (ołówkiem)

Karmienie gęsi

linoryt, papier,
28 x 22 cm (całość), 18 x 13,7 cm (odbitka płyty);
sygn. p.d. (ołówkiem): M. Wejman

Czekolada (1970)

litografia
61x43
sygnowany, datowany p.l.d.

Na stopniach 1974

akryl, płótno,
75,5 x 54,5 cm;
sygn. i dedykacja na odwrocie

Odlot ptaków 1948

drzeworyt, 160 x 260 mm, sygn. i dat. oł. p.d.

Księżyc IV 1949

drzeworyt, wym.; 160 x 260 mm, sygn. i dat. oł. p.d.

Kruki 1949

drzeworyt, wym.: 138 x 180 mm, sygn. i dat. oł. p.d.

Narada 1947

drzeworyt, wym.: 90 x 143 mm, sygn. i dat. oł.p.d.

Kuszenie anioła

olej, płótno, 96 x 90 cm (w owalu); sygn. na odwrocie na krośnie: M. WEJMAN

Rowerzysta XIII (1964)

sygn. dat. p.d.
akwaforta
24.5x29

Pingpongista, 1983

akwaforta, 225 x 285 mm,
sygn. oł. p. d.: Mieczysław Wejman 1983; odbitka próbna.

Pingpongista, 1983

akwaforta, 385 x 255 mm. Dedykacja autorska dla Stanisława Dawskiego na lewym boku.

Księżyc IV, 1949

drzeworyt, 160 x 255 mm,
sygn. oł. p.d.: M. Wejman

Księżyc VI, 1948

drzeworyt, 160 x 260 mm,
sygn. oł. p. d.: Mieczysław Wejman 1948; l. d.: tytuł; nr 16/50

Smuga cienia, 1948

drzeworyt, 160 x 260 mm,
sygn. oł. p. d.: M.
Wejman 48

Skrzydlaci II, 1958

akwaf./akwat., odbicie płyty; 297 x 366 mm,
sygn., dat. i tyt. oł.
Literatura: jw. (il. str. 31).

Oczekiwanie, 1958

akwaf./akwat., odbicie płyty: 315 x 290 mm,
sygn., dat. i tyt. oł.
Literatura: jw. (il. str. 33).

Tańczący IV, 1944

akwaf., odbicie płyty: 145 x 187 mm,
sygn., dat. i tyt. oł.
Literatura: Madeyski J., Mieczysław Wejman, Kraków 1969, (il.str.18).

Tańczący IX, 1944

akwaforta, odbicie płyty: 146 x 179 mm,
sygn., dat. i tyt. oł.

Granica 1961

drzeworyt, akwarela, papier, 52,5 x 33,5 cm (odbitka płyty); u dołu napis autorski: "GRANICA" 1/15 Mieczysław Wejman - 1961 oraz dedykacja w l. d.

liczba obiektów: 205