1 zł
2 600 000 zł

BRANDEL Konstanty (1880 – 1970)

Prometeusz

akwaforta/papier, 10,8 x 7 cm (zadruk)
sygnowany na płycie p.d.: 'Brandel'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kobieta i mężczyzna, 1929 r.

akwaforta/papier, 10,8 x 6,8 cm (zadruk)
sygnowany i datowany na płycie l.d.: 'Brandel 29'

Érotique - Grand (Erotyk duży) - stan II, 1921

akwaforta, akwatinta, ruletka, papier; 32 x 28,9 cm (odcisk płyty) 37,5 x 35 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem);
z tyłu odręcznie naniesiony przez artystę? ołówkiem numer: N 165.

Wenus, 1910

akwaforta, sucha igła, papier; 9,1 x 6,2 cm (odcisk płyty), 39,5 x 30 cm (wymiar arkusza);
praca opisana na licu oraz na odwrocie m.in.: Wenus und ... Paris Wenus, 1910 nr 35;

Erquy - Przestrzeń, 1913

akwaforta, papier; 10 x 15,6 cm (odcisk płyty), 27,5 x 35,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Brandel. (ołówkiem),
oraz z lewej u dołu: Brandel KB (na płycie);
na odwrocie napis: Erquy przestrzeń, 1913, nr 49 (ołówkiem);

Pejzaż z Wielkopolski, przed 1935 r.,

sucha igła, akwaforta, papier, 16,4 × 22 cm (odcisk płyty), 17 × 23 cm w świetle passe-partout
w lewym dolnym rogu okrągła pieczęć

Podlasie (Cmentarz Podlaski)

akwaforta, sucha igła, rylec, 13 × 17,9 cm (odcisk płyty), 13,5 × 18,5 cm w świetle passe-partout
w prawym dolnym okrągła pieczęć

Atis, metamorfoza, 1913

akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 10 cm (odcisk płyty),
14 x 11 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. na rycinie l. g.: KB (B odwrócone), poniżej
ryciny p. d.: Brandel (ołówkiem); nr l. d.: 15-20 (ołówkiem).
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla [...], Muzeum Uniwersyteckie, Toruń 2005, kat. poz. 59, s. 44

Na chmurach, ok. 1913

akwaforta, akwatinta, sucha igła, 10 × 13 cm (odcisk płyty), 11,5 × 14,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie l. d.: Brandel poniżej ołówkiem: 23-25, poniżej pieczęć

L’Abime - W otchłań, 1913

akwaforta, sucha igła, papier; 14,7 x 12,8 cm (odcisk płyty),
16,5 x 14 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem).
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla [...], Muzeum Uniwersyteckie, Toruń 2005, kat. poz. 62, s. 44

Dwie kobiety, 1906

Akwaforta; wym.: 115 x 85 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d. numer egzemplarza: 5-15. Lit.: Katalog prac Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 8A.

Matka natura, 1906

Akwaforta; 115 x 85 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d. numer egzemplarza: 3-10; tyt. W obrębie kompozycji l.d. tytuł łaciński: mater natura. Lit.: Katalog prac Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 2. Bardzo rzadkie.

Autoportret, trzy czwarte własnej głowy, 1926

Akwaforta, sepia; wym.: 200 x 155 mm; l.d. sucha pieczęć au­torska KB (karmin). Lit.: Katalog prac Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 245. Rzadkie.

Starość

sucha igła, papier; 17,6 x 12,6 cm (odcisk płyty),
27,5 x 17,2 cm (wymiar arkusza);
napis pośrodku u dołu: Starość (ołówkiem);

Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 5.

akwaforta/papier, 20,6 x 26,8 cm (zadruk)

Kompozycja figuralna

akwaforta, papier; 9,5 x 11 cm (odcisk płyty),
36 x 27,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: K. Brandel. (ołówkiem).

Uścisk

akwaforta, papier; 9 x 6 cm (odcisk płyty), 35,9 x 27,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem)

Krajobraz, wspomnienie z pielgrzymki do Mont St. Michel, 1913

Sucha igła, akwaforta; wym. komp.: 188 x 129 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d. tytuł. Grafika znana też jako: Paysage M.St.M.
Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 46.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Ewokacja diabła // Twardowski na Krzemionkach pod Krakowem, 1940

Akwaforta, sucha igła, rylec;
wym.: 208 x 155 mm;
sygn. oł. p.d.: K. Brandel 1940, l.d.: 2.10. Grafika z cyklu "Pan Twardowski". Odbitka ze zbiorów Stefana Mrożewskiego.
Lit.: Katalog grafik Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 418.

XIII-eme siecle [XIII wiek, Madonna], 1915

Akwaforta;
wym. komp.: 131 x 114 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel. Odbitka ze zbiorów Stefana Mrożewskiego.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 72.

Krajobraz z Zadusznik w lipnowskiem, zagajnik, 1913

akwaforta, papier; 6,2 x 9 cm (odcisk płyty);
43,2 x 30,1 cm (arkusz);
sygn. poniżej ryciny na passe-partout p. d.: K. Brandel (ołówkiem).
Literatura: Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, [katalog wystawy], Toruń 2005, s. 43, kat. 42

Dwie kobiety

akwaforta, 11,2 x 8,2 cm,
sygn. p.d.: KBrandel

Autoportret

Sepia, akwaforta, 20, x 15,5 cm, sucha pieczęć autorska KB

Mater Natura

akwaforta, 11,5 x 8,7 cm,
sygn. p.d.: Brandel; l.d.: 3.10

Scherzo [Zabawa], 1917

Akwaforta, sucha igła, rylec; wym. komp.: 98 x 198 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 109.

Pająk [L`Araignee], 1908

Sucha igła, rylec; wym. komp.: 118 x 90 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 16.

Krajobraz, wspomnienie z pielgrzymki do Mont St. Michel [Paysage M.St.M], 1913

Sucha igła, akwaforta; wym. komp.: 188 x 129 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d. tytuł. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 46.

Rozkład [La Dissolution], 1919

Akwaforta, sucha igła, akwatinta; wym. komp.: 302 x 228 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: I E/A. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 128

Zemsta [Damnee], 1932

Sucha igła, rylec; wym. komp.: 123 x 166 mm;
sygn. stempelkiem autorskim KB. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 359.

Pocałunek straszliwy [La Baiser Monstre], 1918

Akwaforta, sucha igła, rylec; wym. komp.: 176 x132 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: 3-20. Odbitka stanowa. Rzadkie. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 115.

Jonasz [Jonas], 1916

Akwaforta, sucha igła, rylec; wym. komp.: 178 x 127 mm;
sygn. oł. p.d.: K. Brandel. Stan II z dodanym napisem: TOLLE MIHI VITAM QUIAM MORS MIHI MELIUS EST. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 88.

Ex libris Augusta Zalewskiego (ok.1927)

sygn. na płycie p.d.
sucha igła
6.6x5 cm

Ex libris F.Frankowskiej (1909)

niesygnowany
akwaforta, rylec
8.9x5.9 cm

Autoportret

sygn. pieczęcią l.d.
akwaforta
21x16 cm

KRAJOBRAZ Z ZADUSZNIK W LIPOWSKIM, ZAGAJNIK, 1913

Akwaforta, papier; 5,8 x 8,6 cm;
Sygnowany ołówkiem p. d.: Brandel
Lit. (wybór): Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Muzeum Uniwersyteckie, Toruń 2005, poz. kat. 42 (płyta CD ilustracja poz. 42)

EKSLIBRIS FRYDY FRANKOWSKIEJ, 1909

Akwaforta, papier; 8,8 x 5,9 cm;
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Muzeum Uniwersyteckie, Toruń 2005, poz. kat. 32 (płyta CD ilustracja poz. 32).

EKSLIBRIS AUGUSTA ZALEWSKIEGO, ok. 1927

Sucha igła, papier; 6,5 x 4,8 cm (kompozycja)
Sygnowany z płyty p. d.: BRANDEL ft.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Muzeum Uniwersyteckie, Toruń 2005, s. 62, poz. kat. 254 (płyta CD ilustracja poz. 254).

Krajobraz z Zadusznik w lipowskim, zagajnik, 1913

akwaforta, papier; 5,8 x 8,6 cm;
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem, słabo czytelne)

Quai d`Orleans - Bibliotheque Polonaise

Quai d`Orleans - Biblioteka Polska w Paryżu - stan II, 1936
akwaforta, sucha igła, papier; 21,8 x 27,9 cm (odcisk płyty);
sygn. na rycinie l. d.: KB (K odwrócone) / KBrandel Paryż
sygn. p. d. ołówkiem poniżej ryciny: K Brandel
rycina numerowana przez autora ołówkiem l. d.: 29/50.
Lit. (wybór): Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Muzeum Uniwersyteckie, Toruń 2005, s. 75, poz. kat. 388 (płyta CD ilustracja poz. 388).

EROTYK tzw. duży, ok. 1910

akwaforta z akwatintą, na papierze czerpanym z filigranem "Arches",
32 x 29 cm na arkuszu
66 x 50 cm, sygnowana ołówkiem p.d. "Brandel"

Podlasie

akwaforta, sucha igła, rylec,
130 × 179 mm
sygn. ołówkiem. p. d.: Brandel
Reprodukowany: E. Bobrowska-Jakubowska, J.Krasnodębska, M.A. Supruniuk, Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu. Toruń 2005, 78, [2] Kat V, poz. 5

1 200 - 1 600 zł

sucha igła, akwaforta, papier,
16,4 × 22 cm (odcisk płyty);
l. d.: okrągła pieczęć
Reprodukowany: E. Bobrowska-Jakubowska, J.Krasnodębska, M.A. Supruniuk, Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu. Toruń 2005, 78, [2] Kat IV, poz. 460

1 200 - 1 600 zł

Szachy

akwaforta, sucha igła; 4,7 x 4,5 cm (w świetle oprawy);
oznaczenie nr. odbitki l. d.: 11-25
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Toruń - Muzeum
Uniwersyteckie - 2005, poz. 119.

Narodziny perły, 1936-38

Sucha igła, ruleta; wym.: 240 x 298 mm; sygn. l.d.: KB (pieczątka). Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 386.

Kwadryga duża, 1928

Akwaforta, sucha igła, ruleta, rylec; wym.: 324 x 247 mm; sygn. l.d.: KB (pieczątka). Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 274.

Twardowski na Rynku w Krakowie, 1928

Akwaforta, sucha igła, ruleta, rylec; wym.: 285 x 205 mm; sygn. l.d.: KB (pieczątka) oraz na pł. p.d.: 1928. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 259.

La Lunae - Księżyc, 1927

Sucha igła, rylec; wym.: 262 x 254 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel.; stan II. Lit.: I. Jakimowicz, "Konstanty Brandel 1880-1970", Warszawa 1991, poz. 29, il.; "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, kat. 247, s. 61.

Katedra I. Klasyczna, 1922

Akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 305 x 229 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel; stan II/III. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 172.

Erotyk, 1921

Akwaforta, sucha igła, ruleta; wym.: 94 x 134 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 383.

Pocałunek straszliwy, 1918

Akwaforta, sucha igła, rylec na bibule; wym.: 176 x 132 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: 15/20 oraz na pł. l.d.: KBrandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 115.

Czas, ok. 1913

Akwaforta, rylec (wariant kolorystyczny - sepia); wym. komp.: 70 x 65 mm; sygn. oł.: Brandel, l.g: N9. Lit.: I. Jakimowicz, "Konstanty Brandel", Warszawa 1991, il. 48.

Czas, ok. 1913

Akwaforta, rylec; wym. komp.: 70 x 65 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: I. Jakimowicz, "Konstanty Brandel", Warszawa 1991, il. 48.

Cmentarz podlaski, 1913

Akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 130 x 179 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 51.

Wierzba, 1913

Akwaforta, sucha igła; wym.: 66 x 114 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 44.

Krajobraz z Łapinóżką w rypińskim, pole, 1913

Akwaforta; wym.: 66 x 102 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 43.

Król na lince, 1912

Akwaforta; wym. 68 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d. dat. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 40.

Judyta, 1912

Akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 37 x 88 mm; stan II; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: 10-20. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 39.

Grobowiec, 1912

Mezzotinta, sucha igła, ruleta; wym.: 206 x 138 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: 3-15. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 38.

Pogrzeb własny, 1912

Akwaforta, rylec, sucha igła; wym.: 230 x 169 mm; nie sygn. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 37.

Herkules na rozdrożu, 1910

Akwaforta, sucha igła; wym.: 61 x 80 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 34.

Magdalena, 1904

Miękki werniks, sucha igła, rylec; wym.: 90 x 59 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel oraz na pł. p.d.: 1904, l.d.: St MAGDALENA. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 31.

Wspomnienie z Senlis, 1909

Akwaforta, sucha igła; wym.: 79 x 59 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 30.

Pocałunek II, 1908

Akwaforta, akwatinta; wym.: 183 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 27.

Taniec, 1908

Akwaforta, akwatinta; wym.: 69 x 66 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 24.

Młodość i Chimera, 1908

Akwaforta, akwatinta; wym.: 58 x 69 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 22.

Śmierć Apollina, 1908

Akwatinta, akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 78 x 60 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 21.

Pegaz, 1908

Akwaforta, sucha igła; wym.: 90 x 118 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel; stan II. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 20.

Ironia, 1908

Akwaforta, sucha igła; wym.: 87 x 118 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 19.

Leda, 1908

Sucha igła, rylec; wym. 90 x 60 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel oraz u dołu pl.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 18.

Dwie głowy, 1908

Miękki werniks, akwaforta, sucha igła, akwatinta, rylec; wym.: 138 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 13.

Piekło, 1908

Akwaforta podkolorowana sepią; wym.: 58 x 76 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 12.

Pocałunek, 1908

Akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 117 x 72 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 11.

Mnich, 1908

Akwaforta, sucha igła; wym.: 179 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 10.

Dwie kobiety, 1906/1907

Akwatinta, akwaforta; wym.: 118 x 87 mm; sygn. oł. p.d.: K. Brandel/-07. s.I. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 8.

Zmierzch, 1906/1907

Akwaforta; wym.: 128 x 177 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 6.

Rycerz i geniusz, 1909

Akwatinta, akwaforta, sucha igła; wym.: 69 x 58 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 28.

Szachy

Akwaforta, sucha igła; wym.: 47 x 45 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 113.

PORTRET KOBIETY

akwaforta, sucha igła/bibułka z filgranem,
30 x 22 cm
sygnowany p. d.: `K. Brandel`

GŁOWA DZIEWCZYNKI, 1922 R.

sucha igła/papier,
18 x 15 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Brandel 1922`

KSIĘŻYC, 1927

sucha igła, rylec,
26,2 x 25,4 cm,
sygn. oł. p.d. "Brandel",
l.d. "17/30".
Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 247.

Adrienne - profil duży, ok. 1925

akwaforta, papier,
28,9 x 20,6 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: KB (stempel), na płycie p. d.: KB (w lustrzanym odbiciu);
praca reprod. w: I. Jakimowicz, Konstanty Brandel. 1880-1970, Warszawa - Pol-Swiss Art - Warszawa 1991, poz. 35 (il. cz.-b.).

Narodziny perły, 1936-38

Sucha igła, ruleta; wym. 240 x 298 mm; sygn. l.d.: KB (pieczątka).

Grobowiec, 1912

Mezzotinta, sucha igła, ruletka; wym.: 206 x 138 mm, sygn. oł. p.d.: Brandel.

Pegaz, 1908

Akwaforta, sucha igła; wym.: 90 x 118 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel; stan II.

Nimfa i faun, 1908

Akwaforta, sucha igła; wym.: 59 x 70 mm, sygn. oł. p.d.: Brandel.

Pocałunek, 1908

Akwatinta, akwaforta; wym.: 183 x 140 mm, sygn. oł. p.d.: Brandel..

Śmierć Apollina, 1908

akwatinta, akwaforta, sucha igła, rylec
wym.: 78 x 60 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 21.

Skała w Erquy, 1913

akwaforta, sucha igła
wym.: 99 x 178 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 47.

Pocałunek II, 1908

akwaforta, akwatinta
wym.: 183 x 140 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 27.

Pocałunek, 1908

akwaforta, sucha igła, rylec
wym.: 120 x 72 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 11.

Pegaz, 1908

akwaforta, sucha igła
wym.: 90 x 118 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel; stan II.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 20.

Zuzanna i starcy

akwaforta, sucha igła
wym.: 187 x 160 mm
niesygn.; pochodzi ze zbioru Wacława Zawadowskiego.

Mnich, 1908

akwaforta, sucha igła
wym.: 179 x 130 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 10.

Młodość i Chimera, 1908

akwaforta, akwatinta
wym.: 58 x 69 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 22.

Magdalena, 1909

miękki werniks, sucha igła, rylec
wym.: 90 x 59 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 31.

Leda, 1908

sucha igła, rylec
wym 90 x 60 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 18.

Kwadryga duża, 1928

akwaforta, sucha igła, ruleta, rylec
wym 324 x 247 mm
sygn. l.d.: KB (pieczątka).
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 274.

Księżyc, 1927

sucha igła, rylec
wym.: 262 x 254 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: 17/30.
Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 247.

Król na lince, 1912

Akwaforta
wym. 68 x 100 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 40.

akwaforta
wym.: 60 x 90 mm
niesygn.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 42.

akwaforta
wym.: 66 x 102 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 43.

Katedra I. Klasyczna, 1922

akwaforta, sucha igła, rylec
wym. 305 x 229 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel; stan II/III.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 172.

Judyta, 1912

akwaforta, sucha igła, rylec
wym.: 37 x 88 mm; stan II
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 39.

Ironia, 1908

akwaforta, sucha igła
wym.: 87 x 118 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 19.

Herkules na rozdrożu, 1910

akwaforta, sucha igła
wym.: 61 x 80 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 34.

Grobowiec, 1912

mezzotinta, sucha igła, ruleta
wym.: 206 x 138 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 38.

Exlibris Augusta Zalewskiego, 1927

sucha igła
wym. kompozycji: 65 x 48 mm
niesygn.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 254.

Ekslibris Frydy Frankowskiej, 1909

akwaforta
wym.: 88 x 59 mm
niesygn.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 32.

Erquy. Przestrzeń, 1913

akwaforta
wym.: 100 x 156 mm
sygn. pł. l.d.: Brandel, sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 49.

Erotyk, 1921

akwaforta, sucha igła, ruleta
wym.: 94 x 134 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 383.

Dziecko w jaskini, ok. 1936

akwaforta, sucha igła
wym. 180 x 227 mm
sygn. p.d.: KB (czerwona, owalna pieczątka).

wym. 285 x 205 mm
sygn. l.d.: KB (pieczątka).
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 259.

Pocałunek straszliwy, 1918

akwaforta, sucha igła, rylec
wym.: 176 x 132 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: 15/20.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 115.

Dwie kobiety, 1906/1907

akwatinta, akwaforta
wym.: 118 x 87 mm
sygn. oł. p.d.: K. Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 8.

Dwie głowy, 1908

miękki werniks, akwaforta, sucha igła, akwatinta, rylec
wym.: 138 x 180 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 13.

Czas, ok. 1913

akwaforta, rylec, odb. pł.: 70 x 65 mm
sygn. oł.: Brandel; czarna farba.
Lit.: I. Jakimowicz, Konstanty Brandel, Warszawa 1991, il. 48.

Cmentarz podlaski, 1913

akwaforta, sucha igła, rylec
wym.: 130 x 179 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 51

Biblioteka Polska w Paryżu, 1936

akwaforta, sucha igła
wym.: 218 x 279 mm
sygn. oł. p.d.: K. Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 388.

Witraże

sygn. p.d.
akwaforta
14.8x18.8

Leda, 1908

Sucha igła, rylec;
w.: 90 x 60 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel.

ZMROK, 1917

akwaforta, 20,6 x 16,2 cm, datowana i sygnowana na płycie po lewej "1917" i monogram wiązany "KB"

NAGI CHŁOPIEC NA NOWIU, ok. 1915

akwaforta, 13 x 10 cm, sygnowana ołówkiem pod płytą "Brandel", po lewej "15-20 "

W OTCHŁAŃ, 1913

sucha igła na papierze żeberkowym, 15 x 12,5 cm, sygnowana ołówkiem p.d. "Brandel"

Andre Maurois Ariel ou la vie de Shelly ..., 1929

Andre Maurois "Ariel ou la vie de Shelly. Roman. Bois originaux en couleurs do Constantin Brandel"; książka wydana przez Le Livre Moderne Illustre, Paris 1929; 8o
(20,5 x 14,5 cm), s. 208.
Zawiera 2 oryginalne, całostronnicowe drzeworyty K. Brandla, 10 drzeworytów półstronnicowych i liczne winiety. Oryginalna oprawa broszurowa.

Pierre Lievre Supplement an paradoxe sur le comedien ..., 1929

Pierre Lievre "Supplement an paradoxe sur le comedien de Diderot. Cuirre et bois orginaux de C. Brandel";
książka wydana przez Editions du Trianon, Paris 1929; 8o
(21,5 x 15,5 cm), s. 122;
4 oryginalne akwaforty i 10 winiet w drzeworycie wykonanych przez K. Brandla; egz. nr 92 ze 100, opr. broszurowa.
Egz. nieprzyciety,
stan bardzo dobry.

Witraże (Les Vitraux), 1910

akwaforta, papier, 14,8 x 18,8 cm
sygn. na ryc. l. d.: KB, ołówkiem p.d.: K. Brandel
por.: Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Toruń 2005, poz. kat. 33

Wiolonczela (Cylinder), 1908

akwaforta; wym.: 119 x 71 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 14.

Wenus, 1910

akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 90 x 61 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 35.

Uścisk, 1908

akwaforta, akwatinta; wym.: 150 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 25.

Śmierć Apollina, 1908

akwatinta, akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 78 x 60 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 21.

Starość, 1906/1907

sucha igła; wym.: 180 x 129 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 5.

Spotkanie, 1907/1907

akwaforta, akwatinta; wym.: 71 x 61 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Stan II. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 7.

Pod namiotem, 1908

akwaforta, akwatinta; wym.: 188 x 138 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 26.

Pająk, 1908

sucha igła, rylec; wym.: 118 x 90 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 16.

Lwy, 1910

akwaforta, sucha igła; wym.: 120 x 90 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: Epreuve 1 etat. Stan I. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 36.

Leda, 1908

sucha igła, rylec; wym.: 90 x 60 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 18.

sucha igła. akwaforta; wym.: 188 x 129; nie sygn. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 46.

Ekslibris Frydy Frankowskiej,

akwaforta; wym.: 88 x 59 mm. Stan zachowania bardzo dobry.

Narodziny perły, 1936-38

sucha igła, ruleta, wym. 240 x 298 mm; sygn. l.d.: KB (pieczątka). Stan II. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 386.

Kwadryga duża, 1928

akwaforta, sucha igła, ruleta, rylec, wym. 324 x 247 mm; sygn. l.d.: KB (pieczątka). Stan II. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 274.

Rozkład, 1919

akwaforta, sucha igła, akwatinta, wym. 302 x 228 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 128.

akwaforta, sucha igła, ruleta, rylec wym. 285 x 205 mm; sygn. l.d.: KB (pieczątka). Stan II. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 259.

Katedra I. Klasyczna, 1922

akwaforta, sucha igła, rylec wym. 305 x 229 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Stan II/III. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 172.

Dziecko w jaskini, ok. 1936

akwaforta, sucha igła, wym. 180 x 227 mm; sygn. p.d.: KB (czerwona, owalna pieczątka). Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 383.

Ogród Luksemburski, 1946

olej na płótnie;
wymiary: 46 x 61 cm;
sygn. i dat. p.d.: K. Brandel/ 46.

Krakowskie Przedmieście w Warszawie

(widok z Pałacu Tyszkiewiczów w kierunku północnym)
Albumin;
fotogram: 10,7 x 14,7 cm,
plansza: 24 x 32,5 cm;
nadruk p.d.: "Fot. Brandel. Warszawa 1249. Nowy Świat"

Szachy

akwaforta, sucha igła, wym.: 47 x 45 mm, szerokie marginesy,
sygn. oł. p.d.

Notre Dame II

akwaforta, 31,8 x 22,8 cm; sygn. l. d.: KB(czerwony stempel)
dat. l.g.: 1907 (na płycie)
bibl.: I. Jakimowicz, Konstanty Brandel 1880-1970,
Warszawa 1991, il.1

Judyta ok.1913

akwaforta, sucha igła, rylec, wym.: 40 x 90 mm, sygn. oł. p.d.
Lit.: I. Jakimowicz, Konstanty Brandel, W-wa 1977, poz. 85.

KATEDRA I, KLASYCZNA, 1907

akwaforta, sucha igła, 30,5 x 23 cm,
sygnowana stemplem l.d. "KB" na odwrocie pieczątka kolekcjonerska"ze zbioru W. Leitgeber"

Notre Dame II (1907)

sygnowany stemplem l.d.
akwaforta
31.8x22.8

Erotyk duży (ok.1911-1918)

sygnowany p.d.
akwaforta, akwatinta
31.5x28.8

HERMAFRODYTA

akwaforta, 13,7 x 6 cm,
po lewej, u dołu czerwona pieczątka z literą B

Katedra I - klasyczna

akwaforta, sucha igła, rylec, papier, 30,5 x 22,9 cm;
sygn. l.d.: monogram KB w czerwonym kółku.
Por.: I. Jakimowicz, Konstanty Brandel. 1880-1970, Warszawa 1991, il. 3

Ekslibris Frydy Frankowskiej

akwaf., odbicie płyty: 88 x 59 mm. Stan zach. bdb.

Adrienne, profil duży (ok.1925)

sygnowany stemplem l.d.
akwaforta
29x20.7

Katedra I, klasyczna (ok.1907)

sygnowany stemplem l.d.
akwaforta sucha igła
30.7x23.2

liczba obiektów: 160